Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Razbora ranongská (Microdevario kubotai) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Razbora ranongská (Microdevario kubotai) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2023 21:06 Muž Freedlo [208] Re: Roger
Jasny:) diky vsem a hezky vecer !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.10.2023 20:16 Muž Roger [1873] Re: Freedlo
Nekupuj bornejky a drž se těch Kubotai. Pokud k nim dáš bornejky budou chudáci, bornejky nemají rádi když jsou s nimi aktivní ryby. Bornejky jsou klidné ryby a Kubotai přesný opak. Nekomplikuj si to, a udělej pořádné hejno z těch co máš. 4ks nejsou žádné hejno, jsou to sirotci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.10.2023 20:11 R Muž afc1886 [14655] Re: Freedlo
Není lepší dokoupit už stávající druh? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2023 20:08 Muž Freedlo [208] Re: Roger
Provedu:) jeste posledni dotaz: kdyz koupim bornejky, udelaji hejno s tema 4ma lranongkama’?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2023 20:02 Muž Roger [1873] Re: Freedlo
Aha, tím se to vysvětluje.

Určitě je přelov, byť jsou malé tak jsou to zdatný plavci který neradi odpočívají.

Měl jsem je rovněž, a pod 60cm délky skla a 50l objemu bych je nedoporučil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2023 19:28 Muž Freedlo [208] Re: Roger
Okey. Mam ranongske. Bornejske byly doporuceny jako odpoved na muj dotaz. Doplnim hejno a prelovim:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2023 18:15 Muž Roger [1873] Re: Freedlo
Ahoj, zkusím shrnout. Do 13l čistého se nehodí žádná ryba. Stejně tak bornejky nemají rádi tolik světla (přeci jen pochází z biotopu který je zarostlý vysokou květenou a díky tomu mají rádi tmavší místa). Navíc jsi ve špatném tématu, Kubotai není bornejka ;-) otázka je tedy, co opravdu máš. Ale, ať je to cokoliv tak odpověď je stejná.
Ryby přeložit a doplnit hejno. Tvým 4ks je jedno že máš malé akva a nemůžeš jim koupit kamarády. Do 13l patří jen krevetky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2023 13:41 Muž Freedlo [208] Re: jab63
Cau. Myslel jsem si to:/
Skoda..asi je budu muset dat pryc. Ten mechový most také dost zmenšuje prostor pro plavání.

Kdybyste mel nekdo napad na rybky, kterym by se tam libilo, budu moc rad:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2023 12:47 Muž jab63 [1440] - BorneoRe: Freedlo
Mám stejné akva a měl jsem tam nouzově na pár dní 15 Bornejek a nebyly zrovna šťastné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2023 07:19 Muž Papik [617] Re: Freedlo
Ano, každá se chová úplně jinak a má i jiné nároky na prostor. Do 13 litrů čistého bych ke krevetkám asi nic nedával, ale v 19 litrech vody jsem měl u krevetek 10 bornejek a prospívaly.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2023 22:49 Muž Freedlo [208] Re: Papik
Diky.
To je v nich takový rozdíl? 10 bornejek bude prosperovat v tak male nadrzi? Vim, ze jsou razborky hejnove, ale tim, ze je nádrž malá a ze tam nemají žádnou konkurenci, jsem myslel ze 4 kousky budou tak akorat. Takové maximum.

Pokud tato nádrž není vhodna pro rybky vůbec, nebudu je tam samozřejmě dávat. Rad bych, aby se tam něco hejbalo, ale na úkor zdraví a nepohodli obyvatel: )

(Odchytávat je bude teda poděl..párkrát uz jsem to zkousel:-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2023 21:00 Muž Papik [617] Re: Freedlo
Přelov je do šedesátky, jsou to aktivní rybky, které pořád plavou a všude šmejdí. A přikup ještě nějaké, čtyři je na hejnovou rybku opravdu málo...
Ke krevetkám můžeš dát razborku bornejskou, řekněmě deset kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2023 19:08 Muž Freedlo [208] – Není jim to těsné?
Ahoj
Mam 4 razborky v krevetkariu a prijde mi, ze tam nemaji moc velky vybeh.

Nerad bych je nejak utlacoval, tak se radsi ptam sirsi verejnosti, jestli jim tento prostor staci:). pokud ne, prendam je do 60ky. Nicmene bych nejaky rybky u krevetek mel..ale jen pokud jim ten prostor staci : )

youtu.be/…

Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2022 11:14 Muž ajajak [228] Re: Xif
Napsal jsem si to a jestli se vytřou ještě někdy budou to mít připravené. Takové prcky jsem ještě neměl a ani jsem se na ně nepřipravoval. Razborky mi jikry dokonale snědly. Ale v tomhle zarostlém akváriu asi (snad) budou mít na přežití větší šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2022 11:07 Muž Xif [336] Re: ajajak
Mne se osvědčilo pro rozkrm potěru Dania perlového, "Dajana Cichlid stick".
Namočím pár granulek do vody a po nacucání(nabobtnání) vezmu jednu granulku, tu rozmělním v prstech na kaši a tím krmím (udělá takovou mlhu)
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2022 10:56 Muž ajajak [228] Re: Lojza007
Razborky po vykulení jsou opravdu miniaturní. Zatím zkouším vše ale bez úspěchu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2022 10:40 Muž Lojza007 [1180] Re: ajajak
Mně potěr zatím vždycky žral buď v ruce rozemletý vločky od Tetry nebo dávám od Hikari prach a krevetám dávám i spirulinový prach od Dennerle. Něco z toho si vždycky vyberou a sežerou. Ale nejednalo se o razbory, takže to samozřejmě nemusí fungovat. Na druhou stranu většina těchto krmiv je k dispozici i v Hornbachu, takže se dá rychle pořídit a vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2022 10:34 Muž ajajak [228] Re: Beastie
Žloutek by byl asi hodně dobrý, vlastně jedna z nejlepších (nejvýživnějších) krmiv pro tento potěr. Ale už mám jen tři jedna se zamotala do mechu Taxiphyllum sp. 'Spiky moss'. Žloutek jsem zkoušel propasírovat ale na druhý straně látky se hned spojil. I ve vodě. Zatím bez úspěchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2022 10:11 Žena Beastie [314] Re: ajajak
Tak v tom případě vařený žloutek protlačit přes látkový kapesník do vody, mě se ten mlýnek na kávu taky ekluje, hlavně co pak s potěrem co žere kafe :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2022 09:52 Muž ajajak [228] Re: Beastie
Na kávu jsem semlel 3x za sebou mikro krmivo a dostal jsem od ženy pořádně seřváno a strojek (ruční) prý na velmi jemnou kávu už nechce používat. Nedivím se jí a objednal jsem toto www.rostlinna-akvaria.cz/… a toto www.rostlinna-akvaria.cz/…
Ale asi nevydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2022 09:25 Žena Beastie [314] Re: Beastie
A vařený žloutek taky nešel, rozmačkaný na úplně prach po vysušení a v hmoždíři/mixéru na kávu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2022 09:24 Žena Beastie [314] Re: ajajak
No je to problém, pokud se nedá vířník nasbírat v přírodě, na což musí mít člověk speciální síto, veškeří nálevnící, vířnící a věci co se dají vypěstovat, trvají minimálně 24 hodin a chtějí slunce, což teď nebude. Jedině že by měl někdo jiný namnoženo nebo třeba namočené listy, ve kterých by mohlo něco žít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2022 09:08 Muž ajajak [228] Re: Beastie
Dík, jdu tam zavolat a objednat ale myslím že do té doby nevydrží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2022 08:37 Žena Beastie [314] Re: ajajak
Viděla jsem na invitalu tohle
www.rostlinna-akvaria.cz/…
A ještě jednu kulturu www.rostlinna-akvaria.cz/…
To by mohlo fungovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2022 06:56 Muž ajajak [228] – Razbora ranongská - Microdevario kubotai
Po vytření v akváriu jsem našel 4 mini rybky Razbora ranongská. Nepřijímají žádnou potravu ani když rozmačkám mini pro potěr. Dají se koupit někde Nálevníci? Rybky dlouho nepřežijí.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 434x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19683-razbora-ranongska-microdevario-kubotai-rozmnozovani-odchov