Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvaristé - houbaři

NápovědaFórum » Pokec  

Akvaristé - houbaři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   26.10.2020 21:16 Žena tramtra [2122] Re: hrochy
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Bedle máme móc rádi. :-) O nějakou občas zakopneme i na zahradě (foto2) ahoj

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   26.10.2020 21:02 Muž Finn [9] Re: vlka
Tak sušit bedly mě nikdy nenapadlo ale vlastně proč ne. A jinak strmělky mlženky a čirůvky fialové jsou naprosto luxusní naložené. A když se tam ještě přidají lakovky a třeba červená paprika tak to i moc hezky vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   26.10.2020 20:56 Muž hrochy [443] - low-cost, low-tech, old school – Taky něco
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Taky něco z procházek :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   26.10.2020 09:01 Muž vlka [1787] Re: Finn
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Čauky, hezká úrodička, Strmělky mlženky tu také rostou ve velkém, ale asi je nikdo nesbírá, já také ne. Poprvé zkoušíme prach z Bedel jako koření, má vynikající houbovou vůni...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   25.10.2020 10:19 Muž Finn [9] Re: vlka
Fotka k příspěvku HD U nás jsou ještě i ty správný...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.10.2020 23:46 Muž vlka [1787] – ...dnes...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Plnej les houbiček, jenže těch špatnejch...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.10.2020 21:52 Muž vlka [1787] – ...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Pár fotek z nedělního lesa...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.10.2020 20:43 Muž Finn [9] – podzimní houby
Fotka k příspěvku HD Nezdá se vám, že takhle na podzim jsou ty košíky barevnější a zajímavější?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.10.2020 20:40 Muž Finn [9] – Korálovec ježatý
Fotka k příspěvku HD Co říkáte na tenhle úlovek? Nechal jsem ho v lese, to by byla věčná škoda.
Něco takového jsem viděl poprvé v životě, údajně hodně vzácná příležitost.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.10.2020 16:46 Muž vlka [1787] – ...mrknite v 18:35h...
Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   12.10.2020 22:37 Muž vlka [1787] Re: Jan Jonáš
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Jasan, také Bedla vysoká, nacházím je v tomhle provedení každý rok. Poslední les byl také o Pýchavkách, kterých vylezla strašná spousta...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   11.10.2020 08:48 Muž Jan Jonáš [319] - Drobné rybkyRe: vlka
Ta poslední fotka je také bedla? Pokud ano, zřejmě velmi rané stadium, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   10.10.2020 21:55 Muž vlka [1787] – ...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Včera to bylo většinou jen o začínajících Bedlách...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   04.10.2020 00:11 Muž vlka [1787] – ...včera v lese...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Kvůli padajícím žaludům by se vyplatila v lese helma...vylezla spousta Muchomůrek citronových, nějaké Pýchavky a drobotina kolem pařezů. Jinak vše ožráno od slimáků. Momentálně už hezkou chvilku prší, porostou...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   28.09.2020 10:40 Muž vlka [1787] – ...včera...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Hezké dopoledne, včera ráno v lese jen +2 stupně. Všechno co zbylo z houbiček je řádně okousané od slimejšů a nic nové neleze. Sice hezky napršelo, ale v noci je dost chladno. Uvidíme, jestli něco vyleze...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   25.09.2020 13:42 R Muž Anthrax [3468] – Sucho
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Tady je teď taky sucho. Neroste skoro nic krom václavek. Včera jsem našel akorát 2 křemenáče. Ale před dvěma týdny to valilo neskutečně. Hlavně hříbky a bedle. :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.09.2020 21:44 Muž vlka [1787] Re: půlpy
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Nesbíráme nikdo ani Václavky, děda nás naučil brát jen klasický čtyřboj - pravák, janek, kozárek a kuřátka...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.09.2020 21:18 Muž půlpy [1892] Re: vlka
ale vypadá to krásně, když člověk najde takhle obalený pařez palec ,ne?
jednou jsem našel podobně obalený pařez václavkami - dvě tašky, při čištění jsem se dušoval, že už žádnou václavku neseberu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.09.2020 19:13 Muž vlka [1787] – ...Opeňky měnlivé...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Také je nesbírám, nějak k nim nemám důvěru...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.09.2020 15:58 Muž půlpy [1892] – Opeňka měnlivá
neznám a nesbírám, ale ten kdo ano, tak mu stačí najít takto obalený pařez (jak v článku) a může jít rovnou domu - na další houby mu nezbyde místo smich
www.ireceptar.cz/…

ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.09.2020 13:39 Žena silviebaris [1633] Re: lacewings
tone no to jsou rady teda :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.09.2020 12:58 R Muž lacewings [4797] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: silviebaris
- všechny houby jsou jedlé smich , pouze některé jen jednou :-P ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.09.2020 10:45 Žena silviebaris [1633] Re: tramtra
Jsou si teda obě dvé dost podobný,ale každopádně jsou obě jedlé... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.09.2020 06:54 Muž vlka [1787] – ...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Hezké ráno, ještě před týdnem spousta osikáčků, ale jen v jednom pásu Osik vedle cesty. Na jednom fleku pár kovaříků a pár metrů vedle 8 praváčků. Jinak jsou ,,moje,, lesy bez hub, sucho...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.09.2020 21:13 Žena tramtra [2122] Re: silviebaris
Díky ta tip. Nějaká krásnoporka to bude, akorát podle fotek na internetu mi spíš přijde jako k. žemlička. Že ty houby mají ale krásné názvy. :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.09.2020 09:44 Žena silviebaris [1633] Re: tramtra
ahoj tipla bych to na krásnoporku mlynářku,ale jistá si nejsem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   19.09.2020 21:55 Žena tramtra [2122]
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Ahoj houbaři. Pomůžete mi, prosím, určit tohle? Dík moc.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   10.09.2020 18:10 Žena silviebaris [1633]
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Dnes necelé 2 hodiny,ale červivost nulová,vše zdravé...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   08.09.2020 11:18 R Muž Anthrax [3468] Re: silviebaris
Jo to bude asi ono. Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   08.09.2020 11:02 Žena silviebaris [1633] Re: Anthrax
tak satánek je vzácnost..jdu kuknout do atlasu na tu bílou...a korálovec bukový... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   08.09.2020 10:57 R Muž Anthrax [3468] Re: silviebaris
Kotrč to není. Přesně na toho satana jsem tipoval ale ještě jsem ho nikdy nenašel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   08.09.2020 10:52 Žena silviebaris [1633] Re: Anthrax
ten 3 není náhodou kotrč a poslední tipuju na satana...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   08.09.2020 09:11 R Muž Anthrax [3468] – Houby
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD 1. fotka: Nedělní houbařina v Lužických horách. Praváci jedou neskutečně. Jen slimáci jim dávají co proto.
2. fotka: Křemenáče už rostou i v centru Liberce.
3. a 4. fotka: Foceno na Vihorlatu respektive v Poloninách. Nevíte někdo co to je? U toho hřiba podezření mám. Díky. :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   02.09.2020 13:52 Žena Fidorka [251]
Fotka k příspěvku HD Tak já se taky pochlubím - pondělní odpolední výlet do Brd, cca 11kg, měli jsme co dělat, abychom to vůbec donesli k autu, a zpracovávání do tří do rána a další den dosušovat atd. smich. V podstatě jsme brali jen hříbky a pár lošáků. Byly tam určitě i růžovky, ale máme z toho respekt, tak jsme je tam radši nechali.. hmm

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   31.08.2020 20:44 Muž Kawasaki [1557] - TetryRe: silviebaris
Dobře ty s hřibama. palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   30.08.2020 17:41 Žena silviebaris [1633]
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   30.08.2020 17:39 Žena silviebaris [1633]
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Dnes 3 hodinová procházka,2 plné koše,60% červivost.. ;-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   27.08.2020 22:51 Muž Finn [9] Re: vlka
Tak podle mykologické poradny je to zřejmě hřib Fechtnerův. Letos mám kliku na vzácné hřiby, nejdřív královský, teď tohle :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   27.08.2020 18:53 Muž vlka [1787] Re: Finn
Na první fotce vidím lehce modrající dužninu, mohl by to být on. Sluníčko je někdy ku škodě fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   27.08.2020 15:46 Muž Finn [9] – Hřib plstnatý?
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD U nás taky slabota, do hrsti klouzků a pár holubinek. A kupodivu jeden hříbek, je to hřib plstnatý?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.08.2020 21:12 Muž vlka [1787] – ...včera v lese...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Tak u nás už jen Holubinky nazelenalé. Sucho, sucho a sucho...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   07.08.2020 22:55 Muž Finn [9] – Info z Moravy
Fotka k příspěvku HD U nás taky docela slabota, něco se ale najít dá. Holubinky, kováři, a hlavně mě potěšilo že jsem našel pár těchhle fešáků, něco jsem pravda zbaštil hned v lese :)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   06.08.2020 20:29 Muž vlka [1787] – ...dnes...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Dnes v lese pouze usychající zbytky. Lezou Krásnorůžci lepkaví a Čechratky černohuňaté. První je Holubinka smrdutá a poslední Slizovka práškovitá. Po úterních deštích je v lese mokro, ale na houby ještě brzy...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   05.08.2020 22:14 Žena tramtra [2122] Re: vlka
Fotka k příspěvku HD Jo taky mi chutnají, ale já je nepoznám najisto. Do lesa chodím sama, maximálně s dětmi nebo se psem, ti mi moc nepomůžou... :-)

Dnes v lese opět velký kulový.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   05.08.2020 14:30 Muž vlka [1787] – ...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Poslední les 30. července. Všude vody jako hrom, že to přestalo růst. Pak tropy, za poslední dva dny nám tu spadlo 29mm vody. Zítra to asi prubnu. Gratuluji silviebaris, hezké úlovky. Tramtra : masáků - růžovek - se neboj, musíš je dostat ,,do oka,, a pak ty škvarečky, to je mana nebeská...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   01.08.2020 16:21 Žena silviebaris [1633]
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Dnes Orava ;-)

Zpět na obsah sekce Pokec Přidat příspěvek • Zobrazeno 6547x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/19635-akvariste-houbari