Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cabomba furcata - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Cabomba furcata - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 15:26 Muž DOKTORLOLO [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den chcel by som sa poradiť ohladne rastliny cabomba....zasadena cca 18 dni na ,prvy pohlad sa chytila a rastie ale posledných ,6-7 cm rastie len stonka dajme tomu dva cm potom stetinky a zasa dva cm stonka
je proste taka riedka....je to ok alebo je nieco zle.. ..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 19:18 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Tak nejaké to svetlo zase mám :-) Zo začiatku trochu červenali vršky a to som mal slabšie ako teraz. No veď vyskúšam a uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 18:49 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: zervan
bez svetla ti nebude červenať.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 10:01 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: jamajcan
Čiže ak pri takom silnom svetle červenejú len vršky, pri mojom svetle sa nemám diviť, že je celá zelená... Idem teraz zase experimentovať s hnojením a ak sa mi podarí niekedy dosiahnuť červenanie (bez zmeny svetla), tak napíšem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 09:56 jamajcan Re: zervan
rybicky.net/fotogalerie.php…
Cabomba piauhyensis ,hnojení EI.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 12:53 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vaaclav
Takže mám veriť tomu, že mám piauhyensis, ale je zelená, lebo má dosť živín a menej svetla? Aby som sa uistil - kto máte caroliniana, pozrite prosím, či má zospodu lístky s ružovým nádychom alebo to má len piauhyensis. Totiž piauhyensis má vraj vyššie nároky na teplotu a zamýšľam sa aj nad tým, že či jej nevadí nižšia teplota. V lete som mal samozrejme vyššiu a práve vtedy mi rástla ako burina. Môže to však byť len zhoda okolností.

EDIT: Našiel som fotku aqualandpetsplus.com/… (článok aqualandpetsplus.com/…) - tá moja je takto nejako zospodu, len slabšie... Takže asi to je červený druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2014 12:20 R Muž vaclav [14602] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zervan
Opravil jsem to, ale pomocí synonyma jsi mohl zjistit že to je jedna a tatáž rostlina.
Používání hnojiva má i negativní následek a to je ztráta barvy, rostliny mají tendenci být zelenější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 11:00 Muž zervan [1123] - Rostliny – ako rozlíšiť od Cabomba caroliniana?
Vie prosím niekto, ako rozlíšim Cabomba piauhyensis a Cabomba caroliniana? Je to len podľa toho, či je červená?

Totiž ja som kúpil Cabomba caroliniana, ešte mám od nej štítok (Rataj, www.rataj-spk.cz/…)

Spočiatku aj mala náznaky červenania pri silnom svetle:
rybicky.net/nadrz/19205/k100117.jpg

Lenže to som ešte nehnojil a postupne mi chcípala, zostal len jeden pahýľ:
rybicky.net/fotogalerie.php…

Potom som začal zmäkčovať vodu (resp. len znižovať alkalitu, nie celkovú tvrdosť) a pravdepodobne kvôli tomu mi začala bujne rásť, za týždeň aj 20 cm:
rybicky.net/fotogalerie.php… (vľavo)
rybicky.net/fotogalerie.php… (vpravo)

Lenže to už dávno nemá ani náznak červenania, je proste tmavo zelená. Je to naozaj piauhyensis? Alebo medzi tými, čo som kúpil, bola jedna caroliniana, tá mi prežila a teraz mám len ju? Neviem ako moc sa dá veriť pestovateľom v otázke čistoty druhu. Keď sa však pozriem na listy zospodu, majú taký bielo-ružový nádych.

Zhodou okolností mi teraz opäť rásť prestala a strácam ju, neviem prečo...

Inak nejako nechápem, v čom je rozdiel medzi piauhyensis a furcata, v atlase sú identické.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 14:10 Muž lukasleibelt [84] Re: Jamajcan
Za zkoušku nic nedám. Zkusím jí. Jinak cabomba caroliana mi jde skvěle. To je jako plevel potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 12:04 jamajcan Re: lukasleibelt
Musíš jí zajistit:měkkou vodu,hodně živin,silné osvětlení,a hnojení Co2.Pokud ne,tak bych zkusil začít sbírat zkušenosti s nějakou méně náročnou,podobnou kytkou,která udělá taky hodně parády.Např. rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_aquatica Taky chce svoje,ale není tak náročná,jako Ca.Pia.Ať to roste!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 09:26 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: lukasleibelt
U mňa (mám ju len chvíľu) síce rastie, ale je strašne mäkká a bledá, aj preto som sa pustil do experimentovania s CO2 a neskôr skúsim aj železo, vraj jej treba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 07:07 Muž lukasleibelt [84] Re: vaclav
Tak já ji schválně zkusím potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 22:13 R Muž vaclav [14602] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lukasleibelt
Akvárium je hodně vysoké to by mohl být problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 20:46 Muž lukasleibelt [84] – Cabomba piauhyensis
Dobrý večer. Jak je náročná Cabomba piauhyensis. Stačilo by jí 150W na 300L . Dále mám i profi CO2 od rataje. Myslíte, že mám na to vhodné podmínky X-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 360x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19282-cabomba-piauhyensis