Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Problémy s rakem modrým

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Problémy s rakem modrým
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2020 09:52 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: JirkaŠčobák
Tak to má být . Humor nikdy neuškodí . Horší jsou ty co z toho dělají tragedii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2020 08:27 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: rak
Nicméně bere to sportovně a s humorem :). Taky mě v kontextu pobavila ta charakteristika na prodejním webu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2020 08:12 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: JirkaŠčobák
To je tak když si něco koupím a pak začnu zjišťovat co to potřebuje a jak se to chová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2020 07:49 R Muž afc1886 [14655] Re: JirkaŠčobák
Prostě přirozené chování. ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2020 22:26 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Jeden člověk dnes v jedné diskusi zmínil, že mu Rak modrý decimuje akvárium. Citoval jsem mu jistý prodejní web, kde se psalo: "Ide o impozantného a krásneho obyvateľa akvária, ktorého netradičné račie správanie je radosť sledovať."
Dotyčný člověk odpověděl: "Já to vůbec netušil, že bude takhle akční, je skvělý ho pozorovat, ale ze zarostlého akva udělal holobyt...děsný...je nenažranej, a to je malinkej...sežral komplet všechny šneky, malé okružáky a levatky, co jich bylo, desítky, ani jeden nezbyl, sežral kupu egerie...ostříhal kryptokoryny, je to ďábel, ale je srandovní :-)."

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 18:10 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Eliška 13
Nedělal bych si starosti.Má jen nedorostlí krunýř.Chtělo by to zlepšit krmení aby při dalším svlékání měla dostatek stavebních látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 14:10 Eliška 13 – Dotaz - Rak floridský, Procambarus alleni
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
již 3 měsíce chovám raky floridské. Měla jsem dvě samice a jednoho samce. Jednu samici hned první týden sežral samec, jen co se svlékla. Během posledního měsíce se svlékli i zbývající dva raci.
Jde mi o to, že dnes jsem je více pozorovala a zdá se mi, že samice má u začátku ocasu jakousi rýhu a má to tam zarudlé. Samec to tak nemá. Celkově má tmavší a výraznější barvu.
Tak se chci zeptat, zda to není nějaká nemoc, nebo zda je jen moc zkoumám?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 08:33 Muž TProkop [1]
Dobry den, mam raka floridskeho cca od zari a nechce se porad svleknout, co delam spatne? Dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 18:30 Tibor73 – Rak bez klepiet
Dobrý deň pred 3 týždňami som si kúpil raka modrého 3kusy. Sú velmi málo aktívne, jeden z nich v pondelok stratil klepeto,asi odpadlo. Dnes mu odpadlo aj druhé, same od seba.Teraz mam raka bez obydvoch klepiet, prežije?? Prosím o radu, prečo sa to stalo a čo sa s ním teraz bude diať, či vôbec prežije.Ďakujem coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 12:29 Žena Turbínka [2558] Re: loki5
Sterilní prostředí díky tomu zbytečnému vyvařování a rozhoupaný dusíky. Raky a nic jiného nekupuj, měň častěji vodu a akvárium znovu založ a zaběhni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 10:58 Muž loki5 [0] - Raci, krabi, krevetky
Koupil jsem si nové 2 raky Cherax. Bohužel mi oba po týdnu uhynuly. Konkrétně se postupně přetaly hýbat a obrátili se na záda. U obou to probýhalo stejně. Provedl jsem před jejich koupí celkovou rekonstrukci akvária včetně vyvaření všeho co v něm bylo (s výjimkou ryb:-D). Voda odstátá 4 -5 dní před nasazením raků. Před nasazením byly přidány 2 pařezy (thochu to zakalilo vodu do hněda) proto jsem dvakrát vyměníl asi 15l vody (z 90).

Těžko se hledá příčina jejich úmrtí a teď jsem v bodě že nevím jestli kupovat nové jelikož by mohly skončit stejně.

Pokud s tím máte někdo větší zkušenosti rád bych se poradil abych se tomu příště vyhnul.

Ještě přidám jeden dotaz. Vím že jsou raci citliví na chlór jak se to projevuje. Původní rak neměl s výměnou +-10 l problém, ale je možné, že výměna vody těm novým zavařila.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2014 09:11 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: corydoras©
Mal som presne tohto raka s gupkami a rád si na nich zmlsol aj keď len zo začiatku... a to som mal vcelku zarastenú nádrž (mladé gupky prežívali v slušných počtoch) no i tak si k nim našiel cestu. Hlavne samčekov hneď odrovnával.

Ak dáš k tomuto rakovi akúkoľvek rybku , treba počítať s tým že jedného dňa si ju môže chytiť.
Zvlášť závojnaté formy a farebné chvostíky gupiek, beťákov a tak ich lákajú. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 18:58 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: rak
Zatím je starý asi 3 měsíce, ale plánuji ho dát do větší nádrže, díky za rady a příjemný zbytek dne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2014 18:13 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: corydoras©
Jedná se o raka Procambarus alleni,tento rod raků je znám tím že ničí vybavení nádrže tak i tím že dokáží likvidovat ostatní obyvatele nádrže.Proto bych chov raka doporučoval samostatně.I ta nádrž je pro něj malá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 17:05 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: rak
Floridský modrý, nádrž je zatím jenom 40 litrů, (je mi jasné, že mu časem začne být malá), napadlo mě dát tam třeba gupky nebo dánia, ale bojím se, že by je žral :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 16:36 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: corydoras©
Záleží na druhu raka a ryb .A také na velikosti nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 13:23 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži... – Rak s rybami
Zdravím, je možné chovat raka s nějakým druhem ryb, které by nežral ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2014 00:29 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: prasan
Ot: vypadá, že se zamiloval smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.02.2014 17:51 -
Fotka k příspěvku OT: Už ma majú! smich
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 10:13 - Re: Petra
Najprv si treba zistiť o aký druh raka ide.(pomohla by fotka)
Voda bez chlóru(odstáta),dobre fungujúca filtrácia.Výmena vody aspoň raz týždenne.
Veľa rakov bežne loví.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 00:44 Petra – Rak modrý
Dobrý večer. Mě by zajímalo jak poznáte samici od samce??? Myslela jsem si, že jsou oboupohlavní. Máme od 14.2.2012 a měl 5-8cm a třikrát se nám svlékl, teď má cca odhadem 12-15cm, ale vajíčka jsme nepostřehli. Poslední dobou se nám snaží dostat ven z akvária, jak jsem pročítala fórum, tak je to nejspíš kvůli špatné vodě? Jaké testy jsou nejlepší a dají se sehnat běžně v obchodě s potřebami pro zvířata? Dočetla jsem se, že rak vydrží i 3 týdny bez potravy...my ho nechali přes víkend a sežral nám sumečka čističe- skoro stejně veliký. ne Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 19:54 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: loki5
Podle té fotky bych řekl že to je příprava na množení ( bude klást vajíčka) a ten povlak je ochranný obal těch vajíček.Nechal by jí v klidu ,cca do týdne.Pak bych to začal popřípadě řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 19:02 Muž loki5 [0] - Raci, krabi, krevetkyRe. rak
Fotka k příspěvku Chytil jsem ji a o rozmnožování se skutečně nejedná. Pořídil jsem i fotku moc z ní ale asi vidět nebude jelikož bílí povlak se při chytání ztratil. Asi to ještě den nechám a uvidím co to je. Udělám později jinou lepší fotku jelikož na této není vidět hlavní problém.

Stále ale má ocas takto stočený dolů pod sebe. Je to těžké jsem laik a přece jen jsou věci které člověk nezná.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 18:36 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: loki5
Ono to může být totiž pozůstatek po rakovi Procambarus. Když chcete použít jednu a tu samou nádrž pro chov raka Cherax a dříve tam byl Procambarus tak by měla být řádně vydezinfikovaná( Savem ,octem ).
Jestli se opravdu nejedná o množení tak můžete použít např. Preventín ( ale velmi slabé koncentraci -1 kapka na 10-15 litru vody). Ale než k tomu přistoupíte tak mi prosím zašlete fotku a přesvědčte se že nenosí mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 18:19 Muž loki5 [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: rak
Spolu v jednom akváriu nebyli. Rekonstrukci akvária jsem prováděl ještě když jsem měl původního raka. Trochu se mi v akváriu rozlezla ruducha tak jsem kompletně zlikvidoval rostliny a vyvařil pařezy a kamení. Vše ale bylo děláno už tak před cca 8 měsíci. Cheraxe mám cca od 10. ledna (5 svlékání).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 17:53 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: loki5
Když jste vyměnil druhy raků ( nebo byly tam nějakou dobu spolu)tak jste tu nádrž nějak upravoval ( výměna dna,celková výměna vody ,výměna filtru,atd)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 17:18 Muž loki5 [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: rak
Krmen byl granulemi pro raky. a vločkami pro ryby. Občas nějaká ta zelenina (mrkev atd.). Chován je v 90l akváriu s pár rybami. Ve stejném akváriu jsem měl i raka červeného a ten celkem prospíval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 16:57 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: loki5
V jakých podmínkách je chován a čím je krmen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 16:40 Muž loki5 [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: rak
Od Ledna. Je sama celou dobu. Když jsem ji kupoval byla tak 5-6 cm dlouhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 16:38 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: loki5
To neznamená že nemůže mít mladé ( mohla být napářená již dříve).Jak je stará?Je v nádrži sama?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 16:29 Muž loki5 [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: rak
Samice to sice je, ale je sama. Fotku udělat mohu. Pokoušel jsem se ji chytit a když zdrhla vyvalil se bílý divný kal. Má obavy že to bude něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 16:25 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: loki5
Možná se jedná o samici co nosí mladé.Když tak sem dejte fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 15:55 Muž loki5 [0] - Raci, krabi, krevetky – Problém s rakem Modrým
Na začátku ledna jsem si pořídil raka Cherax quadrikarinatus. Bohužel teď trpí nějakou divnou nemocí. Asi 3 dny nevylezl zpoza břidlice co mám v akváriu a i když je aktivní má neustále stočený ocas pod sebe a pod ocasem je vidět divný bílý povlak. Nevíte někdo o co se jedná a co s tím ?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 589x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18860-problemy-s-rakem-modrym