Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dennerle Dosator dávkovač hnojiva

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Dennerle Dosator dávkovač hnojiva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2021 15:42 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Lojza007
No, když je to tak, pak je určitě lepší bát se možnosti "vyvraždění" akvária a raději zapomenout na celý Dennerle Dosator... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2021 20:57 Muž Lojza007 [1182] Re: Sid
Díval jsem se na video, ale není mně jasný systém dávkování, navíc jiná značka se může dávkovat jinak. Ten nápad se mně líbí, ale bojím se to pořídit a vyzkoušet, abych si nevyvraždil akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2021 21:07 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Lojza007
Neměl by být problém to vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2021 15:34 Muž Lojza007 [1182]
Předpokládám, že do toho pokladu nejde nalít běžný hnojivo jako třeba Tropica?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 10:27 Muž rafi [45] Re: Fid0
Tak umýt prodem vody nebo vyměnit. Membránu máš znečištěnou z vnější nebo vnitřní strany?

EDIT: černý kroužek se na memránu lepí z NEOZNAČENÉ strany a memrána se do dosatoru dává tak, aby označená strana byla na vější straně. Ale předpokládám, že tohle máš ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2018 23:43 Muž Fid0 [2] Re: rafi
tie co k tomu pasuju ...V30 a S7 ..mam 2ks a obe maju tu membranu skoro ciernu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2018 21:31 Muž rafi [45] Re: Fid0
Membránu stačí vyčistit pod tekoucí vodou (stačí si přečíst návod), nedotýkat aktivní části, občas je třeba ji vyměnit.
Jaké hnojivo v dosatoru používáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2018 15:16 Muž Fid0 [2]
Ahoj, nestalo sa vam ze sa vam Dosator upchal ??? Ja mam tu membranu taku špinavú a nevidím ze by sa mi ubudala ta tekutina a mam to tam asi mesiac ... kolko vam vydrzi ta jedna membrana ??? Da sa to cistit ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2018 15:58 Muž rafi [45] Re: Scilla
PMDD je asi nejlevnější a dá se namíchat na míru, docela o něm uvažuju. Dosator: mám na membráně ten plastový kroužek na 200l a jedna dávka V30 (tj. naplněno po značku 200l) vydrží tak 3 týdny. To co zbyde v dosatotu při výměnmě vody pak vyleju do akvárka a zase doplním V30. Podobně by to mělo fungovat i s Complete Dosator, který by měl vyjít levněji, než Dennerle V30.
Doplňuju pak jen železo a případně mikroprvky při každé druhé týdenní údržbě nebo když se mi něco nezdá (třeba Blyxa chce dost železa, tak dostala kapsle s železem ke kořenům - vyzkoušeno na malém 60l akvárku).
Za mě je dosator super, funguje a nemusím na to myslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2018 15:35 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: rafi
A na jednu náplň ti 200l jede jak dlouho? Jak často doplňuješ? Máš krásné AQ 2 měsíce po založení tedy fakt pěkný výkon potlesk Mám více vody a pokud do toho půjdu bude to na hraně, tak chci vědět, jak často budu plnit a nakolik mne to asi přijde - přeci jen PMDD je asi nejlevnější, ale hledám něco, co mi zajistí pravidelnost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2018 13:19 Muž rafi [45] Re: Scilla
Ahoj, zkušenost mám pozitivní, používám ho asi 2 měsíce a spolehlivě funguje. Kromě originálů Dennerle (V30 nebo S7) je tam možné používat i Profiplants Complete Dosator, který je dělaný přesně pro Dennerle Dosator - ale zatím jsem to nezkusil (je to v plánu).

Edit: Profiplants Complete Advanced v dosatoru nefunguje (i před tvrzení profiplants "to by mělo fungovat"), má zjevně jinou koncentraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2018 12:55 Žena Scilla [3] - Rostliny – Dennerle Dosator dávkovač hnojiva
Ahoj, uvažuji o pořízení dosátoru. Máte s tím někdo zkušenosti? Zatím hnojím PMDD a mám 300l AQ, přidávám CO2. Vím, že bych musela používat originál Dennerle hnojivo, ale mám problém s disciplínou a i když mám hnojivo natažené do stříkaček a uloženo v lednici, tak se stane, že prostě dávku nedám. Proto hledám nějakou vhodnou automatiku.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 402x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19613-dennerle-dosator-davkovac-hnojiva-