Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Salvinia - pěstování, problém

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Salvinia - pěstování, problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2017 20:15 Muž @ NHKG [2206] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: fingerstyle
Ty přidáváš s ramirezkami KNO3. no Šupni tam ty plovoučky a na KNO3 zapomeň. Salvinia jde lehce regulovat, pokud ti bude NO3 moc klesat, většinu jí vyhodíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 20:13 Muž @ fingerstyle [10] - CichlidyRe: Magic
Mám tři páry Ramirezek takže v KNO3 jsem opatrnej.Hnojim PMDD + KNO3 5 ml denně.Potlačuju černou štětku tak to nechci přehnojovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 19:52 Muž @ Magic [144] Re: fingerstyle
Doplniť NO3- je snáď to najmenej, nie?

Ja by som dal a keď tak dohnojil. Rybičky majú plávajúce rady. (samozrejme ako ktoré)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 17:55 Muž @ fingerstyle [10] - Cichlidy
Zdarec.Mám si dát plovoučky když jsem rád za 10 mg NO3.Mám obavy že mi všechno vysosanou na nulu...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 21:00 Muž @ Elson82 [0] - Neoheterandria elegans, Xenotoca eiseni
Ja mám salviniu v 4 akváriách a darí sa jej presne podľa množstva svetla. Tam kde mám osvetlenie najsilnejšie je obrovská tam kde najslabšie ledva prežíva :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 11:25 vincky - Neoheterandria elegans, Xenotoca eiseniRe: zervan
Děkuji za Vaše reakce a rady. Zkusil jsem salvinii vylovit a dát do plastové nádoby na okno a přihnojit. Uvidím co to udělá. Díky za připomínku s tvrdostí. V Brně máme velmi tvrdou vodu, mám okolo 20 DH. Třeba to bude i tím. Jak dopadne pokus napíšu potom sem do vlákna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 22:57 Muž @ zervan [870] - baví ma skúšať náročnejšie rastlinyRe: lhajek
Ja len doplním, že v pomocnom akváriu so slabým svetlom a hromadiacimi sa dusičnanmi i fosforečnanmi, sa Salvinia zmenšila na úroveň Lemna minor, vari i menšiu a postupne mizne. Takže asi aj dostatok svetla je dôležitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 22:42 Muž @ lhajek [1748] - RostlinyRe: vincky
Mám Salvinii minimu ve dvou akváriích. V jednom je normální a ve druhém tvoří také velmi prťavé lístečky. Ale určitě úplně neodhnívá a neodchází. Nové přírůstky jsou vždy větší než to co uhnije asi stářím ... Kromě mikroprvků(tenso) a Mg s Ca (mám velmi měkkou vodu) občas přihnojím i N a P.
Jeden čas se přestala množit a postupně jí hnědly kořeny. Po doplnění N a P nové přírůstky měli opět pěkné světlé kořeny a zase se rozjela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 17:58 vincky - Rostliny
Fotka k příspěvku Mám doma v akvárium (20 l) Salviniu už něco přes rok. Koupil jsem ji na akvaburze v Brně. Původně měla listy dlouhé něco přes jeden centimetr. Bohužel listy se neustále zmenšují (5mm )a ochabují. Hnojím hnojivem od Sery Florena a používám vodovodní brněnskou vodu - NO3 kolem 30mg/l. Bohužel to vypadá, že o Salvinii přijdu, je menší a menší. Dá se vůbec nějak zachránit? Na internetu jsem četl, že v přírodě vytvoří semena a lisy spadnou na podzim na dno rybníka/nádrže. Na jaře ze semen vyroste. Takže to není vhodná plovoucí rostlina do akvária? Nevíte?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 10:00 Muž @ zervan [870] - baví ma skúšať náročnejšie rastliny
Plávajúce rastliny všeobecne sú vraj dobrým indikátorom nedostatku živín. Týka sa to aj Salvinie? A čo znamená, keď niektoré listy začali hnednúť? Rastlinka je v akváriu len týždeň, ale spočiatku kúpe neboli hnedé žiadne listy.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 21:43 Muž @ Johan [4611] - Rostliny – Re: ondra
To ste četl o Salviniích ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 21:00 Muž @ vhisky [45] – Re: ondra
když leze kořen rostliny ze substrátu, zezelená a provádí fotosyntézu taky, ale mě právě zajímají plovoucí(okřehek a pistie)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 18:10 Muž @ ondra [141] - Živorodky
Nejsem si sice jistý, ale mám pocit, že to co vypadá jako kořeny jsou ve skutečnosti podvodní listy (myslím,že jsem to kdysy někde četl).

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 287x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/19171-salvinia-pestovani-problem