Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Únik plynu CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Únik plynu CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2021 21:09 Muž Lojza007 [1182] Re: Faba
Hodnoty pH pro ryby, co jsou tady uvedený, jsou především pro rozmnožování, určitě jim neublíží ani ještě vyšší hodnoty. Navíc si osobně myslím, že to pH už moc nestoupne. Respektive kolik má vstupní voda? pH obvykle nejde přes hodnotu vstupní vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2021 20:52 Muž Lada50 [161] - RostlinyRe: Faba
Když přes den svítíš,kytky spotřebovávají CO2 a tudíž stoupá pH v akváriu.Pokud se toho bojíš,tak přestaň svítit do té doby než vyměníš bombu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2021 20:14 Faba Re: Lada50
Jenže to je ted a mám jít do práce toho se bojím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2021 19:25 Muž Lada50 [161] - RostlinyRe: Faba
Tak pokud je ph 7,3 tak to bych byl úplně v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2021 18:20 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lojza007
Tak pokud nemáš plnírnu za rohem a třeba pH 8,5 tak výpadek CO2 na týden je dost velký problém. Většinou pěstuješ něco trochu náročnějšího, co bez co2 neroste a low tech nádrže sem nepleť to je jiná kategorie. Takže druhá lahev je nezbytností. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2021 18:03 Faba Re: Lada50
No jsem tak na hraně 7.3 a rybky by měli mít 7.4 max.180 litrů úplně zarostlých
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2021 16:27 Muž Lojza007 [1182] Re: vaclav
Já mám tu výhodu, že mám vstupní vodu s pH kolem 7, ale nemyslím si, že několik dní bez CO2 zabije nebo se jakkoliv významně podepíše na rostlinách (samozřejmě tím nemyslím pěstírnu, tam se bavíme o úplně jiných podmínkách). Ostatně spousta lidí má akvária bez CO2 a mají zdrojovou vodu s vyšším pH a rostliny to stejně zvládají.
Takže si nemyslím, že náhradní bomba je nezbytnost, která něco zachrání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2021 15:48 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lojza007
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2021 14:38 Muž Lada50 [161] - RostlinyRe: Faba
Jen tak pro zajímavost,na kolik to ph vystoupalo? Jaký objem má akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2021 12:54 Faba Re: Lojza007
Jasné chápu a nic tam dávat nebudu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2021 11:41 Muž Lojza007 [1182] Re: Faba
To je podle mě nesmysl s tím takto kouzlit, voda má svou dynamiku, pH už vystoupalo, nějaký preparát pH zase na chvíli srazí, do zítřka to zase vystoupá a CO2 to zase srazí. To se rybám zaručeně líbit nebude, určitě se jim to bude líbit míň, než když pH postupně vystoupalo, jak dojde CO2, drží se na vyšší hodnotě a jakmile se zapojí CO2, tak zase postupně sleze dolů.
Akvárium není chemická laboratoř, aby se s tím tak moc blblo a pH se takto prudce sráželo dolů. Stejně tak není důvod kvůli tomu měnit vodu, pokud se třeba nedávno měnila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2021 11:29 Faba Re: Lojza007
Ano vše to přijdu.Ma někdo zkušenosti s dajana pH acid abych pH do zítra srazil? Neuškodí rybkám? Zítra až bude bomba tak bych vyměnil raději vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2021 10:44 Muž Lojza007 [1182] Re: vaclav
Tak ten kdo vypíná na noc, tomu to pH lítá každý den. Podle mě se nic zásadního neděje, pH postupně vystoupá na vyšší hodnotu a po zapojení CO2 zase postupně klesne zpět.
Mně už se taky několikrát stalo, že CO2 neběželo několik dní (bomba došla ve čtvrtek, v pátek nebyl čas zajet pro náplň, takže jsem to zapojil až v pondělí večer) a akvárium funguje pořád normálně dál.
Problém by to byl, pokud CO2 nepojede víc jak týden a to ne kvůli pH ale kvůli řase. I to by se samozřejmě dalo řešit změnou intenzity osvětlení a snížením hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2021 10:38 Faba Re: vaclav
Já mám dvě jedna je na plnění a tahle mrcha asi utekla já nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2021 09:52 Muž RAP [1549] Re: Faba
Cukr, kvasnice voda.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2021 09:20 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Faba
S tím ale nic nenaděláš, proto je lepší mít bomby dvě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2021 06:56 Faba – Došlo mě CO2
Ahoj prosím děje se něco když mě teď ráno došla bomba a další přijde až zítra? Mám obavy s toho že mě letí pH nahoru.Moc děkuji za radu či tip.U nás nikde neplní že bych tam zajel

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2021 08:42 Muž Káca [62] Re: 11pirat11
potlesk ..je to jak s autem - kontrola stavu před jízdou (resp. spuštěním) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2021 08:26 Muž 11pirat11 [1] Re:
Update k unikajúcemu CO2. Znovu som pripojil fľašu aby som zistil, kde to uniká. A syčanie som nepočul. Aj tlak na hlavnom budíku, čo bol predtým pod 50 sa dostal nad 50 tak ako som zvyknutý. Následne som pre istotu dotiahol budíky, išlo to v pohode dotiahnuť asi o 360 stupňov, čiže tadiaľ to mohlo tiež syčať.
Test s ponorením som nerobil, uvidíme koľko to vydrží.

Ďakujem za radu s dotiahnutím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2021 14:54 Muž Káca [62] Re: Lojza007
Pokud je to v závitu, tak jasně - utěsnit, dotáhnout.. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2021 14:10 Muž jarovo [1695] Re: 11pirat11
Jednoducho to 14-kou kľúčom dotiahni - je treba trochu "zabrať" - tesní to na hliníkovú podložku na čelo závitu. Po dotiahnutí sa to už nesmie vyrovnávať do roviny - potom dochádza k úniku plynu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2021 14:01 Muž Lojza007 [1182] Re: Káca
Tohle podle mě neutíká ve sváru, ale v závitu budíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2021 14:00 Muž Lojza007 [1182] Re: 11pirat11
Je třeba koupit plynařskou teflonovou pásku (pozor, je tlustší než vodařská, ta vodařská je téměř nepoužitelná), vyšroubovat budík, omotat, našroubovat zpět a pořádně dotáhnout. Ve fabrikách ty budíky dávají do roviny, aby to vypadalo hezky, ale to vůbec neznamená, že je to pořádně dotažený a nefučí tudy CO2 už z výroby.
Současně doporučuju celý systém nějak zaslepit (např. zavřít jehlový ventil), natlakovat a ponořit do kýble s vodou. Tipuju, že bude vidět únik ještě na spoustě dalších míst. Jarová voda moc dobře nefunguje, s tou bych se vůbec nezdržoval.
Já jsem to ladil na třikrát i s tím, že jednou bomba vyfučela za týden, jak jsem to měl blbě utěsněný (vodařská teflonová páska, "srovnaný" budíky, špatně dotažený spoje).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2021 13:59 Muž Káca [62] Re: 11pirat11
Ahoj. Pokud to uniká přes svár a ještě je to k tomu v záruce, tak bych to vůbec neřešil a reklamoval. Budeš mít nový kus a nemusíš vymýšlet nějakou opravu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2021 13:22 Muž 11pirat11 [1] – Plyn uniká okolo hodín
Fotka k příspěvku Ahojte, mal som prázdnu fľašu tak som ju dal naplniť. Systém som opäť chcel zostaviť. Hneď po uvoľnení hlavného ventilu som začal počuť syčanie. Zistil som, že kolo hodín uniká CO2. Čo s tým? To sa nejako opravuje alebo jednoducho výmena ?
Set je ešte v záruke - www.akvazahrada.sk/…
Tu to uniká, ani nie okolo závitu ale na zvare.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 17:26 Muž Honzulak [0] Re: vaclav
Teď to funguje dle předpokladu, na stupnici mám černou 20, seplý ventil a jede to. Chyba celou dobu byla asi v elmag. ventilu - Špatně mi spíná a špatném dotažení spojek. Nikde nic viditelně neuniká. Pro jistotu ale po doplnění flašky celej set mimo elmag. potopím, kdyby náhodou. Ještě jednou děkuji, jste úžasní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 17:25 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honzulak
Ta stupnice má 10barů a ty tam máš řekněme 7-8 to je hrozně moc. Něčím to máš zavřené jestli ti nefunguje jehlový ventil nebo magnet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 17:21 Muž Honzulak [0] Re: Honzulak
Pardon, moje chyba. Špatně mi sepl elmag. ventil. Teď to bublá i při té dvacítce, budu to sledovat. Jakmile dojde flaška, doplním a ověřím těsnost redukčního ventilu pod vodou. Určitě ale nedošlo k jeho poškození. Otevíral jsem jej a zavíral ve správném pořadí vůči lahvi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 16:34 Muž Honzulak [0] Re: vaclav
Fotka k příspěvku Já tím šedivým kolečkem mohu nastavit víceméne cokoli, nemyslím si, že by lahev byla prázná. Pro jistotu přikládám fotky, na jakou hodnotu mám pravý manometr nastavit? Na čenou 20? Už po pár otáčkách se hodnota navyšuje. O utažení se mluví na videu, které poskytly rostlinná akvária. Díky moc

EDIT: Nastavil jsem na pravý manometr 20 černou a do difuzeru nic neteče.
EDIT 2: Do difuzoru mi CO2 teče až v momentě, kdy šedivé kolečku podstatně více jako například na hodnotu co je na přiložené fotce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 15:56 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honzulak
Utažení matice redukčního ventilu na lahev to dělám na fest (záleží co je tam za těsnění). Ventil na lahvi je dobré povolit také na doraz, občas se mě stávalo že podle osy ventilu na lahvi ucházel plyn. Další je redukční ventil (šedivé kolečko) tak pokud to máš na doraz (po směru hodinových ručiček) tak je buď prázdná lahev nebo špatný redukční ventil. Ta lepší možnost by byl zavřený jehlový ventil. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 14:10 Muž Honzulak [0] Re: Brodys
Tak jsem ověřil těsnost pěnou v okolí manometrů a redukčního ventilu (šroubení a různé spojky) a vypadá to v pohodě. Tak snad se podařilo, během včerejška jsem dotahoval spojky od redukčního ventolu po elmag. U jedné ze spojek (před jehlákem) to opravdu trochu šumělo - po utažení v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 13:19 Brodys Re: Honzulak
V návodu stojí neutahovat velkou silou, kvůli poškození těsnění......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 13:12 Muž Asterix [2] Re: Honzulak
S tímto setem jsem měl problémy - unikal plyn okolo jednoho z manometrů, ověříš to pěnou, jak ti tu radily. Také mi nefungoval elektromagnetický ventil - sice ze zahříval, ale neotvíral. To bude možná i tvůj problém. Můžeš jej vynechat a ověřit, jestli ti to bublá. Také nezapomeň povolit jehlový ventil Camozzi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 13:05 Muž Honzulak [0] Re: Sid
Na membránu jsem si dával pozor. Aktuálně to vypadá tak, že CO2 bublá v pohodě a test pěnou na holení také v pořádku. Nevím, kde byl problém, ale lahev byla stopro otevřená a redukční ventil utažen (ne na plno, ale s dotatečným tlakem) Navíc jsem si objednal pro jistotu kovový zpětný ventil, mám plast. Poslední otázkou je tedy, zdali neškodí komponentám dotažení právě redukčního ventilu až na doraz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 12:52 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Honzulak
...Tlak v láhci je cca 30-40 barů, na výstup jsem celej redukčák dotáhl a set zkrátka nebublá...
Nechci se do toho Václavovi montovat, ale mně to přijde jako kaput membrána. Asi jste nedodržel předepsané postupy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 11:35 Muž Honzulak [0] Re: vaclav
Mám tento www.rostlinna-akvaria.cz/… a aktuálně je redukční ventil utaženej fest, protože jinak mi to vůbec nebublá, resp. bublá ale hrozně málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 10:46 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honzulak
Jestli máš ten bez regulátoru tlaku tak je tlak je na výstupu konstantní a ty ho jen jehlovým ventilem upravuješ na počet bublin. Musí se to většinou dělat několikrát. Pokud je to jiný typ tak pošli odkaz. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 10:09 Muž Honzulak [0] Re: vaclav
Díky moc i za trpělivost :-D Jenom se ještě zeptám, regulační ventil mám dávat až na doraz nebo stačí mít pravý manometr na cca 20-30 černé stupnice? Aktuálně to mám na cca. 25 a příjde mi, že nehledě na tom, jak mám povolený ventil, teče do akvária o dost méně CO2, než když je ventil plně dotažen, nezáleží na tom jestli je jehlák povolen nebo utažen. V návodu od INVITALu je, že se to má dotahovat až na doraz, ale ve zdejším návodu je uvedeno, že se to má pouze trochu utáhnout, aby byl tlak pouze cca. 3 bary.

díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 09:52 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honzulak
Když zavřeš lahev tak normálně můžeš sundat redukční ventil. Možná to trochu zasyčí ale to je všechno. Pokud ho budeš dávat zpátky tak před otevřením lahve chce povolit kolečkem nastavení tlaku na minimum aby jsi si nezničil membránu. To platí ale jen v tom případě že tam máš nastavený nějaký větší tlak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 09:15 Muž Honzulak [0] Re: vaclav
No dobře, ale jak mám potom sundat redukční ventil? Zkoušel jsem před chvilkou útáhnout celou lahev a povolit redukční ventil a tlak se dle manometru ani o trochu nehnul. Samozřejmě došlo k tomu, že se kompletně zastavil přívod co2 do akvária. Ptám se tedy zdali je toto normální a jestli v případě demontáže redukčního ventilu nemůže k něčemu dojít, je-li tam tlak.
Edit: Tak teď mi úspěšně přestalo CO2 bublat.. Tlak v láhci je cca 30-40 barů, na výstup jsem celej redukčák dotáhl a set zkrátka nebublá. Nevím co s tím, mám chuť to celý hodit do kanálu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 07:43 Muž Jirka.Stepanek [32]
Taktéž mám lahev 2kg a vydrží max 5 týdnů.Zkoušel jsem celý set potopit(mimo e.v.) a nikde nic.Nechápu ty řeči v plnírně že tam chodí lidé až po cca roce.Nejspíš mají superměkou vodu nebo vodu z r.osmozy která pak nepotřebuje tolik Co2 na snížení Ph.Co2 dávkuji 8 hod.denně na 6.4.Raději jsem jí pořídil kamaráda(8 kg lahev) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2020 23:39 Muž Jason [200] Re: Honzulak
Me se stalo uz asi dvakrat u starsi flasky (hasicak) ze lahev utikala okolo osicky hlavniho uzaveru na flasce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2020 19:39 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honzulak
Bude ti to dávat do akvária podstatně víc bublin než normálně, na to si dej pozor aby jsi si neotrávil ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2020 19:34 Muž Honzulak [0] Re: vaclav
Zkusím zítra ještě tu pěnu. Díky za tip. Jakmile CO2 dojde a tlak na výstupu bude až 3x vyšší, tak jak potom postupovat? Pomalu odšroubovat redukční ventil nebo to nechat dojít přes jehlový ventil?

Díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2020 19:22 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honzulak
Než to potopíš tak zkus jar nebo pěnu (mýdlo) na holení, nateče ti totiž do budíků voda a dost dlouho to trvá než z nich vzduch vybublá. Tlak v lahvi se mění podle okolní teploty jestli ale začne klesat (v lahvi dochází tekuté co2)jde to poměrně rychle dolu. Jakmile je budík na 0 stoupne na čas tlak na výstupu a to až 3x. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2020 18:45 Muž Honzulak [0] – Únik?
Ahoj, dnes jsem si všiml, že po cca 4 týdnech klesl tlak z 50 na cca. 40 bar. Je to normální jev? Dopuju s tím 50l akvárium. Pro jistotu jsem vše utáhl, měl jsem pocit že za redukčním ventilem a jehlovým to trošku šumí. Taky jsem dotáhl šroub na redukčním ventilu, buchví proč byl trošku povolenej (určitě jsem jej dotahoval fest). Taky se chci zeptat na test ponořením pod vodu. Předpokládám, že budu muset odejmout elmag ventil, ale co jehlový a redukční? Ty můžou plně pod vodu? Mám trochu vítr z vody v budíkách. Také jsem dnes zkoušel kompletně uzavřít lahev a tlak na budíkách ani trochu nepoklesl, opět normální jev a nemám se pak bát redukční ventil v případě plnění sundat? Díky moc!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 07:05 R Muž ctibum [6872] Re: mirek
To jsem si všiml, ale řekl bych, že těch pár kousků stonkovek ti poroste i bez CO2... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 06:40 mirek Re: Smetany
Lidicky, to akvárium je dělené po zhlédnutí videa lépe zjistíte že je dělené, v zadní části jsou živé rostliny a v přední u želv umělé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 00:37 Muž Smetany [1226] Re: mirek
Můžu se zeptat co očekáváš v tomto akváriu od CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 23:42 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mirek
www.youtube.com/… to tam ta želva zůstane? :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 1556x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19568-unik-plynu-co2