Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skořicová kůra v akváriu

NápovědaFórum » Dekorace a dno  

Skořicová kůra v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.11.2019 11:08 Žena silviebaris [800] Re: vlka
Když sroluješ,je to tady popsany,a nebo si vygoogli skořici... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2019 11:06 Muž vlka [477] Re: ctibum - jako offtopic označil ctibum
Offtopic
...jde to tak nějak automaticky ze zvyku...ale rozhodně díky za odpověď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.11.2019 20:49 R Muž ctibum [4860] - Snažím se to nezahubit...Re: vlka - jako offtopic označil ctibum
Offtopic
Hele, nic ve zlým, ale mohl bys něco udělat s tou Morseovkou? Hlavně na začátku věty, tam mi to nedává žádný smysl a tohle "...???..." už je fakt hardcore... Děkuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2019 14:37 Muž vlka [477] – ...patří to sem...???...
...hezké odpoledne...procházím různén stránky a narazil jsem na toto : www.akvaristik.eu/… ...
...co ovlivňuje nebo způsobuje použítí Skořice v AQ...???...strava...zdraví obyvatel...???...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 20:58 Muž Ičin [1403] - CichlidyRe: mlynář
To je samozřejmě pravda. To by bylo na větší rozbor. Jen mě to nutilo to aspoň dopsat, ať náhodou někoho nenapadne vzít v lékárně nějaký super prostředek na podporu imunity lidí a nenalije to do akvárka :) všichni víme jak fungují zaručené zprávy z internetu :-D :-D (viz např přidávání soli do vody atd)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2013 20:55 Muž mlynář [376] - CichlidyRe: Ičin
Pokud bychom to chtěli rozebírat touto cestou, tak ani to nebude dannou konstantou. Nejen přírodní čisté látky se chovají v "každé" vodě jinak. Vše závisí na množství, ale i charakteru a typu rozpuštěných solí ve vodě a na typu i pH užité vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 20:33 Muž Ičin [1403] - CichlidyRe: mlynář
K oné "nezávadnosti pro lidi vs ryby" by to chtělo doplnit, že se musí jednat o konkrétní látku, nikoli o konkrétní produkt. Předpokládám, že určitá látka podávaná člověku o váze 80kg bude mít jiný účinek v desetilitrovém akváriu na rybku co má 50g
Ona ta skořice je vlastně dobrým příkladem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2013 19:06 Muž mlynář [376] - CichlidyRe: LiborSprysl
Nu. Míním, že pokud tu bude mít akvaristika v tom smyslu jak ji chápeme my, ještě nějakou budoucnost, velká budoucnost je právě v práci s bylinkami. A že alternativy pocházející z našich luhů a hájů toho řeší již dnes podstatně více, než "hnojíky" dovážené potvrzuje praxe leckoho, kdo touto cestou v poslední době s akvaristikou nějak vážněji obcuje. Teď samozřejmě mám na mysli taniny - třísloviny.
Nicméně, třebaže v tomho punktu jsem vlastencem, kvalitně dodanému materiálu odjinud bych se nebránil. V současnosti existuje plno lekáren, mnohá z nich pracuje i v online režimu prodeje, které nabízejí zdravotně pro našince nezávadné přírodní produkty. Takže tam bych se nebál nakupovat. Nejen tu skořici... Jj.Ještě bych si dovolil zdůraznit, že zpravidla platí, co je zdravotně nezávadné pro lidičky, mělo by být nezávadné i pro rybičky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 18:01 Martin71 - CichlidyRe: mlynář
Už starej Frank se zmiňoval o skořici, co se tříslovin týče.
On to tehdy, ale ještě více "zdrobnil" vyšlo to v AT "Výluh a uchovávání výluhu" (tehdejší poradna).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 17:43 Muž LiborSprysl [8857] Re: mlynář
Nepostřehl jsem...ovšem obávám se, že pan doktor to zmiňoval v časech, kdy u nás byla skořice toliko z jednoho zdroje, což dnes neplatí...Takže na třísloviny znám mnohem levnější a bezpečnější zdroje...Tudíš skořici dám maximálně do svařáku, nebo do cukru, do akvárka teda ne! smich ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 22   16.04.2013 11:22 Muž mlynář [376] - CichlidyRe: LiborSprysl
Už starej Frank se zmiňoval o skořici, co se tříslovin týče. Jinak onen níže zmiňovaný článek je třeba brát i jako reklamu.... á la "co nabízíme my je špička, co nabízí konkurence je nebezpečné" apod. Mají tam jednu sice obvyklou, ale zato zásadní chybu, u které hned na první našlápnutí zdvihám výstražně prstík. Jakýpak rozumbrada jim to asi psal? Je tam zmíněno, že ona skořice obsahuje také huminy. To je skoro stejné, jako bych napsal, ža naše právě zasazená jabloň v sobě obsahuje budoucí čtyři kbelíky hnědého uhlí... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2013 06:23 Muž LiborSprysl [8857] Re: Toník
Ono spíš na místě bude nevymejšlet bejkárny...Pod vlivem některých zkušených kolegů dělám různé výluhy z kytek...nebojím se heřmánku, měsíčku, pampelišky - teda smetánky, sedmikrásky a podobných léčivek...dobře funguje máta i meduňka. Ale teda skořice, ta by mne teda nenapadla, právě s ohledem na kumarin...možná se tato polemika dostane k Jirkovi Bošinovi, třeba něco utrousí...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.04.2013 11:52 Muž Toník [394] Re: sivon
Skořice obsahuje toxický kumarin, a ta "Cejlonská" asi v bezpečné koncentraci. (Více info o této látce na wikině. :))
Asi bude platit, že "není skořice, jako skořice". Tak ať si někdo nezadělá na průšvih tím, že dá do krevetkária hromadu skořicové kůry "neznámého původu". :-)
Na místě by v takovém případě bylo, udělat si malý test na nějakém "vzorku" krevet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2013 09:24 host Re: sivon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2013 08:37 Muž Ičin [1403] - CichlidyRe: Sivon
běžně by škodit by neměla. ale těžko říct co to uděla s akváriem,když v něm bude dlouhodobě poměrně velké množství skořice. já bych to teda nezkusil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 22:44 Žena sivon [1657] - Plži – Skořicová kůra v akváriu
V komerčně laděném článečku Založení a údržba 60 l akvária mne zaujala věta:
V akváriu jsou dále umístěny coby ozdoba a úkryty krevetek kousky skořicové kůry, která je jednak zdravotně prospěšná a rozhodně vypadá lépe, než umělé skrýše.

Má někdo zkušenost s pozitivním působením skořice?

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno Přidat příspěvek • Zobrazeno 1104x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/18752-skoricova-kura-v-akvariu