Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Žížala v akváriu?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Žížala v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2022 12:19 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Zoidik
18.12. to je teprve 3 dny. Tak pak dej vědět. Zatím se tu můžem sázet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2022 08:22 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: BBchory
Mě právě taky to přijde jako klasická dešťovka, a pokud tam nehodil potají nějakou další bez mého vědomí, tak je to ta původní. Ono když něco donese dom, tak se tím nejdřív všem pochlubí, takže bych o tom snad věděl, že tam přibyla další.

@Rovano: Prvně jsem ji tam viděl 18.12, tak jsem ji vyfotil, pak se na pár dní ztratila a včera zase vylezla, uvidím ještě ji tam ještě někdy zahlédnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2022 18:48 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Zoidik
Můžete pár dní pozorovat. Na netu píšu, že podle okysličení vody vydrží dešťovka až pár dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2022 13:58 Žena BBchory [851] Re: Zoidik
Mě to jako klasická dešťovka přijde - nemohl tam synátor hodit novou? Každopádně, když se to do zítřka utopí, byla to dešťovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2022 17:30 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Rovano
Podle popisu to zizalice není, tloušťku to má kolem 5mm, ale překvapuje mě, ze by žížala přežila takto v akvarku…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2022 15:09 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Zoidik
Zkuste si zadat latinsky do Googlu Lumbriculus variegatus a mrkněte na fotky pro porovnání. Přece jen fotka může zkreslovat. Vy ji máte nakoukanou naživo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2022 12:19 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Žížala nebo žížalice?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj kolegové, v akvárku jsem včera narazil na tohoto tvora co je na fotce, osobně si myslím, že by to mohla být žížala, ale ta by se přece ve vodě utopila, nebo ne? Krmím převážně mraženým od Aquarimexu, že by tam byl nějaký zárodek třeba žížalice co by přežil zmrazení? Jinak někdy cca v září/říjnu donesl synek z pískoviště u školky žížalu se slovy, že ji hodí do akvárka. Snahy mu v tom zabránit byly v podstatě marné a skončila tam. Říkal jsem si, že se utopí a ancíkové se o ni postarají... a tohle tam na nás včera koukalo. Co myslíte???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 14:58 Muž Kubaa [718] Re: zelenakapusta
A jsou to skutečně žížaly? Není to spíš žížalice? rybicky.net/atlasostatnich/zizalice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 14:52 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Žížaly
Ano, narazila, je to pár minut. Zrovna ruším stávající akvárium a dvě naprosto živé žížaly jsem našla. Naposledy jsem je viděla před několika lety.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 13:06 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: stafflik
No já bych ty žížaly jedině přivítal. Hezky by mi prohrábly písek a ještě posloužily jako krmení :-D :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 15:42 Muž stafflik [119] - RostlinyRe: pida111
To by mohlo byt to sami. Ta žižala byla setsakramensky rychlá, jak už sem psal připadala mi jako úhoř na háčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 14:46 pida111 Re: DrChila
Já mám v malém akvárku v obýváku zarytého také cosi jako žížala,je to ale tak rychlý a plachý tvor, že to nemohu ani vyfotit, jak se přiblížim hned se to zahrabe. Mám písek z potoka nepřevařovaný, tak mě napadlo jestli to třeba nebude pijavice. Hned po pořízení mi tam lezl i červík chrostíka, bylo zajímavé pozorovat jak pak hledá kamínky na ulitu, už ale nežije, zůstala po něm jen malá ulitka, asi mu došel stavební matroš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 08:28 Muž DrChila [243] Re: Johan
Když sem byl na akva-tetra burze. Tak tam měli něco co se podobá žížalám že to žije v půdě v který se to živí a bydlí že to nikdy neveleze a že ta hadice může mít až 2 metry a že žije i 100let. popis by seděl ale jak se to jmenuje nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 07:43 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: stafflik
Vždyť ničemu nevadí. Larvy některých chrostíků a motýlů jsou daleko horší. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 07:00 Muž stafflik [119] - RostlinyRe: Johan
Nóó to mám teda radost rozzureny Doufám že jich tam bude víc. Dík za objasnění. Jdu hledat po netu další informace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 22:12 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: stafflik
Pár jich v akváriu také mám. Několik druhů žížal žije obojživelně...
Plus pak ještě existují žížalice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 22:04 Muž stafflik [119] - RostlinyRe: LinaDee
pokud ji ještě vyhrabu z kybla s rostlinama tak zitra se pokusim. Ještě co mě zaráželo byla její rychlost pohybu. Kdo chodí na ryby a měl někdy na háčku úhoře tak bude vědět s čím sem se to potýkal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 21:48 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: stafflik
Nějak se mi to nezdá, co foto tvora, nebylo by?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 21:33 Muž stafflik [119] - Rostliny – Žížala v akváriu??
Narazil někdo z vás v akváriu na žížalu a ještě ke všemu aby žila delší dobu pod vodou?? Dnes se mi podařilo odlovit jednu v akvárku. Jelikož krmim maximálně nitěnkama a tahle mrška měla tak 8cm na délku, tak pokud sem si ji s nima dotahl, tak už musí být pod vodou safra dlouho na to aby takhle vypadala. Jako zásobní substrát sem použil substrát pro vodní rostliny. Pokud by byla v něm tak vydržela taky safra dlouho. Akvárko mám založeny už od března. Dík za odpovědi

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 1027x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18885-zizala-v-akvariu