Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

„Udělej si sám“ - DIY

 

NápovědaFórum » Technika  

Akvaristik.eu

„Udělej si sám“ - DIY
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2024 15:59 Žena Danča84 [4] - LowtechRe: 4Sima
Díky za tip koukala jsem, ale to se podle fotek dává dovnitř, já potřebuju zvenku, tohle by bohužel zabralo v tom mém plivátku příliš moc místa :-( Ale do většího akvárka by to byl super nápad palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2024 15:55 Žena Danča84 [4] - Lowtech – Re: RAP
Díky to bude ono palec mám tušení že jsem ho i viděla v drogerce a nemusím platit poštu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2024 14:44 Muž 4Sima [1888]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2024 14:05 Muž RAP [1549] Re: Danča84
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2024 13:57 Žena Danča84 [4] - LowtechRe: 4Sima
Ze skla mě to nenapadlo díky, a bylo by to i hezčí, nemusel by tam být ten obrázek. A kdo by to udělal - sklenář z nějakých zbytků nebo raději firma co dělá na zakázku akvária? Tohle už samodomo neudělám.

Jen tedy skleněný truhlík by byl za dlouho, teď potřebuju rychle něčím opravit to co mám. Ale díky za tip do budoucna palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2024 13:23 Žena Danča84 [4] - Lowtech
Ono zvenku bych to mohla i pořádně opatlat tím akvalepidlem. Je pravda že tavka na mnoha materiálech nedrží (vyzkoušeno na dětských hračkách) nebo mě ještě napadl vteřiňák případně jiné lepidlo - chemopren, mamut... Jestli to není jedovaté?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2024 09:48 Muž 4Sima [1888] Re: Danča84
Ještě by to šlo udělat ze skla, tam by ta těsnost byla zaručena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2024 08:01 Žena Starka [207] Re: Pavlik
Jenže po čase to bude řešit znova. Tavná pistole se mi upřímně moc neosvědčila na lepení plastů. Na některých plastech nedrží vůbec, takže člověk do toho ťukne a celý lepený spoj se odlepí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2024 07:02 Muž Pavlik [10] Re: Danča84
Já bych to oblepil z venku tavnou pistolí. Prodávají i hnědé tyčinky do pistole. Jinak to vypadá pěkně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2024 06:51 Žena Danča84 [4] - Lowtech
Děkuji všem! A čím to mám slepit když tavka ani lepidlo říkáte že nedrží? Nebo existuje podobná věc originální? Potřebuju obdélníkovou nádobu cca 40cm dlouhou se zobáčkem jako džbán na delší straně... A aby její pořízení nezruinovalo můj napjatý rozpočet ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2024 21:26 Muž RAP [1549] Re: Lojza007
Akvarijní silikon na umělé hmotě špatně drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.03.2024 19:12 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Danča84
Tavná pistole je nanic, všechny spoje ně po čase přestaly pod vodou držet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.03.2024 17:26 Muž Lojza007 [1180] Re: Danča84
Lepidlo z tavné pistole by nemělo vadit, ale osobně bych to lepil a utěsnil akvarijním silikonem, kterým se lepí akvária. Podle mě to bude líp těsnit a možná i držet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2024 16:49 Žena Danča84 [4] - Lowtech – Prosím o pomoc
Fotka k příspěvku HD Ahoj prosím o radu. Udělala jsem za akvárko filtr z plastového truhlíku, vyřízla jsem kus a z toho zbytku slepila akvarijním lepidlem "vodopád". Jenže teď jsem přišla z práce a zjistila jsem že to teče. Mohu to utěsnit tavnou pistolí - bude to držet a není to lepidlo jedovaté? Nebo to mám celé zase vybourat, umýt a utěsnit akvalepidlem? Díky moc!

(Tak fotka se mi udělala naležato omlouvám se...)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2024 14:23 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: vlka
...Než dám ruce do akvária, pořádně si je po lokty umyju...
Totéž bych doporučoval po jejich vytažení. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.03.2024 14:39 Muž vlka [3443] Re: MarekP
Vychytávkám se meze nekladou, taky občas použiju dlouhou pinzetu, abych se nenamočil. Než dám ruce do akvária, pořádně si je po lokty umyju, takže rychlejší je často ta dlouhá pinzeta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.03.2024 08:41 Muž MarekP [812] - MalawiRe: doda
Odkdy vadí akvaristovi mokré ruce? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.03.2024 09:18 Muž doda [134] – suché ruce
Fotka k příspěvku HD Zapichoval sem tyčinku pro krevety a u toho si namočil ruku ( a stejně špatně držela ). Při odstranění zase . Tak sem vzal matku M 10 , navázal provázek ,tyčinku utěsnil kouskem molitanu a usadil v nádrži . Při vytahování stačí zatáhnout za provázek a ruce mám pořád suché .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.01.2023 12:17 Muž MVano [58]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pak by mohlo někoho inspirovat nebo i pomoct další moje drobnost z kolekce pro akvárko. Jde o odkalovací zvon přesně na míru. Tím myslím přesně podle potřeby výšky akvárka. Ruce mám při práci suché, ale zase to není moc dlouhé. Aby jsem se pohodlně vešel do toho malého prostoru mezi poličkou a akvárkem.
Hadička (11/6,5mm) z domácích potřeb, jenom zasunuta. Drží už přes rok, neteče. Prostě to funguje. Levné, jednoduché řešení. Co víc si od toho přát. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.01.2023 11:59 Muž MVano [58]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Další drobnost co mi už přes rok usnadňuje práci s akvárkem. Jde o síťku tištěnou na 3D tiskárně s extra jemnou síťovinou. Tu jsem koupil jako síťku na ovoce v peny, nebo někde tam.
Velikost je docela zřejmá z podložky na které jsem ji fotil, 6x5 cm. Jako držadlo (rukojeť) je modelářský nosník 5x5mm. Síťka je přilepena vteřiňákem. Není dělaná jako ty na odchyt rybek, (hluboká) protože taková se dá snadno koupit.
Používám ji hlavně na sběr plovoucích nečistot z kytek po prostřihu, protože mám extra malý prostor nad akvárkem pro manipulaci a do tak malého objemu nechci dávat skimer.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.01.2023 11:06 Muž MVano [58]
Fotka k příspěvku Na hnojivo se hodí nepatrně větší, ať to nemusím mačkat 6x. Tato lahvička je taky z domácích potřeb. Do ní jsem pouze vlepil trubičku, nic víc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2023 20:44 Muž MVano [58] Re: vaclav
Ale vevnitř oblouky mám...
A nevypadají tak hezky. Proto tam nemám "pokroucenou" hadici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2023 20:21 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MVano
Je lepší místo kolen používat oblouky, ztráta tlaku a průtoku vody není tak velká. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   23.01.2023 15:04 Muž MVano [58]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přidám ještě jednu drobnost, která se může hodit i dalším.
Potřeboval jsem rozstřik vody z filtru posunout přesně na hladinu. Ale původní rozstřiková rampa, tak jak ji dodává Oase ke svým filtrům, umožňovala ji dát pouze asi 5cm pod horní hranu skla. Akvárko mám naplněné asi 1cm pod touto hranou a přední sklo polepeno páskou, aby tu hladinu nebylo vůbec vidět. Takže bylo potřeba nějak přesunout rozstřikovou trubičku nahoru.
Nejjednodušším a nejhečeji provedeným způsobem my připadalo, posunutí udělat sestavou z kolínek a kousků hadic. Tak jsem nakreslil hodně podobné kolena těm dodávaným a vytiskl je. Jdou snadno do sebe zasunout a drží pevně (stejně jako originály). Já jsem ale z nějakého důvodu udělal 3 verze. Výrobce dodává pouze jednu (první foto přední a druhé foto na srovnání s tím mým). Nepotřebuji je všechny, ale jeden nikdy neví.
Moje kolena mají v "ohybu" přechodový rádius. Teoreticky to zlepší proudění vody. Prakticky to nelze poznat. Prostě se mi to tak chtělo udělat.
Toť vše, asi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   22.01.2023 19:01 Muž MVano [58]
Fotka k příspěvku Na malé akvárko potřebuji opravdu malé množství hnojiva a dalších "vodiček". Jedno zmáčknutí u většiny dávkovačů je ale 1 až 2ml. Náhodou jsem objevil tyto malé rozprašovací lahvičky v domácích potřebách. Koupil je a zkusil upravit rozprašování, převrtáním a vsazením malé trubičky. Teď to na jedno zmáčknutí dává proudem přibližně 0,12ml.
A mám vyřešeno malé dávkování... ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2023 00:13 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: vlka
Gumičky bych nahradil stahovacíma páskama na kabely. Daji se sehnat i tenké.Jinak super nápad. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2023 00:11 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: vlka
Když trvalejší gumičky,tak ze silikonové hadičky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2023 21:49 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: vlka
To opři o substrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2023 21:18 Muž Dido [44] Re: vlka
tie male gumičky sa ti zachvilu rozpadnu.nevydrzia dlho vo vode.skúšal som prichytiť anubias o drevo a zachviľu sa rozpadli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.01.2023 16:26 Muž MVano [58]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Lampa. Příchytky na lampu i na kabely tištěny na 3D tiskárně. Jednoduché, rychlé a funguje to. ;-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.01.2023 15:48 Muž vlka [3443] – ...přísavky...
Fotka k příspěvku Zdravím, vyzkoušel jsem už spoustu různých přísavek na teploměr. Včera mi došla trpělivost a kousek nerezového drátku a dvě malé gumičky a je po problému. Doufám navždy...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.01.2023 14:14 Muž doda [134] – "horácomatka"
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Třeba to někomu pomůže. Používám matky M12 nerez u stonovek ale ta barva mi vadí a nechci je pořád zamačkávat do substrátu . Proto sem si je vylepšil. Je potřeba : www.kutil.cz/… , www.hornbach.cz/… ,metr , nůžky a svíčka. Bužírku nastříhám na 2cm proužky , nasadím na matku a zatavím nad svíčkou. Potom stačí opláchnout a použít. Rozdíl je vidět na foto 2.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.08.2020 20:38 Muž vlka [3443] – ...,,forichtung,, na Artemii...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer, jednu z pěti ,,patek,, pevnější petky seříznu - vznikne nalévací otvor - a dno ve středu provrtám - přes podložku připevním provázek na zavěšení - a do dírky uprostřed víčka nalepím tavnou pistolí hadičku. Na hadičku dám ventil a zpětný ventil. Pak už jen 1,5 litru vody, sůl, sodu a vajíčka Artemie. Pustím vzduch, zapnu světlo a den - dva budu čekat...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2020 20:33 Muž Xif [336] Re: QQQ001
Fotka k příspěvku Když sem měl filtr Fluval 306 ,tak sem to řešil takhle.
Malá dirka do výtokové trubice, protáhl hadičku a na její konec nasadil lípové dřívko.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2020 20:08 Muž QQQ001 [23] – externí atomizer
Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo z vás po domácku neřešil připojení CO2 kvašáku k externímu filtru?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.04.2020 14:19 Muž vlka [3443]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Twinstar nemám stále v AQ, takže abych nemusel sahat do vody, udělal jsem si ho na zavěšení na sklo.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 21:02 Muž Zip [277] Re: Xif
Hm no dobře, bude fajn, pokud se po čase podělíš o zkušenosti palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 20:43 Muž Xif [336] Re: Zip
No já počítám, že to nějaký nerez bude,když sem je sundával z auta(cca.2 roky na dešti, slunci,sněhu) ,
tak stačilo ty plíšky přetřít hadříkem a jsou jak nové, žádná rez.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 20:30 Muž Zip [277] Re: Xif
Zajímavé, jednoduché
Ty elektrody asi nejsou z nerezu. Nebude se dostávat nějaký sajrajt do vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2020 20:08 Muž Miras [111] Re: Xif
Jo díky chlapi, asi se do toho pustím, 2000,- se mi dávat nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   31.01.2020 19:54 Muž Xif [336] Re: Miras
Ahoj
Já bral inspiraci podle tohoto návodu.
Stačily 2 plíšky ze stěračů,vzduchová hadička,čokoládka a zdroj :-)
Návod:
www.youtube.com/…

Můj výtvor
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2020 19:19 Muž Miras [111] Re: vlka
Dobrá práce, máš *.stl a popř. info zapojení? Taky pořád přemýšlím, jestli to kupovat nebo něco bastlit doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 22:48 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostlinyRe: vlka
Super ať slouží. palec Po nějakém čase dej vědět jak to šlape a zda se to vyrovná originálu. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   30.01.2020 22:41 Muž vlka [3443] Re: Vlka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Šup s tím do AQ, zapnout, bublinky jsou moc malilinkaté, chtělo by to hrubší sítko, ale vypadá to celkem fajn.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   30.01.2020 22:39 Muž vlka [3443] – Twinstar
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Polotovary membrány, nerezová sítka, zdroj 12V/2A, zkompletováno, připojen zdroj.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.09.2019 15:14 R Muž afc1886 [14655] – DIY - „Udělej si sám“
Po dotazu v jiném tématu, jestli tady takové téma je, jsem se rozhodl toto téma založit. Sám mnohokrát hledám nějaké rady a inspirace, tak alespoň nás bude víc na jednom písečku. ahoj

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3801x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19638