Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení bazénu v suterénu

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Osvětlení bazénu v suterénu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 06:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: hanyking1
Pusťte slunce do suterénu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 23:42 hanyking1 Re: 0
Technika je dobrá. Bazén mám u 10 let ale teď dělám jiný. Třeba filtry mají objem 210 + 120l. Dnes jsem dal ryby pokusně pod obyč. zářivku a barva téměř žádná. Takové vyblité barvy. Na slunci září bervami. Proto chci dobré světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 11:52 0 Re: hanyking1
Pak je to o technice správného chovu a holý bazén na to nejvhodnější není. Víc k tomu nemám co dodat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 11:38 hanyking1 Re: 0
Ahoj díky na odkazy. Jde mi o to aby ty ryby vynikly. Aby červená a žlutá barva nezanikla. To focení je jen dodarečné. Jde mi o vybarvení ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 09:21 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: hanyking1
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pokud to má být pouze k pořizování foto záběrů a ne jako chovná nádrž, tak si údaje o focení nastuduj, co vše to obnáší s konkrétním řešením na web. stránkách, kde se o tom pojednává. Je toho spousta a po prostudování bude možno vykombinovat pracovní postup i typ vhodného světelného zdroje.

Z vlastní zkušenosti vím, že nafotit dobře ryby pod vodou z hora, není pro odraz světla od hladiny zrovna snadné a to v interiéru pod umělým i venku v přírodním světle. Chce to hodně zkoušet, než se najde opravdu to NEJ.

Přihodím jako ukázku svůj historický snímek kongo teter a gavůnů ve fóliové nádrži - černá "plachta". Už jsem tu fotku, i někde jinde dřív zveřejnil. A přidám odděleně, protože k jedné odpověďi víc fotek, jako na AKVARISTA.cz dát nejde, i snímek ryb v pohybu pod hladinou pořízený doma.

Jen namátkově některé odkazy:

www.grafika.cz/…

fotografie.sspol.cz/…

www.milujemefotografii.cz/…
Obr. 2: Ryby v pohybu, doma pod umělým zářivkovým světlem.
Obr. 3: Nádrž s holým dnem a africkými tetrami B. longipinnis.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 15:19 hanyking1 Re: 0
Ahoj já tam nebudu mít rostliny jen ryby. Takže doporučuješ raději chladnější barvy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 12:33 0 Re: hanyking1
Já bych použil jako základ zářivky s denním světlem, s ohledem na osázení vodní vegetací a nezkreslenými barvami ryb. Já mám kombinované zářivky bílá - žlutá 840, ale není to ono, lepší asi budou 865. Třeba někdo na AKVARISTA.CZ a tady, poradí líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 23:54 hanyking1 – Osvětlení bazénu s koi v suterénu
Ahoj zakládám si v suterénu bazén s koi kapry. Bude to vedle malého okna ale to nedává hodně přímého světla. Potřebuji to něčím se zhora nasvítit tak aby barvy co nejvíce vynikly. Hlavně červená, žlutá, černá. Bazén bude v závěsné konstrukci, černá plachta, hloubka 70 cm. Jaké světlo použít a jak silné? Jde mi hlavně o to jaké světlo zvýrazní barvy tak abych je mohl i fotit. Díky za radu.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 139x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18681-osvetleni-bazenu-v-suterenu