Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závěsné osvětlení

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Závěsné osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2023 09:04 Muž Rybar [-29] Re: Dido
Také akvaria se dají provozovat na paneláku . V baráku máme jinou hlavně nestabilní teplotu a větší vlhkost proto mám nad akvárkama plexisklo a pak kryt ,osvětlení tolik netrpí menší , akvárka jsou bez krytu s osvětlením mezi tím pouze to plexisklo .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2023 20:09 Muž Dido [44] Re. vlka
Ja som chcel tiež zavesené svetlo nad akvariom. Lúbia sa mi otvorené akvaria. Aj som to tak spravil ale zachvilu išlo svetlo speť do kritu. Ten odpar vody bol tak obrovský ze za týždeň som mal plesne na stenách. Plocha hladiny je skoro 2m štvorcove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2023 17:41 Muž vlka [3455] Re: Rybar
Možná je to o zvyku a také záleží, jak vysoko je akvárium, ale nepříjemné svícení těchto světel do očí mně vadí, např...
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2023 19:20 Muž _Rob_ [80] Re: Rybar
V podstatě to mám stejné jen sem použil obaly na květináč :-)

Možná časem zkusím wifi žárovky mají přes aplikaci možnost změny intenzity, teploty světla i stmívání a rozednívání. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2023 11:54 Muž Rybar [-29] Re: _Rob_
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Svítí mi to nad akvárkem 45l 2,5 w 4000 k 230lm .
Led žárovky se vešly do plastových květináčů a jsou 15 cm nad akvárkama a do očí nic nesvítí. Namontoval jsem tam původně dvě světa ,ale svítím pouze jedním při těch dvou , tam už rostou řasy . První foto dvě světla , druhé pouze s jedním.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2023 08:42 Muž _Rob_ [80]
Ahoj, plánuju si udělat takové závěsné osvětlení. Rostliny vyloženě pěstovat nebudu - budou tam jen nenáročné druhy.

No, napadlo mě udělat něco jako bodové osvětlení s LED žárovkami alespoň 4000k možná 6000k.

Má s tím někdo zkušenosti nebo nějaké připomínky? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 13:53 Eby Re: laKatos
Fotka k příspěvku Včera nanovo založené 130x60x50 svetlo 3x36w dá sa ešte jedna trubica domontovať.len ako namontovať to svetlo aby sa dalo nastavovať podľa potreby hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 11:10 laKatos Re: Eby
jak vysoko to zalezi dle pouziteho svetla, hloubky akvaria, biotopu, typu rostlin atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 11:07 Eby
Aj mňa by zaujímalo nejaké zmajstrovanie zavesneho svetla aby sa dalo vyťahovať podľa potreby ako vysoko by malo byť nad akvarkom?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 10:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: laKatos
Nejradši bych ty svítidla (3ks po 20W) dal přímo na zeď, ale pak mě bohužel oslňují při práci s pc a pozorování akvária. Osádku mám snad finální, filtry mám v rohu kde svítidlo vadit nebude, tak to snad pude. Teď mám při údržbě zářivkové svítidlo položené na akváriu a nevadí mi.
Do závěsů se mi jít nechce a nic jiného než konzole mě nenapadá. Leda nějaké nožky, které by se opřely o horní hranu akvária jak je často u akva svítidel vidět, ale ty neumím vyrobit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 10:47 laKatos Re: NHKG
No mě přijde že se budeš víc v akvariu hrabat než vkládat kořeny (ten vloziš a máš ho tam pár let) viz. tvá prezentace.
Tím hrabanim v akvariu rozuměj údržbu techniky v akvariu, lov ryb, lov šneků atd.

Pokud ale na nějakou fajn konzoli narazíš hoď to sem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 10:32 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: laKatos
Sklopné být musí, jinak bych do akvária nedostal větší kořen. Skoro neodkaluju a rostliny mám jen na hladině. Takže při údržbě se v akvárku moc nehrabu a nebude potřeba nic sklápět.
Zítra omrknu Hornbach.
Osvětlení akvária řeším od vánoc. Konečně mám aspoň objednané svítidla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 10:22 laKatos Re: Stevemaister44
Nejde o celé světlo. Tady se řeší pouze onen závěs/držák/konzole či podstavec osvětlení ..

Tím bych poprosil redaktora o přepsání nadpisu ať obsahuje všechny možnosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 10:19 laKatos Re: NHKG
Taky jsem prvně uvažoval nad sklopnými konzolemi ale funkčnost mi uniká..... nemožnost nastavení výšky a pokud ano bude to nevzhledná masivní konstrukce. Dále proč sklopné konzole? Pokud budou sklopné kvůli údržbě akvária bude světlo svítit akorát do obličeje.... Ty lanka jsou idealni.... a to že tam bude přívodní kabel..... no nesmis se na něj dívat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 10:07 Muž Stevemaister44 [5] Re: laKatos
Ahoj, mě se třeba i zamlouvala tahle varianta, na těch stránkách jich mají asi 1000 a když vybereš dle hodnocení dobrého dodavatele, přijde ti to i v pěkném stavu za slušný peníz, jen si trochu déle počkáš :)

www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 09:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: raji
Já taky uvažuju jak zavěsit svítidla. Ale tahat kabel na strop a dolů se mi nechce, tak sháním sklopné konzole na zeď. V železářství nic neměli, snad budou v Hornbachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 08:25 Muž raji [5] Re: Strojek
Tady si snad vybereš:
www.svetlo-svitidla-osvetleni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 18:32 Muž Strojek [141] Re: laKatos
ja myslim , ze by to slo udelat z hlinikovych profilu (nechat naohybat eloxovany plech) a urcite by se nasel i nejaky zamecnik ktery by to udelal na miru i s kladkama .. tady najdes ruzne profily www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 18:30 laKatos Re: Strojek
Tady toto řešení by bylo nejlepší. Možnost kdyboliv zvednout/snížit do jakékoliv výšky... paráda... ale! kde sehnat jenom samostatný závěs bez toho světla. Dále já potřebuji mít rozestup těch lanek/závěsů cca 1,5m. Světlo mám dlouhé 2,6m.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 18:06 Muž Strojek [141] Re: laKatos
ahoj Radime .. me se libi tohle reseni ... nevim jestli si take namyslel tohle www.elektro-svitidla.com/… ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 17:44 laKatos – Závěsné osvětlení
Řeším teď finální umístění světla na akvarko a sháním nějaký systém který by osvětlení držel nad akvariem pomocí výskově regulovatelného lanka ze stropu. Na zdejším fóru jsem ohledně závěsného osvětlení toho moc nenašel proto píšu par dotazů v nové založeném vlaknu.
má někdo zkušenosti s domácí výrobou zavěšení akvarijního osvětlení? ....prosim o jednoduchy návod případně fotky
V českých net-shopech jsem našel pouze jeden typ.....pokud jich je více prosím o odkazy.
díky

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 536x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19544-zavesne-osvetleni