Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zahrada a její úskalí

NápovědaFórum » Pokec  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zahrada a její úskalí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.06.2018 05:45 Muž @ Pepan [4905] - RostlinyRe: invalida
Musíš víc myslet na sebe. Ti druzí nejsou tak důležití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.06.2018 21:44 S Muž @ invalida [3653] Re: Pepan
Dyť já taky furt krachuju a ho...mám hmm Všechno rozdám ale hlavně že se nadřu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.06.2018 17:49 Muž @ Pepan [4905] - RostlinyRe: invalida
invalida napsal: Jo a vlastní ležák už taky zraje ale pšt je ho sotva 400 půllitrů hmm
Kdyby tady byli všichni jako Ty, tak chudáci nadnárodní společnosti zbankrotujou. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.06.2018 15:44 S Muž @ invalida [3653]
Jo a vlastní ležák už taky zraje ale pšt je ho sotva 400 půllitrů hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.06.2018 15:42 S Muž @ invalida [3653] Re: tramtra
tramtra napsala: Vašku, dáme si spolu kus špeku, zapijeme to pivem a myslím, že minusy necháme stranou...ale musíš se někdy ukázat. pivo ;-) já bych rád ale momentálně bohatnu prací a to je fakt na dlouhý versty nebo jakýže to tam byly dýlkový jednotky.
Ale dávat špeka a nábádat k tomu veřejně? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   19.06.2018 19:02 Muž @ Pepan [4905] - Rostliny – Re: tramtra
tramtra napsala: Vašku, dáme si spolu kus špeku, zapijeme to pivem a myslím, že minusy necháme stranou...ale musíš se někdy ukázat. pivo ;-)

Takhle se mají řešit veškeré půtky. A ne hned chřestit zbraněmi. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   19.06.2018 18:31 Žena @ tramtra [268] Re: invalida
Vašku, dáme si spolu kus špeku, zapijeme to pivem a myslím, že minusy necháme stranou...ale musíš se někdy ukázat. pivo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   19.06.2018 17:49 S Muž @ invalida [3653] Re: tramtra
Jak vyřídíme? Plivneš mi do piva nebo sníš uzeniny co občas mívámm po kapsách, batozích a kolečkových kufrech? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   19.06.2018 17:47 S Muž @ invalida [3653] Re: Pepan
Jak vlezlo do hlavy? Jednak nejsem ten reaktor a jednak...kurde cože sem to chtěl? smich A myslíš fakt že nezmrznou? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   19.06.2018 00:19 Muž @ Pepan [4905] - RostlinyRe: tramtra
Tak si zatím sežeň starou vyřazenou vanu a já Ti pak poradím, co s tím.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   18.06.2018 23:00 Žena @ tramtra [268] Re: Pepan
Já si to s ním vyřídím, až se uvidíme...
No vidíš, vlastní rašeliniště, to by mě v životě nenapadlo a nezní to špatně...ještě ho mít kde udělat. Tak za rok až rok a půl přijdu pro rady...čeká nás lešení kolem baráku a změny terénu kolem...takže teď stejně nemůžu vymýšlet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   18.06.2018 22:42 Muž @ Pepan [4905] - RostlinyRe: tramtra
Všimla sis jak někomu to redaktorství vlezlo do hlavy. Nejdřív Tě známkuje, pak tvrdí že Tvoje fotky Tvoje nejsou. Ještě klika že toho nemůže víc. Jo a mimochodem, ty masožravky se dají pěstovat i celoročně venku. Třeba ty Sarracenie venku vypadají líp než ve skleníku, protože nejsou tak vytažené. A venku se dá pěstovat třeba i Drosera filiformis (to je ta předposlední fotka z druhé série). A rašeliniště zvládneš levou zadní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   18.06.2018 22:04 Žena @ tramtra [268] Re: invalida
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Podívej na tu krásu...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   18.06.2018 21:49 Žena @ tramtra [268] Re: invalida
Hele nebuď drzej, fotky jsou moje... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   18.06.2018 21:32 Žena @ tramtra [268] Re: invalida
:-D Vašku, čti pořádně, co píšu...to jsem si nezasloužila. Pepane, dík. ;-) Mě by se takové taky líbily a moc, ále tak nějak si netroufám. Abych řekla pravdu, kvetoucí masožravky jsem viděla asi prvně. A že jich tam bylo...tohle byla jen taková ochutnávka. Ty tvoje jsou určitě taky hezké. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   18.06.2018 21:23 S Muž @ invalida [3653] Re: Pepan
Jo a cizí fotky..no to je mínus na á čtyřku minimálně smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   18.06.2018 19:40 Muž @ Pepan [4905] - RostlinyRe: invalida
Venco, to jsou fotky z botanky. Takhle si honit triko bych uměl taky, ale Tamara je sem dala, aby ukázala, jaké hezké kytky viděla na výstavě. Takže to mínus zase smaž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   18.06.2018 19:18 S Muž @ invalida [3653] Re: tramtra
Tak a jelikož se ti daří asi líp jak mě máš takovýhle mínus___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ stydim smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.06.2018 22:34 Muž @ Pepan [4905] - RostlinyRe: invalida
Sarracenie chce rašelinu a zálivku měkkou a slabě kyselou vodu. Puya chilensis je zemní bromélie. Občas se podobné druhy nabízí na kaktušářských výstavách, protože je to vlastně sukulent.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.06.2018 22:17 Žena @ tramtra [268] Re: invalida
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A ještě dvě...(fotky jsou jen mobilem)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.06.2018 22:12 Žena @ tramtra [268] Re: invalida
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Radu nemám, ale dnes jsem se byla s dětma na masožravky podívat v botanické UK...netušila jsem, že je jich tolik druhů...a tak zajímavě kvetou.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.06.2018 21:19 S Muž @ invalida [3653]
Zdar a dotaz. Pěstuje někdo odtud špirlice..myslím že se tomu říká saracénie a puya chilensis? Nějaký zkušenosti .rady i když zatím se daří.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   16.05.2018 22:35 Žena @ tramtra [268] Re: Pepan
To určitě, tenhle byl v bytě, neletněný...akorát zřejmě stál nonstop ve vodě. Byl fakt nádhernej, trochu mě překvapilo, že to zabalil tak rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   16.05.2018 22:09 Muž @ Pepan [4905] - RostlinyRe: tramtra
Objem zálivky záleží na více okolnostech. Velikost ibišku, substrát v kterém je, délka dne, okolní teplota, případně pohyb vzduchu. Já ten svůj strakatý letním na balkóně na jižní stranu a když je i v Ostravě abnormální hic, tak spotřebuje klidně i jeden až dva litry vody denně. Opatrná zálivka jednou za týden by ho evidentně usušila.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   16.05.2018 21:50 Žena @ tramtra [268] Re: Malda
S tou zálivkou fakt opatrně...mamka měla ibišek stříhaný do tvaru stromu, asi dva metry vysoký, korunu tak metr v průměru, rostl bezmála třicet let, kvetl jak blázen...když šel taťka do důchodu, začal květiny zalévat on :-D a ibišek jednoho dne ležel na zemi, utopil ho, uhnily mu kořeny. Teď se po suchým knenu plazí nějaká liána ;-) bylo jim líto ho vyhodit a už stříhá další...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   16.05.2018 17:09 Muž @ Malda [0] Re: NHKG
Nu dostal jsem ho od své učitelky biologie a doporučila zalévat víc. A co jsem hledal tak má "3 kapičky" :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   16.05.2018 15:18 Muž @ Pepan [4905] - RostlinyRe: Malda
Ibišků mám doma povícero a už celkem vím, co potřebují. Ten, který jsem tady ukázal naposledy, skutečně potřebuje na vybarvení listů přímé slunce. Hnojiva mají všechny dost, jinak by za zimu neudělaly až půlmetrové přírůstky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   16.05.2018 15:18 Muž @ NHKG [2892] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Malda
Ibišek a hodně zálivky? coze Zalívám ho 1x týdně stejně jako fikus co mám vedle ibišku a obě rostliny krásně rostou, ibišek furt kvete.
Při častější zálivce shazoval starší listy a pupeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   16.05.2018 15:00 Muž @ Malda [0] Re: Pepan
Taky mám ibišek, zkuste ho drobet zahnojit a potrebuje hodne zalivky. Mam ho u okna a jede hezky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   16.05.2018 09:05 S Muž @ invalida [3653]
Nevíte o eshopu kde maj rohož na plot z neštípanýho bambusu o výšce 150za rozumný kačky? Díky m,oc.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   06.05.2018 07:47 Muž @ Pepan [4905] - Rostliny – Největší viktoriánský skleník znovu otevřen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   05.05.2018 21:40 Muž @ Pepan [4905] - RostlinyRe: Eillen
Všechny ty kytky jsou skalničky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   05.05.2018 19:12 Žena @ Eillen [177]
Fotka k příspěvku Vím že se skalkou má tohle společný tak maximálně ten netřesk, ale stejně tomu tak budu říkat.
Od kamarádky jsem si přivezla pár rostlinek a snad se to uchytí a bude na balkoně dělat parádu.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   05.05.2018 13:17 Muž @ Pepan [4905] - Rostliny – Současnost
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku a budoucnost jedné kytky. Ty listy se v pokoji nevybarví.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.04.2018 20:43 S Muž @ invalida [3653]
Dobrej Shop s okrasnejma travinama..nepředraženej a s výběrem znáte? Já už zapoměl jméno hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.04.2018 15:33 Muž @ Pepan [4905] - RostlinyRe: půlpy
Možná to jsou semena pašovaná z přírody. On je asi dost vzácný proto, že každá botanka se zabývá něčím jiným a mít v skleníku velké místo, kde pár měsíců roste jeden velký list a pak je zataženo a jednou za pár let se objeví smrdutá homole, která vyžene ze skleníku návštěvníky, no kdo by tohle chtěl mít. Jo a je tam jedna zajímavá poznámka, která se dá aplikovat na akvaristiku. A. titanum je, jako spousta Áronovitých, cizosprašný. Patří tam i Anubiasy. Proto je snaha o opýlení Anubiasů v akvárku dopředu odsouzena k neúspěchu. Vzhledem k tomu, že tyto kytky se množí jen vegetativně, nemáme nepříbuzné jedince a tudíž smolík. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.04.2018 15:27 Muž @ Pepan [4905] - RostlinyRe: invalida
Nejčastěji se jako okrasná rostlina pěstuje klasický Amorphophallus rivieri. To je ta kytka s červenohnědým květenstvím. Titanum je do domácnosti kapánek velký, teda jestli nebydlíš v tropech a nebo nejsi vlastníkem aspoň 5metrového vyhřívaného skleníku.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.04.2018 14:37 S Muž @ invalida [3653] Re: půlpy
Nevim jestli zrovna tenhle druh ale zmijáky se pěstujou i jako zelenina...

Na wiki sem našel tohle.
Zmijovec se mimo oblast přirozeného výskytu většinou pěstuje jako okrasná rostlina, nejčastěji zmijovec titánský Amorphophallus titanum. Ve svém domácím prostředí se pěstuje jako užitková polní plodina, jeho hlízy obsahují škrob a jsou po uvaření jedlé, používají se jako naše brambory. V Indii se plátky hlíz Amorphophallus campanulatus suší a nahrazují náš chléb, v Japonsku se hlízy Amorphophallus konjac suší a melou na mouku, ze které vyrábějí nudle a speciální pečivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.04.2018 12:49 Muž @ půlpy [1514] Re: Pepan
píšou v málo vlhkém humusu, ale na kresleném obrázku ji mají v jezírku :-D
pokud mi to překladač správně přeložil, tak ale píšou vyprodáno
stejně se mi to zdá divný, že je to tak levný, když o tom u nás píšou "Zmijovce se počítají (i když přesné číslo není známo) jen na stovky jedinců" viz muj minulý odkaz na botanku v Lb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.04.2018 12:22 Muž @ Pepan [4905] - RostlinyRe: invalida
Je to tam úplně dole. Jestli jsem to pochopil dobře, tak deset semen vyjde asi na šedesát dolarů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.04.2018 11:16 S Muž @ invalida [3653] Re: Pepan
Kolik by to vyšlo? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.04.2018 10:09 Muž @ Pepan [4905] - RostlinyRe: půlpy
Díky za info. Já si stejně nedokážu představit, že bych to odpěstoval v klasickém panelákovém bytě. Leda bych k sousedům o patro výš proboural strop. Jinak, kdybych po nich tak moc toužil a měl na pěstování podmínky, dají se sehnat mimo jiné tady:
www.titanumseeds.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.04.2018 00:18 Muž @ PaDa [4276] - mřenky a sumciRe: invalida
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.04.2018 22:49 Muž @ půlpy [1514] Re: Pepan
no, co si myslím já, tak polovina poputuje za výměnu za pyl do Ameriky (Kalifornie) a zbytek buď vymění za jiné jinak nedostupné rostliny, nebo těžce prodají, aby byl aspoň na čtvrt roku zajištěný chod zahrady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.04.2018 21:30 Muž @ Pepan [4905] - RostlinyRe: půlpy
Asi nemá cenu psát do Liberce aby mi pár semínek poslali. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.04.2018 21:23 S Muž @ invalida [3653]
Nevíte kde by se dala sehnat kobrovka? Třeba Arisaema fargesii nebo i jiný druhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.04.2018 20:36 Muž @ půlpy [1514] Re: půlpy
tak omlouvám se ne dnes, ale v minulém týdnu 10.04.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.04.2018 20:31 Muž @ půlpy [1514] Re: Pepan
tak dneska došlo na sklizeň plodů zmijovce a získávání jeho semen
www.botaniliberec.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 23:08 Muž @ PaDa [4276] - mřenky a sumciRe: invalida
Tymián poroste všechno... Rozchodník taky...
Oboje ti dovezu ve čtvrtek do hospody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 22:17 Muž @ Pepan [4905] - RostlinyRe: invalida
O.K. Tak to zkusíme jinak. Pohledej někde skalničky, které se doporučují do suchých zídek a máš to eliminováno.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 12

Zpět na obsah sekce Pokec Přidat příspěvek • Zobrazeno 5826x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/19537-zahrada-a-jeji-uskali