Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Astaxanthin

 

NápovědaFórum » Krmení » Doplňky stravy 

Astaxanthin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 20:46 laKatos Re: Deepinpeat
reagoval jsem na romantuv odkaz kde je napsano.......

V lidské výživě se doporučuje nepřekračovat denní dávku karotenů (jednotlivě nebo jako součet všech typů) asi 15-20 mg, což odpovídá v přepočtu kolem 40 mg na 1 kg sušiny všech živin. Většina komerčních produktů má koncentraci čistých látek 5 – 10%. Ve výživě zvířat se doporučují komerčně dávky do 1 kg sušiny krmiva 8 mg (8 ppm) od jednotlivých

to jsou ohromne rozdily v tech dvou recepturach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 20:39 Deepinpeat Re: laKatos
Nějak nevím kde se vzalo těch 8 a 80. Je tam uvedeno 100 mg čistého barviva na jeden kilogram krmiva jako maximální dávka. Pro 10% koncetraci prášku je tam pak adekvátně uvedeno 1 gram na kilogram krmiva. Čehož bych se držel jen v případe, kdy vím, že tam žádné karotenoidy nemám. Osobně bych dal vzhledem k obsahu té zeleniny třeba půlku, tedy 50mg na kilo té směsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 20:27 laKatos Re: Deepinpeat
chapuli to dobre tak poridim-li si 8mg desetiprocentniho "barviva" tak to mam namichat do 1 kg?
Nebo to je mysleno tak ze do 1 kg zradla mam dat 8mg cisteho "barviva" tzn pokud mam pudr ktery je desetiprocentni tak musim zvysit davku na 80mg?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 20:19 Deepinpeat Re: laKatos
Jojo taky zrovna koukám :) To se omlouvám, dlouho jsem to nečetl. Ale zase na druhou stranu, jsou tam dobře popsané jeho nevýhody. Ne vážně, článek obsahuje informaci o tom, že je na akvaristovi, zda zvolí beta-karoten nebo astaxanthin. Zárověň obsahuje informaci o tom, že využitelné jsou karotenoidy i například ze zeleniny a pokud tu směs zmrazíte, tak jsou využitelné celkem dobře. A obsahuje informaci i tom, že jako maximální dávka čistého beta-karotenu se z hlediska bezpečnosti vzhledem k některým vlastnostem uměle připravených barviv udává 100mg/Kg. Takže já bych si z toho vzal asi tolik, že se budu držet této dávky jako maxima a že pravděpodobně nebude ani tolik potřeba, vzhledem k té zeleninové složce a ryby budou červené až až. Jinak čistý beta-karoten, přesně takový, pro který článek uvádí dávkování je možné koupit třeba tady: www.fichema.cz/…

Edit: Nikomu nic nenutím samozřejmě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 20:13 laKatos Re: romant
to uz mam prelouskane. jenze co veb to jine doporuceni. Chtel bych si s nekym promluvit kdo to ted realne pouziva....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 20:05 R Muž romant [27987] Re: laKatos
Přečti si ještě tuto diskusi, zapojilo se tam několik chovatelů placek. akvarista.cz/…=
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 19:58 laKatos Re: Deepinpeat
dekuji. pekne pocteni ale davkovani primo kolik astaxanthinu (treba na 1 kilo zradla) tam neni......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2016 19:38 Deepinpeat Re: laKatos
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 15:02 laKatos – astaxanthin
Čirou náhodou jsem narazil na astaxanthin a objednal jsem si 100gr na vyzkoušení.
Prosím jaká je optimální dávka do 1kg krmné směsi pro ryby. Krmnou směs tvoří srdce, ryby, špenát, mrkev atd.


Na netu jsem našel dosti rozdílné dávkování. Někteří uvádějí na jeden kilogram zradla 5mg, druzí 50mg , někteří rovnou v gramech a to až 10g astaxanthin-u

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 215x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19546-astaxanthin