Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhoř - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Úhoř - nemoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.06.2020 02:20 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Veli
- to je jen začátek, problém se vrátí pokud skutečně nebude mít adekvátní podminky
- pro chov je ideální 200x50x50 a k tomu řádná filtrace, včetně výměny vody, která odpovídá druhů použitého krmiva (každé krmivo jinak ovlivňuje vodu)
- akvárium nemusí být nové, určitě seženete, akvária podobných rozměrů, v bazarových nabídkách, filtraci rovněž,
- stářím ryby se snižuje imunita, pokud budou podmínky, vydrží vám jedinec i několik dalších let
- vše ohledně akvária a filtrace, můžete řešit s pomocí místních akvaristů, řada z nich má přehled o bazarovych nabídkách, pomohou vám řešit správný nákup za přiměřenou cenu
- rovněž tak můžete využít inzerci zde na stránkách Rybičky.net
- problem řešte co nejdříve, hodně štěstí s chovem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2020 00:43 Veli Re: lacewings
Operace se zdařila, pacient je již téměř v pořádku, oči má již jako dříve, i reaguje na okolní pohyb, zatím bez potravy. Velmi děkuji za pomoc a rady. Jak velké akvárium by 45cm ryba měla mít? Mám publikaci, ve které se píše o 1,5-2 násobku délky ryb na litr. Ale v tomto případě to asi neplatí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 22:07 Veli Re: lacewings
díky moc za podrobné vysvětlení a váš čas, dám vědět, jak vše dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2020 21:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Veli
- sůl se běžně používá jako léčivo, k záladnim druhům onemocnění u studenovodních ryb
- vzhledem k okolnostem, které u ryby a jejího prostředí proběhly došlo k oslabení imunity, dochází tím ke zvýšení vnímavosti vůči omemocněni
- voda, v bytě, kam nejde slunce, se chová jinak, než ve venkovních podmínkách, pokles teploty rovněž rybě moc nepomohl, neboť na tyto hodnoty nebyla zvyklá, v tak malém objemu je to pro rybu šoková záležitost
-rybě světlo nevadí, vodě ano, oblepením nic nevyrešite,
-zpomalené pohyby mohou být projevem toxicity vody, vlivem onemocněním ryby, stářím,
- pokud pro rybu skutečně chcete něco udělat, tak pořídit adekvátní prostor pro chov, existuje na to i právní předpis, týkající se chovu, včetně těch veterinárnich
- vyhledejte na internetu, Hypothalamus, Intererenální a chromafinní buňky, třeba podle toho pochopíte aspekty teplotního šoku ve vztahu k environmentálnímu stresu, stres totiž nelze odloucit od imunologie, čímž se vlastně tlumí imunitní reakce organismu
- to už je ale moc podrobné, atd... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2020 20:28 R Muž Anthrax [4762] Re: Veli
Nemyslím, že by tohle mělo zas takový vliv. Spíš jde o kvalitu vody v nádrži. Ta se mohla vlivem stěhování zhoupnout a mohly tam začít vznikat látky, které dřív nevznikaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 20:14 Veli Re: Centisi
děkuji za postřeh, mrkla jsem se na kvalitu rozbor vody na Praze 4 a srovnala ji s naší studniční vodou a přece jen se to liší. První hodnota Praha druhá studna, kterou má teď.
dusičnany: 19,5 × 30
Hořčík: 8,2 × 41
vápník: 33 × 36
el. konduktivita: 34 × 50
sírany, chloridy nám neměřili, ostatní hodnoty stejné

Takže hlavně hořčík je 4násobný, dusičnany vyšší a konduktivita nevím jestli může mít vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 19:41 Muž Centisi [33] Re: jiri609
jiri609 napsal: nemá chuť cestovat směr moře??
Kdyby měla chuť ke tření tak by nebyla hnědá ale byla by do "stříbrna".Podle toho zbarvení poznávaj samice co migrují do moře ke tření... a v akvárku těžko.tam má velice nepřirozený podmínky..
co by ji mohlo být nevím.Já bych tipl nějakou změnu s kvalitou vody,ale fakt jen tipuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 19:33 Veli Re: lacewings
moc děkuju za radu, na výměně vody pracuju, s tím světlem můžu udělat jen to, že oblepím folií oba boky, ale zas mi je divný, kdyby jí světlo vadilo, zalezla by do domku, jako jindy. Teď je už dva dny venku, a to nikdy neudělala. Jakoby přestala být plachá a ostražitá. Pohyby jsou zpomalené, jestli to může být teplotou vody? Anebo jí mrzí, že se dívá do zahrady a slyší přírodu? Jaký účinek má mít sůl? Jako desinfekce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 19:10 Veli Re: jiri609
no Jiří, taky mi to napadlo, že tím, jak jsme jí převezli a měli jí najednou v chladu, že jsme nastartovali nějaký pudy, a taky jsem už tedy přemýšlela kam jí odvézt, aby měla cestu bez přehrady, prý na dolní labe. Ale na druhou stranu po těch letech musí být zdegenerovaná. Mám jí od žížalky, takže si možná myslí, že jsme my její rodiče. :-)
Ale přesně to tak na mě taky budí dojem ... nechuť k jídlu a je taková smutná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 18:50 Muž jiri609 [91] Re: Veli
Nyní cca 14 dní jako omámený, pohybuje se pomalu nebo vůbec, hlavně změna na očích. Nejsou vyboulené! Mají jen povlak, jako zákal domodra. Nezajímá ho ani krabička se žrádýlkem...
je to mimo mne, a prosím moc se nesmějte, ale jedna věc z mládí.... a nezačal se úhoři naplňovat čas, nemá chuť cestovat směr moře??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2020 17:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Veli
- koupel v Nacl 20g /l cca 10min, tim bych začal
- vyměnit vodu, zvýšit filtraci, stabilizovat teplotu s menším výkyvem, častěji měnit vodu,
- vlivem zvýšení světla a pohybem teploty, se chová akvárium zcela jinak, než v bytových podmínkách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 16:49 R Muž ctibum [6908] Re: Veli
Kdyby krotitele jako mimino zavřeli do krabice od bot, tak by taky vyrost jen podle možností...?
Nicméně pokud ho máte 20 let v akvárku o šedesáti litrech, tak vzhledem k tomu, že (jak se nejen tady píše) se dožívá 15-20 let a chov v akváriu je nevhodný, tak bych ho nechal za daných podmínek v klidu dožít.
Co mu je netuším, třeba jen na starý utejraný kolena špatně snáší ty manévry...
Příště bych raději přizpůsobil možnosti nárokům ryby, ne růst ryby možnostem a lépe volil osádku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 16:34 Veli Re: silviebaris
asi jo, ale v Akvárium pod hladinou Vltavy na Starom. nám., kde před lety úhoře měli, jsme se dali do řeči s jeho "krotitelem" a on řekl, že úhoř vyroste tolik, kolik má možnost. No a my máme tuhle možnost. Nemyslím, že v tom by byl po 20 letech problém, spíš nějaká mrcha se kterou potřebuju poradit. Tedy, kdyby se nějaká dobrá duše našla. Vzala bych jí k veterináři, kdyby to bylo reálný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 16:19 Silviebaris Re: Veli
úhoř má 50 cm a akvárium jako 60cm na délku ne není to malý pro něj? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 15:57 Veli Re: afc1886
jedná se o 60l akvárium, hadice (tj. její jméno) měří necelých 50 cm, fotku přidám, až budou příhodnější podmínky pro focení, terasa je celá zasklená. Můžu fotit jen z určitého úhlu, jinak se odráží sklo naproti. Ještě snad... barva očí je zvýrazněná bleskem, takhle modré je nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 14:51 R Muž afc1886 [14681] Re: Veli
Můžeš prosím tě napsat velikost toho akvária a dát sem fotku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 10:51 Veli – Úhoř v akváriu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku V akváriu chováme úhoře cca 20 let jako jedinou rybu. V bytě 20°C. Bezproblémový, jen před 8 lety plíseň, rychle vyléčena. Před 1/2 rokem kompletní výměna vody, pro naprasklé akvárium. Žádný problém. Před měsícem přestěhován na prosklenou verandu chalupy, kde se netopí. Změna typu vody - ze studně (kontrola v laboratoři, nijak se neliší složením od městské s výjimkou chlóru), vyměněná 2/3 zbytek původní městské. Teplota od 10°C. Voda se zakalila mléčně, po 14 dnech vyjasnila. Přijímání stále stejné potravy v pohodě. Nyní cca 14 dní jako omámený, pohybuje se pomalu nebo vůbec, hlavně změna na očích. Nejsou vyboulené! Mají jen povlak, jako zákal domodra. Nezajímá ho ani krabička se žrádýlkem, na kterou vždy panáčkoval. Na skle a na boudičce se vytváří taková hnědá usazenina, zřejmě řasa, ale omakem je to jako mazlavé blátíčko. Dala jsem z rybníčku jednu rostlinku. Někde jsem našla info co mi to nejvíc připomíná - bičíkovec zhoubný, léčba malachitovou zelení atp. Nechci experimentovat. Špatně se to pro odlesky fotí. Prosím o radu. Moc děkuji.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 600x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19650-uhor-nemoc