Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kartušová filtrace z bazenu

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Kartušová filtrace z bazenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 18:59 Muž stuz [4] Re: Joshaux
Uvidíme v prubehu týdne ozkouším ruzné možnosti. Jako je nasávání ze dvou míst a výtok ze dvou míst. Samozřejmě porovnám hlučnost. jeste mě napadlo před filtr předřadit nějakou větší nádobu s filtrační hmotou cca 8l. Pokud nebude přehnaně hlučné, tak se pokusím to dovést do zdárného konce... Jinak příkon takového filtru je cca 25W viz: www.nakupka.cz/… , toto je akvarijní a má příkon 20W. Když to porovnám za rok tak, kartušový vyjde o cca 200,- na rok dráž než akvarijní. Spočteto při ceně 5 Kč za kWh. Uvidím, podle hluku jak jsem již psal, jelikož to čerpadlo můžu mít zdarma a do akvarijního by se muselo investovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 16:32 Muž Joshuax [17] Re: stuz
Nooo tech mi par rukama proslo (kazdej rok novej bazen :) ) :

1. ma to prilis velky vykon, vsak to z toho vali jak z pozarni hadice, takze vodni tornado a nitrifikace non chance
2. hluk. Venku se to ztrati, ale v pokoji bych to mit nechtel...
3. neni to stavene na provoz 24/7/365

Tzn pouzitelnost 0.0nic... A tu spotrebu bych taky nechtel dotovat ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 13:14 Muž stuz [4] – Kartušová filtrace z bazenu
Zdravím akvaristy i nadšené kutily amatéry.
Prvně jsem měl v plánu dělat externí filtr - novodur-čerpadlo.... Nyní mě napdla otázka proč nepoužít kartušovou filtraci do bazenu, přičemž bych vidělal vnitřní kartuši a nahradil ji 3 vrstvami nějakého filtračního media. Jediný problém vidím v rychlém průtoku vody nádobou filtrace, nebo také malý objem nádoby. Filtr by byl umístěný vedle akvaria, a v podstatě bych mohl hnát vodu přes více nádob....
Zkoušel někdo takovou filtraci? Rady názory?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 165x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19331-kartusova-filtrace-z-bazenu