Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skořicová kůra v akváriu

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno  

Skořicová kůra v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2023 16:31 Muž Sha [500] Re: vlka
Vysoký obsah kumarinu má nám známá tvrdá rolka. Cejlonská skořice je spíše jako papyrus. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2023 10:58 Muž vlka [3426] Re: Starka
Dovolím si jeden výhodný nákup : www.vodnirostlinky.cz/…
Akorát nevím, jak poznat, která skořice obsahuje onen kumarin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2023 07:38 Žena Starka [204] Re: Káca
80 Kč za kolik kg nebo litrů? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2023 07:06 Muž Káca [62] Re: vlka
Jasně, že je ;-) ... Ale některým živočichům to evidentně chutná a k nákupu nikoho nikdo nenutí. Koneckonců, při ceně cca 80,- Kč to určitě není likvidační částka. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2023 16:47 Muž vlka [3426]
Skořice - další byznys akvaristiky. Ještě lepší je ,,akvarijní skořice,,. Zřejmě neuškodí, ale nejsem si jistý nějakou zvlášť prospěšností. Ale je každého věc co si do akvária dá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2023 12:53 Muž Káca [62] Re: chosealik
Jo, to je ono... V tomto případě žádné obavy... A mně taky vodu nebarví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2023 12:04 chosealik Re: Káca
Mám 65L.Všude jsem četl jak to obarví vodu do hněda a nic.Origo úkryty mi přijdou příští týden. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2023 11:11 Muž Káca [62] Re: chosealik
Mám skořicovou kůru (tu akvarijní) ve všech akváriích a krevety a Otíci se na nich pasou furt. Je pravda, že celou ji mám jen ve dvoustovce, v menších ji dělím na polovinu až třetinu. Nikdy jsem to nevážil, je to v pohodě a většina osádky ji má ráda... Používám ji už roky, stejně jako ostatní přírodniny (střídám to).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2023 10:50 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: chosealik
Co se týče pevných materiálů. Musí to být ale skořice na to určená a ne rulička obyčejné skořice. Na to pozor. Někteří prodejci prodávají obyčejnou, protože je levnější. Už jsme tu řešili nějaký problém z toho plynoucí.
Dávkování, to vůbec nevím o co běží, to neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2023 10:26 Muž Rybar [-29] Re: chosealik
To jsem nikdy nezkoušel a ani bych to neriskoval . Krevety mají ukryt v rostlinách . Nebo koupit něco originálního ,aby to nerušilo vzhled akvaria .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2023 10:11 chosealik Re: Rybar
Prej to do vody uvolní akvu prospěšné látky a hlavně jsem z toho chtěl udělat úkryt pro krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2023 10:05 Muž Rybar [-29] Re: chosealik
K čemu to má sloužit ? Co tím chceš dosáhnout ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2023 10:02 chosealik – skořicová kůra
Zdarec.Koupil jsem skořicovou kůru a píšou,že dávkování je 10g na 100L.Co se stane když dáné množství překročím?Dík moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2022 22:06 Žena BBchory [851] Re: Sha
Ono úplně přesně má ten Surpan skořicovou rolku, která vypadá ceylonsky a skořicovou tyčinku, která vypadá čínsky. U obou ovšem uvádí původ Srí Lanka.
Osobně s tím zkušenost nemám a skořici bych cpala do svařáku. Do akvária jsem házela tuzemské klacky, listí a olšové šištičky a nikdo si nestěžoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2022 17:01 Muž Rovano [228] - Rostliny – K zamyšlení
Původ: Srí Lanka

Upozornění: Používejte pouze do akvária, tato skořicová kůra není vhodná k lidské konzumaci, nebo k jiným účelům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2022 14:35 Muž Jozef [311] Re: Sha
A Sri Lanka nie je Ceylon? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2022 14:10 Muž Sha [500] Re: Lojza007
Podle obrázků těžko hádat. Fotka tyčinky vypadá jako skořice Cassia (čínská) a je o dost lacinější než rolka, u které bych si podle fotografie vsadil spíše na cejlonskou skořici. Ilustrační foto může být zavádějící, navíc když eshop udává zemi původu Srí Lanka.
Nekamenujte mě, prosím, nechci Surpanovi nijak uškodit. Jde čistě o můj pohled na věc. ;-)
Odkaz ohledně rozdílu mezi skořicí a skořicí:
www.jimejinak.cz/…
Edit: Ve svařáku své místo má, do akvária bych jí necpal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2022 22:05 Muž Lojza007 [1175] Re: razboravesmirna
Teď jsem se díval a Surpan zrovna skořici má v nabídce. To je určitě ta bezpečná verze.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2022 19:34 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: razboravesmirna
Stejně vzhledově jako cholla wood mám proděravělé mangrove kořen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2022 18:48 Muž Lojza007 [1175] Re: razboravesmirna
Tak kromě cholla wood, dá se sehnat i v menších rozměrech, tak klidně najít postup na naše český tvrdý dřeviny, stačí si ulomit tenší větve dle svých požadavků.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2022 17:51 Žena patka [112] Re: razboravesmirna
Cholla wood..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2022 16:13 Žena razboravesmirna [2] - RostlinyRe: Lojza007
Koreny uz mam, hledala jsem neco drobnejsiho, tak koukam, vsude, co je mozne a co uz ne.:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2022 10:11 Muž Lojza007 [1175] Re: razboravesmirna
Tak to je lepší investovat pár kaček do něčeho ověřenýho a bezpečnýho, třeba kořen mangrove, cholla woods nebo si tady najít návod, jak dostat do akvária větve nebo kořeny zdejších dřevin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2022 09:42 Muž RAP [1546] Re: razboravesmirna
Tak to opravdu nedávat.
Lepší je použít korkovou kůru a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2022 09:22 Žena razboravesmirna [2] - RostlinyRe: RAP
Jako dekorace. Hledám něco přírodního.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2022 08:36 Muž RAP [1546] Re: razboravesmirna
Mohu vědět důvod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.10.2022 14:38 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: razboravesmirna
Už tu na fóru někdo řešil problémy kvůli skořici. Nedával bych to tam. A ta paní to měla jako dekoraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.10.2022 13:09 Muž Sha [500] Re: razboravesmirna
Určitě stačí ta ze supermarketu. Jen vědět která. Jsou dva druhy. Cejlonská a čínská. Akvaristiky by měly prodávat cejlonskou, pokud nás neklamou. Čínská má několikanásobně vyšší obsah kumarinu (toxin). A zda se vývarem toxin odstraní, to nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2022 09:26 Žena razboravesmirna [2] - Rostliny – Skořice z běžného supermarketu
Nikde jsem nedohledala, jestli je možné přidat skořici z běžného supermarketu, nebo to musí být nějaká spešl z akvaristiky. Například po vyvaření by to snad nemuselo nějak zásadně vadit nebo se pletu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2021 23:00 Žena Venusa915 [8] Re: Papik
Odkedy mám plynné co2 tekuté už nedávam, ani na riasy... Práve to, že aj rybky šli celkom rýchlo. Ale istú dobu (v lete) bola teplota vody vyššia a zdalo sa mi že to malo len zlý účinok. Od začiatku sa snažím udrziavať cca tých 23 -23,5 -ako viem niektorí nepoužívajú ohrievač vôbec, my kúrime na 23 stupňov, voda bez ohrievača má tak 22-22,5

Filter by krevetky nasávať nemal, mám na saní molitan, pred molitanom som mala ochranu krevetiek (kým sa nepokazila) každopádne pri otvorení filtra bol čistý, bez akýchkoľvek hrubších kúskov, zachytávajú sa už na molitane na saní.

A tá zmena tvrdosti mi nejde do hlavy.. možno to je spôsobené sťahovaním, i keď sme šli len o dom ďalej, alebo zmenou layoutu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2021 20:19 Muž Papik [617] Re: Venusa915
Nenasává filtr malé krevetky? V prezentaci vidím akorát výraznou změnu celkové tvrdosti vody i změnu uhličitanové tvrdosti mezi říjnem a listopadem. Je divné, že i rybky celkem rychle pochcípaly. Jestli si nejsi jistá skořicí, tak jí raději vyndej. Tekutý uhlík bych vůbec nedával. Teplotu vody bych zvýšil na 24-25 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2021 20:56 Žena Venusa915 [8] Re: Silviebaris
Všetko mám v prezentácii.. meriam pH kH gH NO2 NO3 a amoniak. Dávkovanie majú predajcovia napísané (veľká rolka je jedna na cca 100-150l malá trubička je 1ks na 50l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2021 18:38 Silviebaris Re: Venusa915
Ať googlím jak googlim,nikde jsem nenašla dávkováni..kolik gr na litr..to je risk,to tam takhle vhodit,když nevíš kolik a na jaký objem..Vodu zkoušíš nějak měřit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2021 17:29 Muž Káca [62] Re: Venusa915
Mám skořicovou kůru ve 200l AQ a nepozoroval jsem, že by kůra vadila rybkám, krevetám či šnekům. Mám Japoniky i Bloody Mary a v pohodě. Přidávám občas i olšové šišky a sušené listy mandlovníku. Na listech i kůře se pasou šneci i krevety, takže za mě OK ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2021 21:47 Žena Venusa915 [8] – škorica
kuknite moje akva, je tam vidno škoricu. taká široká rolka (dala som z celej len tretinu, celá bola určená pre väčšie akvária) a touto a ešte jednou diskusiou v inom fóre sa začínam utvrdzovať v tom, či mi práve tá škorica nespôsobuje práve úhyn cca 1ks krevetky týždenne. krevetky sa ani nemnožia. inú príčinu som zatiaľ nenašla. pridanie škorice mám zmienené v denníku, niekedy v máji 2021 a odvtedy sa mi zdá, že to ide dolu vodou. skúste mrknúť...možno som jej len dala veľa a chcelo to ešte menej, netuším....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.11.2019 11:08 Silviebaris Re: vlka
Když sroluješ,je to tady popsany,a nebo si vygoogli skořici... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2019 14:37 Muž vlka [3426] – dotaz
Hezké odpoledne. Procházím různé stránky a narazil jsem na toto: www.akvaristik.eu/…
Co ovlivňuje nebo způsobuje použítí Skořice v AQ? Strava, zdraví obyvatel?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 20:58 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: mlynář
To je samozřejmě pravda. To by bylo na větší rozbor. Jen mě to nutilo to aspoň dopsat, ať náhodou někoho nenapadne vzít v lékárně nějaký super prostředek na podporu imunity lidí a nenalije to do akvárka :) všichni víme jak fungují zaručené zprávy z internetu :-D :-D (viz např přidávání soli do vody atd)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2013 20:55 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: Ičin
Pokud bychom to chtěli rozebírat touto cestou, tak ani to nebude dannou konstantou. Nejen přírodní čisté látky se chovají v "každé" vodě jinak. Vše závisí na množství, ale i charakteru a typu rozpuštěných solí ve vodě a na typu i pH užité vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 20:33 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: mlynář
K oné "nezávadnosti pro lidi vs ryby" by to chtělo doplnit, že se musí jednat o konkrétní látku, nikoli o konkrétní produkt. Předpokládám, že určitá látka podávaná člověku o váze 80kg bude mít jiný účinek v desetilitrovém akváriu na rybku co má 50g
Ona ta skořice je vlastně dobrým příkladem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2013 19:06 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: LiborSprysl
Nu. Míním, že pokud tu bude mít akvaristika v tom smyslu jak ji chápeme my, ještě nějakou budoucnost, velká budoucnost je právě v práci s bylinkami. A že alternativy pocházející z našich luhů a hájů toho řeší již dnes podstatně více, než "hnojíky" dovážené potvrzuje praxe leckoho, kdo touto cestou v poslední době s akvaristikou nějak vážněji obcuje. Teď samozřejmě mám na mysli taniny - třísloviny.
Nicméně, třebaže v tomho punktu jsem vlastencem, kvalitně dodanému materiálu odjinud bych se nebránil. V současnosti existuje plno lekáren, mnohá z nich pracuje i v online režimu prodeje, které nabízejí zdravotně pro našince nezávadné přírodní produkty. Takže tam bych se nebál nakupovat. Nejen tu skořici... Jj.Ještě bych si dovolil zdůraznit, že zpravidla platí, co je zdravotně nezávadné pro lidičky, mělo by být nezávadné i pro rybičky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 18:01 Martin71 Re: mlynář
Už starej Frank se zmiňoval o skořici, co se tříslovin týče.
On to tehdy, ale ještě více "zdrobnil" vyšlo to v AT "Výluh a uchovávání výluhu" (tehdejší poradna).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 17:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: mlynář
Nepostřehl jsem...ovšem obávám se, že pan doktor to zmiňoval v časech, kdy u nás byla skořice toliko z jednoho zdroje, což dnes neplatí...Takže na třísloviny znám mnohem levnější a bezpečnější zdroje...Tudíš skořici dám maximálně do svařáku, nebo do cukru, do akvárka teda ne! smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 22   16.04.2013 11:22 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: LiborSprysl
Už starej Frank se zmiňoval o skořici, co se tříslovin týče. Jinak onen níže zmiňovaný článek je třeba brát i jako reklamu.... á la "co nabízíme my je špička, co nabízí konkurence je nebezpečné" apod. Mají tam jednu sice obvyklou, ale zato zásadní chybu, u které hned na první našlápnutí zdvihám výstražně prstík. Jakýpak rozumbrada jim to asi psal? Je tam zmíněno, že ona skořice obsahuje také huminy. To je skoro stejné, jako bych napsal, ža naše právě zasazená jabloň v sobě obsahuje budoucí čtyři kbelíky hnědého uhlí... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2013 06:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Toník
Ono spíš na místě bude nevymejšlet bejkárny...Pod vlivem některých zkušených kolegů dělám různé výluhy z kytek...nebojím se heřmánku, měsíčku, pampelišky - teda smetánky, sedmikrásky a podobných léčivek...dobře funguje máta i meduňka. Ale teda skořice, ta by mne teda nenapadla, právě s ohledem na kumarin...možná se tato polemika dostane k Jirkovi Bošinovi, třeba něco utrousí...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.04.2013 11:52 Muž Toník [396] Re: sivon
Skořice obsahuje toxický kumarin, a ta "Cejlonská" asi v bezpečné koncentraci. (Více info o této látce na wikině. :))
Asi bude platit, že "není skořice, jako skořice". Tak ať si někdo nezadělá na průšvih tím, že dá do krevetkária hromadu skořicové kůry "neznámého původu". :-)
Na místě by v takovém případě bylo, udělat si malý test na nějakém "vzorku" krevet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2013 09:24 host Re: sivon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2013 08:37 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Sivon
běžně by škodit by neměla. ale těžko říct co to uděla s akváriem,když v něm bude dlouhodobě poměrně velké množství skořice. já bych to teda nezkusil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 22:44 Žena sivon [1694] - Plži – Skořicová kůra v akváriu
V komerčně laděném článečku Založení a údržba 60 l akvária mne zaujala věta:
V akváriu jsou dále umístěny coby ozdoba a úkryty krevetek kousky skořicové kůry, která je jednak zdravotně prospěšná a rozhodně vypadá lépe, než umělé skrýše.

Má někdo zkušenost s pozitivním působením skořice?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 1975x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18752-skoricova-kura-v-akvariu