Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Žížala v akváriu?

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Žížala v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 14:58 Muž Kubaa [716] Re: zelenakapusta
A jsou to skutečně žížaly? Není to spíš žížalice? rybicky.net/atlasostatnich/zizalice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 14:52 Žena zelenakapusta [1335] - Tetry – Žížaly
Ano, narazila, je to pár minut. Zrovna ruším stávající akvárium a dvě naprosto živé žížaly jsem našla. Naposledy jsem je viděla před několika lety.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 13:06 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: stafflik
No já bych ty žížaly jedině přivítal. Hezky by mi prohrábly písek a ještě posloužily jako krmení :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 15:42 Muž stafflik [119] - RostlinyRe: pida111
To by mohlo byt to sami. Ta žižala byla setsakramensky rychlá, jak už sem psal připadala mi jako úhoř na háčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 14:46 Muž pida111 [0] Re: DrChila
Já mám v malém akvárku v obýváku zarytého také cosi jako žížala,je to ale tak rychlý a plachý tvor, že to nemohu ani vyfotit, jak se přiblížim hned se to zahrabe. Mám písek z potoka nepřevařovaný, tak mě napadlo jestli to třeba nebude pijavice. Hned po pořízení mi tam lezl i červík chrostíka, bylo zajímavé pozorovat jak pak hledá kamínky na ulitu, už ale nežije, zůstala po něm jen malá ulitka, asi mu došel stavební matroš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 08:28 Muž DrChila [243] Re: Johan
Když sem byl na akva-tetra burze. Tak tam měli něco co se podobá žížalám že to žije v půdě v který se to živí a bydlí že to nikdy neveleze a že ta hadice může mít až 2 metry a že žije i 100let. popis by seděl ale jak se to jmenuje nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 07:43 Muž Johan [4783] - RostlinyRe: stafflik
Vždyť ničemu nevadí. Larvy některých chrostíků a motýlů jsou daleko horší. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 07:00 Muž stafflik [119] - RostlinyRe: Johan
Nóó to mám teda radost rozzureny Doufám že jich tam bude víc. Dík za objasnění. Jdu hledat po netu další informace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 22:12 Muž Johan [4783] - RostlinyRe: stafflik
Pár jich v akváriu také mám. Několik druhů žížal žije obojživelně...
Plus pak ještě existují žížalice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 22:04 Muž stafflik [119] - RostlinyRe: LinaDee
pokud ji ještě vyhrabu z kybla s rostlinama tak zitra se pokusim. Ještě co mě zaráželo byla její rychlost pohybu. Kdo chodí na ryby a měl někdy na háčku úhoře tak bude vědět s čím sem se to potýkal :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 21:48 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: stafflik
Nějak se mi to nezdá, co foto tvora, nebylo by?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 21:33 Muž stafflik [119] - Rostliny – Žížala v akváriu??
Narazil někdo z vás v akváriu na žížalu a ještě ke všemu aby žila delší dobu pod vodou?? Dnes se mi podařilo odlovit jednu v akvárku. Jelikož krmim maximálně nitěnkama a tahle mrška měla tak 8cm na délku, tak pokud sem si ji s nima dotahl, tak už musí být pod vodou safra dlouho na to aby takhle vypadala. Jako zásobní substrát sem použil substrát pro vodní rostliny. Pokud by byla v něm tak vydržela taky safra dlouho. Akvárko mám založeny už od března. Dík za odpovědi

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 779x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/18885-zizala-v-akvariu