Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvaristé - houbaři

NápovědaFórum » Pokec  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Akvaristé - houbaři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   06.09.2021 20:13 R Muž Anthrax [4009] Re: lemming46
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Jo sever, tam stačí jít do lesa na záchod a člověk má hned co k večeři. :-) I na zmiji člověk za polárním kruhem narazí. Škoda že sem jí neuměl zaostřit. :-(
Akorát dodneška nevím který člen výpravy (jezdíme pořád stejná banda už přes deset let) vždy sebere i ty staré rozmočené bačkory....

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   06.09.2021 19:56 R Muž Anthrax [4009] – Pokles červivosti
Fotka k příspěvku HD Konečně se ti červi začínají držet na uzdě. Už lze sbírat alespoň klobouky. :-) A praváci teď navíc rostou jak o život.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   05.09.2021 20:41 Muž lemming46 [233] – Z výletu...
Fotka k příspěvku Severní Skandinávie je kromě jiných kouzel i země zaslíbená houbám. Takových křemenáků (průměr asi 20cm) jsem během půlhodinové procházky viděl asi 50. A to jsem je vůbec nehledal... ;-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   05.09.2021 08:55 R Muž Anthrax [4009] Re: Finn
Přesně tak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   04.09.2021 23:00 Muž Finn [11] Re: Anthrax
Na syrovinku předpokládám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   04.09.2021 20:25 R Muž Anthrax [4009] Re: Finn
Omlouvám se za mystifikaci. Jasně máš pravdu. Nevim na co jsem myslel. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   04.09.2021 19:37 Žena Silviebaris [2049] Re: Finn
Diky..tak to asi jíst nebudeme..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   04.09.2021 18:17 Muž Finn [11] Re: Anthrax
Ryzec pravý má mléko oranžové!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   04.09.2021 18:11 Muž Finn [11] Re: Silviebaris
Je to čechratka podvinutá, jedovatá. Taky mi roste na zahradě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   03.09.2021 21:49 R Muž Anthrax [4009]
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Jinak tady (blízké okolí Liberce, Ještěd a Jizerky) je to zatím celkem bída. Ne že by houby nerostly ale je dost mokro. Z hřibovitých to zachraňují alespoň kozáci a sem tam nějaký křemenáč. Hnědé hřiby jsou plesnivé, praváci zdecimovaní bedobytkama a kováři slimákama. Ostatní sice rostou (semtam nějaký ryzec a bedla) ale všechno je to nacucané vodou, že to ani nemá cenu brát. Nebýt lišek, tak člověk neodnese domu skoro nic.
Nicméně taky mám dotaz- Nevíte prosím někdo co je tohle za houbu? Omlouvám se za mizerné fotky. Z lesa mě hnala průtrž mračen. Díky

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   03.09.2021 21:40 R Muž Anthrax [4009] Re: Silviebaris
Ryzec pravý to není. Ryzce pravý má dutou nohu a poteče z ní bílé mléko. Vlka ti jistě bez problémů určí co je to zač. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   03.09.2021 20:42 Žena Silviebaris [2049] Re: Anthrax
Když jsem to zkoušela přes tu aplikaci v mobilu,rozeznáváni hub,tak mi to řikalo Ryzec pravý..tak nevim,ale kuknu i na tu čechratku..Díky.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   03.09.2021 20:18 R Muž Anthrax [4009] Re: Silviebaris
Nějaká čechratka? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   03.09.2021 11:48 Žena Silviebaris [2049]
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Kdo mi dokáže určit co nám to roste na dvorku..ryzec,nebo nějakej druh holubinky..

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   02.09.2021 14:31 Muž Foligno [6] Re: vlka
Ještě si vybírají které nechají v lese.Pomóc..u nás u osteravy se docela ochladilo a bylo dost dešťů. Navíc měsíc ubývá a to prý taky není dobré. Přesto se zítra zkusím vypravit do okolních lesíků a snad něco najdu. V pondělí pak vyjedeme do beskyd na šlapeto k Bílému Kříži a pokud nenajdu zítra snad by to mohlo klapnout tam.Jinak jsem byl koncem srpna na Dukle- i na polské straně ale spíš na ten památník, ale tam jsou ještě lesy nedotčené těžbou a mohly by tam být opravdu houbařské žně.Dám vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   30.08.2021 21:02 Muž vlka [2585] Re: půlpy
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD ...celej život - naučen od dědy a dělá to tak celá naše rodina - sbíráme jen čtyřboj : praváky, janky, kozárky a kuřátka. Pouze roky ,,bídy,, mě donutily brát masáky a mladé Bedly vysoké. Kováře vždy daruji...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   28.08.2021 22:29 Muž půlpy [1955] Re: vlka
ahoj,
když vidím ty plné koše kozáků, tak slintám a závidím
dva plné koše a ještě musí vypomoct taška ;-) jen dotaz prašivky nezbíráš (kromě masáků)? nebo to už bys nepobral ani do ruksaku :-D
já beru i většinu holubinek, ale zas neberu kuřátka a lišky

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   28.08.2021 20:54 Muž vlka [2585] – ...dnes...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Dnes opět spokojenost. Praváci sice nerostou, ale janečkům a kuřátkám se daří...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   26.08.2021 22:32 Muž vlka [2585] – ...poslední les...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Dnes tu byla bouřka a lilo jako z konve, ale v noci je už hezky chladno. Obávám se, aby to nepřestalo růst...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   25.08.2021 18:36 Muž Finn [11] Re: vlka
To bych ani neměl moc daleko, minule jsem chodil kolem Bukovinky.
A tam to taková paráda rozhodně nebyla musím podotknout :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.08.2021 22:49 Muž vlka [2585] Re: Finn
Vojenský újezd Březina, za Zelenou Horou doleva a do prostoru. Chodím tam už strašně dlouho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.08.2021 15:05 Žena tramtra [2839]
Fotka k příspěvku HD :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.08.2021 11:36 Muž Finn [11] Re: vlka
To je prostě nádhera, v které oblasti se tak daří? Stačí jen tak zeširoka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.08.2021 10:24 Žena Silviebaris [2049] Re: vlka
No ale u nás na Zlínsku už to neroste.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.08.2021 10:16 Muž vlka [2585] – ...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Na Oravě to také pěkně roste. Letos tady rostou stovky plodnic Sluky svraskalé a doslova koberce Stročků trubkovitých. Zato jsem letos ještě nenarazil ani na jednu Muchomůrku červenou...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   22.08.2021 21:54 Žena Silviebaris [2049]
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD A dnes..

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   22.08.2021 21:53 Žena Silviebaris [2049]
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Orava včera ;-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   22.08.2021 19:17 Muž Finn [11] – Rosolozub huspenitý
Fotka k příspěvku HD Už jste to někdo zkusili? Já dneska a není to špatný :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.08.2021 21:23 Muž vlka [2585] – ...dnes...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD ...když tady v dubovobukovém přestávají pomalu růst praváci, tak se zajde do bříz na janky. Moje místa mě dnes nezklamala...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.08.2021 21:03 Muž Finn [11] Re: Silviebaris
Už mě netrapte, já byl ráno na dvou místech a v tom lese nebylo doslova NIC :(
Už fakt nevím co by ty houby ještě chtěly.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.08.2021 20:45 Žena Silviebaris [2049]
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Tak u nás už je to bída,zato na Oravě to stále roste..

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.08.2021 19:34 Žena tramtra [2839]
Fotka k příspěvku HD Já už letos taky jednoho našla. :-D

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.08.2021 19:10 Muž vlka [2585] – ...dnes...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD ...dnes opět brzy ráno v lese. Stále rostou...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.08.2021 22:05 Žena Silviebaris [2049] Re: Finn
Že ne..ale to našlo 7 lidí.. :-D za 3 hodiny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.08.2021 21:55 Muž Finn [11] Re: Silviebaris
To už je moc, tohle už není zábava ale průmyslová výroba :-) to už by mě snad ani nebavilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.08.2021 20:53 Žena Silviebaris [2049] Re: vlka
To jo,ale čistit bych to nechtěla :-D a zítra jdou zase,tak jsem zvědavá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.08.2021 20:35 Muž vlka [2585] Re: Silviebaris
No to je ale krásné nadělení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.08.2021 17:55 Žena Silviebaris [2049]
Fotka k příspěvku Dcera před chvili tohle poslala.
Dnes na Slovensku..Orava..

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.08.2021 12:24 Žena Silviebaris [2049]
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Tak včerejší procházka..

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.08.2021 10:00 Muž vlka [2585] – ...sobota...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Ještě pár kousků z posledního lesa. Rovetky byly skoro na každé staré houbě. Rostou doslova plantáže Stročků. Včera dost napršelo, porostou...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   16.08.2021 22:56 Muž Finn [11] Re: Foligno
U nás je to teď taky slabota, na to, co tady ukazuje vika nebo Silvie zatím marně čekám :) Ale v neděli už jsem v lese viděl náznaky že by mohlo něco začít růst, pár mladých kovářů, klouzků, holubinek... tak se to doufám opravdu už rozběhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   16.08.2021 15:48 Muž Foligno [6] Re: Finn
Finn napsal: Já dneska sbírám na zahradě :-)
Pak musíš být Krakonoš. Takové houby jsou jen z krakonošovy zahrádky!!Máme okolo vesnice nějaké lesy, lidi tady nacházejí i opravdu hřiby pravé a já nevím jak se jim říká jinde- u nás praváky ty světlé a půlpraváky nebo snad i suchohřiby.
Ale povětšinou tady jsou jen babky.
šel jsem letos 2x zjistit jaká je situace podruhé jsem si donesl čepici babek a byl v lesích i bedly.
Sám považuju za vrchol blaha když najdu křemenáče. A samozřejmě ty pravé hřiby které ideálně nasušit a pak do polévky nebo pod maso.
A jednou jsem donesl domů pýchavku a to byl nejlepší houbový řízek jaký jsem kdy jedl.
A stýská se mi po době kdy se daly v kukuřičných polích najít žampiony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   14.08.2021 16:56 Muž Finn [11] – Sobota...
Fotka k příspěvku HD Já dneska sbírám na zahradě :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   14.08.2021 13:28 Muž vlka [2585] – ...dnes...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD ...opět se zadařilo...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   12.08.2021 17:56 Žena Silviebaris [2049]
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Dnešni procházka.. ;-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   09.08.2021 17:37 Muž Finn [11] Re: vlka
U nás už nejsou ani holubinky. Rostou lišky, kromě nich jsem měl v košíku akorát nějakou tu růžovku a syrovinku + jeden hřib přívěskatý. Snad už se to probere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   07.08.2021 22:51 Muž půlpy [1955] Re: vlka
krásný úlovek,
pořád si stěžuješ na sucho a najednou je moc mokro :-D
taky nevíš co chceš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   07.08.2021 21:29 Muž vlka [2585] – ...dnes...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Dnes opět v lese. Roste obrovské množství Holubinek, Stročků, Ryzců syrovinek a kuřátek. Dubáčci jen dva, pár křemílků březových, pár Kozárků. V lesích je až moc mokro a spousta houbiček plesniví...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   06.08.2021 09:23 Muž CHiP [45] Re: Brodys
Bral jsem jen ty růžovky, kde jsem si byl na 100% jistý. Když jsem měl sebemenší pochyby, tak jsem houbu radši nebral. :-)
Ale nevím co se letos děje, v předchozích letech jsme se z tohoto lesa vraceli pokaždé s plnými košíky (praváci, kozáci, hnědé hřiby, kováři). Houby jsme i rozdávali a letos stále nic...
Růžovky jsme nikdy nesbírali - bojíme se jich i teď :-D Ale jak v nouzi bodly ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   05.08.2021 21:30 Muž Brodys [237] Re: CHiP
Krásné Růžovky,ty nejdou splést, obzvlášt v kořeni.

+ Přidat reakci

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Pokec • Zobrazeno 9388x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/19635-akvariste-houbari