Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrování vody přes Britu

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Filtrování vody přes Britu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.03.2018 13:53 Maq Re: pavliina
Nevím, o krevetkách nic nevím. Rybám ani rostlinám bych to neservíroval. Ono to tzv. "technicky změkčí" vodu, tzn. že nedělá vodní kámen apod. Ale v té vodě není o nic míň minerálů než předtím, jen jsou jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2018 13:39 Žena pavliina [50] Re: Maq
A to vadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2018 13:22 Maq Re: pavliina
Brita nahrazuje vápník sodíkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 17:09 Žena pavliina [50] – Filtrování vody přes Britu
Ahoj, chtěla bych zkusit chov krevetek Crystal Red ale ty potřebují měkčí vodu. Mě z řádu teče PH 7,KH 7,GH 13. Po přefiltrování vody přes konvici Brita se dostanu na požadované hodnoty, které krevetky potřebují, tj. KH 2, GH 4. Mohla bych takto přefiltrovanou vodu použít? Nebudou v ní chybět nějaké minerály? Máte někdo zkušenost s takto filtrovanou vodou? Jelikož akva mám velké 20 litrů, nebude se jednat o nějak velký objem měněné vody a konvice by mně stačila místo reverzní osmózy

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 229x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19606-filtrovani-vody-pres-britu-