Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Poecilia velifera (živorodka velkoploutvá) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Poecilia velifera (živorodka velkoploutvá) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 05:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Cosmogagy
Zvykne si, je vyplašená. Hlavně měňte tu vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 20:12 R Muž romant [27987] Re: Cosmogagy
U mě si šplhnout nemusíš, to spíš, podle toho jak to popisuješ si chceš šplhnout u těch ryb. ;-) Nech tomu volnej průběh a neber to metodou, hup na krávu už je tele. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 20:04 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: romant
tak já se snažil jí to co nejvíc ulehčit - vymačkaný molitan ze zaběhlého filtru do vody, voda z jejího akvária, Aloe gel, trocha Biofiltru na podporu bakterií... a samozřejmostí teď budou každodenní výměny vody... (a neříkám to proto že si chci u tebe šplhout :-D )
Až porodí, půjde zase domů.. a tu nádržku už nechám běžet pro další samičky velifer, mečů, gupek a endlerek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 19:46 R Muž romant [27987] Re: Cosmogagy
Tak ona to není až zase tak jednoduchá ryba, byť je to živorodka. To co jsem napsal, o tom zaběhnutí toho chovnýho akva a to jak to popisuješ, tak to docela koresponduje "vypadá že se celkem uklidnila" s tím počátečním šokem stresem z novýho prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 19:42 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: romant
no co já tak vím tak se to tak celkem běžně dělá s různýma živorodkama - je před porodem, tak šup napustit malý akvárečko (nebo jinou nádobu) akvarijní vodou, naflákat tam plovoučky, každej den vyměnit minimálně půlku vody, a jakmile porodí tak prcky do odchovné nádrže, a samicu zase do akvárka. Nějak si neumím představit že bych tu měl třeba 10 neustále jedoucích několikalitrových porodních nádržek. Ale je možné že kdo to dělá ve velkým množství to tak má :-)

Každopádně, vypadá že se celkem uklidnila, do dna dloubne už jen občas, jinak plave normálně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 19:24 R Muž romant [27987] Re: Cosmogagy
Tak když už jsem vyvolán tak odpovím. :) Určitě nebude problém na ten polystyrén dát nějakej tmavej hadr, nebo třeba papír, ale spíš bych řekl že ten problém je v prozatím nezaběhnuté nádrži. Tzv. stará voda z původní nádrže toho moc neřeší, to chce aby akvárko mělo ten svůj čas na přirozený ostaření, filtr byl dobře zaběhnutej, prostě aby to byla normální nádrž, ne nějaká rychlokvaška. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 18:20 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
tak jsem jednu z mladých samiček poprvé šoupl do porodničky (akvárko cca 25 litrů, kus kořene, spousta plovoucích rostlin, bublifuk) s vodou z původního akvárka, aby zůstala ve svém prostředí. Nádržka je bez substrátu, s holým dnem, na bílém polystyrenu. Asi se to rybce leskne, a pořád se snaží proplavat dnem. Zvykne si na holé dno, nebo tam mám raděj šoupnout trochu písku na který je zvyklá??
Dotaz cílím hlavně na romanta, LiboraSprysla a další zkušené kteří ví co a jak...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 21:27 Muž Disorder [15]
Mám cca 30 - 35 11.05 narozených mláďat. Krmím je JBL Novo GranoVert mini s obsahem potřebné řasy Spiruliny. Také Velifery potřebují dost světla, jinak se jim, údajně, nemá vyvinout ta krásná hřbetní ploutev.

Co se týče libido sexualis, tak mám tolik aktivního samce, že jsem mu musel pořídit ještě jednu samici. Ryby mám velké cca 6 cm, ale za to nejspíš může velikost nádrže. Mám jenom 120 l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 13:04 0 Re: halenar1984
Potřebují i zelené, takže dávám i špenát, pyl a hladkou sojovou mouku do směsi se škrábaným hovězím srdcem.

Co jsem viděl dokumenty přirozených biotopů s výskytem P. velifera, tak to byly převážně krasové vody s rozsáhlými porosty zelených řas na ponořeném skalním nebo kamenitém dně a okraji břehu. Proto svým mollienesiím umožňuji dopřát si nadbytek jemných zelených řas umístěním do venkovních nádrží přes letní období roku, kde snesou i měkčí vodu.

Poec. velifera vyžadují časté vydatné pestré krmení, jinak se řádně nevyvinou a zakrní. Potravu vyhledávají prakticky stále, z toho plyne i nezanedbat obměnu vody, jejíž teplota by neměla být konstantně vysoká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 16:40 halenar1984
Ahojte, cim krmite svoje Velifery? Mate neaky specialny recept? A este aj poter mam 18 malinkych a zatial im davam artemku. Asi to nebude stacit. Dik za odpovede
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 18:32 paulinn Re: velifera
Mám je v nesolené, ale hodně tvrdé vodě, pouze jeden pár a množí se mi pořád, akorát parmičky se vždy o potěr postarají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 11:27 a Re: Miro.M
mají rádi tvrdou vodu 7-8ph,na každých 5 litrů vody plochou kávovou lžičku soli,potřebují mít v potravě zelený nejlíp řasy,24-28 stupnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 10:40 Miro.M Re: Denisa
Tu máš návod aj na množstvo soli. www.topweb.szm.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2007 14:34 velifera Re: Denisa
dorůstá 12cm a žije i v brakických vodách,tak chce trochu přisolit vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2007 10:47 Denisa Re: Havel-st
Aha,tak to nevím.Když je tak měřím přes sklo,tak mají tak 5-6 cm.Možná je to tím,děkuji. potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2007 09:50 Havel-st Re: Denisa
Nejsou ještě mladé? Je to poměrně velká živorodka - asi by měla být nad 10 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2007 08:58 denisa – Poecilia velifera
Ahoj,prosím Vás,nevíte proč se mi nechce rozmnožit poecilia velifera (živorodka velkoploutvá) ???Teplotu mám okolo 26°C. Může to být tím,že mám pouze samičku a samečka? :-( Děkuji.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1639x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1997-poecilia-velifera-zivorodka-velkoploutva-chov-odchov-