Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zahrada a její úskalí

NápovědaFórum » Pokec  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zahrada a její úskalí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.06.2017 08:12 Muž @ motýlek [218] – Moruše
tipovali/určili jste správně - mám ji odchycenou jako semenáček od stromu, který už v Kunovicích za kostelem a hospodou neroste ... plodí celkem slušně, nejchutnější jsou plody spadlé na zem - uvažoval jsem o natažení sítí, ale jsem líný a neudělal jsem to ;-) ... jo a je to stromek starý asi deset let a vysoký 4 metry - ze dřeva se snad dělá nějaká část sportovních luků (?) - ale to nevím jistě ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.06.2017 16:20 Muž @ Pepan [3787] - RostlinyRe: PaDa
PaDa napsal: Takhle kamarád kamarádovi pokosil všechny rajčata zarostlý v trávě :-D
Ještě štěstí že mi balkón nikdo se sekačkou nesmí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.06.2017 14:49 Žena @ Eillen [19] Re: PaDa
To mi připomnělo, jak si tchán čekatel neustále stěžoval, že mu mladej při sekání neustále ničí šeřík. A že ho fakt tou sekačkou bral - prý nemá stát v cestě smich
No a když jsme se pak spolu nastěhovali do nájmu a sekání přešlo zpátky na tatínka, tak se nám smutně zmínil, že šeřík už dva roky nevykvetl. Někde se pak doslech, že se mu prý musí pravidelně zastřihávat větve, aby kvetl. Přítel se napřímil a prej: "Ha. A ty mě celý roky neoprávněně peskuješ. To si říkáš otec?" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.06.2017 14:39 R Muž @ Mrakoplash [1635] Re: PaDa
Někdy je to boj :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.06.2017 14:00 Muž @ PaDa [4044] - mřenky a sumciRe: Mrakoplash
Takhle kamarád kamarádovi pokosil všechny rajčata zarostlý v trávě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.06.2017 13:54 Žena @ Eillen [19] Re: Pepan
To by musel vědět, co to moruše je :-D a ani já si neuvědomila, co to je za strom... ale co, myčka to spláchla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.06.2017 13:47 Muž @ Pepan [3787] - RostlinyRe: Eillen
Měl použít mozek a říct:" Miláčku, co když na naše auto napadají moruše? Nedáme ho radši jinam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.06.2017 13:17 Žena @ Eillen [19] Re: Pepan
Ten tehdy tak zuřil, že jsem raději potichu nasedla a dělala, že tam vůbec nejsem (protože to já tam tehdy zaparkovala smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.06.2017 12:33 Muž @ Pepan [3787] - RostlinyRe: Eillen
Bych si na to auto vlezl a natrhal si sám. Po té noci se na něm už moc pokazit nedalo. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.06.2017 12:22 Žena @ Eillen [19] Re: Pepan
Oproti ostružinám jsou dost sladké. Ale přiznám se, že já na nich jako malá ujížděla. Jeden pán to měl jako okrasný strom a tak nechával každého, ať si zobe. I náš pes to miloval. Jednou jsme narazili i na světlé plody. Stáli jsme přes noc s autem pod stromem a ráno to bylo nalepené všude. Bývalý partner byl tak naštvaný, že jsem se neodvážila zeptat se ho, jestli mi jich pár natrhá. Dodnes toho lituji.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.06.2017 12:17 Muž @ Pepan [3787] - RostlinyRe: motýlek
Ano, je to moruše. Viděl jsem v Beskydech dospělý plodící strom, ale mě ty plody moc neoslovily. Vypadá to jako ostružina, ale ostružina je chutnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.06.2017 12:15 R Muž @ Mrakoplash [1635] Re: PaDa
Máme druhej rok. Tu první sem totiž omylem přejel sekačkou (3x) hmm Někdo a nikdo (děti) od ní totiž vytahoval tyčku a já na ni vždycky zapomněl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.06.2017 11:59 R Muž @ afc1886 [1546] Re: PaDa
Jsou to moruše a jsou moc dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.06.2017 11:22 Muž @ PaDa [4044] - mřenky a sumciRe: Mrakoplash
Já jí mám třetí rok a má asi 30 cm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.06.2017 11:05 R Muž @ Mrakoplash [1635] Re: PaDa
Taky myslím :-) ale ještě máme maličkou a velkou jsem nikdy neviděl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.06.2017 09:43 Muž @ PaDa [4044] - mřenky a sumciRe: motýlek
Moruše?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.06.2017 09:39 Muž @ motýlek [218] – fíkovník
Fotka k příspěvku fíky tuto zimu dostaly zabrat - ale rostou

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.06.2017 09:38 Muž @ motýlek [218] a co je tohle
Fotka k příspěvku a tohle? - pro upřesnění ovocný strom ...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.06.2017 09:17 R Muž @ Mrakoplash [1635] Re: motýlek
jojo, bylo to lehký :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.06.2017 08:49 Žena @ Kaira [301] - LabyrintkyRe: drvi
Blani, to není kakost. Bude to něco slézovitýho, řekla bych sléz maurský. ;-) Zrovna by se mi hodil... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.06.2017 08:27 Žena @ drvi [1087] - RostlinyRe: Mrakoplash
To je nejakej kakost , ;-) nejspis kakost krvavy
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.06.2017 08:18 Muž @ motýlek [218] Re: Mrakoplash
to by měl být sléz? - ale možná se mu někde říká jinak ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.06.2017 07:24 R Muž @ Mrakoplash [1635]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku U nás roste takhle :-) a kousek dál i tahle bylinka. (kdopak ji pozná ? :-) )

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   22.06.2017 08:20 Muž @ motýlek [218] Re: petulinakk
v české přírodě se vyskytují dvě rostliny - mařinka vonná a kakost smrdutý - voní/smrdí úplně stejně ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.06.2017 18:32 Muž @ Pepan [3787] - RostlinyRe: Eillen
Eillen napsala: To mi asi neprojde... jediné, co mi ještě napadá, jedát květináč v ložnici na parapet z venku... tam svítí skoro celý den. Ale zase a ji to nespálilo. Nebo v kuchyni na jídelní stůl...
Já to prostě nechápu. Neustále má řeči, že kytky jsou zbytečné. A pak si koupí absolutně nevhodnou do bytu (našeho).

Takoví jsou nejhorší. Bývalý manžel mé kamarádky měl pořád cancy že zvířata do domácnosti nepatří, že se mu eklují a pak jí dovezl od své sestřenky bílou myš. Pak se rozvedli (ta myš v tom nehrála roli) a dneska žije s buchtou, která má čtyři kočky a naráz mu to nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.06.2017 18:01 Muž @ motýlek [218] – kam s ní?
Fotka k příspěvku já bych ji tedy dal na ten prosklený/zasklený balkon - a jednou za týden ulomil větvičku s květy a dal partnerovi pod polštář - tedy pokud není tvrďák a nespí na zemi ;-) ...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.06.2017 16:50 Žena @ Eillen [19] Re: Pepan
To mi asi neprojde... jediné, co mi ještě napadá, jedát květináč v ložnici na parapet z venku... tam svítí skoro celý den. Ale zase a ji to nespálilo. Nebo v kuchyni na jídelní stůl...
Já to prostě nechápu. Neustále má řeči, že kytky jsou zbytečné. A pak si koupí absolutně nevhodnou do bytu (našeho).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.06.2017 16:17 Muž @ Pepan [3787] - RostlinyRe: Eillen
Přesazení by nebyl problém, spíše je problém nedostatek světla v bytě. Pokud by byla šance ji dát někomu na zahradu, bylo by to pro ni nejlepší. Nasadit do volné půdy a nechat růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.06.2017 14:18 Žena @ petulinakk [1767]
Bohuzel neporadim, ale zeptam se z cire zvedavosti - jsem jedina komu levandule smrdi? :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.06.2017 12:00 Žena @ Eillen [19] Re: Pepan
Tak to se obáváme dva.
Jako písčitá půda by problém nebyl. Ta se dá zařídit. Ale přesazovat teď mi přijde jako rozsudek smrti...
Nejlépe by se měla u jeho rodičů. Mají terasu, kam pere slunce celé odpoledne. Tam by se jí dařilo. Zkusím ji dát alespoň na balkón na parapet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.06.2017 11:38 Muž @ Pepan [3787] - RostlinyRe: Eillen
Levandule chce hodně sluníčka a propustnou písčitou půdu. Obávám se, že při tomhle způsobu pěstování moc dlouho nepožije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.06.2017 07:31 R Muž @ Mrakoplash [1635] Re: Eillen
NA to spaní jde spíš o sušenou :-) voní fajn, ale spát bych v tom nechtěl.

bylinky.zdrave.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.06.2017 19:38 Žena @ Eillen [19]
Mám prosbu o radu.
Přítel si koupil levanduli a samozřejmě péče o ni se stala mojí povinností.
Bydlíme v bytovce, kde obývák máme na východní stranu a slunce sem svítí max. do deseti hodin. Navíc máme zasklený balkon.
Přítel si představuje (asi jako Hurvínek válku), že by byla levandule v obýváku na polici (ve výšce cca dva metry) a na noc by ji přendaval do ložnice - někde se dočetl, že vůně levandule navozuje klidnější spánek.

Mám se vůbec snažit tu kytku udržet při životě? Podle mě za takových podmínek nemá šanci. A pokud ano... Přinesena byla v menším plastovém květináči - je nutné ji přesadit? A pak to nejdůležitější... Jak často zalévat?

Zlaté břečťany, orchideje a bambus - s tím si umím poradit. Ale tohle je pro mě vyšší dívčí...
Předem díky za každou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.06.2017 07:39 Muž @ motýlek [218] – fíkovník
někdy koncem zimy jsem tady psal/sliboval nějaké fíky - řízky jsem dal do skleníku, ale nějak se to moc nedaří - ale včera jsem objevil u několika pod povrchem jakési výhonky - tak prosím vydržte - třeba něco bude ... ona ta u=plynulá zima byla pro fíky hodně krutá, ale přežily a rostou ...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   01.05.2017 15:34 Muž @ PaDa [4044] - mřenky a sumciRe: motýlek
Díky za instrukce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   30.04.2017 17:51 Muž @ motýlek [218] Re: PaDa
Fotka k příspěvku pro většinu kaktusů je lepší květináč z umělé hmoty - ten nemá odpařování/ochlazování z obalu - to je problém, který většině druhů hodně až smrtelně škodí ...
přesazení se dělá tak, že před přesazením nejméně 5 dnů nezalévám, pak vyklepnu celý obsah, kořeny očistím od starého substrátu, zkrátím asi o jednu třetinu - zejména takové plesnivé části odstranit třeba až u samotné rostlinky ... namíchám si písek, rašelinu a trochu hlíny z krtičince asi 1:1:1 ... zasadím a na povrch dám po celé ploše zase nějaké hladké kamínky - opět z důvodu snížení ochlazování odparem a pak nejméně pět dnů nezalévat a dát někam do polostínu (pokud svítí plně sluníčko) ...
kdysi jsem se tím zabýval - zkušenosti mám mnohaleté - pěstuji si i ze semínek ...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   30.04.2017 10:54 Muž @ PaDa [4044] - mřenky a sumciRe: invalida
Zkusím to, hlavně do nějaký keramiky, u těhle foukne a převrhnou se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   30.04.2017 10:48 S Muž @ invalida [3403] Re: PaDa
Můžeš ale klidně i v létě,,ale až když fakt je málo místa na kořeny. Nebo to vsaď i s květníčkem..kaktusům se daří když trpí lehce laicky řečeno. Třeba druh kterej se mi deset let nedařilo přimět ke květu stačilo fakt dlouho zapomenout ve sklepě stydim stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   30.04.2017 09:42 Muž @ PaDa [4044] - mřenky a sumci – kaktusáři
Vloni jsem si poprvé koupil 4 malé kaktusy, zimu přežily a tak bych je chtěl přesadit z miniaturních plastových květináčků do větších. Je na to teď vhodná doba?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.04.2017 15:05 S Muž @ invalida [3403]
Zmoklý rádio..cca 10 minut..blbá hlava..kontrolky ok ovšem jen prskání..krom opatrnýho vysušení nějakej jinej nápad? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   28.04.2017 22:27 Muž @ lemming46 [86] Re: invalida
Horkovzdušná trouba 100C 15min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   28.04.2017 12:33 S Muž @ invalida [3403]
Zdar...Ánanás má první terminál..hééééééééééééč stydim

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   12.04.2017 19:43 Muž @ O.Tom [308] Re: invalida
prý by to mohly být smutnice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   11.04.2017 18:50 S Muž @ invalida [3403]
Zdar..drobný žížalky bílý na listech..co to je a co na to je a jak videsinfikovat substrát větší množství a rychle..tudíž ne mikrovlnka a ne uvařit protože by dlouho schnul. Jde o květníkový kytí. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   08.04.2017 22:02 Žena @ ivaha [2716] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: lucie.aqua
Dekuji, Lucko :-) Ty kvety nejsou sice tak bohate a z te fotky to neni tolik poznat, ale je to fakt hezky trs a krasne voni az do pergoly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   08.04.2017 14:29 Žena @ lucie.aqua [465] Re: ivaha
Nádhera!!! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   06.04.2017 19:01 Žena @ ivaha [2716] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: ivaha
Fotka k příspěvku Tak jich kvete 17 :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.03.2017 18:41 Žena @ ivaha [2716] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: PaDa
Hádám, že tak 7 let už tam určitě je. Ostatní barvy přibývají mnohem pomaleji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.03.2017 10:47 Muž @ PaDa [4044] - mřenky a sumciRe: ivaha
Za jak dlouho se ti ten hyacint takhle namnožil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.03.2017 20:41 Žena @ ivaha [2716] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: invalida
Poslušně hlásím, že nezkoušela...
Reklama
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Pokec Přidat příspěvek • Zobrazeno 3185x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/19537-zahrada-a-jeji-uskali