Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výzva k záchraně vltavských škeblí a dalších živočišů

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Výzva k záchraně vltavských škeblí a dalších živočišů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.10.2013 07:11 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Aktualita
Záchrana škeblí na Vltavě ODLOŽENA!
4.10.2013
Vážení přátelé,
právě jsme dostali zprávu z Povodí Vltavy, že manipulaci s hladinou Vltavy na Trojském jezu v Praze musí z technických důvodů odložit. Akce na záchranu škeblí, svolaná na pondělí 7. října, se tudíž ruší! Novy termin, kdy bude třeba naší pomoci, zatím není znám.
Omlouváme se, ale za tento zmatek opravdu nemůžeme. Díky za pochopení.
Petr Stýblo, Kancelář ČSOP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 15:54 Tereza Re: rak
Tak když na nich nebudou dělat pokusy ;-) Nejspíš nejdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 15:50 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tereza
Podle mě jich část přesunou do Vodňan.Ty tam půjdeš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 15:38 Tereza Re: rak
Všichni? A co ta s nima bude dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 06:47 Muž Dejmon [64] Re: Tereza
Což o to, já bych šel, ale po operaci bederní páteře ..... raději zůstanu doma ;-). Ale všem, kteří se toho zúčastní, přeji krásný den plný určitě pěkných zážitků. PS doufám že sem někdo hodí i fotodokumentaci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 04:28 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tereza
Já bych šel,ale jsem nemocen. Jinak jsem to také dal na rybářské stránky.
Jen tu je jedna nepřesnost a to že raci se nebudou vracet do vody ,ale budou předány Přírodovědecké fakultě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   02.10.2013 21:46 Tereza – Výzva k záchraně vltavských škeblí a dalších živočišů
Kopíruji sem prosbu o pomoc. Nejsem organizátorem, jen šířím. Myslím, že by se tu mohli najít lidé, kteří se přidají.

Vazeni pratele, prazsti clenove CSOP,
obracime se na Vas s prosbou - klidne ji sirte dale - o pomoc! V noci na pondeli 7. rijna poklesne hladina Vltavy u jezu v Troji o 2,5 metru.
Jsme domluveni s Povodim Vltavy, ze se pokusime zachranit co nejvice skebli ricnich, ktere se ocitnou na suchu. Budou jich pravdepodobne desitky tisic (nikdo netusi, co se zdejsi mohutnou populaci udelala cervnova povoden, ale nejspise ji nijak neovlivnila). V pondeli a utery budeme potrebovat idealne 100 dobrovolniku, kteri z blata skeble posbiraji a prenesou (hodi) do vody. Zrejme nepujde jen o skeble ricni, ale v mensim mnozstvi i jine mekkyse a take uvizle ryby. Ve velkem se zde vyskytuje i rak pruhovany - invazivni nepuvodni druh. Vzhledem k tomu, ze se na dolnim toku Vltavy uz nasi puvodni raci nevyskytuji, asi, bohuzel, uz nicemu neuskodi, budou-li se do vody vracet i tito nalezeni raci. Zachranu skebli bude koordinovat nase Prazska zvireci zachranka, konkretne David Zitek (tel 774155155). Pokud kdokoliv muze pomoci, staci, kdyz v uvedene dny prijde k rece mezi Stvanici a Trojou a vse zive, co objevi v bahne,
odnese na kraj do vody (kbelik se hodi). Ovsem bude lepsi, kdyz se predem spoji s nami (mailem ci telefonem), abychom o nem vedeli a pripadne ho nasmerovali tam, kde bude potreba. Samozrejme nas nasledne bude zajimat, i kolik zivocichu bylo odhadem preneseno.
Vazeni pratele, omlouvame se za tento nevyzadany hromadny mail. Verime, ze pochopite, co nas k nemu vedlo a ze nekteri z Vas nam s touto akci pomohou.
Pekny den
Petr Styblo, Kancelar UVR CSOP

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 244x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19061-vyzva-k-zachrane-vltavskych-skebli-a-dalsich-zivocisu