Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kde koupit tyto plže?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Kde koupit tyto plže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2021 20:33 Žena Dinecek [205] – Stenomelania torulosa
Prosím, nevíte, kde by se dal sehnat tento plž: Stenomelania torulosa? Na shrimp.cz jsou, ale cena dopravy tedy mnohonásobně převyšuje ceny samotného plže. Tak se mi do toho moc nechce :-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.11.2019 14:51 Silviebaris Re: Mrija
www.shrimp.cz/… třeba tady ;-) Koukam,že jsi ze Slovenska,tak jsem nasla i tady www.shrimp.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2019 14:47 Žena Mrija [27] – Ampularie
Viem že to nie je ryba ale inú vhodnejšiu diskusiu som nenašla : kde v Prípade zoženiem modré ampularie ? Vďaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 09:22 0 Re: zelenakapusta
Situace se bude opakovat. Nevhodný nápad. Tropická bahenka T.n. je řešení, ne však do nádrže s agresivními rybami. Pročpak ampulárky uhynuly, si lze domyslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 13:39 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: zelenakapusta
Mě plave v jezírku. Zkus třeba nějaký rybník nebo zatopený lom. Tam by mohl žít. Já ho odchyt v zatopeném koupališti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 13:31 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Bahenka
Dobré odpoledne vespolek,

nevíte někdo, kde by se dal sehnat tento druh šneka?

rybicky.net/atlasostatnich/bahenka_zivoroda

Docela nedávno mi uhynuly obě ampulárie a když jsem se dověděla, že jsou zakázané EU jako invazivní druh, nějak se obávám si je pořizovat znovu.
Obecně vzato sháním chladnomilného šneka větších rozměrů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 19:33 Žena A.K. [17] Re: Hanumana
Děkuji pokud nenajdu nic blíž Benešovu zkusím to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2018 19:29 Žena Hanumana [71] Re: A.K.
Najdi si na fcb akvaristika Most nebo spíš Lukáš Rodriguez (doufám že se to tak píše). Funguje hlavně na facebooku ale mají i nějaké webové stránky. Zkus si to kdyžtak vygooglit. Kromě okruzaky mají i různé jiné sneky a škeble a posílají za 150 a ochotně poradi. Já mám jedině dobrou zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 19:23 Žena A.K. [17] – Barevní okuzaci
Poradil by mi někdo kde sehnat modré růžové nebo jinak zajímavé barevné okruzaky? Chtěla bych si akvárka trochu zpestřit:) předem děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 13:51 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: MonterMonty
me slo hlavne o to ze kdo to nevi muže byt dost neprijemně překvapen :))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2015 13:45 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Lubosc
Já bych řekl že se ty vajíčka vyvíjej , stane se z nich larva a tu pravděpodobně sežerou ryby , pač je v akvárku mám a tam kde vajíčka byly tak mizí a objevují se zas jinde , takže zas taková pohroma to nebude
EDIT: Odchov: Jsou to šneci s odděleným pohlavím, oplození je vnitřní. Samička může klást vajíčka i několik týdnů poté, co se setkala se samečkem. Vajíčka jsou bílá, vylíhne se z nich larva, která v přírodě putuje řekou do moře, aby se vyvinula, a pak přileze zpět. Z toho plyne, že když vám šneci nakladou malá bílá vajíčka, tak nikdy malé šneky neuvidíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 13:41 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: visek
u tech neritin si precti forum o jak kladou vajicka na vse co je v akvariu a jak to nejde sundat a pak se pro ne zacni rozhodovat :))) Je do dost kruta dan za jejich krasu :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 13:18 Muž Legioix [574] Re: LukasHH
Ty ceny jsou brutální :) Když se podívám do svého AQ, tak zjištuji, že jsem milonář smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2015 12:25 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: LukasHH
Hele , ty ceny jsou fakt paráda , jdu se živit prodejem akva šneků
Okružák 10,-
Levatka 15,-
plovatka 20,-
piskořka 15,-
člověk by ani nevěřil jaké má v akváriích bohatství smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 12:13 Muž LukasHH [3]
Našel jsem teď tento shop, znáte někdo? www.akvar.eshop-zdarma.cz/…
Mají tam, že lze vyzvednout někde na P4, což bych měl mít za rohem skoro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 11:52 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: visek
neritiny jsem kupoval v Hornbachu, ze 3ks to daly 2 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 11:36 Muž ludvik [1082] Re: LukasHH
Slušný výběr mají u Kalaby (kalaba.eu). Ale díky dopravě to vyjde docela draho ...

Bohužel mi poslední várka clithonů vychcípala asi celá, Septaria i Neritina jsou v pohodě. Ta předchozí, asi rok stará, várka byla OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 10:36 Muž visek [75] - Tetry
ja schanim neritiny.na mostecku je nemaji.v centralu maji v pocitaci ze maji 6 kusu .bohuzel nic.potrebuji aspon 2 kusy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 00:45 Žena Kytka [2146] Re: MonterMonty
Jen doplním, že ten pán na burze je zdejší uživatel Pruny - podrobnosti viz. sekce inzerce. Mívá buď jednobarevný do hněda nebo proužkatý (žlutá a černá). Záleží co je zrovna za várku z importu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 00:25 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: LukasHH
na Pankrácké burze jsem před vánoci koupil u pána s krevetkami myslím za 40,- kus , ale tuším že nemaj zbarvení "zebra" , jsou celí hnědí , ale maj cca 10mm , třeba se dobarví
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 00:18 Muž LukasHH [3] – Plž
Není to ryba, ale sekce kde sehnat plže tu není:-).
Sháním tyto plže, můžete mi někdo prosím poradit kde a případně kdo je prodává nějak rozumně a v Praze asi nejlépe?
rybicky.net/atlasostatnich/plz_clithon_sp

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2009 16:22 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: paolik
Nevíte někdo kde by se dal sehnat okružák červený?
Mám nějaké v krevetkáriu, ale sám jich mám málo... :)
Ale až je seženete, dejte vědět - poradím vám, jak to udělat, aby byli ještě červenější. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2009 16:10 Muž Yirka [9126] Re: paolik
Polud by nebyla zima, tak vhodně zabalení šneci poštou v pohodě dojdou. Sám jsem takto posílal vloni na podzim ampulárky XL velikosti a došly v pohodě za dva dny, podobně jsem obdržel piskořky, které šly tuším tři nebo čtyři dny poštou a po vybalení byly za 10 minut ready.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 14:03 paolik Re: Papin
Herdek, je to dva týdny co jsme byli pár km od tebe na horách, ale to mi doma stála zatím prázdná nádrž a ještě jsem netušila. Myslíš, že by chuděry přežili cestu poštou ? To spíš jestli někdy nebudeš mít výlet do matičky Prahy, zaplatila bych ti šnečky a jako bonus vokázala orloj (no blbej fór, ok) :-) Ale teď vážně, myslim že ta poštovní cesta by pro ně musela bejt krapet psycho tyjo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 12:17 Papin Re: paolik
Jestli chceš tak červených mam dost řekni akdresu pošlu poštou nebo si přijed ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 09:27 paolik – okružák červený
Nevíte někdo kde by se dal sehnat okružák červený ? Mám trošku slabost pro šneky a tenhle je teda nejvíc. Zatím jsem po akvaristikách viděla jen klasické ampulárie.(a ty už doma mám)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 00:37 Muž Leitlik [9] Re: GEORGO
Tak v Olomouci,co já vím,je maj jen tady rybicky.net/obchody/18 za 35kč/ks A poštou to zasílá Aleš Horák za 25 kč/ks,mimo jiné má inzerát v sekci prodám. Je ochotný to zaslat poštou ! palec Je neuvěřitelné jak jsou krásní a jak listy rostlinek po jejich nájezdu získaj o5 svoji barvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 11:38 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: GEORGO
V Olomouci bych věděl, ale jak to vypadá v Ostravě, nemám potuchy...
Chtělo by to poptat se Ostraváků nebo se zkusit domluvit v některé prodejně, aby je nakoupili a dali SMS-avízo, až budou "skladem".
Tady to tak praktikuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 08:29 GEORGO
Ahojky prosím vás ,nevíte o nějaké dobré akvaristice, která je schopná sehnat Neritina natalensis (známá také pod jménem Neritina zebra)? Ptal jsem se u nás po celé Ostravě, ale nikdo to není schopen nějak zajistit.Díky moc za případnou odpověď :-(

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 829x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19485-kde-koupit-tyto-plze