Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr za 3D pozadí

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr za 3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2014 23:24 JoKa Re: 8kacena8
Aha, tady bude práce víc, než se na první pohled zdálo...
Úplně předně bys mohl dát i počty ryb, které tam plavou, ne jen druhy... Skalára i terčovec jsou ryby hejnové. Nutno chovat minimálně 4 kusy a pokud budeš mít v akva 4 terče a 4 skaláry, máš přerybněno jak bejk. To nemluvím o jiných nárocích na teplotu!! Dále pak už bych k nim rozhodně necpal čichavce a pancéřníčky (v obou případech opět teplota)... Tady je něco sakra špatně...
Dále bych podotkl, že filtr 440 l/h je sice výkonný, ale pro akva kolem 100l, ne 200... Tohle ti dlouhodobě nebude stačit... Až bude filtr jaký má být, další vzduchování nebude třeba, ale do té doby se neodvažuji hádat...
A k tvému dotazu. Na vliv to má i nemá vliv, záleží, jestli se po povrchu celé hladiny voda hýbe. Musí dělat vlnky a být v pohybu, jinak je to špatně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:23 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: 8kacena8
200 litrové akvárium a filtr 440 l/hod bych nepovažoval za ideální , po zajetí se průtok rapidně sníží 3D pozadí nemám , ale většinou to vídám obráceně , nasávání je umístěno za pozadím, v místě nasávacího koše je díra s plativem aby tam nemohly uvíznout rybky , a vývod (rampa)nahoře před pozadím , s ohledem na to aby výtok čeřil hladinu a voda cirkulovala po celám akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:15 8kacena8 – filtr za 3D pozadi ( Eheim classic 250 )
Hojky,
poridil jsem si do noveho akvaria ( 200L ) konecne poradny filtr a to venkovni - Eheim classic 250 a jsem s nim spokojen! :-) Chtel bych se ale zeptat ... V akvariu mam 3D pozadi na zadni stene. Tedy saci kos musi byb pred pozadim v akvariu a to uz kazi raz,ktery jsem nechtel nicim narusovat. :-O ( Samo ze u filtru vnitrnich to byl vzdy o dost vetsi zasah! ) Vytlacnou trubici s otvory pro proudeni vody jsem dal ale uz za pozadi,ma to vliv na spravnou funkci cisteni??? :-O A je treba u takovehoto vykonneho filtru 440L/hod. dat do akvarka jeste i vzduchovani??? :-O Coz bych ale nerad ... V akvariu mam Cichavce,Skalary,Pancernicky,Neonky a Tercovce
Diky vam za vase odpovedi ... :)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 179x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19328-filtr-za-3d-pozadi