Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bílý štěrk

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Bílý štěrk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 19:19 christ Re: undecided
Osobne preferuju tmave dno, ryby se vybarvujou podle dna vetsinou. Cili cerne dno je asi nejvhodnejsi, ryby pak maji sytejsi barvy a krmit hikaro na vybarveni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 21:12 R Muž romant [27987] Re: undecided
Kdyby jsi si vybral skaláry, tak bych to ladil do stylu black water a jako dno použil jemnej křemičitej písek, hodně kořenů, hodně výluhu a sem tam nějakou tu vyšší rostlinu, třeba valisnerku, nebo kryptokorynu kalatkolistou, možno nějakej dominantnější echináč, prostě v jednoduchosti je krása, na kořeny třeba nějakou hnědovku. Rostliny to jsou sice napříč světem, ale účel světí prostředky. Do menšího než 300 litrovýho objemu bych s akváriem popisovaného typu nešel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 20:43 undecided Re: Martin Lojek
kdybych si vybral skaláry,jaké rostliny by byly nejvhodnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 10:30 Martin Lojek Re: undecided
Mám akvárium 300l všude mám bílý štěrk sem tam dosypán břidlicí osázený celkem hojným počtem rostlin. Rybek mám spousta druhů od krunýřovců po halančíky nebo téter či tlamovců a žádný problém sem po čtiři roky co akvárium mám nevy pozoroval takže si myslím že bílý štěrk není žádný problém pokud je osázen více rostlinami. :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 03:02 Muž jozkablack [0] Re: undecided
Bílý štěrk neni celkově prý vhodný do AQ. Prý se rybky necejtí bezpečně. Já ho ale mám
Doplnil jsem to břidlicí a spoustou rostlinek. Bílé plochy pro to moc nezůstává. Myslim ze rybky jsou OK. Kytky se daří a hlavně se mi to líbí. Pokud by bylo větší AQ, je hezké Malawi. Jukni ke mě na prezentaci. Třeba najdeš inspiraci. Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 21:26 undecided – bílý štěrk
jaké druhy rybiček by byly vhodné k bílému štěrku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 16:49 Muž tempus [3] Re: forepa
tie biele kamienky do fontán čo predávajú sú podla mna nevhodné do akva s toho dôvodu, že s najväčšou pravdepodobnosťou obsahujú vápnik,teda do akva by som na tvojom mieste pridal riečny alebo kremičitý štrk :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 14:10 forepa
A co kamínky které se dávají do fontán?Takové bílé?Akorát bych řekl ze jsou možná trošku otré

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 23:55 irča Re: marek
Já bílý štěrk koupila v petcentru, sice je drahý jak hrom, ale mají různě namleté, takže různě hrubé od téměř pískové hrubosti ke klasickým kamínkům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 23:37 Muž Igor [0] - CichlidyRe: marek
Biely štrk zoženieš v každej čistiarni vody, vodojeme, proste všade, kde sa čistí vodovodná voda, používa sa len kremičitý piesok. Na druhej strane to, že sa tento biely priesok zmení na takú sklovitú farbu sa tak stane vždy. Bielu farbu možno meniť druhom žiarivky a tež sa nedaj opantaľ leskom z foto, nie každé pekné akva na foto je také aj v skutočnosti. Pozri moje mini aký je rozdiel v odtieni dna, čo je následok nastavenia fotoaparátu. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 14:48 kastanek Re: marek
My jsme koupili bily sterk v B&Q, neco jako Hornabach a takove, v zahradnictvi, je to dekoracni sterk, akorat jsme ho museli poradne proplachnout, ale je porad krasne bily. Casem jsme tam teda prisypali i tmavsi sterk, at ryby neoslepnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 14:12 rolandmynar Re: marek
To je písek (jestli myslíš Malawi). Část z Hornbachu a část z akvaristiky. Jen si dej pozor, abys omylem nekoupil pouštní jako já. Je sice superjemný, ale taky superdrahý. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 14:01 marek Re: rolandmynar
chcem dať taký štrk pre cichlidové akvarko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 13:54 rolandmynar Re: marek
Nevím sice naco bílý štěrk, ale v Hormnbachu se prodávají dna všech "stálých" barev včetně bílé (modré, červené, zelené, hnědé, černé, oranžové,atd...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 13:52 marek – kde zohnať biely štrk?
Poradí mi niekto zo Slovenska kde sa dá kúpiť biely štrk na dno, ale aby biely ostal aj keď sa zaleje s vodou.Kúpil som taký v obchode v krabici pekný biely a po zaliatí vodou zostal ako sol na posypanie cesty.ďakujem za typ.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 196x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19076-bily-sterk