Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pomoc s exponáty korýšů

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Pomoc s exponáty korýšů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2014 17:53 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Raci
Vážené kolegyně a kolegové, obracím se na Vás s prosbou ohledně raků. Velice bych potřeboval získat jakýkoliv uhynulý druh raka pro školu a zároveň i jako materiál pro jednu srovnávací studii.Kdo mi chce pomoci tak ať uhynulého raka ( pokud možno celého a nepoškozeného) vloží do igelitového pytlíku a dá na mráz a ozve se mi. Jen potřebuji ještě znát druh ( když ho znáte).
Moc by jste mi pomohli.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 11:53 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: rak
budou vánoce, hafo kaprů...sbírku budeš moci rozšířit o kapřivce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 07:20 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tereza
A i krevety jsou vítány (i oni patří mezi korýše)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 07:17 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tereza
To máš pravdu ,ale i oni mají někdy příležitost se k nějakému nechtěnému korýši dostat (zmámím uhyne nebo se ho chtějí zbavit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 07:14 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
Zatím je u mě,ale již brzo ho čeká cesta do školy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 00:49 Tereza Re: rak
Určitě o tom nikdo nepochybuje, ale rybičkáři a krevetkáři prostě většinou raky nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 23:23 - Re: rak
Takže rak prišiel v poriadku,čo som rád.Tak hádam poslúži na dobrú vec.Inak ako, študentom sa pozdával?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.12.2013 22:41 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky
Aby jste věděli že opravdu sháním pro rybářskou školu korýše ,tak zde je ukázka z otevřeného muzea rybářské školy.
www.chytej.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 08:52 - Re: Rak
Dnes som ti Petr odoslal dospelého samca Procambarus clarkii var.red pre tú fakultu.V sprievodke som musel niečo uviesť,tak je tam preparát 1ks,no rak ide živý.Tak hádam dorazí v poriadku a včas.Ak náhodou nie môžu si urobiť preparát.Daj potom vedieť. :-) pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 18:50 - Re: rak
Daj mi do ss na teba adresu,ak niečo bude pošlem.Jedného dospeláka samca i živého môžem dať.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 16:43 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: petulinakk
Potřebuji jak živé tak i mrtvé -když budou dobře zachovalý a zmražené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 16:37 Žena petulinakk [2016] Re: rak
Já bohužel raky nemám, tak nemohu nabídnout, ale možná by bylo dobré upřesnit, jestli mají být mrtví - jako exponáty, jak je v názvu, nebo živí? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 16:11 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky
Vážené kolegyně a kolegové velmi nutně potřebuji sehnat raky pro rybářskou školu a výzkumný ústav.Potřebuji raky Procambarus clarkii velikosti cca 10 cm ,popřípadě udělejte nabídku jaké raky by jste byly ochotni poskytnout .Moc předem děkuji za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.10.2013 15:49 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyMuzeum ve Vodňanech představuje amazonské ryby.
Vodňany – Střední rybářská škola ve Vodňanech otevřela vlastní muzeum. Na dvou stech metrech čtverečních vystavuje vycpaná zvířata, ale například i historické rybářské potřeby. Návštěvníci se dozvědí i zajímavosti z historie rybníkářství nebo si mohou prohlédnout amazonské ryby. Na vybudování se podíleli sami studenti, dvěma miliony přispěla i Evropská unie.
www.ceskatelevize.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 15:40 - Re: Rak
Túto tému som našiel len teraz.Ospravedlňujem sa ale tiež mi nič neuhynulo,skôr bolo zožraté.Klepietka asi do múzea nestačia.Mám zopár rakov len ako moju súkromnú zbierku.Adresu na nich mám,tak ak náhodou niečo budem mať rád im to tam pošlem.

Možno by ste radi nadviazali spoluprácu.
Račia farma - jediná na Slovensku s chovom vzácneho raka riečneho, Sebedražie pri Prievidzi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 06:57 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: rak
Jenom doplnění informace.
vysílat by se mělo v toulavé kameře bud tuhle neděli nebo tu příští a nebo tu další (už si to přesně nepamatuji)... pak tam natáčeli fishing and huntig a ty budou o škole vysílat cca 10 min reportáž někdy v listopadu a pak v únoru .Mojí informaci doplnil na facebooku kolega
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 17:04 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky
Vážení měl jsem tu čest vidět dnes muzeum ve Vodňanské škole .Opravdu to stojí za to vidět.
Jinak jak jsem slyšel tak to natáčela i televize a jestli si to správně pamatuji tak tam dnes byly lidé z Fishing (a ten konec jsem zapomněl) a natáčely také .Tak se někde asi i objeví video.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 12:34 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jackalino
Za ty co jsou ochotni jen chvíli a vzápětí se na to vykašlou ( ať si je shání kde chce já mu pomáhat nebudu).Také jsem zde nikoho nejmenoval,tak nevím proč se zde objevili někteří mí přátelé od kterých vím že by pomohli kdyby mohli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 12:27 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Možná to tak vyznělo ,ale ironický jsem moc nechtěl být ,ale možná se někdo najde kterého to probudí a než vyhodí raka do koše tak ho dá do mrazáku a ozve se mi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.10.2013 12:23 S Muž invalida [3881] Re: Yirka
Už sem se omlouval že mi nic nechcíplo stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 12:23 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: petulinakk
Ono jde o to že na burze ( srazu ,v komunikaci, atd)se dozvíš že měly úhyn a že to spláchly do záchodu( nebo skončil v koši a podobně ).A přitom mohl ještě i po smrti posloužit žákům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 10:13 Žena petulinakk [2016] Re: rak
Raku, nevím, možná prostě lidé, kteří jsou z okolí, moc korýše nechovají, nebo zrovna neměli žádné úhyny?
Já Tvou snahu moc oceňuji, a ráda bych pomohla, ale mám jen trpasličí krevetky, o které asi zrovna nejde, raky nechovám... a obdobně je na tom myslím většina lidí odsud :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 08:46 Muž Yirka [9126] Re: rak
Takže se stydíš za: tvoji přátelé - invalida, Kytka, Lukys1, Petig, prasan
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 08:19 Muž Jackalino [54] - MañanaRe: rak
Za koho se stydíte? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 06:41 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
To opravdu nikdo není ochoten pomoci? :-(

Vždyť tam vychovávají lidi kteří díky těmto exponátům lépe pochopí nutnost v budoucnu ( až vstoupí do praxe)jak je důležité také se zasadit o chov a ochranu těchto našich původních korýšů.

Asi budu nucený zlikvidovat část svého chovu abych pomohl této škole a její žáci měly tak důležitou pomůcku k dispozici.

Moc se za Vás přátele stydím stydim stydim stydim stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 18:06 R Muž romant [27987]
Přátelé vytahuji toto vlákno na hlavní stránku, zcela záměrně. Jak jste na tom s tou pomocí s exponáty? X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 21:06 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: rak
mam v praci lastury velevruba malirskeho....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 21:00 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: rak
Opravdu nenajdu nikoho kdo by mi s tím pomohl? :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 19:44 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: rak
Kolegové a kolegyně to opravdu jsem sám chovatel korýšů na této stránce a mám zájem o rozšíření vědomostí o tyto tvory?To se mi vůbec nechce věřit.
Já z toho opravdu nic nebudu mít jen ten dobrý pocit že jsem pomohl jedné škole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 16:25 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Pomoc s exponáty
Dobrý den,
kolegyně a kolegové chovatelé korýšů.
Mám na Vás velikou prosbu ohledně úhynů korýšů ,byl jsem požádán o uhynulé korýše ( stanou se exponáty v muzeu v rybářské škole a zároveň i pomůckou při výuce).
Tak kdo by byl ochoten mi v tomto pomoci tak ať se mi ozve a dohodneme vše potřebné.
Předem moc děkuji za pomoc.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 552x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19031-pomoc-s-exponaty-korysu