Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvaristé - houbaři

NápovědaFórum » Pokec  

Akvaristé - houbaři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   12.06.2021 15:52 Muž vlka [2499] – ...dnes...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Tak konečně letošní první dubáčci. Červivost velká, ale pár kousků bylo zdravých. Na jednom fleku, jinak sucho a sucho. Jo a ještě jeden kovář...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   06.06.2021 20:37 Muž vlka [2499] – ...včera...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Máme tu v lesích na povrchu vše suché. Zima v noci není a i když už i v noci bylo 12 stupňů, stále nic neroste. U pařezu nějaká Štítovka, na pařezu Síťkovec dubový...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   30.05.2021 22:06 Muž vlka [2499] – ...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD To jsou všechny sobotní houbičky. U nás je to zatím bez hub. V noci je tu na houby stále zima.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.05.2021 13:23 Muž Finn [11] – Sobota v lese
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Všichni už se chlubí májovkami, smrži, ucháči a kdovíčím ještě, a já pořád jedu v zimním režimu. Hlíva ústřičná a Jidášovo ucho, o moc víc jsem toho zatím nepotkal.
I když dneska už se pár májovek ukázalo :)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   26.05.2021 18:26 Muž Finn [11] – Choroše
Fotka k příspěvku HD Dnes první pokus o dršťkovku z choroše šupinatého

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.05.2021 18:41 Muž vlka [2499] Re: RoFr
Je to podtrnka, klidně baštit. Májovka má pronikavou moučnou vůni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.05.2021 15:31 Žena Silviebaris [1940] Re: Finn
Tak jsi měl pravdu palec ,ale vidiš,ani oni moc záruky nedávaj,pokud je to z fotky.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.05.2021 14:54 Muž Finn [11] Re: RoFr
Tak přece :-)
Už jsem začal pochybovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.05.2021 12:52 Muž RoFr [360] Re: RoFr
Dal jsem dotaz k „České mykologické společnosti“ www.myko.cz/… .
Protože reakce možná někoho zajímá, přetiskuji vyjádření:

Dobrý den.
Je to závojenka podtrnka. Je jedlá a dobrá, ale sbíráme jí pouze pod růžokvětými stromy v zahradách. V lesích rostou velice podobné závojenky, ale jedovaté.

Zdraví
Ladislav Platil
člen houbařské poradny České mykologické společnosti v Praze.

obecný dodatek - upozornění:
Zdůrazňujeme, že určování hub jen podle snímků (pokud je to dle okolností vůbec proveditelné), nenahrazuje určení hub jejich předložením v houbařské poradně!
Podané informace chápejte především jako nasměrování k možnosti vlastního konečného určení, a to porovnáním znaků hub na snímcích s vašimi dalšími poznatky, získanými při jejich sběru a s využitím příslušných mykologických pramenů.
použití dotčených hub.
Pracovníci houbařské poradny České mykologické společnosti nenesou v rámci odborného poradenství odpovědnost za případný chybný výklad obsahu odpově
dí ze strany tazatele, stejně jako za zneužití poskytnutých informací. Děkujeme za pochopení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.05.2021 18:46 Žena Silviebaris [1940] Re: Finn
Třeba se ješté někdo vyjádří.. :-D
Vlka je výbornej houbař..tak počkáme..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.05.2021 18:39 Muž Finn [11] Re: Silviebaris
Jasně, nic tu nehrozí.
Ale vrtá mi to hlavou, chtělo by to někoho kdo by nás rozsoudil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.05.2021 16:14 Žena Silviebaris [1940] Re: Finn
Koukala jsem i do atlasu,a podle mě i atlasu to tak je,májovka je na povrchu oslizla,podtrnka není,taky ta barva neodpovídá..každopadně,obě dvě,jsou jedlé.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.05.2021 14:19 Muž Finn [11] Re: Silviebaris
Podívejte se na ty lupeny, májovka je má těsně u sebe, nahusto, a bílé. Tady vidím růžový odstín a docela mezery. Jako podtrnka.
Chtělo by to vidět naživo, podle fotky je to složitější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.05.2021 12:00 Žena Silviebaris [1940] Re: RoFr
Františku,je to májovka.. palec ;-)
Podtrnka je více do hněda,klobouk lesklý..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.05.2021 11:20 Muž Finn [11] Re: RoFr
Májovka to není určitě a mohla by to být ta podtrnka. Ale já nejsem žádný mykolog, zkuste si to raději ještě porovnat s nějakým atlasem třeba na webu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   22.05.2021 23:00 Muž RoFr [360] Re: Finn
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Odvolávám se na předešlý příspěvek a dávám ještě tyto fotky (z roku 2019).

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   22.05.2021 20:23 Muž Finn [11] Re: RoFr
Podle téhle fotky těžko říct, nejspíš závojenka podtrnka? Jestli jsou lupeny do růžova, bude to ona.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   22.05.2021 17:24 Muž RoFr [360] – Jen tak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co zahrada dá...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   18.04.2021 06:31 R Muž afc1886 [10800] Re: Finn
To by mohlo být ono. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2021 21:44 Muž Finn [11] – 17.4.
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Dnes opět pěkná hlíva, na plotně už bublá dršťkovka :)
A k tomu asi štítovka jelení?

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2021 21:40 Muž Finn [11] Re: afc1886
Asi tohle: www.myko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2021 19:39 R Muž afc1886 [10800]
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Nevíte co mi to roste v květináči?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2021 16:08 Muž vlka [2499] – ...dnes...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD V lese je další spousta pokácených stromů. Houbově stále špatné, ráno jen tři stupně...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   16.04.2021 20:12 Muž vlka [2499] – ...poslední sobota...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Houbičkám se v té zimě moc nechce. Ohnivci pomalu usychají...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   04.04.2021 22:35 Muž vlka [2499] Re: Finn
Často roste i na jaře, gratuluji k úlovku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   04.04.2021 13:28 Muž Finn [11] Re: vlka
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Krásní ohnivci, já na ně nějak nemám štěstí.
Dnes jsem se šel podívat jestli by nerostly kačenky nebo ucháče, a místo toho jsem našel koš hlívy. V dubnu?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   03.04.2021 22:21 Muž vlka [2499] – ...dnes...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Dnes v lese kromě silného větru a drobného deště nádhera. Ohnivci trpí suchem z vyfoukaného lesa. Jinak se les velmi pomalu probouzí...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   15.03.2021 16:41 Muž vlka [2499] – ...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Z poslední návštěvy lesa, sobota 13. 3. 2021...

+ Přidat reakci

Zpět na obsah sekce Pokec • Zobrazeno 7663x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/19635-akvariste-houbari