Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Aquael fan 2

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Aquael fan 2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2021 10:29 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Vega
Pokud chceš, aby AQ dobře fungovalo, zasaď tolik rostlin, aby bylo hustě osazené dno minimálně z poloviny. Jeden druh zasaď vždy na jedno místo - lépe to vypadá. Právě rostliny pomáhají udržovat dobré podmínky v akváriu. Určitě bych se poohlédla po lepším fitru. Pokud chceš vnitřní, mrkni na Fluval U2, případně U3(pokud se ale vejde na výšku. Dvojku jsem měla x let a je naprosto tichá, ale hlavně tento typ filtrů je dobře vymyšlený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2021 21:05 Vega Re: afc1886
Nevěděla jsem, jestli je rozumné jich hned nasázet hodně. Chtěla jsem chvíli počkat, jak se které bude dařit a jak moc se rozrostou. Myslíte, že se voda časem vyčistí sama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2021 20:53 R Muž afc1886 [14631] Re: Vega
Začal bych tím že bych přidal hodně dalších rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2021 20:48 Vega Re: lenkator
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2021 20:26 Žena lenkalor [580] Re: Vega
Fotka k příspěvku Můžeš tento Aquael použít také jako čerpadlo nasazené na kostce biomolitanu. Velikost biomolitanu je na tobě, já mám asi 24x10 cm.
Fotka není moc dobrá, je to zarostlé.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2021 19:39 Vega – Filtr Aquael fan 2
Zdravím všechny. Mám asi měsíc zaběhnuté 120l akvárium. Rostlinky rostou, rybičky jsou v pohodě, jen se mi stále nedaří mít čistou vodu. Je stále lehce mléčně zakalená. Používám filtr Aquael fan 2. Filtr jsem vyčistila a nebyl nijak moc znečištěn. Použila jsem Clarity od Seachem a to byl konec. Voda se mléčně zakalila mnohem víc (což bylo podle návodu v pořádku), ale už nedošlo k tomu slibovanému zlepšení. A to přesto, že jsem molitan nejprve obalila bílou vatou bioPad od Juwelu a pak molitan sundala úplně a dala tam jen vatu. Vodu už jsem nevyčistila. Nezbývá mi tedy než ji vyměnit :-( . Jinak mi ale fitr vyhovuje hlavně svou téměř naprostou tichostí. Mám akvárium blízko postele.
Ale napadlo mě a ptám se jako naprostý amatér - nedá se do toho prostoru pro molitan nasypat nějaká jiná filtrační směs? Musí tento filtr fungovat vždy jen s molitanem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 19:44 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Katchi
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 15:09 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetky
Poradi nekdo, jak pridelat na AQ Fan 2 Plus molitan z klasickeho bublifuku? Da se to jen nejak nasadit, nebo je treba nejaka spojovaci trubka? Nejsem technicky typ, tak potrebuju nakopnout stydim
Jo a jeste kdo by umel poradit, jak pripevnit filtr uvnitr akvarka, kdyz nemam drzak a prisavky? Cim treba zatizit nebo pripevnit, aby neplaval a zustal v pozadovane pozici?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 16:23 Muž Lukša [18] MS
Fotka k příspěvku Fan filtr mám a na něm bio molitan od atmana ten největší
www.exo-eko.cz/…
Funguje to suprově jsem maximálně spokojen.Jen tu plastouvou trubku u toho molitanu co je součástí balení musíš nahřát a trochu roztahnout aby šla dobře nasadit.Ale nejdřive se mrkni u toho filtr pokud to budeš kupovat v obchodě zda je tam kulatá nasávací trubka.Pokud ne tak by tam ta trubka nešla nasadit protože co mám fan filtr mini tak tam je ta nasávací trubka jineho tvaru a tam by ta trubka od toho molitanu nešla nasadit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 16:05 Muž metal [96] - CichlidyRe: MS
zalezi kolko chces do filtru investovat,su aj drahe filtre.ked si vezmes pred 15.rokmi boli len bublifuky a akvaria slapali.tak postaci aj fan2.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 16:02 Muž Jurasek [137] Re: MS
FAN1 mám a molitan tam je malinký. Dával jsem tam nový, větší, ale už nepasuje do krytu. Zařizovat to teď, tak se na tady ty filtry vykašlu, koupím hlavu Atman AT200 a kostku bioakvacitu. Hůř se to maskuje, ale líp to filtruje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 15:47 Muž metal [96] - CichlidyRe: MS
presne tak fan 2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 14:58 Muž Bammaboy [0] Re: MS
podle mne ani jeden (malé objemy filtr. náplní). Co takhle ext. filtr? :-)
Ale pokud už, tak Fan 2 a kostka bioakvacitu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 14:33 MS – Filtr AQ FAN 1-2
Potřeboval bych poradit, zda do akvária o čistém objemu 100-110 l je lepší fitr AQ FAN 1 (300 l/hod, 60-100 l) nebo FAN 2 (450 l/hod, 100-150 l). Díky za radu

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 175x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19665-filtr-aquael-fan-2