Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní sety - Atman (AR 126, AR 620, AR 980)

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Akvarijní sety - Atman (AR 126, AR 620, AR 980)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2016 23:23 Žena baletka [624] Re: NHKG
Ano, máš pravdu. Zaujal mě ten filtr v krytu. Kamarád má něco podobného dovezeno ze Švédska, funguje to perfektně a je to všechno v jednom kuse, což je při snaze o ušetření prostoru docela zásadní. Ale nakonec asi zvolím nákup jednotlivých součástí dle svého uvážení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2016 08:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: baletka
Máš dost zkušeností s akvaristikou. Jak tě mohlo napadnout něco tak nelogického, jako je nákup setu? Ještě jsem neviděl set, u kterého by nebyla aspoň půlka věcí špatně. Osvětlení a filtraci mají špatně skoro všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 08:20 jamajcan Re: baletka
Cca. 2-3 roky zpátky jsem se na tyhle sety díval a informoval přímo na firemní prodejně JK Animals v Třinci. Filtrace je integrována do krytu, což se mi nezdá nejvhodnější, ani objem hmot není žádná hitparáda. Byly tam co si pamatuju i nějaké atypické zář.trubice. Taky si vzpomínám, že dováželi i větší litráže, ale u těch byly problémy ,buď s praskáním skla, nebo s odlepováním zadní stěny, tak je dovážet přestali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 23:36 Žena baletka [624]
Ahoj, všichni, můžete mi poreferovat o setu AR 980? Ptám se jednak na kvalitu osvětlení a jednak na dostatečnost/nedostatečnost filtru. Případně - dá se filtr postavit mimo provoz? Líbí se mi tvar akvária, takže o něm uvažuji. Díky za tipy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 13:43 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Nikuska91
tak do tý trubky dešťovnice kousek strč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 11:13 Žena Nikuska91 [0] - MiniakváriaRe: KarlosS
Takhle to vypadá: www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 11:03 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Nikuska91
No počkej, dokupovat nemusíš, vždyť stačí kostička 1x1cm. Nevím jak ten filtr je stavěnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 10:24 Žena Nikuska91 [0] - MiniakváriaRe: KarlosS
Biomolitan tedy dokoupím a snad až se filtr "zajede" tak se ten průtok zmenší... Je to totiž celkem fičák smich Jinak je to opravdu první pokus ano snažila jsem se toho co nejvíc načíst a pozjišťovat než jsme začali, tak děkuji za poklonu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 10:01 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Nikuska91
Až se ti "zajede" bude průtok poloviční.
Zatím dej do rozstřikovací rampy (výpusti) kousek molitanu (hrubého - biomolitan, akvacit).

Edit:... a musím říct, budete to mít pěkný. S rybičkama nespěchej. Ale nezdá se mi, že by to byl první pokus, k tomuhle musí člověk nějakou cestu urazit:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 09:30 Žena Nikuska91 [0] - Miniakvária
Ahoj, mám doma set Atman AR-126, ale jeho filtr je příliš silný. Víří vodu a rostlinky jsou pořád v pohybu. Může prosím někdo poradit jak tento filtr trošku usměrnit? Ve filtru mám vatu, pěnu i kroužky.Příkon čerpadla: 6 W. Max.výkon: 400 l/h :-|
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 10:25 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Wanula
* pro snížení průtoku vraž do výpustě (rozstřikovací rampy) filtru kus biomolitanu.
* zasaď bahnatku bezstopečnou, mokřanku mnohosemennou či egerii.
* pořiď si požírače řas - plže neritinu, krevetky, či otíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 00:54 Wanula Re: Ivoš
Fotka k příspěvku Díky za odpověď. Ještě bych se poptal, jestli zkusit přikoupit ty další rostliny do tohoto a doufat že se stav zlepší nebo raději všechno vyčistit, vyvařit a koupit všechny rostliny nové? Přidávám ještě jednu detailnější fotku (to co vypadá jako nečistoty ve vodě jsou bublinky z dešťovnice) a také jsem do profilu doplnil informace a fotky nádrže...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 11:26 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Wanula
Ahoj, osvětlení 11W na cca 20-25 l vody je dostačující. Samozřejmě záleží na tom, co je tam za zářivku ale pochybuju o tom, že by tam výrobce dal něco vyloženě nevhodného.

Problém s řasami u tebe bude nejspíš spočívat ve 3 faktorech:

1.kořen -řasy kořeny zkrátka milují víc než blondýny jogurty od millera, jsou pro ně úžasnou zásobárnou živin

2.Málo rychlerostoucích rostlin -všiml jsem si, že toje akva má do vodní džungle daleko a navíc v něm zeleň převážně zastupují pomalurostoucí rostliny (anubias, hnědovka). Takže biorovnice v tvém akváriu je tato:
hodně živin + hodně světla - rostliny, které by tyto faktory zužitkovaly = řasy

3. Filtrace -pokud máš nějaký turbofiltr, který nelze seřídit na odpovídající průtok, tak ho vyměň protože takováto míchačka vody zase jen nahrává řasám aby se jim fakt dobře rostlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 01:08 Wanula – Akvarijní sety - Atman (AR 126, AR 620, AR 980)
Fotka k příspěvku Zdravím.
Všechny, kteří mají doma akvaristické sety Atman AR 126, AR 620, AR 980 bych chtěl moc poprosit o sdělení vašich zkušeností, výtek, ale i fotografií Vašich zařízených akvárií.

Osobně jsem si pro oživení na kolej pořídíl set Atman AR 126, kdy mě osobně přijde nejen osvětlení, ale také filtrace ne zrovna nejlepší - osvětlení tohoto malého setu klasická 11 W zářivka, a filtr bez možné regulace průtoku a s tím spojený takřka přívalový liják přes dešťovnici. Zato vnějším vzhledem, barvou dubu (tedy přírodní) a i tvarem mi přijde akvárium velice sympatické.

V poslední době se snažím vymyslet, co s akváriem, jelikož se mi v něm rozmnožily veškeré myslitelné řasy, a to 1-2x týdně měním polovinu vody a krmím střídmě - řasy hnědé, zelené i černé, vláknité, štětičkovité, vousaté a spousta dalších možných akvarijních řas.
Můj kolejní pokoj se nachází směrem na východ až severovýchod, před oknem stojí mohutný strom a i v zimě je tu nedostatek světla, v létě takřka tma. Přemýšlím, zda-li jsem si řasy (první byla černá řasa s dlouhými šlahouny) dopravil z nějaké akvaristiky s rostlinkami nebo to bylo způsobeno dosti velkým proudem vody a osvětlením akvária.

Díky za Vaše příspěvky k výše zmíněným akvaristickým setům od Atmana a také za možné rady k řasám.

(Na fotografii již neočištěné ořasené sklo a červená barva řas na listech je způsobena již neodstátou chlorovanou vodou - pomalu začínám na jakékoliv snažení rezignovat a poohlížet se po savu na vymytí a znovuzaložení - řasy jsou již úspěšně nejen na všech rostlinách, ale také na kořenech, kamenech a kromě rybiček prakticky všude)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 19:55 Muž Miras [111] Re: jira80
hmm, ale pokud nemáš typ tak nevím nevím, snad ti někdo poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 19:39 jira80 Re: Silent
Tak to bude horší, krabici a vše okolo už je vyhozené. Štítek z pumpy jsem strhnul , protože tam moc zářil potlesk . Už jsem tam zkoušel jinou , je problém ji tam přichitit. Originál pumpa se otočením připevní k části toho krytu. Našel jsem to složení na jedný stránce , dám odkaz. Kdybych to fotil tak by to dopadlo hůř než tam hmm .

www.exo-eko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 11:24 R Muž Silent [5949] Re: jira80
Napiš alespoň parametry té pumpy. S fotkou připojení na rozstřik by to bylo ideální. Nějaká alternativní čerpadla se určitě najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 05:50 Muž Miras [111] Re: jira80
nojo, ale to by chtělo vědět typ toho který máš, popř. přidej foto atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 22:02 jira80 Re: Miras
No já bych spíš potřeboval sehnat tu pumpu co tam je. Ono to má skrápěcí filtr v krytu a o to bych nerad přišel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 12:12 Muž Miras [111] Re: jira80
nevím jaký tam byl filtr, ale koukal jsem že je to 28l, takže bych tam dal v klidu jen bublifuk.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 11:38 jira80 – Filtr pro set Atman AR- 126
Ahoj, mám doma set Atman AR-126. Přestal mi fungovat jeho filtr. Po chvilce vždy vypne , nevím čím to je , jako kdyby se zadřel. Neřešil někdo něco takového ? Nebo nevíte kde pořídit nový? Celý set je už po záruce a nějak jsem nesehnal kontakt na výrobce či dovozce. Díky za každý nápad

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 411x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18716