Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rosení akvária

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Rosení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 14:25 Muž MichalV [328] Re: antiA
Potom rekuperačnú VZT jednotku alebo lokálný odvlhčovač - ale to sme zašli trochu ďaleko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 14:22 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: NHKG
snizit vlhkost v prostoru nechci.... pro nas je optimalni 50-55.. coz my mame stale, krom pri vetsich vyvarovacich dnech.. tam to docasne stoupne (chvili orosene akvarium vydrzim). Uvidim jak se bude akvarium potit pri teplote vody 14-15 stupnu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.12.2018 14:21 Muž MichalV [328] Re: silviebaris
Myslím, že v tomto sa fyzika oklamať nedá. Viď Mollierov HX diagram
Treba znížiť relatívnu vlhkosť na 50% (pri teplote 23°C). Vtedy bude teplota rosného bodu cca 11°C čo by ti malo stačiť. Vetrať, vetrať, vetrať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 14:13 Silviebaris Re: NHKG
Ano,ale i rozdilnyma teplotama,v akvu a v mistnosti,protože je studene tak se to tam vysraží...však nevaři furt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2018 14:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: silviebaris
Je to fyzika. Tady máš pěknou tabulku: www.specialni-produkty.cz/…
Když sníží vlhkost vzduchu, klesne teplota, při které bude akvárium rosit. Naopak jak jí zvedne, tak se orosí i při vyšší teplotě, což se mu teď stává při vaření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 14:08 Silviebaris Re: NHKG
nemyslím si,že je to vlhkostí,to bude rozdílnýma teplotama,v místnosti má kolem 23,takže teplo,a v akváriu kolem 15-16,to se tam sráží...musel by vyrovnat teploty v místnosti,což nemuže,když má malé dítě... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2018 14:04 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: antiA
Nebylo by lepší snížit vlhkost v pokoji? Když jí snížíš pod 50%, tak by se ti to rosit nemělo i při 13°C a tu chvilku při vaření oběda skousneš.
Vím jaký si perfekcionalista a i mírně zapatlané sklo ti podle mě bude vadit, přitom další přístroj v pokoji oceníš. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 12:02 Silviebaris Re: antiA
Vyzkoušej,fakt to funguje,okna tak umývám X roků...a příchut...kterou máš nejraději ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 11:52 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: silviebaris, Mag, ZDRI, smetany
Díky za typy určitě je vyzkouším. Ten puding urcite... :-) jaká příchuť je nejlepší? :-). Vážně jsem na něj zvědavý.

Doma mam ( www.deepndown.cz/… ) který používám při potápění ale na akvariu zanechal šmouhy a sklo vypadá nevzhledně.

Mimo tema....Mág kolik stupňů typujes že barclaya, křin, nějaké cryptosky a echinodory jsou schopny vydržet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2018 11:33 Silviebaris Re: antiA
Já mám takovej dobrej recept,smíchej puding/prášek/ s vodou a normálně to umyj a vylešti,okna a ani zrcadlo se nemlží a ani nerosí.. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2018 11:30 Maq Re: antiA
antiA napsal: Šel bych s teplotou i níže ale bojím se že to už nedají rostliny.
Neboj se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2018 11:22 Muž ZDRI [1415] Re: antiA
Zkusil bych toto: www.alza.cz/…
V autě mi to funguje dobře (mám velkoprostorové prosklení + diesel s pomalým zahřátím, bez tohoto bych ráno neodjel, nepomáhala ani zapnutá klima, tento sprej ano).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2018 08:40 Muž Smetany [1226] Re: antiA
Můžeš zkusit omývat sklo vzduchem ale bude to rychleji ohřívat akva. Taky by pomohlo vydrhnout pastou na zuby ale nevím jestli se ti to v tak velké ploše povede bez šmouh. Existuje taky něco co se jmenuje antifog Toby mohlo pomoci ale neumím odhadnout na jak dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2018 07:00 Muž Skrblík [9] Re: antiA
Však když máš tak markantni rozdíly teplot s tak velkou vlhkostí, tak se to rosit prostě bude. Je potřeba zapojit hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2018 21:59 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: Skrblík
Ochlazuji ho za pomoci chladice TECO TR 15. Pokles byl pozvolný každý týden o půl stupne. A to z důvodu že ryby (channy) potřebuji zimní pokles pro hibernaci. Šel bych s teplotou i níže ale bojím se že to už nedají rostliny. Krom hadohlavcu tam mam ještě staré osazenstvo.... tzn několik zbylých teter ( Hyphessobrycon amapaensis) -ty jsou jako živé krmivo. Taktéž tam mám jednoho peckoltia sabaji (nikdo ho nechtěl tak zůstal u me)... divím se že to tyto ryby jeste davaji... vypadají dobře. Jsou číle, zdravé,

Nerad bych řešil v tomto vlakne osazenstvo atd... spíše jak na to roseni respektive neroseni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2018 21:35 Muž Skrblík [9] Re: antiA
Co máte v akváriu za ryby, že máte jen 16 stupňů? Jak akvarium udržujete takhle studene vždyť se musí ohřát z okolní místnosti, nebo stále vodu dopoustite
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2018 21:17 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º> – rosení akvaria
Dneska jsem zpozoroval že se mi orosilo akvarium. Dává to smysl. . .. . Teplota akvária 16 stupňů, teplota místnosti 23stupnu (s teplotou místnosti níž nemůžu máme škvrně co je neustále na podlaze). Relativní vlhkost přes oběd kdy se více vařilo stoupla k 65procentum a v tu chvíli se mě celé akvárium spotilo. S teplotou vody chci jít ještě o stupeň možná dva dolů na cca 14 stupnu a při výpočtu rosného bodu (obvyklá vzdušná reativni vlhkost mame 55procent) bude akvarium orosene stále. Řešili jste někdo obdobný problém a případně jak.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 572x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19620-roseni-akvaria