Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chloramin T

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Chloramin T
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 21:18 Muž rriki [818] - CichlidyRe: strappy
Mě by zajímalo v čem si ho rozdělával?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 20:08 Muž strappy [39] Re: rriki
Uplne normalne proc? A rozvazil po 0,3g na100 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 13:11 Muž rriki [818] - CichlidyRe: strappy
A jak si ho rozdělával?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 10:14 Muž strappy [39]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ja mam dobrou zkusenost s praziquantelem je to velmi dobre snaseno i citlivymi rybami a nenici ani bakterky ve filtru. Dobra vecicka. Ale lepdi kdyz neni potreba.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   14.04.2017 12:09 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: laKatos
A nezdá se Ti, že to hodně přeháníš. Včera jsem Ti doporučoval, abys zašel na veterinu. Pokud si pamatuji, tak ses ozval, že by jenom za pozdrav na veterině vzali tuším osm stovek. Tady máš rady zadarmo, navíc od lidí, kteří jsou zkušení praktici, případně skutečně tu veterinu mají vystudovanou a chováš se k nim nepochopitelným způsobem.
Znáš tohle:
nemít otázky........ stejně tady nedostaneš odpověď....
To je věta z Tvého profilu. Jenže Ty přijdeš s otázkami, odpovědi nebereš vážně a ještě lidi urážíš. Víš co, příště fakt otázky neměj, protože lidi zjišťují že při pokusu o pomoc se mohou dočkat urážení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 12:00 laKatos Re: lacewings
To ze se nekdo domniva ze to fungovat nebude tedy beru... v tom pripade musíte brát vy v potaz ze se domnivam ze někteří lidí jsou blbci (u některých to vím jistě). Je to má domenka a vy mějte svou domenku.


Adminy bych poprosil at dnešní tlachání komplet smažou. Bude aspoň klid..... jdu zarikavat. Vonné tyčinky a kadidla jsou již přípravena ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2017 11:55 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: laKatos
-neznalost vás ale nijak neomlouvá z urážení ostatních účastníku fora , navíc kdy sám přiznáváte ,že o tom nic nevíte a dovolíte si tvrdit ,že doměnky nebudete brát vážně
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 11:41 laKatos Re: lacewings
Souhlas pokrok je pokrok ale pokud to šlo před deseti lety tak proč by to neslo teď?

Takový vaaclav (doufám ze me promine ze ho tu vytahnu myslím to v dobrém smyslu) je zase zastáncem staré osvedcene praxe a tu ziskas jenom lety.


A ano jsem neznalý ...... nebudu dělat ze sebe vsevedouciho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2017 11:35 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: laKatos
-obhajovat rok 2004 a používání chloraminu T ,kdy již známe šetrnější druhy léčiv a píše se rok 2017,
-jednoznačná neznalost tazatele problematiky užití léčiv a jejich vlivů
-zbytek již byl uveden ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.04.2017 10:49 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: laKatos
Optimismus????? V případě sypání chloraminu do funkčního společenského akvaria mi optimismus opravdu nepřijde na místě.

A že jsem přežil bazén? No, přežil, pokaždé s flekama po celém těle. Dneska už se tam toho tolik nedává a pokud to nějak necítím ve vzduchu, tak do bazénu vlezu, ale za komančů to bylo za trest. Ale i tak bych tam sebou nevzal ani gubku, natož terčovce.

Tak jo, sorry, že jsem ti tu něco napsal a chtěl pomoct, přísahám, že to už fakt bylo naposledy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 10:48 laKatos Re: Karnal
I kersten to používal......
zajímavé je ze se ozvou ti co šli okolo toho fest daleko a ani to nezkusili..... zároveň se omlouvám za ty slova ale pokud jsi/jste to nezkusili a tvrdíte domenky nebudu je brát vážně....


www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.04.2017 10:36 Žena Karnal [196] Re: laKatos
Měla jsem dojem, že obecné doporučení je léčit zvlášť a těm rybám dopřát jen krátkou koupel. Tohle by nemuselo dopadnout vůbec dobře. Ono ty užitečné bakterie nežijí jen ve filtru, ale i ve dně, na rostlinách a podobně a takhle člověk celkem zbytečně přijde o víc jak půlku nitrifikace + asi to nedají rostliny.

Ale kdo chce kam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 10:31 laKatos Re: DavFM
Ok..... je zajímavé kdyz jsi na bazén chodil ze tu stále pises.... přitom to s tebou (semnou) melo jít tak rychle jak pises....
ach jo dejve je fajn ze upozornis na onen problém (rizika) ale trošku optimismu by v životě neškodilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 10:18 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: laKatos
Každý má s chloraminem osobní zkušenost. Nebo ty jsi na bazén nechodil?

Nezbývá než tobě a hlavně tvým rybám popřát mnoho štěstí a půjde to rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 10:11 laKatos Re: DavFM
Mas osobni zkusenost s tim chloraminem?
Kazdopadne dekuji za nabídku zapujčení nadrze.
Presto půjdu do risku se striktně dodrzenim dávkování a to max 2g (spise 1,5) na 100litru....plus biofiltr na jeden den hodim na by-pas ten zapnu az po 80 procentni výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 09:34 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: laKatos
rybicky.net/clanky/309-lecba-zabrohlistu-u-tercovcu-pomoci-chloraminut

www.akvarista.cz/…=

Sypat to do společenského akva je úplná 3,14čovina. To už je raději dej na noc do vany.

PS: můžu ti půjčit akva 96l, kostka. Včera jsem z něho odlovil potěr do většího, filtr si můžu na týden dát jinam. Aspoň mi ho důkladně vydesinfikuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 08:50 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: laKatos
- 1,5g/100l vody
- je to univerzální účinný dezinfekční přípravek na bázi aktivního chloru
- účinkuje tedy proti široké řadě patogenních mikroorganizmů ,včetně pozitivních a negativních bakterií
-atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 08:17 laKatos
Je idelani aplikace na zabrohlisty 2g/100litru vody chloraminu-t ve společenské nádrží s rostlinami a velkým biofiltrem... upravena voda je samozrejmosti (ph 7,5 a uhlicitanova tvrdost 10) ?

Bude vybit biofiltr?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 20:56 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Redickcz
- mohou to být oba faktory , tak jak uvádíte
- přiklonit se ke kterémukoliv , by bylo z mé strany pouhou spekulací
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 20:45 Redickcz Re: lacewings
No hodnoty Ph mam nad 7,5 a tvrdost skoro 20 takze chloraminem jsem vzdycky léčil v pohode dospělé ryby. Jen ne potěr. Dospělé ryby (rodice) jsou zatim v pohode obcas se otrou o pisek na dne jinak to snáší v poradku. Jde mi to ze jsem dnes pri odkalování nasel tak ctyri prcky po funuse tak se bojim jestli to neni zabrohlisty uz nebo jen proste příroda vyřadila par prcku z genofondu. ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 20:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Redickcz
-bude to odvislé spíše v projevu ,jak silné je napadení žábrohlísty
-chloramin T u takových prcků, tak tam nemám zkušenost,
-ale od toho 1,5cm - 2cm, tam už mohu potvrdit pozitivum
-je zde otázka vody a hodnot pH a vodivosti,přesnosti dávky,atd
-spíše bych se přiklonil ke klasické léčbě vhodným komerčním přípravkem
-odchov (potěr) bych až tak neřešil, chovné ryby jsou důležitější
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 19:41 Redickcz – Léčba chloraminem
Zdravím vsechny, mam otazku. Chci pouzit Chloramin T v akváriu s vrubozubci kde mam zabrohlisty. Ale maji tam ted potěr deset dni stary. Otázka tedy zni jestli mohu nasadit Chloramin do tohoto akvária kdyz tam jsou prckove popripade jestli více riskuju to ze mi zabrohlisti zdecimuji potěr? Předem diky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 12:54 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: rriki
Těžko říct, napadá mě jen, jestli nepřidaly něco dalšího nového mimo té účinné látky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 20:28 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Bob66
Bobe raď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 17:39 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: rriki
Tam bude jiný problém, protože na tom co mám já doma už 4 roky, je účinná látka ta co jsi napsal že máš na té nové a používám ho bez problémů ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 17:26 Muž rriki [818] - CichlidyRe: smidakkuba
Tady jde o to složení jestli to není něco jiného, pak můžeš kupovat co chceš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 15:47 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: rriki
To se divím že jdi s tím ještě léčil.Kdyby se mi tohle stalo a byl bych si jistý že není chyba ve mne tak to vyhodím a koupím novou.Myslím si jestli to není jen nějaká vadná šarže nebo něco takovýho.Schválně zkus koupit ještě jednu jestli to bude to samý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 13:37 Muž rriki [818] - Cichlidy – Chloramin T
Asi před 3 měsíci jsem koupil novou pixlu ChloraminuT,protože mi stará došla a jednoho večera jsem šel přeléčit pár s mladýma, abych je mohl odstavit.Voda upravená prášek navážen a rano když jdu měnit vodu, dělám to vždy po 4 hodinách.Vše mrtvo.Tak jsem si drbal hlavu co jsem uděl špatně.Mezitím jsem léčil ještě starou šarži a tam je to bez problémů.Za nějaký čas jsem potřeboval přeléčit asi 6cm ryby ráno komlpet výměna vody ph jak má být přesně odváženo za dvě hodiny vše mrtvo.tak zase používám starý a dnes že zkusím nový.včera vyměněna voda ph ok dnes náváženo a zaléčeno najednou vidím jak ryby rychle plavou tak okamžitě začnu měnit vodu a za 10 minut akva hotovo.Tak jsem vzal pixlu a studuju a na starém složení je psáno účinná látka ratrium-tazychloramid 81% a na té nové jeN-chlor-4-methylbenzen-1-sulfonamid 81%.Ptám je to stejné ,nebo zase ty dementi použili něco jiného levnějšího co na podlahu nevadí,ale rybám jo :-( :-( :-( :-( :-(

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 754x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18715-chloramin-t