Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim 2224

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Eheim 2224
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 13:18 - Re: macymesser
To hej cena cca 10-13€
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 07:36 macymesser Re: prasan
Chápu,ale ty gumový pouzdra jdou koupit pouze s keramickou tyčinkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 01:05 - Re: macymesser
Málokedy je to oska,častejšie rotor alebo tie čiapočky.Pretože keramika je tvrdšia ako plast na rotore či tvrdená guma na čiapočkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 23:18 macymesser Slabý průtok eheim 2224
Kluci díky.Zítra to rozdělám a podívám se na to.Už mě napadlo,že koupím novou keramickou osičku.Myslím si,že budou gumové pouzdra vychozená a bude tam vůle.Není se co divit,filtr mi jede 24 hodin denně a asi 5 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 19:36 Muž Vladik [16] Re: macymesser
Otáčí se vrtulka lehce na osičce? Pokud má příliš velkou vůli, může se odírat o vnitřní stěnu. Sundej hlavu z nádoby a zkus jen na pár sekund spustit čerpadlo bez vody, jestli se rachocení projeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 19:32 - Re: macymesser
Osička je keramická.Potom by som to skúsil hádať na vyosený otvor v rotore alebo to môže lietať v čiapočkách ktoré držia keramickú osku.Pri vychodenom otvore môže rotor narážať do stien na hlave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 18:53 macymesser Re: Vladik
Rozdělaný jsem to měl naposled dneska.Nic tam prasklého není a ucpaný taky není.Tak nemám tušení co to může být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 17:18 - Re: macymesser
Bude to rotorom,už sa mi to u Eheimu stalo...... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 17:11 Muž Vladik [16] Re: macymesser
Budeš ho muset otevřít, vyčistit a zkontrolovat všechny pohyblivé díly na čerpadle. Může to způsobovat cokoliv, počínaje pouhým zanesením čerpadla až po prasklý magnet, osičku, nebo vrtulkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 13:32 macymesser – Slabý průtok eheim 2224
Zdravím.Mám vnější filtr eheim 2224 a má slabý průtok a jde víc slyšet než v minulosti.Osobně mi to přijde,že tam rachotí ta vrtulka s magnetem.Filtr mám asi 5 let,nikdy jsem na něm nic neměnil.Pokud s tím někdo máte zkušenosti,tak prosím napište.Děkuji za každý názor.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 14:22 Bacoun Re: Marie
Já jsem cca.před 3 měsíci také zprovoznil vnější filtr.S tím,že raději vnitřní nechám 2 měs.souběžně.No,ale pak jsem zjistil,že bych čerpací hlavu mohl využít k dalšímu proudění.Nasadil jsem na ni menší váleček biomolitanu.No a vnitřní tím pádem tam vlastně zůstal :-) .Ono co kdyby se z vnějším něco stalo.Sichr je sichr. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 11:53 Marie Re: romant
To mám taky v plánu prolit, ale v akva chci nechat jen bublifuk, který už tam je 2 měsíce. Externí filtr byl v plánu už dlouho, tak jsem se s bakteriema připravila. Standardně ho mám jen do zálohy, kdyby se mi starý filtr rozbil, což se mi stalo před rokem, teď budu mít v záloze 2 filtry.
Děkuji ti dobrý muži za vyčerpávající odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 11:25 R Muž romant [27977] Re: Marie
Začal bych to provozovat tak, jak je to zakoupeno a čas ukáže, kam se to posune, tedy já to tak dělávám. ;-) Jinak pozor na výměnu filtru kus za kus, rozhodně nechat společně běhat min. měsíc aby se ten nový začal osídlovat nitrifikačníma bakteriema a po odstranění toho původního přebraj kontinuálně funkci jedoucí filtrace, výkon nového můžeš podle potřeby přiškrtit výpustním kohoutem a klidně ty náplně prolejt odkaleným bordelem ze dna akvária, čímž si ty média lehce naočkuješ právě těma prospěšnejma bakteriema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 11:09 Marie Re: romant
Takže ho tam dávat nemusím? Mám 160l akva a v nem 6 pancerniku (2kropenaty a 4cernopruhy) 6 danii malaberskych, 4 čichavce a asi 6 pavich oček. Hodně rostlin. Voda je OK i s nynějším trošku slabším vnitřním filtrem určeným pro alba do 130l. Staré akva mi netesnilo a pořídila jsem před 1/2 rokem malinko větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 10:48 R Muž romant [27977] Re: Marie
Tím, jak se filtr zavodní, se ta vata nacucá a splaskne. V koších filtrační materiál sklepni, ideál je s ním zatřást mimo nádobu filtru, zkontroluj jestli střeba nějaký šutřík není zmáčknutej mezi košíkama. Ty média klidně před použitím propláchni, hlavně molitan promačkej ve vodě, dostaneš z něj něco vzduchu a z ostatních nějaký případný bordel. Tu vatu třeba stejně časem odstraníš, bude se ucpávat, ale to bude záležet na stupni zatížení nádrže. Většinou se tomu dá pomoci použitím předfiltru, kde se ten hrubej bordel zachytává a čistí se jenom tento, ale jak píšu, to se všechno ukáže při skutečným provozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 10:27 Marie – Pomoc
Koupila jsem filtr eheim 2424 experience 250. Při poskladani filtracnich náplní dle návodu se mi nevejde pod víko bílá filtrační vložka. Teda, ona se tam nacpe, ale pak by se pravděpodobně nemohla točit vrtulka, nebo by se točila, ale vložka by se mohla rozcupovat a poškodit ji. Mám ji tam dát nebo ne? Nechci vyhodit 3000 kč za rozbitý nový filtr. Doteď jsem měla jen vnitřní, takže zkušenosti s vnějším žádné a navíc jsem jen ženská

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 18:36 Muž petromas [10] – Prosím o radu
Dnes jsem poprvé vyčistil filtrvpropral molitany atd.a vše vrátil .ale zdá se mi špatný výkon.malý průtok.netušíte proč

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 08:17 James Re: NASREDDIN
Uz jsem na to prisel. Kdyz to jen zaplnis tak hlava chrochta naprazdno. Musel jsem natahnout vodu ze vstupni hadice, takze jako pri odkalovani pusou a pak uzavrit kohout. nasel jsem si na youtube nejaky podobny video u 2228.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 07:34 Muž NASREDDIN [1383] Re: James
Zalít vodou , nasadit hlavu a zapnout nestačí?
Našel jsem video na 2224 snad to bude stejné
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2015 22:21 James – Zprovozneni filtru Eheim 2226
Moc prosim o pomoc. Koupil jsem starsi eheim vnejsi filtr 2226. Vse jsem spojil a nainstaloval. A co ted? U tetra tecex co jsem mel predtim byla pumpa na nasani vody. Tady jsem nic nenasel a na netu nikde neni navod. Vite nekdo prosim co s tim?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 18:51 Muž ssendy [0] Re: ssendy
Takze pisi po nejake dobe.Dneska mi dosel dopis z ceske posty,ze reklamace byla uznana.Takze svete div se.Jeste existuje nejaka zpravedlnost. potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 18:50 Muž ssendy [0] Re: Kytka
Tak dneska probehla reklamace na ceske poste.Ted uz jen cekat a doufat,ze tu reklamaci uznaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2013 14:17 Žena Kytka [2146] Re: volhpe1
volhpe1 napsal: ... s vypsáním reklamního protokolu na poštu bych to neviděl spíš na podvod
Reklamním protokolem toho moc nevyřešíš smich , reklamační by mohl být užitečnější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 09:46 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: ssendy
Na pošťě nic nezískáš :) reklamace pouze při předání zásilky s vypsáním reklamního protokolu na poštu bych to neviděl spíš na podvod
A ta sleva :) o které nikdo neví :) to mě pobavilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 22:00 R Muž romant [27977] Re: ssendy
Jasně, chceš ušetřit. Možná že jedno řešení by tu bylo a to za cca 400 kč si pořídit čerpací hlavu a kostku biomolitanu a máš filtr, sice vnitřní, ale bude fungovat a našetřit na tu nádobu a posléze vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 21:56 Muž ssendy [0] Re: romant
No ted pomalu zjistuji ze to je asi chyba posty.Zkusim tam zitra skocit a vyreklamovat to.Moc tomu ale nedavam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 21:53 R Muž romant [27977] Re: ssendy
Ber to tak, že jsi naletěl, stanou se horší věci. Spoj se s kolegou akvaristikem a objednej si u něj novou, alespoň poznáš, jak to taky může fungovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 21:48 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: ssendy
Nemáš šanci to opravit, nová nádoba stojí kolem 1200,- Kč.
Vzhledem k filtru a jeho kvalitě to za to stojí.
Je to nebezpečné, mohl bys sakra litovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 20:54 Muž ssendy [0] Re: volhpe1
No tobe se to rekne.Filtr mi dneska dosel a hned mam kupovat drahou nadobu.To byl zase kseft. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 20:50 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: ssendy
Osobně ti radim na akváriu nešetři vymstí se to z vlastní zkušenosti. Například tím vytopením bytu smich kup buď novou součástku nebo radši nový filtr lepením nikdy nebude spoj dost pevný hlavně ne v tomhle vodním prostředí. Náchodou se zvýší tlak v čerpadle a pohroma je tady X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 20:43 Muž ssendy [0] Re: volhpe1
No mam i to ulomene a prave tomu taky neverim.Kdyz tam voda proudi tak to netece.Ale nerad bych abych se vytopil kdyz nebudu doma.Tak se prave ptam jestli uz to tu nekdo resil a jak to vyresil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 20:37 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: ssendy
Pokud to máš ten konec kup dvojsložkové lepidlo na tvrdé plasty ale nezaručují že to.ten tlak udrží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 20:35 Muž ssendy [0] Re: volphe1
No koupil sem ho pouzitej prave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 20:33 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: ssendy
Pokud si ji neurval sám :) jinak z druhé ruky se nevyplácí hlavně aukro :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 20:25 Muž ssendy [0] – Eheim 2224
Fotka k příspěvku Nazdarek vsem.Koupil sem jety filtr Eheim 2224.Kdyz mi dosel tak sem ho naplnil a zjistil sem ze jedna klipsna na prichyceni hlavy je urvana.Da se to nejak opravit?Kupovat novou nadobu se mi nechce protoze je draha jak cert.Diky za napady
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 628x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19038-filtr-eheim-2224-