Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vytápění více malých akvárií najednou

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Vytápění více malých akvárií najednou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 18:15 Muž dejf [0] Re: MartinH
Pokud je reseno centralni filtraci, zavleceni hrozi stejne. Proste by jsem na potrubi z filtru napojil topnou cast, bud do PVC trubek dat topnei a nebo udelat kus pres CU a to omotat otobnym kabelem a ovladat termostatem nekdy na vytoku. Cesky rucicky udelaji cokoliv :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 12:41 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: dox
Nebo to udělat tak jak plánuji já. Jedno velké akvárko rozdělit na více menších "komor". Přepážky nebudou až k vrchu akvárka a voda bude přes ně přepadávat (kaskáda) nebo jen tak přetýkat (všechny přepážky stejně vysoké). O čerpání vody se bude starat vestavěný filtr ve speciální malé komoře za poslední "obytnou" komorou a honit vodu do první komory. Topítko pak stačí jediné a to v komoře filtru. Spolu se vzduchováním atd.

Má to ale i své nevýhody, zavlečeteli si nemoc do jedné nádrže, máte jí hned všude.

Nádrž pak postavit na polystyrén a ten dát i za zadní stěnu, popřípadě i boční stěny a zateplit i kryt kvůli ekonomice provozu. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 17:56 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: dox
ještě existuje jedno řešení.
Do většího nízkého akvária naskládat akvária malé, zalít vodou a přidat běžné topítko. Momentálně mám takhle naskládaných 5 devítilitrovek v 70-ti litrovém akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 17:50 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: dox
Tady je odkaz na stránky: www.topnekameny.com možná by poradily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.05.2013 17:00 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: dox
A co takhle ta malá akvárkoa postavit na polystyren ve kterém bude drážka na ten topný kabel? Kabel se tlakem akvárek neponičí a polystyren navíc bude částečně sloužit jako tepelná izolace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 16:47 dox Re: rak
no jen jestli by ty topné kabely stačily ty akvárka vytopit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 15:57 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: dox
Ano topné kabely existují a dokonce i topné rohože .Jen nevím jakou mají nosnost ( aby se neponičili).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 10:32 dox – vytápění více malých akvárek najednou
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jakým způsobem vytápíte malá akvárka, když jich máte např: 10 a nechcete mít v každém topné těleso a v mém případě nemůžu vytápět ani celou místnost. Existujou ještě nějaké možnosti, jako například topné kabely, nebo něco takového???

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 200x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18797-vytapeni-vice-malych-akvarii-najednou