Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zahrada a její úskalí

NápovědaFórum » Pokec  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zahrada a její úskalí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   30.04.2017 17:51 Muž @ motýlek [210] Re: PaDa
Fotka k příspěvku pro většinu kaktusů je lepší květináč z umělé hmoty - ten nemá odpařování/ochlazování z obalu - to je problém, který většině druhů hodně až smrtelně škodí ...
přesazení se dělá tak, že před přesazením nejméně 5 dnů nezalévám, pak vyklepnu celý obsah, kořeny očistím od starého substrátu, zkrátím asi o jednu třetinu - zejména takové plesnivé části odstranit třeba až u samotné rostlinky ... namíchám si písek, rašelinu a trochu hlíny z krtičince asi 1:1:1 ... zasadím a na povrch dám po celé ploše zase nějaké hladké kamínky - opět z důvodu snížení ochlazování odparem a pak nejméně pět dnů nezalévat a dát někam do polostínu (pokud svítí plně sluníčko) ...
kdysi jsem se tím zabýval - zkušenosti mám mnohaleté - pěstuji si i ze semínek ...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   30.04.2017 10:54 Muž @ PaDa [4027] - mřenky a sumciRe: invalida
Zkusím to, hlavně do nějaký keramiky, u těhle foukne a převrhnou se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   30.04.2017 10:48 S Muž @ invalida [3392] Re: PaDa
Můžeš ale klidně i v létě,,ale až když fakt je málo místa na kořeny. Nebo to vsaď i s květníčkem..kaktusům se daří když trpí lehce laicky řečeno. Třeba druh kterej se mi deset let nedařilo přimět ke květu stačilo fakt dlouho zapomenout ve sklepě stydim stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   30.04.2017 09:42 Muž @ PaDa [4027] - mřenky a sumci – kaktusáři
Vloni jsem si poprvé koupil 4 malé kaktusy, zimu přežily a tak bych je chtěl přesadit z miniaturních plastových květináčků do větších. Je na to teď vhodná doba?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.04.2017 15:05 S Muž @ invalida [3392]
Zmoklý rádio..cca 10 minut..blbá hlava..kontrolky ok ovšem jen prskání..krom opatrnýho vysušení nějakej jinej nápad? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   28.04.2017 22:27 Muž @ lemming46 [86] Re: invalida
Horkovzdušná trouba 100C 15min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   28.04.2017 12:33 S Muž @ invalida [3392]
Zdar...Ánanás má první terminál..hééééééééééééč stydim

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   12.04.2017 19:43 Muž @ O.Tom [305] Re: invalida
prý by to mohly být smutnice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   11.04.2017 18:50 S Muž @ invalida [3392]
Zdar..drobný žížalky bílý na listech..co to je a co na to je a jak videsinfikovat substrát větší množství a rychle..tudíž ne mikrovlnka a ne uvařit protože by dlouho schnul. Jde o květníkový kytí. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   08.04.2017 22:02 Žena @ ivaha [2715] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: lucie.aqua
Dekuji, Lucko :-) Ty kvety nejsou sice tak bohate a z te fotky to neni tolik poznat, ale je to fakt hezky trs a krasne voni az do pergoly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   08.04.2017 14:29 Žena @ lucie.aqua [465] Re: ivaha
Nádhera!!! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   06.04.2017 19:01 Žena @ ivaha [2715] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: ivaha
Fotka k příspěvku Tak jich kvete 17 :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.03.2017 18:41 Žena @ ivaha [2715] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: PaDa
Hádám, že tak 7 let už tam určitě je. Ostatní barvy přibývají mnohem pomaleji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.03.2017 10:47 Muž @ PaDa [4027] - mřenky a sumciRe: ivaha
Za jak dlouho se ti ten hyacint takhle namnožil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.03.2017 20:41 Žena @ ivaha [2715] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: invalida
Poslušně hlásím, že nezkoušela...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   22.03.2017 17:29 S Muž @ invalida [3392]
Zdar. Nezkoušel někdo z vás množit petrklíče listovejma řízkama jako fialky? Zkušenosti by se hodily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.03.2017 16:59 Žena @ ivaha [2715] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku A trosku jara si dame :-) Skupinka bilych hyacintu - z jedne cibule je jich cca 32 a polovina z nich ma viditelna poupata, mam z nich radost.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.03.2017 16:50 Žena @ ivaha [2715] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: PaDa
Ze prej opadava... No na neco se to svest musi :-D
P.S. - omlouvam se za diakritiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.03.2017 13:59 S Muž @ invalida [3392] Re: Bella
Čuba má občas na jaře záchvat ostružinorvaní... při běhání po lese překusuje plazící se odnože ostružin...lesních trnitejch. Obvykle jí to vydrží jeden celej den. Na příčinu sem nepřišel. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.03.2017 13:11 Žena @ Bella [493] - Rostliny
No, videla bych to spis salamovnik naroubovanej na klobaskovnik. Ale dik za napad - tohle pouziju na darek k Mikulasi pro svoji vetsi polovicku :-) (jooo, planovani dopredu) a taky to tim padem bude darek tak trochu "narod sobe" ;-)

Ta veverka je treba aspirant na jogina :-) me se takhle s kaktusem zkousela skamaradit micina. Cumakem a tlapkou. A znova a znova. Protoze treba za chvilku uz nebude pichalavej. Jo, ten kocici optimismus.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.03.2017 08:35 Žena @ drvi [954] - RostlinyRe: PaDa
No to je přece krásnej exemplář salámovníku :) a že opadává? Asi je zralej :-D :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.03.2017 07:31 Muž @ PaDa [4027] - mřenky a sumciRe: Pepan
Fotka k příspěvku ale chlupatého nic
A co tohle? Ale hrozně to opadává...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.03.2017 18:44 Žena @ lucie.aqua [465] Re: Pepan
Veverka mezi kaktusy! coze Nezranila se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   19.03.2017 17:00 Muž @ Pepan [3668] - RostlinyRe: motýlek
Hezké, ale chlupatého nic. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   19.03.2017 12:32 Muž @ motýlek [210] Re: Pepan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku já dal kaktusy do skleníku v týdnu, dnes setí první mrkve a polévkové cibule ...
samozřejmě přísady celeru, paprik a rajčat za oknem ...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   19.03.2017 09:16 Muž @ Pepan [3668] - Rostliny – Blíží se jaro.
Fotka k příspěvku Tohle mi včera vypučelo na balkóně na kaktusové skalce.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.02.2017 19:00 S Muž @ invalida [3392] Re: afc1886
Vyuzeno je, vykvašeno taky ovšem pálit se bojím ...nemá mi to kdo ukázat. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.02.2017 18:43 R Muž @ afc1886 [1443] Re: invalida
No já přijedu,dáme řeč,pohrabeme zahradu,ale mám strašně velkou spotřebu paliva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.02.2017 18:41 S Muž @ invalida [3392]
Mám velkou a několik...ale mě jde spíš o listí pod lískama atd. Nepřístupný místa aby tam nezůstávaly spory plísní ano . ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.02.2017 18:28 Muž @ NHKG [2047] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: invalida
Já si ty fiskarsy nemůžu vynachválit. Super universální hrábě. Jak máš velkou zahradu, že chceš kupovat takovou mašinku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.02.2017 18:23 S Muž @ invalida [3392] Re: afc1886
A obsluha je v ceně? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.02.2017 20:03 R Muž @ afc1886 [1443] Re: invalida
No když vidím vždycky souseda,jak mu to trvá,tak bych ti doporučil toto hrabe.heureka.cz/… :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.02.2017 19:00 S Muž @ invalida [3392]
Poraďte www.zbozi.cz/… nebo tenhle www.zbozi.cz/… nebo jinej v daný cenový hladině. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   22.02.2017 11:39 S Muž @ invalida [3392]
Neposekaný souvratě=hodně zrn na jednom místě= hodně myší = atd...jinej model sklep s bramborama..plná špajzka..nakrmený kočky...popelnice plný jídla co by jim mělo vadit...jen se zmenšuje jejich dolet...taky nevydržíme tolik námahy co naši předci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   22.02.2017 11:03 Muž @ PaDa [4027] - mřenky a sumciRe: Bella
Taky jsme tu měli nějakou sovu u hřiště. Asi jim civilizace nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   22.02.2017 10:35 Muž @ Pepan [3668] - RostlinyRe: PaDa
Jo, ten kocour má vousy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   22.02.2017 08:53 S Muž @ invalida [3392]
Mě ta sojka normálně udělala díru do kůže a tutově zobákem. Ptáci sou nevyzpytatelní. Ale už máme první dvoje sýkorky na zahradě co vím. Kontrola hnízd neproběhla to jen že sem si všim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   22.02.2017 08:42 Muž @ motýlek [210] – kosí bratři
ti naši poprvé byli trochu agresivní - co že si to dovolujeme na jejich balkoně? ;-) ... ale časem se dali i pohladit ... docela symbioza ;-) ... dokonce jsem dvakrát musel vylítlé mladé zanést na strom, aby je kočky nepochytaly ... jeden mi dokonce spadl do kýble na umývání podlahy - naštěstí tam nebyla voda a včas jsme si toho všimli ... tak uvidíme letos ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   22.02.2017 06:40 Žena @ Bella [493] - RostlinyRe: PaDa
Pockej, ja myslela, ze mrenky :-) ne, nikomu se nic nestalo. V Celakovicich u fotbalovyho hriste v parku bydli rodina pustiku. Vecer na sebe hezky piskaj. A v Praze na Hajich jsem chodila mezi panelakama a stopovala sovy. Ono se to tam tak matoucne ozyvalo, ze jsem nevedela odkud. Ale nasla jsem :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   22.02.2017 01:21 Muž @ PaDa [4027] - mřenky a sumciRe: Pepan
Fousatej, ale dobrej :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   22.02.2017 01:21 Muž @ PaDa [4027] - mřenky a sumciRe: Bella
Tak doufám, žes jí neublížila tone Sovy jsou mý oblíbenkyně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.02.2017 21:26 Muž @ Pepan [3668] - RostlinyRe: Bella
To byste byla jako já, když jsem volal známé na sociálku, že chci pro našeho kocoura sociální dávky. Je černý, nepracuje, je nevychovaný, ve dne spí a v noci dělá bordel. Ona řekla, ať se stavím, že něco vymyslíme. Mám i foto, ale to už jsem tu kdysi dával, tak se nebudu opakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.02.2017 21:21 Žena @ Bella [493] - RostlinyRe: invalida
Sem videla jak to sojce nandala hrdlicka (vsadila bych na opacny vysledek). Ale asi mela lepsi motivaci - branila hnizdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.02.2017 21:18 Žena @ Bella [493] - RostlinyRe: Pepan
A zazadala bych si o davky :-)

Neumim si predstavit, ze dokrmuju orlici a ta snese vic vajec... Ale zkusenosti s dravci nemam. Teda krome toho, ze me setkani s orlem skalnim malem stalo kone, a pekne sem sebou prastila... Jo a malem jsem se srazila se sovou. A empiricky poznatek, ze kane plachti rychlejs nez moje kobyla cvala :-) ale nas uz predbehne kde co. Jo, a ze postolka lovi taky netopyry (po dobu co jsem ji sledovala chytila akorat kulovy, ale podivana na letecky akrobaticky vykony byla bozi). Ale to se zahradou nema nic spolecnyho ;-)

Nekde jsem cetla rozhovor s nekym od dravcu (ze zachrany stanice tusim?) a ten clovek na dotaz jestli se neboji, ze ho dravec klovne rekl, ze zobak pouzivaji jako pribor, a pribor se nepouziva jako zbran. Za to paraty ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.02.2017 21:15 Muž @ Pepan [3668] - RostlinyRe: invalida
Kdybych tam vlítl já, tak bych měl kromě masa na gril i sojky. To musíš chytit jednu za krk s ní odhánět ty ostatní. Jo a na tu telku jsme se díval v 20.00, když byly televizní inscenace, takže to bylo v době, kdy už měl lítat a lovit. Jenže byl nakrmený od nás, tak co by se namáhal. Někde mám ještě pár fotek, jak sedí na stole a tak. Bylo to úžasné zvíře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.02.2017 21:13 S Muž @ invalida [3392] Re: Pepan
Zlozvyky z mládí...měla ho moc brzo na naučení něčeho jinýho...krom jinýho je sejček noční nebo spíš soumračnej tvor takže aktivita v jinou dobu...a to že by ses stačil krejt je naivní. Balkoňák je asi trochu zkaženej blízkostí lidí ale je rychlá.
Odnes sem si na hrad kus masa nad oheň na noc. POložil na pařez v tašce od plynový masky. Šel sem nasbírat dřevo. Za těch pár minut sem měl rozervanou tašku a sojky se tahali vo maso. Já tam vlít že jakože vy kurvy to je moje maso...byl sem rád že sem vycouval stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.02.2017 21:06 Muž @ Pepan [3668] - RostlinyRe: invalida
Nebylo. Buď si jistý že jsem byl ve střehu a kdyby mi vystartovala po hlavě, kryl bych se. Hůř na tom byl kámoš. Tomu pochodovala po zádech.
Ještě takový dodatek. Jestli mezi dravce řadíme i sýčka, tak jak bys vysvětlil následující příběh. Zachránili jsme mládě sýčka, kterého jedna dáma krmila vařenými bramborami. Ten nás respektoval tak, že každý večer s námi sledoval televizi z klína jednoho z nás. Nechal se při tom hladit, nikdy nikoho neznečistil, nikdy nikoho nepokloval ani nepodrápal. Krmení bral zásadně z ruky a jenom těžko jsme se s ním loučili, když jsme ho vezli do útulku pro dravce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.02.2017 20:58 S Muž @ invalida [3392] Re: Pepan
Sem toho moc neřek jen že je to vo hubu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.02.2017 20:54 Muž @ Pepan [3668] - RostlinyRe: Bella
Kdyby Vás dokrmovali jako ji, taky byste jich vyvedla šest. :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.02.2017 20:38 Žena @ Bella [493] - RostlinyRe: Pepan
Dobra postolci nadilka. Zeptala jsem se strejdy googla, a pry postolka snasi 3-7 vajec. Dobrej stachanovec. Myslela jsem, ze dravci maj tak 1-2, s tim, ze vetsinou prezije to silnejsi...
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ... 6

Zpět na obsah sekce Pokec Přidat příspěvek • Zobrazeno 2864x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/19537-zahrada-a-jeji-uskali