Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přefiltruje filtr vodu z potoka na průzračně čistou vodu?

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přefiltruje filtr vodu z potoka na průzračně čistou vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 01:40 Jenda87 Re: jakubknotek
ja mam v akva taky vodu ze studny, tvrdou (posledni mereni 18dh) a kytky mi rostou jak po desti ano palec semtam nahodne(nepravidelne) tam pustim co2 pripadne pmdd,kdyz si vzpomenu, treba jednou dvakrat do mesice, nebudes mit problem jinde ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 11:05 gringo Re: olwy
Voda na pohled "čistá a pěkná" nemusí být nezávadná. Nejde jen o to, jestli je čistá na pohled. Hrůzu z vodovodu měním rybám čtyři a půl roku. Nijak neupravuji, i když by potřebovaly tvrdší. Jak píše Yirka, ryby jsou navyklé a nerozmnožuji je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 20:29 JoKa Re: olwy
A já tvrdím, že lepší je voda s "horšími parametry", ale stabilně stále stejná, než jednou taková a podruhé maková. Jak pravil Roman, dát jim jednou vodovod a podruhé potok je špatně a Jirkova poznámka, že voda z přehrady je také pokaždé trochu (někdy i více než hodně) jiná (tání a vydatné deště hrají obrovskou roli), je více než pravdivá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 15:54 Muž Yirka [9126] Re: olwy
Ovšem ta "hrůza" z vodovodu je za normálních okolností pitná a já budu vždy tvrdit, že když je voda pitná pro člověka je dosti dobrá i pro rybky.
Pokud má kolega tvrdší vodu, je vždy lepší přizpůsobit rybky i rostliny jí než si tam dát to co jednotlivcově oku ladí, vyžaduje však trvalou chemizaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.11.2013 14:53 R Muž romant [27987] Re: olwy
No, nevím, to bude pěkná bramboračka, jednou vodu tuhle, potom tamtu, to bych neradil, to s sebou může nést nejeden problém. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 14:51 Muž olwy [24] - TetryRe: Yirka
Já bych se toho nebál. Pokud uvidíš, že je voda více znečištěná, než obvykle, tak ji do AQ nedáš a použiješ tu hrůzu z vodovodu. Pokud bude čistá, pěkná, ušetříš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 13:14 jakubknotek Re: Yirka
Diky za nazor,
jenomze v me tvrde vode kytky nerostou,
jeste chci zkusit co2,pak uvidim a take nejakou chemii,videl jsem od firmy Sera ,ale nemam zkusenost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2013 13:00 Muž Yirka [9126] Re: jakubknotek
Zcela jistě bude záležet na příčině "neprůzračnosti".
Jinak však bych tuto cestu rozhodně nedoporučoval. Takto otevřený vnější zdroj vody je více než dosti náchylný na znečištění. Stačí větší deštík či tání a máš po osazenstvu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 12:54 jakubknotek – Přefiltruje filtr vodu z potoka do pruzracne vody?
Dobry den vsem akvaristum,
mam vodu z vrtane studny-tvrda,ale mam moznost vody z potoka,ktery vyteka z přehrady Klicava,ma vyborne slozeni,ale neni pruzracne cista,myslite ze to vnejsi filtr vezme a vycisti do pruzracne vody?
dekuji za kazdy nazor,Jakub

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 303x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19180-prefiltruje-filtr-vodu-z-potoka-na-pruzracne-cistou-vodu