Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Externí filtr jako místo pro chov

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Externí filtr jako místo pro chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2017 16:40 Muž LukšaNM [309] Re: laKatos
Taky mám v kanystrovém externím filtru chov krevet, u mě ale nechtěný. :-)
Dostaly nse tam na začátku zřejmě skimmerem a už asi dvakrát jsem od nich filtr čistil a vždycky tam zas ještě nějaký najdu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 19:22 Muž liborass [174] Re: laKatos
já je tam mám taky a těd jsem našel hafo malých, takže se jim tam daří... já tam hodil chomáč jávského mechu, rády se na něm pasou a občas tam hodím tabletu pro pancíky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 18:54 laKatos
tak padla volby na krevety..... nevim co to je za druh byl to takovy mix... jsou jakesi cervene, zelene a nektere jsou i mirne do modra.
vzal jsem jich cca 50ks. nejake jsem hodil do akvaria (cca 10ks) (klasika... ryba se nazraly ale co je mam dva tydny par jsem jich v akva spatril.....

no zbylych 40 kusu jsem hodil do externaku. stale tam jsou a rostou jak z vody..... a filtr tedy filtracni vata ktera byla "zasrana" je po tech dvou tydnech ocistena do bila..... cumim..... prvni komora (tam se ma usazovat hrubsi bordel) je nyni taky uplne cista. druha kde priteka voda z prvni je nahore filtracni vata a ta je jak jsem jiz psal totalne vyluxovana....zvazuji zda bych je nemel navic prikrmovat??? co vy nato

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 00:01 Muž MartinH [142] - L144 závoj
Já mám v první komoře nastěhovaného kraba, vždy když ho vyndám tak mi tam zase zdrhne. Kamarád v externím hrncovým filtru odchoval pancéřníčka, muselo ho to nasát těsně po vykulení jinak by neprošel přes síťku. Našel ho až jako dospělého.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 19:03 Paion Re: VeverkaF
Nazdárek všem
V externím filtru se mi krevety množí samovolně. Asi se tam nějaká zatoulala a pokaždé když ho čistím a vyleju vodu do vany hemží se to tam krevetama různého stáří. Odlov těch počur je zážitek, ale když je dám do ostatních nárží je to super když začnou se mrskat. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 18:45 Žena VeverkaF [0] Re: O.Tom
My na dně externího filtru zcela neplánovaně našli odstěhovaného sekavce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 16:20 Muž O.Tom [439] Re: laKatos
V externích filtrech se u mě dařilo kružníkům :)
U přepadových otevřených filtrů jsem někde kdysi na netu viděl nasazené pokojové rostliny, především rychle rostoucí popínavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 15:49 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: laKatos
Dej tam nítěnky. Občas s nima můžeš krmit. Nebo nějaké žábronožky. :-)
Já v první komoře často mívám 3-4 pancíky, celkem tam prosperujou a nahoru je hodím až mám jistotu, že nebudou potrava. Oni se tam dostanou sami a nijak se o ně nestarám, nekrmím je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 15:38 laKatos Re: LiborSprysl, romant
Tak jako si reefari do externaku porizuji zrouty, tak ja jsem chtel a chci do prvni komory poridit nejake cistice kteri by pomohli od toho maleho co se tam dostane..... proc nevyuzit tento prostor a nedat tam neco co by se melo fajn, prosperovalo a pomahalo biosystemu. X-)

a nesmyslny napad????
nekteri lide si mysli ze akvarium je nesmyslna vec a ryby a vubec vse okolo akvaristiky patri do volne prirody a ne do lidskych obydli..... presto my vsichni je mame tak ze stejneho duvodu chci vyuzit onu komoru. Radost ze se necemu dari.... zlepseni ekosystemu atd...dalsi vec na pozorovani....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 12:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Hlavně nesmyslného... protože od toho je to filtrační komora a ne rezervní nádrž... palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 12:54 R Muž romant [27977] Re: laKatos
Mě příjde cílené nasazování "něčeho" do komor externího filtru jako zbytečné, protože dříve či později se komory životem budou hýbat(když pominu bakterie), minimálně tam budou bydlet, pokud tam už nebydlí šneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 12:46 laKatos Re: honcka
Krevety teplou vodu taky špatně snášejí...
Ach jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 11:43 Muž honcka [39] Re: laKatos
JJ tu bych tam nedal, navíc asi pro ní nebude pravý ořechový vysoká teplota a měkčí voda, dal bych tam krevetky, k tomu nějaký malý led světýlko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 09:51 laKatos Re: LiborSprysl
Zajímavá ryba ..... Avšak trápit ji v nějakých 10-15 litrech? No chudák rybka. Jeste jednou pro jistotu zopakují že se jedná o první komoru prepadoveho filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 09:17 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: LiborSprysl
Ale Vy víte, ze to byl pokus o vtip. Vsechno je pekne, u kazdeho jedince je to indivudualni, zalezi jenom na tom, jak dlouho nic peknejsiho nevidel.
Taky alkohol tomu muze dost pomoct, po patym pivu....je tetra slepa peknejsi nez tercovec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2017 09:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: DavFM
To miluji tu kategorizaci "škaredá ryba" ... není škaredých ryb... každá je pro někoho hezká... :) ... Tato je určitě minimálně zajímavá ...Není škaredých holek... teda pravda, někdy jo... ty už ani zajímavé nejsou ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2017 08:50 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: LiborSprysl,LaKatos
No vidis,tyhle maji u Olbrechta na namesti. Teda pred par mesicema meli, ale ty tam jeste asi budou, tak skaredou rybu nikdo nechce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 08:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: laKatos
Tetra jeskynní ... asi se správně jmenuje ... Tetra slepá - Astyanax jordani ;-) hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 08:19 laKatos Re: Burik
Nevim proc ale mám nutkání tam mít něco atypickeho. Co má rádo šero/tmu a klid.
Neonky patří na koukání do akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 06:37 Muž Burik [727] - AquascapingRe: laKatos
Mrkni na moji prezentaci 800l akva, v tom komorovem filtru žije už hodně dlouho asi 15 neonek a několik krevet úplně v pohodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 06:10 laKatos Re: NHKG, RAP
Díky. Teď jsem si uvědomil ze nějaké světlo do te skrinky/podstavce jde. A to konkrétně prepadovou komorou. Filtr/první komora je přesně pod ni.
Napadají Vás ještě nějací dalsi zivocichove co by mohli žít ve filtru bez nějaké extra pozornosti majitele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 23:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: laKatos
U mě žije v první komoře filtru jedna krevetka. Krmil jsem jimi ryby a jedné se podařilo zdrhnout do filtru. Už tam žije pár měsíců a je to největší a nejlépe vybarvená krevetka jakou jsem kdy měl. Pak tam mám ještě kružníky. Světla tam je trochu z akvária (mám filtr vedle akvária).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2017 23:20 RAP Re: laKatos
Vzhledem k tomu, že dokáží přežít i v kanystru, tak by to neměl být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 21:36 laKatos – filtr jako misto pro chov .....
Napadlo mě využít místo v první komoře externího filtru pro chov krevet.
Co myslíte je to reálné?
Žádný extrémní proud tam není. Je tam dostatek přísunu vody z hlavního akvaria.....tzn i něco k snědku. Bohuzel je filtr ve skříňce a tím pádem tam je nonstop tma. No nebyl by problém nainstalovat nějakou bludičku ale nejlepší by to bylo bez světla..... co na to říkáte..... nebo přijmu návrh i na jiného tvora co by tam mohl žít a prosperovat

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 760x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19561-externi-filtr-jako-misto-pro-chov