Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostliny do proudu

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Rostliny do proudu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 11:04 amrtin Re: jitkaS
To je pravda,já mám ten bolbitis v proudu z filtru(a ještě na něj jde zespodu vzduchování) a řasa se na koncích listů tvoří,ale u mě je to hlavně tim,že na něj peru 10w ledkou(tohle už řešim).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 09:49 jitkaS Re: jamap
Já bych si dala pozor na řasy. V proudu se totiž často dělají řasy a to na kamenech i na rostlinách.Můžeme to vidět v zurčících potůčcích a pod... No a některé rostliny zařasení úplně zdevastuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 17:49 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Jamap
Všechny rostliny, které se vyskytují v proudu, jsou dost velké. Když se bolbitisu zadaří, tak má listy víc jak 60 cm dlouhé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 15:45 Jamap Re: Johan
Díky za tip. Bolbitis zkusím v ostravě sehnat. Cryptocoryne aponogetiifolia je bohužel pro mě moc velká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 23:23 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: amrtin
To je druh v přírodě se vyskytující na balvanech v peřejích a hodně proudné vodě.
Bohužel jsem na netu nenašel žádnou fotku. Více info např. Kapradiny od M. Studničky knihy.abz.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 23:06 amrtin Re: Johan
Bolbitis je opravdu vhodný do proudící vody?To jsem nevěděl(to myslím vážně).Já tuhle překrásnou rostlinu mám(viz fotky: www.aquapage.cz/…) a je fakt,že jí proud z filtru nijak nevadí.Takže si i sám odpovím-asi jo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 16:01 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: jamap
Naprosto se pro to nabízí Bolbitis či Cryptocoryne aponogetiifolia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 15:04 Žena jamap [11] - Živorodky – Rostliny do proudu
Ahoj všem, hledám radu jaké rostliny nejlíp zasadit do proudu k výtoku závěsného filtru.
Jedná se o nádrž "okno do přírody". V tuto chvíli mám ty závěsné fitry dva (na každé straně jeden).
Problém je, že výtok z fitrů je relativně silný a hledám rostliny, kterým by toto vyhovovalo a ne jen v tom přežívali.
Jinak v akvárku dojde k totální reorganizaci, takže jakékoliv nápady jsou vítány.
Díky

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18889-rostliny-do-proudu