Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hygrophila polysperma - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Hygrophila polysperma - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2022 11:29 Muž Roger [1873] Re: ajajak
Rostla mi i v částech kde světla moc neměla (malý bazén, měl jsem z ní celý les v levém zadním rohu), akorát měla dole malé listy a nahoře ok (stočila se za světlem). Rostla mi všude bez problémů, ale teď mi stagnuje a nechce se jí, asi jsem jí zasadil nějakou konkurenci :) jinak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2022 10:43 Muž ajajak [228] – Hygrophila polysperma
U Hygrophila polysperma uvádí že je středně náročná na světlo ale při mém poznatku je spíše více náročná. Má s touto krásnou rostlinkou někdo větší zkušenost? V malém akváriu bez problému se sloupcem vody do 35cm a v 55cm sloupci dole ztrácí listy a výše je vše v pohodě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2020 15:54 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Ivka
Málo vápníku, možná i draslík.
Edit: i1.wp.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2020 13:08 Jarden Sk Re: Ivka
No veď o to ide, pred zmenou svetla sa ti nekrútili/deformovali/ listy? NO3 je ok, stačilo by aj trochu menej-spravíš o trochu väčšiu výmenu vody, alebo ešte lepšie- menšie množstvo ale častejšie./ak teda nemáš vela vo vstupnej vode/.Ja si myslím, že je to zmenou svetla. Ak si pridala svetlo tak trochu hnojiva tiež pridaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2020 09:28 Ivka Re: Jarden Sk
Změnila jsem dobu sviceni z 8mi na 10.echinac a polysperma mi přišly že jim to udělalo dobře.no3 mam 10-25 (levny více test)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2020 10:50 Jarden Sk Re: Ivka
Podľa mňa je to svetlo moc silné a ubral by som postupne čas na 6-7 hod príp. rozdelil svietenie na 3 hod ráno a 4 večer. Rastliny čo tam máš nie sú náročné, tak by to malo stačiť.Trošku prihnojiť asi bude treba, ale v hnojive nie je NO3 a ani PO4 tak si to treba postrážiť aby si nemala vo vode nulu./zistíš testom alebo aspoň NO3 pásikom/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2020 08:59 Ivka – Pokrcene listy
Ahojte mam dotaz.
Kytku mam již mesic,roste pekne,vrchní část je dokonce mohutnější než spodek,v pulce ustrihnu,rizek ma za týden kořeny.problém je v tom že se mi některé opravdu některé vrsky jako kdyby se krčí a je jedno jestli je pod vodou nebo nad.v čem by mohl byt problém? Mam zahnojit? Mam akorat bioflor a ješte jsem nedavkovala.
Dekuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 00:48 Muž Miroslav [35]
Čus,mam ji a je to skvělá rostlina,roste rychle. ano ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 14:25 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavel1234
Opravil jsem doufám že dobře. Stonkovky se běžně stříhají u polyspermy spodní části stonku často ztrácejí listy a tak se většinou sází jen vrcholová část. Neměla by být ale moc krátká takových 15-20cm podle výšky akvária i delší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 10:55 pavel1234 Re: NHKG
Máte pravdu, je to ta hygrophila. Mám jen problém, že se rozrůstá a četl jsem, že prý když bude zastřižena, tak celá rostlina uvadne. Mohu toto řešit v tomto vlákně nebo si mám zajít spíš jinam?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 10:53 pavel1234 Re: Aslan
Máte pravdu, omlouvám se. Bylo mi napsáno, že by to mohla být echinodorka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 09:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: pavel1234
O které kytce píšeš? Na fotce vidím
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
nebo podobnou stonkovku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 09:44 Aslan Re: Pavel1234
Nevím jak ostatní ,ale já tam žádný echináč nevidím. Tohle je stonkovka která se řízkuje a sází normálně do substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 05:42 pavel1234 – Rozmnožení.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den. Mám kytku Echinodorus a strašně se mi rozrůstá. Nevím přesně kdy je rozmnožit ale co jsem se dočetl v tomto vlákně tak vždycky když je nová rostlinka čtvrtinové výšky co ta původní, tak se může stříhat? Před měsícem jsem střihnul novou rostlinku a zasadil jinam. Jinak se mi na té kytice ztrácí listy a nevím, jestli to je od ancistrusů a nebo tím, že je zatížena. Posílám i fotky. Až u té druhé fotky jsem rozmnožoval a kvete mi tam další.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 18:31 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KarlS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 18:07 Maq Re: KarlS
Něco jí chybí. Možností je víc. Z prezentace se o Tvojí vodě nedá nic zjistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 17:46 Muž KarlS [1] – světlé listy
Fotka k příspěvku Zdravím, moje polysperma sice docela dobře roste, ale její nové listy jsou dost světlé. Je to normální nebo jí něco chybí? :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2017 00:02 Žena Morticia [118] Re: erik
Aha..tak uvidím. Jak říkám, mám jí mnoho, tak uvidím, co udělá (ta plovoucí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 23:51 Muž erik [10] Re: Morticia
To sa srovná za pár dní keď začne rásť, čo sa týka plávajúcich rastlin mne sa táto neosvedčila, moc nerastie zatočí sa a ako keby zakrpatela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 23:29 Žena Morticia [118] Re: JoKa
Podařilo se a neplave. Akorát je křivá, ale to se srovná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 22:51 JoKa Re: Morticia
Zasaď jí stonkem hodně ze šikma. Klidně i skoro vodorovně. Pak nevyplave. Stonky a listy to odpruží, jak píše Václav... Samozřejmě víc stonků najednou, ale to už si taky slyšela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 21:28 Žena Morticia [118] Re: vaaclav
Dostala jsem jí half, stejně ju všechnu nevysadím a jako plovoucí bude dočasně,než bude jiná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 21:06 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Morticia
No moc plovoucí rostlina to není ale bude tak fungovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 20:50 Žena Morticia [118] Re: vaaclav
Dobře, díky. Něco zasadím, něco nechám plavat. Chtěla jsem i něco plovoucího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2017 20:15 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Morticia
Normálně konce zasaď, nesázím je jednotlivě ale 3-5 kusů najednou. Listy se srovnají a půdou k hladině. Dostala jsi zřejmě rostlinu co byla na hladině nebo rostou také vodorovně pod hladinou, proto vypadají jak říkáš jako plazivka. Pinzetou je zastrč do substrátu a pak hni kousek do strany a pust je, budou tak lépe držet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 20:02 Žena Morticia [118]
Dostala jsem z prostřihu a je to takový krátký "chabaští" s kořínkama za každým kolénkem. Nevim moc, jak to zasadit. Bych to prostě nějak zahrábla, aby to drželo a ono se to zakoření, ne? A půjde to do výšky? Takhle to moc nevypadá, spíš jak nějaká plazivka.
A zaujalo mě,že to jde jako plovoucí. To udělám též.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.07.2016 21:16 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: mrmakachi
:-) trochu mě to rozesmálo. Pěkný ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.07.2016 19:23 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mrmakachi
Celkem běžný jev u dobře rostoucích rostlin a silnějším světle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 19:14 Muž mrmakachi [15]
Fotka k příspěvku H. polysperma se mi na nových listech barví do hněda. Nemáte nějaký nápad, nejspíš je něčeho moc. Díky Z
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2016 23:47 Muž Mislow [304] Re: karmen1976
Ahoj, jj, do sirky se roztahuje velmi dobre, ani ji nepotrebujes mit v substratu, da se pestovat i jako plovoucka. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.05.2016 23:05 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: mrmakachi
Dá se udržet i v malé výšce, ale je to uštipování co týden.
Já ji mam udržovanou cc do 15cm . Tim že zkracuju vrcholky, tak se začíná "roztahovat" do šíŕky a nové kořeny se ukotvují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.05.2016 22:08 Muž Mislow [304] Re: mrmakachi
Ahoj, pokud ji chces drzet v 10 - 15 cm, tak to bude lepsi si poridit jinou rostlinku, tahle zrovna neni ten vhodnej druh na takovy vysky. Ale je dobra na chov poteru. ano Pekne se u hladiny rozroste, vytvori prales a prezije tam poter i s rybama, kde bys to jinak necekal, ... horsi je to potom prostrihat ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.05.2016 19:52 Muž Horác [3942] Re: mrmakachi
Dá se udržet prakticky v jakékoliv výšce :o) ... ale zeptej se sám sebe: "jak dlouho mě to neustálé zastříhávání asi bude bavit?" :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 19:47 Muž mrmakachi [15] – zastřihávání
H. polysperma roste jako blázen. Chtěl bych jí z pozadí přesunout dopředu, zastříhávat tak na 10-15cm výšky a zahustit. Otázka: dá se vůbec udržet v cca týhle výšce? A pokud ano, nemáte zkušenost se zastříháváním, nějakou osvědčenou fintu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 20:38 Muž mrmakachi [15] Re: romant
Zkusím, díky. Po novým krytu se světlem si rostliny dělají co chtěj. Dík Zdeněk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 20:28 R Muž romant [27987] Re: mrmakachi
Ach táák. Ustřihnul bych jí a tu ustřiženou část dal více pod světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 20:25 Muž mrmakachi [15] Re: romant
Dostal jsem ji jako odstřížek z akva s jinými kusy, proto je mi to divný. Začala se mi dělat hnědá řasa, tak jsem zkusil přihnojovat a od té doby tohle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 20:17 R Muž romant [27987] Re: mrmakachi
To původní je emerz a ty už máš submerzní listy. Ustřinhout a zasadit znovu, původní stonek klidně nechat, obvykle má nahu obrazit, ale možno taky vyhodit a jede se znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 20:13 Muž mrmakachi [15]
Přinesl jsem si kus Hygr. polyspermy a hezky se chytla. Ale čím blíž k hladině a světlu, tím větší listy. Kolem 5-7 cm, až 3x větší, než na původní rostlině. A větší rozestupy mezi patry.
Nebublám, přihnojuju Bioflorem menší dávka rozpočítaná na dny, akva 60l teprve v záběhu, téměř bez ryb, jen rozrůstám rostlinky. Světlo 2x18W kompaktní zářivka (PL-C) 5cm nad hladinou, přes plexi. V silném proudu u výtoku z vnitřního filtru (honič vody).
Jak kdyby rostla moc rychle a nestíhala. Nebo nějaký jiný nápad? Díky Zdeněk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 13:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lukasleibelt
Jen pri hodne malo svetle (treba v houstine u dna, nebo kdyz je ho celkove malo) ji opada listi a pak jsou dole jen stonky, pricemz co trci do svetla roste dobre a ma pekne listi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 22:04 Muž Olinovo [6] Re: lukasleibelt
Není náročná, vůbec. U mě pod stíněným světlem krásně roste. Dej potom pozor na křehčí stonky. I zlomené části rostou výborně dál. Klidně si ji dej do AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 20:04 Muž geralt [11] Re: lukasleibelt
nie... rastie a rastie... každý týždeň strihám a vyhadzujem... bez CO a hnojenia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 18:54 Muž lukasleibelt [84] – Hygrophila polysperma
Ahoj, mohu se zeptat je náročná na pěstování Hygrophila polysperma

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1492x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19021-hygrophila-polysperma-pestovani