Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Macrobrachium dayanum - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Macrobrachium dayanum - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 22:27 R Muž ctibum [6932] Re: Cherchan
U mě Okružáci slouží jako bonboniéry a jednou jsem ráno načapal Dajánku, jak snídá Galaxku. Když jsem ji pak pozoroval v noci za tmy, tak byla regulérně na lovu. Vyhlídla si spící rybu, po rostlině k ní nenápadně přišla a zkusila ji (neúspěšně) čapnout... Takže s nějakou ztrátou bych počítal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 22:18 Muž AG [99] Re: Cherchan
U mně jsou dajánky v pohodě s panceřníčky a neritinami. Zmizely levatky a okružáci menší než centimetr. Piskořky jsou taky bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 20:58 Muž Cherchan [7] Re: Tojsouvěci
Takže, ak som správne pochopil video ( u mňa platí lepšie raz počuť ako 100x vidieť smich ), tak moje obavy sú neopodstatnené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 23:01 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Cherchan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 17:59 Muž Cherchan [7] – krevetka
Aloha, plánujem do svojho 112L AQ pridať krevetky a rozhodujem sa medzi japonikami a Dajánkami. Zatiaľ som naklonený skôr tým dajánkam, len mám pár otázočiek ohľadom spolužitia- Moja najväčšia obava je o ryby nakoľko Dajánka, by bola najväčšou "Rybou" v AQ :-D. V AQ mám neonky modré, 3ks Corydoras aeneus ( posledné kusy z kedysi 10 hlavého hejna) a 1+2 cichlidka aggasziho. Aké máte skúsenosi so spolužitím Dajánok x menšie ryby. Potom ostatné bezstavovce a dajánky - je mi jasné, že levatky, okružákov mi vylovia ale trúfnu si aj na väčšie ako napr. neritiny, Tylomenie a pod.?
Budem rád, za Vaše postrehy a názory. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2018 15:54 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Amatértom
jen 40 je myslím dost na hraně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 15:50 Muž Amatértom [514] - Cichlidy
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli se dayankam může dařit v akváriu o rozměrech 40*30*30 cm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2018 18:55 Muž PetrO [752] Re: Driv3r
U nás chvilku trvalo, než to doslo mě :-)
Pár neonek bylo pěkně oškubaných.
Už putovala ke kamarádovi do hejna (omylem mi ji přihodili v prodejně k Japonikám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2018 09:50 Muž Driv3r [236] Re: ctibum
Je to jen otázka času než rybám dojde že je tam predátor. Panceřničci to pochopily hned malé skalary až když jedne ochutnali ploutve. Dnes už je ale situace obrácená. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 15:55 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: ctibum
Predátor se zmocnil slabého kusu palec
:-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 14:14 R Muž ctibum [6932]
Fotka k příspěvku Hm... :-|
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 22:02 - Re: Tojsouvěci
Ako som neraz pozoroval u rakov, tak ano ide najčastejšie o polapenie samice a samotný akt.No existujú i zohraté dvojice kde samec samičku ochraňuje a ostatné samce nepustí k páreniu.Myslím,že to rovnako bude fungovať i u týchto kreviet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 21:59 - Re: Pepan
To viem,len píšem,že zvlek samotný je hormonálna záležitosť a pri zvleku sa dostávajú ferómony a hormóny do vody.Samce to cítia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.03.2018 20:17 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Pepan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku O feromonech jsem se několikrát zmiňoval v prezentaci ;-).Vím ,že to sem nepatří,ale malá ukázka jakou aktivitu vyvolá na vyhledání partnerů působení feremonů čerstvě svlečené samičky,před vlastním pářením japonic: youtu.be/… ;-)
Edit: Samci dajánek většinou během páření amputují samičkám klepítka,aby se jim nepletly,když se jí snaží dostat pod sukni,akt je sadomaso znásilnění
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 20:12 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Prašan
Jasně. Ale tady jde o páření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 19:58 - Re: Pepan
Zvliekanie kreviet je hormonálna záležitosť. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 19:31 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Tojsouvěci
Ty krevety zřejmě musí při páření vylučovat nějaký hormon, který stimuluje i další samce k páření. Mimochodem, ta samice dajánky nebyla zrovna sexbomba. Když tohle byl podle Tebe grupík, jak bys nazval to, když u mě kolem jedné samice japoniky kroužilo osm samců? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2018 19:16 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlama – Grupen sexík:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2018 10:10 S Muž invalida [3881]
Dajána si za vocas vytáhla krunýřovce a když upustil tu tabletu vo kerou jí šlo šlohla ji a hurá do roští. A hned zase na místo kde krmím ještě pro jednu. A udržela ho fakt dlouho. Jestli by ho udolala z hladu si netroufnu říct. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2018 00:37 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: vaaclav
Dajáky jsou mrchožrouti a aktivně čudly neloví.Crystalky byly schopné houfně pronásledovat defektní rybky velikosti neonky, a slovit je ve sloupci ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 23:11 R Muž vaclav [14621] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PaDa
Já je krmil mrtvými pávčaty pinzetou, hned si po nich sáhly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 22:54 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Teď jsme nakrmili živejma koretrama, na každé druhé rostlince visí dajána a snaží se z proudu kolem sebe máváním klepítek nahamtat co nejvíc pro sebe. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 22:52 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: vaaclav
V akvárku doma, kde mám dajány, jsem ploštěnky jednou měl a už tam nejsou. Jestli za to ale mohly krevetky nebo to samo zmizlo, těžko říct.
V práci ploštěnky nebyly asi nikdy, takže tam není co porovnávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 15:25 R Muž vaclav [14621] - Echinodory + stonkové rostliny
Co tyhle krevetky a ploštěnky? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   25.03.2018 01:00 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlama – Není Macrobrachium jako Macrobrachium ,tady je téma Macrobrachium dayanum.
;-) youtu.be/… Na videiku je trošku jiná vesnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 20:59 Muž Driv3r [236] Re: PaDa, prog
No dajanky se jen tak neleknou.i na prst mi útočí schválně jsem je zkoušel poňoukat.
Díky tobě někde jsi to napsal.(PaDa).tak jsem se jal to zkusit. :-D
Při údržbě sice to nebolí ale lekl jsem se statečně smich .
(Mimochodem nevím cos je to naučil ale zvon je výslovně sere.)
Mám teď ve společenském 2mali tak do 3cm max a skaláry na ně jen čumí.klepeta dopředu. A pomalu couvala.
Už jsem si říkal máš to sečteny. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 20:03 - Re: invalida
Do 4 rokov to je taký ,,račí,, vek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2018 15:37 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: invalida
Taky bych řekl, že tři roky jsou maximum ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2018 15:28 S Muž invalida [3881] Re: PaDa
Některý už sou fakt starý rachejtle..řek bych že ke třem letům není problém se dožít ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2018 15:20 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: prog
U skalár sem tam nějaká padne, ale když jsou úkryty, tak v pohodě. Koukni třeba k Tojsouvěci.
Když úkryty mít nebudeš, přijdeš o ně.
Asi nejvíc bych se bál těch trnovců, to jsou popelnice.
Dajány jsou bojovnice, ale po svleku jsou stejně bezbranné jako každá jiná krevetka...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 15:17 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: invalida
přežívat předepsanou dobu života
No, to je třeba údaj, kterej u sebe nejsem schopen zjistit, bych je musel označit cedulkama a to by se stejně svlíkly :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2018 14:12 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: prog
Thorakati budou s dajankami v pohode (i s mensima cherrynama), toho bych se fakt nebala. Me cichavci nesli ani na ty cherryny, a ty jsou mensi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2018 13:19 S Muž invalida [3881]
Musím přidat varování..dajánky vod Pavla (PaDa) nečtou tabulky a bezostyšně přerůstaj určený centimetry, maj víc mladejch jak je předepsáno a to se navíc nestyděj přežívat předepsanou dobu života hmm Ale pššt aby se to Pavel nedozvěděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 13:02 Muž prog [45] – vs. ryby
A jaké máte zkušenosti se soužitím s rybami? Ubrání se dospělým rybám jako skaláři, čichavci, thorakáti či trnovci, kteří mají cca 12-15cm v těle? Od jaké velikosti byste je k nim vpustili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 10:51 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: prog
Mám v akváriu generační směsku, takže těžko dělat statistiku. Ale tak 5 cm bych tipoval že už mají, když poprvé nosí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 21:11 Muž prog [45]
Víte někdo, jakého věku se dožívají tyto krevetky? V jakém věku dosahují pohlavní zralosti resp. lépe v jaké velikosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 18:37 - Re: PaDa
Musím priznať,že tieto Macrobrachiá som nikdy nemal.No i tak by som zapochyboval.
Melanoides tuberculata ako invazívny druh je často v domovských krajinách resp. v krajinách kde bol tento slimák zavlečený medzihostiteľom ľudských ochorení.Také najznámejšie je schistosomiáza.Práve na zabránenie šírenia sú na redukciu slimákov nasadzované veľkoramenné krevety - macrobrachium.Melanoides tuberculatá i iné slimáky tak v týchto oblastiach predstavovali i vďaka svojej schopnosti partenogenézy vysokú hrozbu.
U týchto M.tuberculata je vedecky podložené,že si v tele môžu uchovávať niektoré ťažké kovy alebo ich zlúčeniny z prostredia.(napr.Nikel a iné)
Ak ich Macrobrachium dayanum nechcú videl by som to na ťažko prístupnú ulitu alebo niektoré látky v ich tele.Raky i krevety dokážu rozpoznať vo vode pachovú molekulu.Myslím,že cítia u týchto slimákov niečo čo im nepasuje.Ako keď človeku niečo smrdí a nechce to preto jesť.
Preto si podľa mňa M.dayanum dajú okružáka ako nechutnú a ťažko zdolateľnú vežovku.No ak až toľko,,nesmrdí,, a nemajú nič iné ,,pod zub,, tak si kľudne dajú a pohrajú sa aj s ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 11:48 Muž Densi [40] - AmerikaRe: Driv3r
Ahoj, potvrzuji názor, že dajánky mají opravdu "rády" okružáky....V akvárku mám již jen samé velké okružáky, ti malí jsou prostě vybraní..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.03.2018 19:02 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: PaDa
PaDa napsal: Nemyslím, že mají takovou sílu v klepítkách jako raci v klepetech.
-přesně tak
-u nich je to skutečně o tom "vytažení"
-piskořky mají tvrdou ulitu + operculum(záklopku) ,což jim usnadnuje přežití při společném chovu s Macrobrachium dayanum ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 18:08 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Prašan
Já nezpochybňuju, že raci rozdrtěj i piskořku. Ale ze svého pozorování si zatím nemyslím, že by totéž zvládly dajány. Už jsem je měl i v nádrži s holým dnem a u nich právě ty piskořky, po týdnu mé nepřítomnosti tam žádná prázdná nebo rozdrcená ulita nebyla.
Ale třeba máš jiné zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2018 17:52 - Re: PaDa
Akurát,že raky veľké klepetá na slimáky moc nepoužívajú.Slimáka rozdrvia čelusťami.To praskanie potom počuť až von z nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 15:51 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: PaDa
Ono také záleží na druhu(rodu) raka u CPO je to sranda,ale u ničivého dojde i na krev.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 15:26 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: invalida
Výdrž a odvaha jim nechyběj, ale ten stisk je prostě výrazně slabší než u raka. Rakovi prst na hraní nedáš, dajánky provokuju rád a bez následků ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 15:18 S Muž invalida [3881]
Viděl sem několikrát že velkýho krunýřovce v tahanici o tabletu dokázala odvlýct přes půl akva. Ale jestli ho pustila z nedostatku sil nebo jí stačilo že pustil tabletu nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2018 13:41 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Prašan
No popisuju jen svou zkušenost ;-)
Nemyslím, že mají takovou sílu v klepítkách jako raci v klepetech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 13:12 - Re: PaDa
Keď to dokáže akýkoľvek rak,tak pri Macrobrachium byť tebov si nie som tak istý.Vežovky majú poklop a preto si kôrovce hľadajú skôr dostupnejšiu potravu.Ak dôjde k najhoršiemu,tak si vedia poradiť i s vežovkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 10:39 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Prašan
Mám tam s nima jen piskořky a hladovku mívaj dlouhou, ale že by dajány vytáhly z ulity piskořku jsem nikdy nezaznamenal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 10:32 - Re: PaDa
Ak nebude potrava alebo iné slimáky,tak sa pustia i do nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 09:36 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Driv3r
Piskořky u nich mám bez problémů ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 09:20 Muž Driv3r [236] Re: PaDa,acewings ,pepan
ok. jako tušil sem že si zobnou ale že vymlatí celi akva?
Tak zatím je mužu krmit šnekama z chaosu,neritinu,clithona taky udolají?

pepan: to byla sranda :) dopis nepsal ale v deníku o nich záznam je uchován ,takže jejich obět nebude zapomenuta.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6103x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19598?od=101