Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zahrada a její úskalí

NápovědaFórum » Pokec  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zahrada a její úskalí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.04.2018 15:33 Muž @ Pepan [4715] - RostlinyRe: půlpy
Možná to jsou semena pašovaná z přírody. On je asi dost vzácný proto, že každá botanka se zabývá něčím jiným a mít v skleníku velké místo, kde pár měsíců roste jeden velký list a pak je zataženo a jednou za pár let se objeví smrdutá homole, která vyžene ze skleníku návštěvníky, no kdo by tohle chtěl mít. Jo a je tam jedna zajímavá poznámka, která se dá aplikovat na akvaristiku. A. titanum je, jako spousta Áronovitých, cizosprašný. Patří tam i Anubiasy. Proto je snaha o opýlení Anubiasů v akvárku dopředu odsouzena k neúspěchu. Vzhledem k tomu, že tyto kytky se množí jen vegetativně, nemáme nepříbuzné jedince a tudíž smolík. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.04.2018 15:27 Muž @ Pepan [4715] - RostlinyRe: invalida
Nejčastěji se jako okrasná rostlina pěstuje klasický Amorphophallus rivieri. To je ta kytka s červenohnědým květenstvím. Titanum je do domácnosti kapánek velký, teda jestli nebydlíš v tropech a nebo nejsi vlastníkem aspoň 5metrového vyhřívaného skleníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.04.2018 14:37 S Muž @ invalida [3633] Re: půlpy
Nevim jestli zrovna tenhle druh ale zmijáky se pěstujou i jako zelenina...

Na wiki sem našel tohle.
Zmijovec se mimo oblast přirozeného výskytu většinou pěstuje jako okrasná rostlina, nejčastěji zmijovec titánský Amorphophallus titanum. Ve svém domácím prostředí se pěstuje jako užitková polní plodina, jeho hlízy obsahují škrob a jsou po uvaření jedlé, používají se jako naše brambory. V Indii se plátky hlíz Amorphophallus campanulatus suší a nahrazují náš chléb, v Japonsku se hlízy Amorphophallus konjac suší a melou na mouku, ze které vyrábějí nudle a speciální pečivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.04.2018 12:49 Muž @ půlpy [1474] Re: Pepan
píšou v málo vlhkém humusu, ale na kresleném obrázku ji mají v jezírku :-D
pokud mi to překladač správně přeložil, tak ale píšou vyprodáno
stejně se mi to zdá divný, že je to tak levný, když o tom u nás píšou "Zmijovce se počítají (i když přesné číslo není známo) jen na stovky jedinců" viz muj minulý odkaz na botanku v Lb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.04.2018 12:22 Muž @ Pepan [4715] - RostlinyRe: invalida
Je to tam úplně dole. Jestli jsem to pochopil dobře, tak deset semen vyjde asi na šedesát dolarů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.04.2018 11:16 S Muž @ invalida [3633] Re: Pepan
Kolik by to vyšlo? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.04.2018 10:09 Muž @ Pepan [4715] - RostlinyRe: půlpy
Díky za info. Já si stejně nedokážu představit, že bych to odpěstoval v klasickém panelákovém bytě. Leda bych k sousedům o patro výš proboural strop. Jinak, kdybych po nich tak moc toužil a měl na pěstování podmínky, dají se sehnat mimo jiné tady:
www.titanumseeds.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.04.2018 00:18 Muž @ PaDa [4240] - mřenky a sumciRe: invalida
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.04.2018 22:49 Muž @ půlpy [1474] Re: Pepan
no, co si myslím já, tak polovina poputuje za výměnu za pyl do Ameriky (Kalifornie) a zbytek buď vymění za jiné jinak nedostupné rostliny, nebo těžce prodají, aby byl aspoň na čtvrt roku zajištěný chod zahrady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.04.2018 21:30 Muž @ Pepan [4715] - RostlinyRe: půlpy
Asi nemá cenu psát do Liberce aby mi pár semínek poslali. :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.04.2018 21:23 S Muž @ invalida [3633]
Nevíte kde by se dala sehnat kobrovka? Třeba Arisaema fargesii nebo i jiný druhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.04.2018 20:36 Muž @ půlpy [1474] Re: půlpy
tak omlouvám se ne dnes, ale v minulém týdnu 10.04.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.04.2018 20:31 Muž @ půlpy [1474] Re: Pepan
tak dneska došlo na sklizeň plodů zmijovce a získávání jeho semen
www.botaniliberec.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 23:08 Muž @ PaDa [4240] - mřenky a sumciRe: invalida
Tymián poroste všechno... Rozchodník taky...
Oboje ti dovezu ve čtvrtek do hospody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 22:17 Muž @ Pepan [4715] - RostlinyRe: invalida
O.K. Tak to zkusíme jinak. Pohledej někde skalničky, které se doporučují do suchých zídek a máš to eliminováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 20:52 Žena @ Eillen [133] Re: invalida
Mně se nejvíc líbil pavučinkový netřesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 20:49 S Muž @ invalida [3633] Re: Pepan
Nanáročné skalničky...tos mi teda zůžil výběr to ti řeknu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 20:40 Muž @ Pepan [4715] - RostlinyRe: invalida
invalida napsal: Čím nechat porůst hromadu suti, drť cihel, betonu atd. Aby to bylo rychle a hezký. Klidně vícedruhový.
Nanáročné skalničky. Časem to může vypadat zajímavě a suť z bouraček se dokonce jako základ skalek používala. Je to vynikající drenáž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 20:13 S Muž @ invalida [3633]
Čím nechat porůst hromadu suti, drť cihel, betonu atd. Aby to bylo rychle a hezký. Klidně vícedruhový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   15.04.2018 20:29 Muž @ Pepan [4715] - RostlinyRe: invalida
Tillandsie můžeš přes léto pěstovat venku a na slunku a jednou za pár dní je zalít.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   15.04.2018 20:12 S Muž @ invalida [3633] Re: Eillen
Jo vidíš čaj ano Tam sem viděl zlinkovanou ženskou. Napůl stáhla kalhoty, napůl sedla napůl spadla na schody, napůl se vylila a usnula...v hale v 7 ráno. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   15.04.2018 19:40 Žena @ Eillen [133] Re: invalida
To není jenom na nádraží. To je snad po celé Plzni. Tylovka je třeba prohlášená tím, že tam nepotkat ožralu se rovná svátku! :-D
Ale za bambusa budeme rádi. Jakubovi se líbí (na fotkách živej, ne ta souška u nás doma). Máme v plánu balkon zařídit tak, že by sezení bylo tak napůl jako čajovna, takže tam ten bambus zapadne dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   15.04.2018 19:32 S Muž @ invalida [3633]
Tylandsie mi nikdy nešly dobře, bambus vobrazí..když ne pustí odspoda. Příště ti vezmu čerstvej rovně do Plzně. Jinak Plzeňský nádraží je kouzelná krajina, tam sou vožralí už v sedm ráno..a dělaj tam věci jen napůl. Sem teda zvyklej leccos ale tam sem byl šokován. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   15.04.2018 19:01 Žena @ Eillen [133] Re: Pepan
Že by u sebe? :-)
Já je neměla kam dát, když jsem rušila šestihran. A sklenky po svíčkách zely prázdnotou. Tak jsem to spojila dohromady... Dočasně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   15.04.2018 18:05 Muž @ Pepan [4715] - RostlinyRe: Eillen
Ty Tillandsie vypadají hezky. Kde jsem to jenom viděl v těch sklenicích? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   15.04.2018 17:41 Žena @ Eillen [133]
Fotka k příspěvku U nás je odzimováno. Bambus pro turbínku stále vypadá jako souška... Ale neopadává, tak snad jsem to ještě nezahubila...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   15.04.2018 17:02 S Muž @ invalida [3633] Re: Pepan
Zákon zachování rodu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   15.04.2018 15:46 Muž @ Pepan [4715] - Rostliny – Tohle mi hlava nebere.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Když mi kamarádka poslal tenhle ibišek, měl dva metry a tři roky než poprvé vykvetl. Teď takhle vykoukl květ na révku, který má akorát pár kořínků. coze

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   08.04.2018 10:19 Muž @ Pepan [4715] - RostlinyRe: půlpy
Považuj si toho, protože v minulosti bylo zvykem, že ředitel podobné instituce - to byla politická trafika a podle toho to v těch zařízeních taky vypadalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   07.04.2018 21:19 Muž @ půlpy [1474] Re: Pepan
dle toho jak to tu vypadá a dle různých úspěchů a některým botanickým zázrakům nelze pochybovat, vždyť Lib.botanku a její úspěchy zná celý svět
aspoň něco v tomto státě funguje, o to horší, že i tak je problematické sehnat sponzory :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   07.04.2018 17:55 Muž @ Pepan [4715] - RostlinyRe: půlpy
Však ji taky vede člověk, který je skutečná kapacita.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   07.04.2018 17:49 Muž @ půlpy [1474] Re: Pepan
já to tu mám rád, ať sem příjdu v jakýkoli měsíc pokaždé je tu spousta rozkvetlých rostlin, to je bomba,
byl jsem v Praze Troji v botance v červenci, kromě skleníku Fatamorgany, velká prostranství a nic, tady na malém prostoru a tolik květů a pěstitelských úspěchů, které uznává a závidí celý svět
nejsem rozenej Liberečák jen naplavenina, ale jsem přesto na tuto botanku hrdej a taky rád ji navštěvuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   07.04.2018 17:39 Muž @ Pepan [4715] - RostlinyRe: půlpy
Já Ti dosah té botanky závidím. Tady v Ostravě máme akorát takovou malou univerzitní botanickou a v arboretu v Novém Dvoře u Opavy sice park je hezký, ale skleníky tam nestojí ani za hovor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   07.04.2018 16:34 Muž @ půlpy [1474] Re: Pepan
pěkné palec potlesk
dneska jsem využil sluníčka a zašel opět do botanky v Lb, tak ten zmijovec už leží, už se dájí květy fotit i venku - dokonce i rybičky v jezírku, kaktusy vevnitř krásně kvetou - prostě paráda, fotky budou asi tak za měsíc, budu se snažit aby byly dřív, ale na noťasu v hospodě se to nedá upravovat, nato musím být doma u stolního PC
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   07.04.2018 15:58 Muž @ Pepan [4715] - Rostliny – V Liberci v botance
Fotka k příspěvku a u Pepana doma kvete totéž.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   01.04.2018 09:45 S Muž @ invalida [3633]
Komu už strkaj zmijovce? Mě eště ne ale zdá se mi že už by bylo načase. Tak právě mám tu blbou otázku. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   31.03.2018 22:46 Muž @ PaDa [4240] - mřenky a sumciRe: invalida
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jaro už je tady a... 1 Už to pučí 2 už to chytá barvu 3 zrajou i jiný odrůdy 4 odrůda cholesterol 5 dozrává zbytek ovoce.
takhle je to lepší? ;-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   31.03.2018 22:33 S Muž @ invalida [3633] Re: NHKG
Úřad už mám dávno vyrobenej, jen potřebuju někoho na první várku jako poradce hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   31.03.2018 22:32 Muž @ LuboZ [71] Re: invalida
Nesmíš to všechno rozdat zadarmo (tedy to co nevypiješ). Potom se ti náklady vrátí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   31.03.2018 22:31 Muž @ NHKG [2812] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: invalida
To se nikam nenosí. Při dnešních cenách mi už víc lidí říkalo, že si nechali z Číny poslat aparaturu. A případně si ji můžeš vyrobit. Děda měl aparaturu z toho, co našel doma ve sklepě. Ale bohužel mu to bouchlo, tak sem nic nezdědil. smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   31.03.2018 22:29 S Muž @ invalida [3633] Re: LuboZ
To je právě vono..když seberu 20 sudů víš co to bude stát vypálit? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   31.03.2018 22:17 Muž @ LuboZ [71] Re: invalida
Švestky se nám loni bohužel neurodily. Byly napadené nějakou nemocí, takže se to muselo všechno vyhodit tone Proto tam mám kupovanou.
Brácha předloni dělal prvně svojí slivovici a zase tak těžký to není. Vypálit si to teda nechal v pálenici, ale byla dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   31.03.2018 22:07 S Muž @ invalida [3633] Re: Eillen
Vzorek můžeš mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   31.03.2018 21:59 Žena @ Eillen [133] Re: invalida
To uzené mi neláká. Ale to víno... To ti závidím (v dobrém slova smyslu, samozřejmě)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   31.03.2018 19:49 S Muž @ invalida [3633] Re: LuboZ
No práce s tím je..proč se to otočilo nevím. hmm Švestek se bojím..nemám poradce ale víno tady taky uzrálo..jen trochu..něco málo přes dva tisíce litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   31.03.2018 16:53 Muž @ Pepan [4715] - RostlinyRe: LuboZ
Uzeniny se dají konzumovat ať se nacházejí v kterékoliv poloze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   31.03.2018 16:52 Muž @ Pepan [4715] - RostlinyRe: invalida
Jak to sem vůbec můžeš dát? Dyk je to kýč. tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   31.03.2018 15:37 Muž @ LuboZ [71] Re: invalida
Fotka k příspěvku Moc hezký. To si kolem toho musel ale pěkně lítat, když jsou některé fotky vzhůru nohama :-D
Já si zase nechávám dozrát švestky :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   31.03.2018 13:25 S Muž @ invalida [3633]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jaro už je tady a... 1 Už to pučí 2 už to chytá barvu 3 zrajou i jiný odrůdy 4 odrůda cholesterol 5 dozrává zbytek ovoce.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.03.2018 19:57 S Muž @ invalida [3633] Re: Pepan
Vy to tam teda smažíte smahem hmm
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 11

Zpět na obsah sekce Pokec Přidat příspěvek • Zobrazeno 5421x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/19537-zahrada-a-jeji-uskali