Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cena akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Cena akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 18:29 Muž SanelOne [5] - TetryRe: smidakkuba
Bavíme se doufám o tý třístovce aspoň :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 18:19 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: SanelOne
Ted asi padneš ale já měl to akva napuštěný už po 12 hodinách.Byl jsem podělanej ale naprosto v pohodě už zhruba po 2-3 hodinách je to výrazně tužší a pružné.
JInak nechávám 24 hodin a může se napouštět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 18:14 Muž SanelOne [5] - TetryRe: smidakkuba
No pěkně. Schne to tak 2 dny ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 18:08 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: SanelOne
TO sy chtneš ručně nebo úhelníkama.Mimochodem kde myslíš že to lepíme?
Doma sundáme sklo z konferenčáku a lepíme. :-D improvizace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 18:03 Muž SanelOne [5] - TetryRe: smidakkuba
Na menší akvárium bych si v pohodě věřil, ale na větší nevim. Když už dělám větší akvárium a sklo je silný třeba 8mm, tak to i něco váží, musí to být vše rovně atd. Hlavně nemám kde to dělat. Možná doma v obýváku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 17:41 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: SanelOne
Stěrku na silikon do rohů si koupíš.To se neskazí.Děláme to ve dvou s otcem.Je to otázka asi 20minut než je akvárium slepené.Nás to taky nikdo neučil stačí na to být manuálně zručný a nebát se toho.Skutečně na tom nic není.Když jsme dělali chovný akvária tak jsme si s tím tak nehráli ale když si s tím člověk vyhraje tak to vypadá úplně jak od firmy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 16:32 Muž MrHu [300] Re: smidakkuba
Přesně jak píše SanelOne...navíc pro člověka, který s tím nemá zkušenosti, to rozhodně není jednoduchá práce...určitě to bude vypadat líp od profesionála...máš na to záruku, pojištění, v případě pana Matušky i dopravu až domů...takže bez starostí:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2011 14:21 Muž SanelOne [5] - TetryRe: smidakkuba
Tak určitě Ti někdo pomáhá ne? Musíš na to mít i nějaký příslušenství, když už lepíš tak velký akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 13:43 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Ono někteří sklenáři jsou vydřisuši stejně jako některé firmy.Já si lepím akva sám o stejném objemu rozměr 90x50x50 tedy 225L s 8mm skla jsme to komplet slepili asi za 1200,-kč.Je to docela rozdíl proti například zhruba 2000,-kč co chcou firmy navíc když já potřebuji těch akvárií 5 tak to hned udělá 4000kč ušetřený a to není nízky peníz...
Zvážil bych slepit si to sám.Nic na tom není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 22:08 Muž fido16 [631] Re: RynnS
Stejně se budou ještě další 3 týdny mačkat než se nové akva zajede
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 21:46 Žena RynnS [0] Re: PaDa
No já se p. Matuškovi celý dnešek nemohla dovolat:-(
Moc na to spěchám, protože se mi vrubouši mačkaj s tlamovcema ve 120ce:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 21:36 Muž fido16 [631] Re: SanelOne
né u zekie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 21:23 Muž SanelOne [5] - TetryRe: fido16
U pana Matušky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 21:18 Muž fido16 [631] Re: SanelOne
Teď jsem koupil akva 250L za 1900,- se zárukou na 2 roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 21:14 Muž navik [908] - SumciRe: SanelOne
Stejná zkušenost jako PaDa, od pana Matušky mám dvě akva a vždy bylo vše v pohodě, takže se s důvěrou na něj vždy obrátím.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 21:13 Muž SanelOne [5] - TetryRe: PaDa
To znamená 200l akva za 2000kč...ale se všim (lepeni, záruka, pojištěni, broušení atd)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 20:38 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Rynn S
pan Matuška www.akvaria-praha.cz , mám s ním jen dobré zkušenosti ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 20:16 Žena RynnS [0] Re: SanelOne
Na nové akva 2 roky...na opravu nevím..:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 20:10 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Rynn S
To sou celkem pálky no..na jak dlouho je na to pak záruka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 19:42 harpunar Re: Rynn S
Pokud jsem to spočítal dobře je to nějakých 225l.Můj kolega,sklenář by ti to v Ostravě slepil za cca.1600 korun,což je cena velmi slušná a nebylo by to ošizeno sílou skla.V Práglu se asi na takovou cenu nedostaneš,u vás si určitě účtuje už za dobrý den nejméně dvěsta korun.Ale za zhruba dva litry by jsi to měl pořídit,pokud ovšem narazíš na slkenáře a ne vydřiducha! ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 18:00 Muž fido16 [631] Re: RynnS
To máš 225L? Já jsem si nechal lepit akva (250 l) za 1900,- s dph bez dph 1700 a nějaké drobné tloušťka skla 8mm. Takže jak už ti psal kolega že slepí nějaký jeho sklenář akva za 1300 tak je to dost možné. Jinak jestli oprava dna stojí 1300,- zvažoval bych druhé akva!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 17:55 Muž kaqpo [7] Re: Poweres
Hmm tak to je pekná cena u nás lepia z 0,6 mm za 0,55 € a z 0,8 mm za 0,60 € liter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 15:26 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Rynn S
Zalezi na tobe,..treba to dela nejakej borec levneji.Jestli ti da nejakou zaruku a zalezi taky na tloustce skla.aby ti nedal moc tenky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 15:23 Žena Danila [4489] - SumciRe: RynnS
Zjistěte si sílu skla, ze kterého to dotyčný slepí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 15:14 Žena RynnS [0] Re: Poweres
Právě proto mi to přijde podezřelý hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 14:56 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Rynn S
Co ja vim,tak se lepi 1 litr za 10kc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 13:55 Žena RynnS [0] – Cena nového akvaria
Ahojky všem,
potřebovala bych opravit prasklé dno u akva vlepením druhého dna na to prasklé, sklenář řekl cenu 1300, ale na foru mi jeden uživatel nabídl kontakt na svého sklenáře, který mi prý udělá stejné akvarium (150x30x50) za stejnou cenu nové. Je to vůbec možné? Přijde mi to děsně málo, aby to vůbec drželo... coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 20:44 Muž Lukas90 [0] Re: katterinecka
Bohužel nemůžu víc jak 30cm protože jsem zavislý na velikosti skříně. :-( Můžu si dovolit jen širší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 20:41 Žena bluedream [245] Re: Lukas90
Např. u nás ve sklenářství 634,- (je to jen výpočet holého akva bez krycích skel), ale ceny nejsou v každém sklenářství stejné.
www.sklobendl.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 20:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Lukas90
já bych koupila aspoň 40cm na výšku, ale to je jen můj subjektivní názor ;-) (Jinak náhodou zrovna podobnej rozměr prodávám, trošku starší, ale včetně všeho vybavení, takže by to vyšlo výhodně) Ale jestli chceš nový tak nic :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 20:20 Muž lama [51] - ŽivorodkyRe: Semtex
Pokud si necháš udělat akvárko u sklenáře tak počítají 10kč za 1L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 19:32 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Lukas90
Takhle velký akvárko mě vyšlo jen zabroušené sklo asi na 550,- plus něco přes 100,- silikon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 19:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Lukas90
Možná kdybys taky napsal kde ho chceš kupovat tak by ti třeba někdo poradil dobrou prodejnu v okolí. Ne každé akvárium může být dobře slepeno, at stoji kolik chce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 18:46 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Lukas90
Nejlépe se zeptat tam kde si ho necháš slepit :) Mělo by to být cca 800-900kč u sklenáře ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 16:33 Muž Lukas90 [0]
Zdravím, Mam takovou začatečnickou otazečku tykající se ceny akvária. Chci si nechat slepit akvárko o rozmerech 80x30x40 (D x V x Š) a chtěl bych předběžne vědět na kolik by to vyšlo. ( Google používat umím jen ty ceny se extrémě lišily i 500Kč, tak proto sem zvolil dotaz na fórum ) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2009 07:29 Muž Roman [100] - CichlidyRe: kchrz
Ono je to hlavně o tom za kolik se dá pořídít sklo samotné.Pokud firma bere sklo ve velkém a pravidelně z nějaké továrny kde se denně řežou tuny skla, tak většina odběratelů dostane až 50% slevu na tento materiál.Další věcí je, že se sklo dodává v tablích např. cca 3x2m či jiných mírách a na tu je jednotná cena za m2.Takže ten kdo lepí nádrž si naůčtuje rozřezání tabule bez ohedu na to jestli mu zbyde nějaký kus skla.To už bere jako odpad a ta tabule se někde zaplatit musí.Využitelnost zbytkůje jen potom na výrobci.Další věcí je potom kvalita nádrže.Zabroušené hrany stojí podstatnou část času na výrobu a ten dělník se zaplatit zkrátka musí, zrovna tak veškeré energie a amortizace strojů.Takže pokud někdo nabídne výše zmíněnou nádrž do 5tis a bude jen nařezaná ručně a jiný stejnou nádrž řezanou stojově se zaleštenými hranami, tak rozdíl i dalšího nárustu ceny zcela chápu.Jde opravdu o kvalitu zpracování a možnostech výrobce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 08:18 zeryk Re: kchrz
Ja si nechal dělat akva u aqualife v Brně p. Chlup. Mu to lepí někdo kousek od Prahy,prý. Cena byla supr akvarko 220x60x65 + sklenení filtr 85x45x45 11 400 + 2 000 kč. Ale jeho neochota, arogance už nikdy víc. Tento názor má spousta lidí.Bohužel, je to škoda jen pro něj, protože si myslím, že akvaristice rozumí.

Sklorex byl o 5000 drážší,bez dopravy a hřebenu.Přepady nechtějí dělat.

Dneska bych si udělal akvarko u Zakie

Vim, že kluci si nechali dělat akvárka ještě tady www.sklobendl.cz/…
Byly spokojeni a oproti Brněnskému sklorexu o 1/3 levnější. Ale jeto už 2 -3 roky.

měj se hezky a šťastnou ruku při výběru ,Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 20:08 filipsi Re: protein007
Ono to je dvousecne. Sice foliove sklo pri prasknuti drzi, ale zase ma horsi pevnostni vlastnosti (praskne snaze). Ja bych si to na normalni akva nedal. U takoveho akva si moc nedokazu predstavit, cim by do toho musely deti mlatit, aby se neco stalo.
(take jsem z toho mel strach, ale nemlatili nicim horsim, nez autickem, atp. Pokud nelezi hned vedle akva jako lakadlo kladivo ...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 19:06 Muž sollik [257] - CichlidyRe: protein007
No tak to ti věřím, že chceš mít jistotu :-) Nedávno jsme to tu taky řešili, že nebude špatná bezpečnostní folie na okna u bytu. Ta by měla prasklé akvárium taky udržet. Děti jsou nevyzpytatelné :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 03:22 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: sollik
Myslel som tym zabrusenie rohov (hran) akvaria - proste tam kde konci dana tabula skla ;)

To akvarko budem davat do obyvacky :) Prvy dovod, preco nepriestrelne (resp. bezpecnostne) sklo je ten, ze ma ovela vyssiu pevnost ako obycajne sklo, a pri rozbiti zostane sklo pokope a nic nevytecie von (je tam vnutri extremne pevna folia - tak ako celne sklo auta). To kvoli detom - aktualne aby k nam mohli chodit navstevy s detmi a v buducnosti aby to vydrzalo nase deti :) Druhy dovod je ten, ze mame drevene tramove podlahy a vsade na tom drahe parkety. A ked ti nieco spadne na jednom konci bytu na zem, tak sa trasie podlaha aj o 15 metrov dalej. Mame sice poistenu domacnost aj susedov na 50.000 eur, ale ked sa vyleje tych 500 litrov vody, tak to pretecie minimalne o 2 poschodia nizsie a tolko uz nebude stacit na skody (parkety u nas + dalsie 2 byty + predajna nejakeho oblecenia v suterene). Toz som si radsej priplatil.... Uz len dufat, ze bude poriadne zlepene :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 12:26 kreten Re: bluedream
No on ten rozptyl je prostě realita - mimochodem, znám profi firmu, která dovede lepit litr i za pětikačku. Ovšem nesmí se člověk ptát na původ skla:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 12:23 Muž NASREDDIN [1383] Re: kchrz
Cena f. Farda byla pouze chybná, v současné době je již uvedena cena správně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 11:54 Žena bluedream [245] Re: kreten
Ono nešlo o to, že by měla být cena všude stejná, ale o to, že např. 7747,- a 12237,- je sakra velký rozdíl. Ale jak jsi napsal, záleží na spoustě okolností. Já osobně bych si předražené akva, které nabízí zprostředkovaně obchod nekoupila a šla přímo za výrobcem :-) (Zekia, Sklorex, ..., nebo normál sklenářství, kde mají zkušenosti s lepením akvárií)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2009 11:48 Muž filipsi [1295] Re: sollik
sollik napsal: .. Ovšem s nejistým výsledkem...

Myslim, ze s jistym, zaplaceni soudnich vyloh obou stran, ztrata spousty casu ... A to je dobre.
U te firmy bych si tipnul na slusnou reklamni kampan temer zdarma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 11:46 kreten Re: kchrz
No ale přece záleží na mnoha okolnostech - firma podniká ve svém, nebo v pronájmu. Lepí sto, nebo tisíc akvárek ročně. Sklo nakupuje každý jiným systémem. Lepení nakupuje také každý jinak atd.,atd...
Stejné ceny měli všichni za socíku to už néni:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 11:37 Muž sollik [257] - CichlidyRe: kchrz
Brilant Jablonec nad Nisou ho má za 7135,- Kč s DPH.
Pokud bys chtěl to akvárko za tu cenu jakou uvádí p. Farda na svých stránkách musel bys ho objednat a až by se ozvali, že to je to chyba tak trvat na svém a soudit se. Ovšem s nejistým výsledkem. Nedávno takhle jedna firma obchodující na internetu s mob. telefony prodala pár kusů iPhonu za velice nízkou cenu taky proto, že ji omylem uvedli. Jenže to bylo bez soudu, zkrátka se k tomu postavili čelem a ty prachy zřejmě stáhli tomu zaměstnanci z výplaty :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 08:43 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: filipsi
No silno pochybujem, ze firma je zodpovedna za skody, ktore vzniknu vadou vyrobku...to by sa napriklad nemohol ani predavat software a vacsina spotrebneho tovaru :) Aj ked nebudem sa hadat, ceske zakony nepoznam. U nas na Slovensku maju iba povinnost vadny vyrobok opravit, alebo po 3. pokazeni vratit peniaze naspat. A ked mas nahodou akva napisane na firmu, tak sa Obciansky zakonnik na to nevztahuje. Toz asi tak...
Inak, pred casom som videl aj akva bez zabrusenych hran. Niekde v Baumaxe ci Hornbachu :) Aspon vidno, ze na Slovensku je vsetko mozne :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 08:13 Muž filipsi [1295] Re: protein007
Jen vyhrada k bodu 1 a 4 - neni treba koukat do zakoniku obchodniho, ale obcanskeho. A firma, jejiz vadny vyrobek zpusobi jakekoli skody, je za ne samozrejme odpovedna. Ale dokazovat to, ze to bylo vadnym vyrobkem, bych nechtel (mala sance). Zabrouseni hran je standardem. To by jinak bylo porezanych :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 02:06 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: kchrz
Vsimni si podmienky, za ktorych ich poskytuju. Schvalne som pozrel na najdrahsiu ponuku, a maju tam dost podstatne veci:
- maju poistenie do 3M, ked praskne akvarko ich vinou (ostatni si zrejme iba splnia povinnost z Obchodneho zakonnika a opravia ti iba akvarko, ziadna nahrada skody)
- dvojite lepenie silikonom
- dvojita vystupna kontrola (vacsina firiem ho testuje raz, ak vobec)
- zabrusia ti hrany akvarka, aby neboli ostre (toto som tiez videl iba zriedkavo, aj ked to nie je az taky super "bonus")

Ked si spocitas naklady na zaplatenie strojov a ludi, tak to zopar tisic prida na cene - ludia zadarmo vo firme nerobia, treba viac priestorov (prenajom), a priemyselne stroje dnes tiez stoja majland. Holt kto chce lepsie sluzby, musi si priplatit...vid moje 540l akva...a radsej nevid fakturu zanho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 01:40 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: kchrz
Moje palu je taky od akvaria Farda až na jednu, dvě drobnosti naprostá spokojenost. Dokonce ho semnou p. Farda vytáhl až do třetího patra :-D .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7687x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1907?od=51