Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Želva - chov, problém

 

NápovědaFórum » Další živočichové  

Želva - chov, problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2022 13:01 Žena Uzivatelkapetra [112] Re: Tereza Čadová
Ideálně i foto v čem žije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2022 08:56 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Tereza Čadová
Alespoň ty cm ,a jestli je to samec,samice...atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2022 07:20 Tereza Čadová
Dobrý den, chci se zeptat. Před cca 5 lety jsem si kupovala ve zverimexu želvu reevesovou. A pořád je stejně velká jako před 5 lety. Nevíte někdo proč? Předem děkuju za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 21:12 Muž Jiri_99 [425] – Krunýř
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všichni akvaristi ,
snad mi poradíte či nasměrujete. Mám trošku obavy o naši Morlu rybicky.net/nadrze/22539 , konkrétně se mi moc nelíbí její krunýř. Je jakoby "vyschlý", odlupují se z něj malé kousky. Na foto jsou "svleky", ale želva to má i na svém těle - krunýři. Nejsem si jistý jestli je to úplně v pořádku. Už jsem to řešil dřív, ale prý je to normální. Ovšem mě se to moc nezdá..
Děkuji všem za rady a postřehy..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 21:50 Muž VVV [0] – Mláďata
zdravím, prodal jsem pánovi jednu mladou klapavku obecnou starou něco přes 3 měsíce. On jí ubytoval spolu s jednou o cca 2 - 3 cm větší v akváriu, kde drží teplotu vody jako já. Odvezl si jí ode mě ve čtvrtek, takže je u něj asi 4 - 5 dní a prý pořád nežrala. Psal mi, že je čilá, plave víc než ta druhá a vzájemně do sebe nejdou. Zkoušel krmit granule, nítěnky i rybí maso a žere jen ta druhá. Obě želvy se přistěhovaly naráz. Prý tam mají i úkryty. Jak dlouho vydrží takové mládě nežrat? Já je zatím krmil každý den, jen občas jsem vynechával a moje mláďata, která mám doma, žerou bez problémů. Podle mě je to jenom ze stresu, ale nevím, jak dlouho to bude trvat a jestli nakonec začne žrát:-/... Co si o tom myslíte? Díky za odpovědi
PROSÍM PIŠTE

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.08.2014 21:53 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: DavidDizzer
Tady se ptej tera.poradna.net tam chodí hodně chovatelů želv. A rovnou by to tam chtělo trochu se rozepsat - kde jí chováš, čím krmíš, svítíš, co tě napadne. Dost často bývá chyba ve způsobu chovu, želva vydrží hodně ale ne všechno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 20:39 Muž DavidDizzer [26] – Moje želva nechce jíst
Dobrý den,
vím, že to sem vůbec nepatří, ale na terarka.net není tolik lidí na fóru, jako tady.

Poradí někdo? děkuji
terarka.net/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 22:21 Fogi Re: loo_lucy
Také mam želvu nádhernou samici koupil jsem ji tak ty 2 cm velikou a už ji mam 11 let je sice trošku větší all jinak v poho pžeszimu je doma v AQ 100x50x50 a v létě v zahradním jezírku když o objemu přez 3000 litrů když jsem ji tam dával poprvé tak jsem tam měl nějaké ty rybky (říční) a lekníny druhej den sem přišel a leknín na hladině a na mělčině jezírka se pěkně třipytily šupiny :) a to nikdy živé rybky neviděla smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 18:51 loo_lucy Re: jan
Přesně tak, ty malilinkaté želvičky za pár měsiců vyrostou a můžou mít i přes 20 cm. Souhlasím s Jiřkou, želva rybky sežere (jenom ta moje je nežere :) ) Jinak se v zverimexech také často prodává trachemys scripta elegans - želva nádherná - ta má na hlavičce dva červené proužky. Jinak obecně velikost akvária se uvádi 100 x 50 x 50cm, ale přesnější délka se vypočítá: délka akvária = 5x délka krunýře želvy, šířka akária = 3x šířka krunýře... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 18:03 MildaDitr Re: jan
Ahoj nejcasteji se prodava zelva nadherna mali cca 5 az 8 cm nektery se ryb nevsimnou ani v dospelosti a nektery mi lovili zelvy od malicka a ja mel 1 zelvu ktera 7 let lovila a po pak v 8 letech prestala lovit to jsem mel u ni pavi ocka neonky a parmicky a 5 skalaru s křivici co ve zveraku neprodavali tak mi je dali pro zelvu a ona nic a co mi vic lovila holubi kdyz spadly do vany a drapatecky maly jsem mel a mam posledni samici duchodkyni 5 let a zabava jak se vozi po vozi po rybach a drapatky vodni jsem mel samici ta zrala z ruky :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.04.2008 17:07 Žena Jiřka [15] Re: jan
Nejčastěji jsou ve zverimexech vidět takzvané želvy zelené, neboli troosti (myslím, že správně je to trachemys scripta troosti). Ty prťavé želvičky během pár měsíců povyrostou. Já mám dvě roční (velké cca 6 a 8 cm)a jednu asi čtyřletou (cca 15 cm). Rybičky zaručeně sežerou, stejně jako šneky, krevety či cokoliv jiného. Jinak pokud se chystáš chovat želvy, vřele doporučuji. Úžasná zvířata. Hodně info je na www.trachemys.wz.cz, tak tam koukni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 14:36 jan – želvy
Dnes jsem viděl v prodejně vodní želvičky, tak asi, no prostě malinké, několik cm veliké. Netušíte někdo co to mohlo být za druh? Měli je mezi rybičkami, tak se chci zeptat, jestli s tím má někdo zkušenosti, mít želvičku(y) společně s rybkami a které druhy běžně dostupných želviček se prodává? A jak veliké musí být akvárko na jednu želvičku?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 284x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19473-zelva-chov-problem