Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim eXperience (vnější filtr)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Eheim eXperience (vnější filtr)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.03.2018 12:10 Muž Fantomik [38] Re: Fantomik
Tak filtr je doma. Jen mi není jasný, kam na ty počty Eheim chodí.
eXperience 150=8W, 500l/h
eXperience 250=8W, 700l/h (a o filtrační medium více)
smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 18:45 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Kubaa
Pozdě, již to vidím (koukal jsem na nepřesnou stránku).

Jinak místo tekoucí vody bych to viděl na čerpací hlavu :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 18:41 Muž Kubaa [718] Re: bobik0cz
Srovnáváš objem určený pro filtrační náplně (u toho Pro filtru) s celkovým objemem kanistru (u experience). Experience má objem médií jen 3 litry (zbytek je prostor pro tekoucí vodu, topení a další režii).


experience 250T:
"Filter volume 3.00 l
Container volume 6.00 l"

pro4+ 250T:
"Filter volume 3.50 l
Pre filter volume 0.50 l
Container volume 7.10 l"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 18:36 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Fantomik
Čerpal jsem z odkazů viz výše:

EHEIM vnější filtr EXPERIENCE 250, 3x filtrační vložka a substrát

Technická data:

- výkon ............700 l/h

- spotřeba .........8 Wattů
- spotřeba topítko 150 Wattů
- obsah ............6 l

x

Příkon: 12W
Objem filtru: 3,5 litru
Objem předfiltru: 0,5 litru
Výkon: 950 l/hod
Výkon integrovaného topítko: 210 W


Ano topítko jsem přehlídl, ale objem filtračních náplní vidím 6 l vs 4 l ;-)

PS: Tak na Eheim.com

Filter volume 3.00 l

Takže asi máš pravdu.

Stejně bych vzal ten levnější, a pokud nepotřebuješ topit na 30° tak bych zvážil ještě levnější verzi bez topení. (90% případů není topení potřeba)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 18:23 Muž Fantomik [38] Re: bobik0cz
Drobek bych tě opravil. Oba mají topeni, a experience má menší objem, ne větší. Professionel má navic jakýsi předfiltr. Viz info na eheim.com.

Ale zatím se taky přikláním k Experienci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 17:00 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Fantomik
EHEIM vnější filtr eXperience 250T

Pokud z nějakého důvodu netrváš na integrovaném topítku a netoužíš vlastnit pouze novinky :)

Proč?

- cena
- dostačující výkon
- větší objem filtr. hmot
- menší spotřeba

www.juwelakvarium.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…

palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 14:31 Muž ludvik [1082] Re: Fantomik
Na průtoku (z horní meze) nijak nezáleží. Zvlášť u Eheimu - lze to regulovat. A když na to přijde, lze koupit i extra kohouty na hadici. Případně i trochu zvětšit díry ve vypouštěcí rampě.
A myslím, že tak trochu kecají, takže pokud něco značí pro 300 litrů, je to tak akorát pro 150.

Čili čím větší, tím lepší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 12:59 Muž Fantomik [38] – Experience nebo professionel 4+
Trochu oživím téma. ;-)
Akvárium 118x35x40 -celkový objem 165, bez skla 150.
Jaký filtr byste zvolili vy?
EHEIM professionel 4+ 250T -větší spotřeba, zbytečně výkonné topení, vysoký průtok, silnější hadice
EHEIM eXperience 250T -menší spotřeba, dostačující topení, menší průtok

Abych to taky neměl v akvárku velkej fičák. :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 11:16 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: ssendy
taky mi to přijde divný. Jedině ty hadice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 10:09 Muž ssendy [0] Re: Yirka
Ze by se za mesic provozu takhle zaspinily?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 07:38 Muž Yirka [9117] Re: ssendy
Na ty trubky se podívej, v podobných případech je to nejčastější příčina poklesu průtoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 20:05 Muž ssendy [0]
Cau vsem.Jedna se o eheim experience 250.Je mozne,ze se mi po jednom mesicich hodne snizil prutok?Filtr sem cistil a prutok se trochu zlepsil.Ale tak po tydnu je to zas horsi.Kdyz dam roztrikovaci rampu na zadni stenu (sou to vlastne dve rampy na delku akva asi 70cm)tak mi voda jen tak cicura.Kdyz mam rampu na boku(jen na sirku akva jednu rampu)tak je to sice lepsi,ale porad to neni ono.Filtr sem naplnil vodou bez naplni a zkusil prutok tak byl cca 480l/h.Mam naplne brano od spodu filtru eheim krouzky,modrej hrubej molitan,eheim substrat pro a navrchu vatu.Zdaji se mi byt zanesene trubky,ale kdyz sem cetl,ze trubky cistite tak max 2x za rok tak sem to vyloucil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 10:54 Muž souky [592] - RostlinyRe: savan
u mě to je sice 4m od sebe, ale rybky do rytmu neskáčou. Mám atmana vnitřního a když už se snažim něco zaslechnout, tak slyším pouze klouzání přenosky po desce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 09:45 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: shineonyou
Eheim 2075 je úplne tichučký,môžem len potvrdiť,mám ho 2 metre od hlavy v spálni a keby vrčal tak ma mžena vyrazí aj s akva.Problém vidím niekde inde.Myslíš že sa ti osádka akva podakuje za to tvoje muzicírovanie,určite to budeš máť potichu.Akustický tlak sa bude parádne prenášať do akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 20:03 Muž shineonyou [0] – Eheim Proffessionel 3
Odporucate Eheim profesionel 3 2075 na akva 250x30x50. Do akva planujem aj samostatne cerpadlo na opacnu stranu akva, aby bolo fajn prudenie. Podmienka okrem bezchbneho chodu a funkcie filtrovania je uplne tichy chod. Akva planujem do izby kde mam gramec, zosik, kvalitne repraky, takze by som ocenil bezsumovy chod filtra. Raz som mal Fluval 205 a ten bzucal dost rusivo. Takze prosim radu v tomto smere od skusenych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 18:43 tomhorn – Eheim
Já mám asi půl roku Prof 3/2071 akvarko.eu/… nemůžu na něj říci nic nepěkného je to prostě německá preciznost (i když jsem už zaslechl, že si dělají součástky v číně)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 12:02 R Muž Silent [5949] Re: RSvorcik
Filtry řady eXperience jsou bezpochyby kvalitně provedené, systém filtrace je trochu staršího provedení, ale spousta jiných značek tento systém stále používá i u svých novinek. Oproti tomu professionel 3 je holt o třídu výše. Tam už je systém filtrace doveden k téměř dokonalosti (v rámci možností kanystrových filtrů). Při pravidelné údržbě pohyblivých částí fitru a těsnění se na tom nemá prakticky co poškodit. Já osobně používám filtry řady professionel 3 už léta a jsem naprosto spokojený. Na technologické rozdíly mezi těmito filtry bych musel rozepsat elaborát takže bude jednoduší navštívit stránky Eheimu nebo zkusit www.akvaristik.eu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 11:09 Muž RSvorcik [0] Re: Silent
Mně jde spíše o ty rozdíly mezi těmito filtry.(eXperience a Professionel 3) Já mám Eheim Ecco Pro 2034 prví rok pohoda druhý rok co otevření to něco prasklo. Jenou jen ta malá packa podruhé celá nádoba vždy jsem to nějak slepil nebo koupil nové packy, ale už ho mám třetím rokem a už to takhle dál nejde. Samozřejmě to těsní mažu stolním olejem ze začátku jsem to nedělal možná že by to vydrželo o něco málo déle. Dost lidí tu tvrdí, že Eheim je jeden z nejlepších tak bych mu chtěl dát ještě šanci. Líbí se mi i jeho spotřeba 8W to má jen málo filtrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 00:15 R Muž Silent [5949] Re: RSvorcik
Je to filtr který Eheim vyrábí už poměrně dlouho. Zkušenosti jsou veskrze kladné. Jedná se vlastně o předchůdce serií professionel 3. Jen tam udělali pár dílčích vylepšení a pozměnili jméno na trefné eXperience (zkušenost). :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 23:36 Muž RSvorcik [0] – Eheim vnější filtr eXperience
Má někdo zkušenosti s tímto filtrem?(Eheim vnější filtr eXperience ) Nebo jaký jiný by jste mi doporučily.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 935x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18973-filtr-eheim-experience-vnejsi-filtr