Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Macrobrachium asperulum

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Macrobrachium asperulum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2022 21:25 Muž Mejla [21] Re: Tudy
kdysi jsem je mival.. množily se celkem obstojně.. žádný speciální nároky jsem nezaznamenal ale budou citlivější k obsahu dusičnanů asi, nebo odpadních látek. Občas jsem odlovil mláďata a dal do 9 litrového akvárka a vim že mi tam celkem hynuly.. přikládal jsem to znečištění a malému obsahu kyslíku..jinak se mi odchvaly i ve velkém akva vzdy par kusu. Tam zas nevim jestli je nepozraly ryby nebo dospele krevety. Byly dost vuci sobe nesnasenlivy. Samice ale cerstve “vykulena” mladata zprvu chrani..(aspon mi to tak prislo) Jednou jsem ji videl jak capla pri krmeni samce endlerky a zblajzla ho.. Spolehlive vyziraj sneky( okruzak, piskorka, levatka)
Zajimavy zvire..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2022 19:47 Muž Tudy [330] - Krevetky – Krmení s rybami
Fotka k příspěvku Je tady vůbec nějaký chovatel této krevety? BTW není ve zdejším Atlasu...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2022 15:50 Muž Tudy [330] - Krevetky – Macrobrachium asperulum
Zdravím,
před pár dny jsem si koupil 3 ks těchto krevet. Aklimatizace zdá se proběhla v pořádku, krevetky jsou čilé a šmejdí po celém akváriu 112 l, hustě zarostlé, mám tam 1x ancistrus sp. (9 cm), 4x neonka červená na dožití, hejno pancéřníčků 9 ks a neocaridina davidi cca 15 ks. Tato kombinace je snad přijatelná, akvárium chci časem vyhradit pouze krevetkám...
Mám dotaz ohledně kvality vody, je třeba nějak vodu upravovat (sépiová kost apod.)?

Dusičnany: 1,7 mg/l
Vápník: 30,2 mg/l
Hořčík: 3,38 mg/l
Tvrdost: 0,89 mmol/l (7.3.2022)
Tvrdost něm. stupně: 5,0 °dH (7.3.2022)

Budu rád i za další poznatky/vaše zkušenosti ohledně chovu těchto zajímavých krevetek

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 193x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19686-macrobrachium-asperulum