Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živé krmení Olomouc

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Živé krmení Olomouc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2018 15:26 Muž malyLibor [5371] - Asie – Věnuji mražené krmivo
Věnuji 15-20 litrů různého mraženého krmiva (larvy komárů, koretry, buchanky, perloočky, viřníky). Po havárii a vymření skoro všech rybek jsem už rybičky neobnovil, krmivo zůstalo a mně je líto ho vyhodit, protože je kvalitní a dobře skladované. Daruji za odvoz, případně za sklenici medu, rumu nebo vínka :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 01:04 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: NHKG
www.habeo.cz/… Peršín jezdí na olomouckou burzu a má grindál, ale musíš si to objednat do uterka a on ti to doveze na burzu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2015 23:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Divočák
Na burze měli živou koretru, patentku a nitěnky. Mraženého byl taky výběr. Takže nějaké krmivo nakoupit šlo.
Dneska na burze bylo mnohem více místa než si kdy pamatuju. I lidí nebylo tolik (nebo to byl větší sál). Co se týče prodejců, tak ryby, rostliny, techniku i sušené krmiva nakupuju na internetu, protože je tam větší výběr a klid při nákupu.
Presentaci založ, není jenom k tomu, aby jsi se chlubil, ale třeba ti na jejím základě někdo dobře poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 22:55 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Divočák
Rataj myslím nemá živý, nebo sem si nikdy nevšiml :) Hej já brával u ní nitenky a bylo to levnější než u ušáku myslím že 15kč, ale i ostatní tam měla levný šak uvidíš, taky u ní vezmu něco živýho, už tam mám objednaný 2kg mraženýho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 21:59 Divočák Re: Humbal89
Hodně rychlá odpověď :-D a za kolik to tam má asi +- . Zítra jedu do Rataje tak se zkusím mrknout i tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 21:34 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Divočák
Počkej do soboty na burzu, vím že tam jedna paní vždycky uplně v zadu má víc druhů živýho krmění a zdá se mi že i grindál tak uvidíš no :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 21:32 Divočák – krmení
Tak na burze v Ostravě jsem nepochodil lidí jako sr**** :-D . Našel by se někdo v Olomouci kdo by mi "nainjektoval" chov grindal ? nebo Háďátko ? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 22:08 Divočák Re: Humbal89
Na burzy chodím pravidelně :-) . A zverák u "ušáku" (AkvaTeraExo) je asi jediný kvalitní zverák v OL . :-) a kdysi v ulici Slovenská :-)

Kdysi jsem se ptal ?březen? na jiným fóru ,ale tam to bylo bez odpovědi tak jsem na to jaksi zapoměl . Jinak Dík za odezvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 13:46 Deepinpeat Re: Humbal89
To skoro vyznívá, že v tomhle počasí není možné nalovit živé krmivo. Ale v počasí není žádný problém. Alespoň dokud ta lokalita nevyschne nebo nezamrzne. Obecně pokud nepotřebujete nalovit pro odchovnu, ale pro jedno až pár akvárií, tak se málokdy stane, že by člověk s trochou snahy něco nenachytal. Samozřejmě je potřeba buď vědět a mít nějaké zkušenosti, kdy, kde, a co bývá, nebo vzít síť, dopravní prostředek a prostě najít nějakou lokalitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:48 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Divočák
V tomhle počasí asi už nikde nic. Já chodím pro nitenky živý do zverimexu u ušáku v olomouci a teď se chystám na burzu pro něco vím že tam mívají vždycky několik druhů živýho tak vyraž tam ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 16:41 Divočák
Trochu to oživím :-) . Neznáte někdo dobrou lokalitu v okolí sv. Kopečku,Droždín,V.Bystřice,Bystrovany .
Nebo popř. jestli máte někdo něco na prodej. Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 10:44 Beda81 Re: Toník
jo to mne nenapadlo
Zajimava lokalita :-)

Jak budu mit volnejsi vikend, tak si ty "nadrze" omrknu.

Jeste se musim znameho z Prerova poradne informovat.
Rikal, ze jezdi na zive k cukrovaru do Prosenic, ze se tot am breberkama jenom hemzi

mapy.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 10:02 Muž NIKO [527] Re: Toník
Ale nikdy jsi odtud nedotáhnul nějaký "binec".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 09:56 Muž Toník [396] Re: NIKO
Tak, tak - nádrž ve Smetanových sadech.
Ale je to sezónní záležitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 09:47 Muž NIKO [527] Re: Beda81
JJ,seděl.Já kdysi chodil do parku,ale teď jsem líný.Vím,že by to terčovci uvítali,vynahrazuji jim to doma dělanou směsí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 09:43 Beda81 Re: NIKO
jj v pohode.
Ja se ptal zrovna v praci kolegy co pamatuje.
Ukazal jsem mu to na mape. A on hned. JJ stara hasicska nadr. Ze jako dite bydlel s rodici na Teichmannove ulici.

No ale ukoncime debatu o tom jak se vodni plocha jmenuje.
Mas nejake zkusenosti s lovem ziveho na techto lokalitach ?

Nevim jak je to s hloubkou Moravy v Olomouci.
Ale muj pes mel strasne rad plavani v Morave na Tovacovsku.
Jak jsme prichazeli k Morave, tak byl k nezastaveni.
Hned vletel do Moravy a vydrzel mi tam plavat vetsinou tak 15-20minut.
Rekord mel 30minut. Vzdy jsem si tam sedl na breh a cekal, az si "pan" rekne, uz mam dost. Pak dalsich cca 15-20min tam vydrzel stat/sedet na brehu ve vode a chladit si tlamu :-D

Nesedeli jsme nahodou vedle sebe na OL srazu ? Vedle tebe napravo byl tusim SID ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 09:16 Muž NIKO [527] Re: Beda81
Když se kohokoliv zeptáš na HAMRYS tak Tě pošle tam.Když se zeptáš na požární nádrž,nebudou vědět kam Tě poslat,tak jak já.Už nějaký "pátek" bydlím kousek od něj.Je možné,že v 45. tam byli požárníci,možná tam bydlel jejich šéf a pojmenovali ulici takhle,ale od roku 61 ani náhodou.Stojí tam domky se zahradami,nic víc.Jinak tam v létě chodím koupat "posilovat" plaváním psy a tu starou cestu znám.Jak ses i dočet,tak tam hasiči jen pomáhali,ale to dělají všude,kde je potřeba. Petr Loyka je "chytrý pán",určitě tam byl poprvé.Jak ses dočetl,těžil se tam písek a jeho hladina je závislá na výšce hladiny řeky Moravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 08:31 Beda81 Re: NIKO
Informaci jsem vyslechl od starousedliku, kteri pamatuji "hlavni" tah na Nemilany kolem tohoto "rybniku".
Podle nich to je, teda asi uz byvala, hasicska nadrz.
Mozna i proto se ulice kolem teto "vodni plochy" jmenuje Požárníků.

Podle aktualne dostupnych informaci je to uz teda rybnik Hamrys.
www.hzscr.cz/…

EDIT: ten uhyn pry zpusobilo vedro
olomouc.idnes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 07:07 Muž NIKO [527] Re: Beda81
mapy.cz/…
Tohle není požární nádrž,je to rybník.Možná v době nouze při požáru tam hasiči mohou brát vodu,ale moc bych se tomu divil.I tady sedávají rybáři jak na všech ostatních rybnících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 06:50 Beda81 Re:
Tak jsem trochu sondoval

toto by snad mela byt udajne hasicska nadrz
mapy.cz/…

Nebo mate nejakou zkusenost s timto
mapy.cz/…
Tady docela casto posedavaji rybari.
Nerad bych resil nejaky konflikt, ze nemam ryb. listek apd

Ted na rychlo jsem jeste objevil tohle
mapy.cz/…

kolem OL je takovych "nadrzi" vice.
Vyse uvedene jsou v mem "blizkem" okoli.

Diky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 23:35 Muž honzabrus [0] - CichlidyRe: Beda81
Taky marně sháním, mají pouze nitěnky.. Řeším to burzou a ledničkou.. měsíc a půl vydržím.. hlavně koretry jsou OK. Záleží ale kolik má člověk ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 23:29 Žena doklwnik [347] - HalančíciRe: Beda81
Nevím přesně, kde kolem olomouce, podle mě ti ale stačí nějaký rybníček nebo slepé rameno nějakého potoka. v Litovli nemám problém si nalovit živý krmení (buchanky, dafnie), jsou tu dva rybníky a taky slepé rameno. Na nitěnky jsem kolem Litovle narazila naposledy tak před čtyřmi nebo pěti lety.
Komáří larvy (koretry, patentky) lovím v sudu s vodou na dvoře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 23:18 Muž Jiri_99 [425] Re: Beda81
Také vím jen o nítěnkách v Exo Terra.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 22:25 Beda81 – Živé krmení Olomouc
"Tož se tážu na olomóčáky a synky kolem Olomóca."
Kam chodíte na živé krmení.
Ať už koupě, nebo lov živého.
U ušáku vim, že prodávaji tusim nitenky.
Ve zverimexech jsem pak nasel uz jen mrazene.

Diky

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18739-zive-krmeni-olomouc