Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stopy na skle

 

NápovědaFórum » Další živočichové  

Stopy na skle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 13:43 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Kytka
Vďaka za jednohlasnú identifikáciu, takže to budú Neritiny - iné slimáky v akváriu nemám našťastie :-) (nič proti nim, ale bál by som sa premnoženia)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2014 01:51 Žena Kytka [2146] Re: zervan
Přidám ti ještě jednoho kandidáta: mě tohle dělali chovní okružáci (rozuměj centimetr a větší). Pozorovala jsem ho na té rostlině několikrát a mapy po něm zůstávají stejné jako po neritinách na skle. A rozhodně to byl on, neb rostlinka byla Nuphar japonicus, na té by si neritina nabila při pádu čenich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2014 23:08 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: zervan
To jsou stopy od toho, jak neritiny seškrabují nánosy na skle, motaly se tam a pojídaly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 21:33 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: micz
Hm, tak prémie pôjdu im? :) A tá zdvojená stopa vpravo sa dá ako vysvetliť? Šli 2 po sebe alebo jedna dva razy, či sa nejako otáčala? To ma najviac miatlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.04.2014 21:19 Muž micz [132] Re: zervan
Neritiny na 100% :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 21:08 Muž zervan [1123] - Rostliny – Stopy na skle
Fotka k příspěvku Mám trochu problémy so zelenou práškovou riasou na skle, ale niekto sa snaží ich vyčistiť a rád by som vedel kto - vedel by to niekto určiť z odfotených stôp? Kandidáti sú a) Neritiny, b) Krevetky japonské. Neritiny síce vidím na skle často, ale trajektória pohybu mi nejako nesedí, hlavne nie to zdvojenie. Lenže krevetky som na skle ešte nevidel, žeby v noci?
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 167x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19446-stopy-na-skle