Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlásič výpadku proudu

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Hlásič výpadku proudu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 11:07 tozan Re: PavelTrupl
naštěstí máme v každém akva s cennými rybami kromě vzduchu i elektrický filtr, takže čistě výpadek vzduchování by nebyl až do mého příchodu fatální X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 10:11 PavelTrupl Re: tozan
tak secoh je určitě hodně dobrý, ale i jemu může rupnout membrána:) a dokonalé to skoro je, jak není tlak v rozvodu, tak je to podstatné špatně:) určitě to jde sehnat nebo udělat, někde jsem na to téma dokonce viděl diskusi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 07:59 tozan Re: PavelTrupl
Dokonalá ochrana to stejně nebude nikdy, každopádně budu důvěřovat kvalitě kompresorů SECOH :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 07:30 PavelTrupl Re: tozan
dovolím si podotknout, že hlásič výpadku proudu je pěkná věc, ale v případě závady kompresoru nepomůže, doporučuji hlásič ztráty tlaku v rozvodu vzduchu...ale rovnou říkám, že ho nemám a nevím, kde se sežene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 16:08 tozan Re: ludvik
Celková cena by byla kolem 10 000 Kč, což je myslím přiměřené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 15:12 Muž ludvik [1082] Re: tozan
Určitě by to šlo. Proč by ne. A vyjde to zjevně levněji, než klasická UPS.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 14:05 tozan Re: ludvik
Tak jsem prošel internet a zatím mi z toho krystalizuje následující:
záložní zroj pro čerpadla topných systémů s 2 zásuvkama na 220 V + baterie 100 Ah ( e-levne.cz/…). Toto by mělo překlenout skoro celý den výpadku proudu při odběru vzduchovacího kompresoru asi 60 W.
Teď ještě přemýšlím, že by to celé šlo asi zapnout do té zásuvky IQSW-GSM, aby mi to ještě posílalo ty smsky...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 22:37 Muž ludvik [1082] Re: tozan
Tak to jo, tohle vysvětlení beru :-) Pak zkus třeba www.ipmedia.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 22:24 tozan Re: tozan
PS: ten agregát je určen hlavně pro elektrolov, takže nic víc, než vyrábět elektřinu neumí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 22:22 tozan Re: ludvik
Abych to vysvětlil, jedná se o akvária ve škole. Máme k dispozici agregát, takže mi jde především jen o tu sms o výpadku. Pokud nebudu v dosahu já, zaúkoluju v rychlosti někoho z kolegů, aby přivezl agregát k oknu a zapojil prodlužováky... Problém je pouze to hlášení výpadku...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 22:07 Muž ludvik [1082] Re: tozan
Když máš ryby za tolik peněz, nestálo by za úvahu tu elektřinu odzálohovat? Lepší záložní zdroje v sobě mají dohled (webový aj.). A umí (APC určitě) posílat email při událostech.
Vždyť nemusíš zálohovat topení, ale určitě stačí jen filtrace a to zase tak strašné watty nebudou. Takže se nejenom dozvíš, že to nejde, ale zároveň budeš schopen X hodin překlenout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 20:58 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: tozan
Môžem sa zajtra mrknúť.Ale asi to nepomôže,ten model má už asi 6-7 rokov a už sa asi nevyrába.Ale takuto možnosť máš pri každom alarme,strata napájania a prechod na záložný zdroj sa musí dať hlásiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 20:53 tozan Re: savan
hmhm a mohu se zeptat, jaký tedy konkrétní model máte? ;-) to by vyřešilo můj problém... Přeci jen, ryby za nějakých osmdesát tisíc a hloupých pár hodin výpadku proudu...může nadělat paseku velkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 20:41 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: tozan
Ešte to tak nemám nastavené,ale čo som hovoril s alarmákmi tak to tak ide nastaviť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 20:33 tozan Re: savan
a funguje to tak, že se i po nahození proudu pošle sms?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 20:29 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: tozan
Ja mám ako hlásič výpadku prudu klasický bytový alarm,v prípade výpadku mi posiela cez GSM bránu SMS,stačí mať napojenú chovňu a alarm na jeden el.istič
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 20:13 tozan – hlásič výpadku proudu
Zdravím, potřeboval bych radu ohledně gsm hlásičů výpadku proudu pro akvarijní odchovnu. Na netu nenacházím nic uspokojivého. Máte s tím někdo zkušenost? Nehledám nic složitého, jen aby mi to při výpadku poslalo sms a při opětovném nahození taktéž. Díky.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 238x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19150-hlasic-vypadku-proudu