Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak vytáhnout rostlinu ze substrátu

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Jak vytáhnout rostlinu ze substrátu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2018 14:15 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – V úterý jsem ...
Fotka k příspěvku ... tahal z jednoho akvária leknín, který rostl dva roky ze semínka.
Měl docela dlouhé kořeny, dno je vysoké necelé 2 cm. Fotka dnes.
Kal jsem neřešil, usadil se. Dnes jsem na to hodil dva kameny, ještě dosypu trochu substrátu. Za měsíc, dva to ani nebude vidět.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 09:42 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: tramtra
Nakoniec som ich iba vyskúšal vytiahnuť za spodok, išlo to ľahko a bez bordelu. Boli ešte mladé :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2018 08:11 Žena tramtra [3202] Re: Cyklohentán
Trochu s ní zavrť a takovými jako trhavými pohyby ji postupně dostaneš ven, jestli máš možnost třeba položit kusy břidlice kolem, taky to pomůže. Já takhle dostala ven velký Bleheráč, mám vespod deponit mix a šlo to docela dobře. Chce to trochu opatrnosti, ale jde to.
EDIT: s tím kompostem to asi tak čistě nepůjde, ale zvířenej binec se ti podaří odsát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 21:19 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Ako vybrat rostliny ven z akvária
Fotka k příspěvku Ahoj!

Zajtra zakladam nové aq a rád by som použil cryptocorynu zo starého (rozmnožila sa) a neviem ako ju vybrať bez toho aby som z akvária urobil kaluz bahna (mám na spodku kompost). Napadlo mi obstrihat okolo nej aby sa odstrihli korene a boli iba krátke a neurobilo to príliš veľkú bordel. Ale neviem no. Ďakujem za prípadné rady ;-)
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 368x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19619-jak-vytahnout-rostlinu-ze-substratu