Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vhodný požírač odumřelých rostlin a detritu

 

NápovědaFórum » Další živočichové  

Vhodný požírač odumřelých rostlin a detritu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 16:37 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zab01
Ahoj, tak jsem zase tady :-D .. v akvárku mám neritinu - v pohodě... piskořky - občas na nějakou narazím v písku taky, takže asi v pohodě... ale okružáci ne a ne, množil jsem je i v druhém akvárku, kde se jim dařilo, ale když je vypustím mezi ryby, po čase z nich zbydou jen ulity, nevím jestli s nima nekamarádí ryby nebo něco jiného, ale prostě po čase když tam najdu jednoho, tak jsem rád. Nemáte nějaký jiný nápad na dobrého požírače zbytků rostlin? Hlavně vallisnerií, memzi ně se moc nedostanu abych to otrhával.. klidně něco většího, ale hlavně aby to přežilo v přítomnost peřovců. Díky :) X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 22:57 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: sivon
Super, červené jsem osobně měl taky vždycky radši :-D .. snad tedy nějaké seženu, popřípadě tam časem přidám i nějakou Helenku, kdyby se mi zdálo, že jich bude moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.05.2013 22:39 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Zab01
Okružák ti zdravé rostliny nikdy žrát nebude, nemá na to "zuby".
Piskořka také žere všechny zbytky, ale to čištění rostlin zvádne určitě lépe okružák. Problém s přemnožením může nastat u obou druhů, pokud budou mít nadbytek potravy. Jen ty opravdu přemnožné piskořky uvidíš, až se ti začne hýbat dno ;-). Jinak přes den budu zalezlé a svou práci budou odvádět hlavně v noci. To přemnožení okružáků si všimneš hned.

Osobně doporučuji okružáky, nejlépe červené - na ty je i hezký pohled. Pokud by se ti zdálo, že se chtějí přemnožovat, pak bych teprve přidala bych do akvária surmovku. Ona je masožravá a hnijící zbytky rostlin by ji asi moc nenadchly. Čekala by, co zbyde po rybách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.05.2013 19:28 R Muž romant [27982] Re: Cosmogagy
Tak aby to bylo ještě přesnější, jsou druhy ryb(kategorie rozmetadla hnoje), který ani tak moc nemusíš překrmovat a odpadu je dost a dost, no a šneků posléze taky, takže nejenom nepřekrmovat, ale i udržovat dno v náležitý "čistotě". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.05.2013 19:24 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Kryštof
Já bych to upřesnil - šneci se nepřemnoží když se nepřekrmuje ;-) jakmile se akvárko byť jen lehce překrmuje, nastává většinou nekontrolovatelný nárůst šnečí populace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 18:36 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Zab01
V dobře zaběhlém akva se šneci ne přemnoží, a nemusíš je jich vůbec bát jsou to jen pomocníci, néé žádní záškodníci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 17:47 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
Když to mně by tam zase nějaké třeba ten šnek nevadil, jen se bojim toho přemnožení a že to bude žrát rostliny. Zatím tam jsou spíše vallisnerie a Egerie, echinodory jsou zatím docela malé a Anubias mám vedle čerstvé přidělaný na kořen, tak ho tam nechci ještě dávat, proto bych rád něco, co aspoň kapku očistí např. listy přímo v akváriu, pokud něco takového je :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 17:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Zab01
Alternativa je. Dej si do akvaria jen takove rostliny, ktere nedelaji svincik ;-) . A co zacne odhnivat, jako treba stary list Echinodoru, to se da snadno ostrihat a vyhodit. Rozumne zasazeny Anubias, treba na kus korenu, se zase po zarosteni rasou da oplachnout v Savu, jestli si vzpominam dobre, 3minuty v 1:20 s vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 17:01 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Horác
Achjo, nikdy by mě nenapadlo, že si do akvárka nasadím okružáky dobrovolně, opravdu tady není nějaká jiná zajímavější alternativa? I když já osobně nemám nic ani proti sebeošklivějším šnekům :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.05.2013 16:51 Muž Horác [3942] Re: Zab01
Je mi jasné, že tohle není to, co jsi chtěl slyšet, ale ...
Okružák je okružák ... a nad něj není ... s tím nic nenaděláš :o) ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 16:44 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky – Vhodný požírač odumřelých rostlin, detritu atd?
Zdravým, předem se omlouvám, ale nevím do jaké podsekce zařadit tento příspěvek, jelikož se týká vícera živočichů, které je možné dát do akvária. konkrétně hledám typ, na vhodné požírače odumřelých listů rostlin, vallisnerií apod. Nebo i čištění čehokoliv jiného. Podmínky jsou takové, že to musí přežít se skaláry, pancéřníčky a Peřovcema, tudíž krevetky asi odpadají, nebo nenapadá mě žádný druh, co by s nima vydržel a živil se různými zbytky - nevím nejsem krevetkář. Dále bych se rád chtěl vyvarovat ampulárií a okružáků, po dlouholetých zkušenostech s nimi mi už lezou na nervy a znovu je tam nechci :-D Takže by mě zajímaly spíše piskořky, měl jsem je před cca 5ti lety a už si přesně nepamatuju, takže nevíte někdo čím vším se živí? Jde mi hlavně o to aby nežraly rostliny. Nebo zda je možné tam dát nějaké Clea Heleny aka Surmovky vražedné, s tím, že by jako potravu neměly žádné další plže ale pouze "odpad". Dno mám písčité, tudíž to by mohlo vyhovovat oboum druhům snad. Nemáte prosím někdo nějaké nápady? Cokoliv co dokáže sežrat odumřelé listy a očistit živé a pokud možno ať to neleze z vody ven :-D .. nebráním se ani různým ráčkům nebo jiným druhů plžů. X-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 485x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18826-vhodny-pozirac-odumrelych-rostlin-a-detritu