Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Množení rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Množení rostlin 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Množení rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2021 21:33 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: luckyluke
V těch košíkách bývá na dně keramický kroužek (používám pak dále jako Horácmatku) nebo trocha kamínků. Pak to už neplave.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2021 12:35 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: luckyluke
Fasádní kamennou vatu určitě ne, nevíte, co všechno obsahuje (chemii proti plísním ap.).
Když kamennou vatu, tak Grodan.
www.higarden.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2021 12:29 Muž luckyluke [3]
Zdravim, prosim vas, chcem sa opytat aku vlnu/vatu pouzivate ak davate odrezky do kosika? Ja mam fasadnu (je to pevna tabula) kamennu vlnu a kosik s rastlinou sa nechce ani po 2 dnoch potopit. Kupene rastlina v kosiku s s kamennou vlnou sa potopit vedela......
Vdaka za info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 17:54 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: danielka841
Jsou to adventivní (náhodné) kořeny a u stonkovek běžná věc, stříhej řízky nejméně 15-20 cm dlouhé a pokud chceš můžeš kořeny je ostříhat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 17:39 danielka841 – Limnophila sesiliflora
Fotka k příspěvku Ahojte viete mi poradiť prečo mi na nej začínajú rast korene na stonke ? Poprípade kebyže ju chcem rozmnozit tak stačí odstrihnut pod koreňom a zasadiť ju do zeme ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2018 08:16 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
Stonkovky mají jednu nepříjemnou vlastnost že vytvářejí spousty nadzemních (adventivních) kořenů a tak pokud máš rostliny namnožené v dostatečném množství sází se jen vrcholové řízky a spodní část se vyhazuje, pokud ne tak to musíš vydržet. Stříhat je musíš tak aby po zasazení nebyly příliš malé a okolí jim nestínilo a dopadalo k nim dostatek světla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2018 23:20 Muž Roger [1873] Re: vaclav
A je pravda že mám štípnout tu větev co vyrazila do strany, nebo prostě hlavní stonek střihnout těch 20cm a zasadit i s větvičkami? Teď je vysoká komplet cca 35cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2018 21:33 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
Řízky dlouhé tak 15-20 cm pokud to jde. Nejlepší je to napolovic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2018 21:28 Muž Roger [1873] – Ludwigia repens
Ahoj, jak ji střihnout a zasadit, v jaké výšce a kde, dorostla hladiny a začala mi vyhazovat vzdušné kořeny a větvit se, rád bych ji zasadil i do druhého akvária.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 08:53 jamajcan Re: erik1982
Naprosto stejný postřeh ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2018 22:57 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: Prašan
Mal som Zeatin.No ako písal Jamajcan ak ti všetko šľape nepocítis rozdiel.Aspoň ja som si nevšimol .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2018 21:53 - Re: jamajcan
Len ma zaujmajú učinky na rastliny.
Zeatin
Gibberellin
Auxin
Či to niekto používa a s akým efektom v bežnej akvaristike.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.04.2018 18:25 jamajcan Re: Prašan
Nedalo mi to a vyzkoušel jsem fytohormony Seachem Flourish Advance. Podle mého názoru je to ve fungujícím akvu zcela zbytečné. Když to šlape, tak si je rostliny tvoří samy a když to nešlape, tak to tyhle kouzelné přípravky nevyřeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2018 15:39 -
Používa pri množení resp.na zlepšenie rastu niekto hormóny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2018 14:45 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Cryptocoryne wendtii
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vypustila z koreňov dve nové rastlinky hop
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 22:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: prog
Já jsem to zkusil a semínka konkrétních druhů nevyklíčily a z mixu vyrostlo něco, co moc akvarijní rostlinu nepřipomínalo. Nevyklíčily mi ani semena neakvarijních rostlin z Ali.
Má to smysl zkoušet jedině pro zábavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 22:01 Muž prog [45] Re: muťa
Zadej si do aliexpress heslo: aquarium plant seeds a najde ti to spoustu odkazu, ale jak jsem psal, nic moc od toho nečekám, ale za pár centů, proč to nezkusit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 14:15 Muž muťa [554] - RostlinyRe: prog
Dej sem prosím nějaký odkaz na ty semena. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 13:46 R Muž ctibum [6870] Re: prog
Já mám zkušenosti s googlením návodu :) Pořád mi kvete nějaká Bucka, tak jsou koukal, co se s tím dá dělat a návod jsem nějaký našel, byť v angličtině...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 12:40 Maq Re: prog
Zrovna včera jsem (nikoli poprvé) nabídky tohoto druhu procházel. Na mě to působí podezřele, proto jsem to ještě nezkusil.
Ale moc prosím všechny, kdo to zkusili, aby se ozvali, co jim z toho vyrostlo.

prog: Protože nevíme o co jde, těžko radit výsevní postup. Zkusil bych čistý křemičitý písek, semena vyset na povrch až 3 mm hluboko (podle velikosti semene, zhruba řečeno), nasytit vodou po povrch substrátu, nad ním 100% vlhkost, teplota 25° či trošku víc. Asi bych to posypal troškou práškové síry a aplikoval trochu stimulátoru. Po vzejití denně větrat a svítit. A pak podle situace...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 10:56 Muž prog [45] – množení ze semen
Máte někdo zkušenosti s množením akvarostlin ze semen? Objednal jsem si pár druhů na zkoušku z Číny, nečekám od toho zázraky, na druhou stranu to není směs všeho možného dohromady, semena se zdají být vždy jen jednoho druhu. Jak postupovat, na co si dát pozor?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 08:37 Muž Jarry [1433] Re: Kapr
Musíš na té spodní části, co zůstane, nechat nějaké, pokud možno zdravé listy, potom celkem rychle obrazí. Zrovna Ludwigia repens je podle mě skoro nesmrtelná rostlina a obráží velice ochotně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 07:51 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Magic
Ještě bych dodala nestrihat těsně u hladiny, pak moc není kam se rozrůstat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 05:45 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kapr
Když to bude mít vhodné podmínky tak ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.05.2017 13:55 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Kapr
"Problém" tej spodnej časti s koreňmi je, že po odstrihnutí vrcholku to, čo si odstrihol, už nedorastie. Namiesto toho vyženie dva ďalšie výhonky, bude to taký Y. To ale nie je nič hrozné, môžeš ich po čase zas odstrihnúť a zasadiť samostatne.
Inak tá horná časť má už po týždni zas nové slušné korene.

Proste strihaj ako chceš, hocičo môžeš zasadiť zas naspäť. Hlavne aby sa ti akvárium páčilo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2017 13:55 Muž Kapr [9] Re: Zoidik
A z toho spodku s koreny znovu vyrazi neco? Jinak diky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2017 13:42 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kapr
Ustřihni horní část a zasaď vedle, zakoření a poroste dál. Ostatní rostliny bych stříhal osobně tak cca v polovině aby pořád měly dostatek světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2017 13:20 Muž Kapr [9] – Stonovky
Ahoj. Priznam se jsem lenivy to hledat. Jde nejak rozmnozit Ludwigia rapens kdyz mam jen jednu rostlinu? Jen jeden stonek a roste furt jen do vrchu. Take nevim zda delam dobre ze u ostatnich stonovek vzdy kdyz vyrostou sestrihnu stonek a necham jen malou cast s koreny. Prijde me to vic logicke kdyz uz maji korenovy system. Nez je dolovat ze sterku i s koreny a zasazovat nově jen uriznute vrchy. Vim ze obe varianty se daji, ale jaka je ta lepsi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 12:34 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Tomas01
Abys ale neřekl, že jsme zlí a neporadíme Ti, tak řasokouli roztrháš na menší kousky, ty v rukách zahněteš do tvaru kuličky a položíš na dno. Ona časem proroste, spojí se a bude dělat nové koule. Je to ale běh na dlouhou trať. Já jsem to udělal asi před šesti roky a dodneška ty koule nejsou v prodejní velikost. Je ale fakt, že se k nim chovám macešsky, prakticky to nehnojím a jsou v akvárku pod souvislou vrstvou plovouček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2017 11:57 R Muž ctibum [6870] Re: Tomas01
Tim spíš bych neřešil množení řasokoule a spíš se staral o stabilizaci akvárka, jak ti radí spousta lidí v prezentaci... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 10:33 Tomas01 Re: Pepan
No jo, ale ať koupím rostlin sebevíc, všechny mi časem shnijí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.04.2017 16:29 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Tomas01
Tak to si jenom myslíš, že rostlin máš dost. Zkus poslechnout rady zkušenějších.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 15:10 Muž T0MAS [0] Re: Zoidik
Děkuji, ostatních rostlin mám dost(doufám). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 13:11 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Tomas01
Přesně tak. Nicméně bych spíše doplnil rychlerostoucí rostliny než řasokouli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 12:06 Muž T0MAS [0] – rozmnožení řasokoule
Dobrý den, chci rozmnožit řasokouli, přesný název z obchodu je Cladophora aegagropila.
Kdesi jsem četl, že se množí řízkováním. Takže to znamená, že ji mám prostě přepůlit nožem a obě poloviny nechat až dorostou? Předem děkuji za všechny rady. Tomas01

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2017 21:20 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: rudiezi
Odnožemi. Musíš počkat až bude starší a bude dělat dceřinné rostlinky. Pokud by ses dostal rostlině, která má hodně dlouhý oddenek, dá se uříznout a ve sklenici ve vodě s hnojivem se dá docílit toho, že ze spících oček budou rašit malé rostlinky. Je to ale běh na hodně dlouhou trať. Někdo doporučuje ten oddenek rozřezat na více částí, aby začalo rašit více rostlinek, ale ne vždy se to musí podařit. Ještě dodatek. U toho oddenku ve sklenici se musí hlídat, aby nezařasil. Řasa by mohla zahubit malé rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 21:16 Muž rudiezi [3]
Ako rozmnožovať Cryptocoryne wendtii "Braun" ? Nenašiel som v atlase.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 19:31 Muž pernicek [4]
Fotka k příspěvku nedávno jsem nakoupil nějaká semena, jsem zvědavý, jestli mi něco vyroste, zatím to mám na mokré vatě, pod světlem (a teplem) už se něco dere ven z obou stran semen
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2015 21:04 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: DavidŽ
rybicky.net/atlasrostlin/mayaca_fluviatilis jak se tam píše rozmnožováním řízkováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2015 21:00 Muž DavidŽ [0] - Rostliny
Prosím jak rozmnožit Mayacu řícní ? a jak dosáhnout červené barvy ? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 11:58 Žena Turbínka [2558] Re: wdenda
Prostuduj tento odkaz, dozvíš se i jak na to množení :-) rybicky.net/atlasrostlin/cladophora_aegagropila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 11:48 wdenda – Mechová Koule
Dobrý den,
chtěla bych do svého AQ několik mechových koulí. Mám jednu. Chtěla bych jí teda nějak rozmnožit, bohužel vůbec netuším jak a nevím ani její latinský název.
Pokud by někdo věděl, děkuji předem za vaší pomoc :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 18:20 dlw – rastliny zo semiačka
Môžete mi prosím poradiť ako vypestovať rastlinky zo semiačka ? Objednal som si semiačky rastlín ktoré sú na obrázku a vôbec netuším ako na to . Ďakujem

id-test-11.slatic.net/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2015 19:17 Žena Turbínka [2558] Re: jodynek
Koukni do atlasu na příslušné karty, je to tam hezky popsané :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 18:43 jodynek
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jakým způsobem je možné namnožit Lilaeopsis brasillensis scaperpad a Eleocharis parvulus. Děkuji všem za případné informace.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 19:05 R Muž romant [27982] Re: msmith
Koupelí ve vodě, kde bude přidanej hypermangan. Vodu do sytě růžova. Ovšem nic není stoprocentní a menusí být takto pořešeny všechny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 19:03 msmith – Jak se zbavit plžů
Zdravím, poraďte prosím jak ošetřit řízky rostlin tak, abych netahal plže a podobný darebáky z jednoho akvária do druhého. Díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 00:00 Muž Bujda54 [12] Re: Lucnilama
vypadala už i daleko hůř, naopak teď se zlepšuje... přebíral jsem akvárko v dezolátním stavu... já se polepším :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 23:59 Muž Bujda54 [12] Re: cezarmilan
písek tam je, jen na povrchu jsou trošku hrubší, ale rozhodně ne ostrý, v tom bych zas takovej problém neviděl, ale časem určitě vyměním palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 21:12 Žena Turbínka [2558] Re: Bujda54
Bylo tu řečeno asi dost, já jen dodám, že anubias je rostlina, které se lépe daří navázané na dekoraci, aby byl oddenek ve volné vodě ještě lépe i s kořínky X-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 5693x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2051-mnozeni-rostlin