Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dennerle Deponit Mix

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

+ Přidat reakci

Zápis příspěvků povolen všem registrovaným uživatelům - upravit práva

Dennerle Deponit Mix
0   07.03.2023 12:00 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Sha
Není voda, jako voda...na to se tu často zapomíná. Někomu to "jde samo" protože voda a někdo se namoří na průměr, protože úplně "špatná" vstupní voda. Tak že bych určitě zásobní substráty nezavrhoval, někde mají své opodstatnění. Mně to s nima rostlo taky líp... ;-)
0   06.03.2023 20:16 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: aquafan
Nebo jen štěstí na vodu a okolnosti.
0   06.03.2023 20:11 Muž Sha [500] Re: aquafan
Mít prosperující akvárium a krásné rostliny lze i bez zásobních substrátů. Příkladů je mezi prezentacemi spousta. Jen to pro vás znamená víc laborování, zkoušení, především však trpělivosti. A v tom je skrytá krása akvaristiky. ;-)
0   06.03.2023 18:23 Muž aquafan [1] Re: Lojza007
Nevím, ale zdá se mi, že když ten substrát byl jěště "funkční" , tak že se těm rostlinám dařilo líp. Teď jsou takový slabší a i ta barva není tak hezky zelená. Když jsem dával víc hnojiva do vody, tak bylo víc řasy.
0   06.03.2023 18:15 Muž aquafan [1] Re: vaclav
Drop checker tam mám, jen není ta fotka na celý akva a není tam zabraný, náplň v něm je Dennerle a je spíš světle zelený. Obávám se, že ten substrát už po těch 3,5 letech nedodává vůbec nic :-) , nechce se mi do toho, ale budu ho muset vyměnit. Když se podívám na video půl roku po založení a porovnám to se současností, tak je vidět že ty rostliny vypadaly mnohem líp.Dík za odpovědi a za tvůj čas, který jsi mému problému věnoval.
0   06.03.2023 11:29 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: aquafan
Předpokládejme, že to měření je platné na můj vkus je tam toho NO3 moc a pokud přidáváš CO2 tak jsem v akváriu neviděl drop checker a to je pokud používáš origo náplně jediné spolehlivé měřidlo. Ze začátku tmavě zelené zbarvení a pak můžeš jít i do světlejších odstínů a asi už i nějaké hnojivo. Všechno je to o světle a co ti ještě substrát dodává a co už ne. :-)
0   06.03.2023 11:26 Muž Lojza007 [1182] Re: aquafan
Za mě je ten substrát zbytečnost. V jednom akváriu ho mám v druhým ne. Rostliny a to i ty náročnější rostou podobně, zvládají si brát živiny z vodního sloupce. Jediný rozdíl je, když při odkalovaní blbě píchnu do dna, vysype se ten bílej bordel z Dennerle Deponit Mix.
0   06.03.2023 10:32 Muž aquafan [1] Re: vaclav
Tak jsem přidal pár aktuálních fotek, draslík jsem přidával, protože listy u některých rostlin byly děravé a na netu jsem vyčetl, že je to nedostatek draslíku, voda v akva má
pH 7,2 , NO3 50, NO2 0, KH 3, GH >7.Mám ale jen ty proužkový testy Esha, tak to nebude až tak přesný. V tom hnojení se nevyznám, nepoznám čeho je nedostatek nebo naopak přebytek. Zkusím tedy pouštět to CO2 nonstop.
2   04.03.2023 16:41 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: aquafan
Měl bys něco udělat s tvou prezentací fotky máš z roku 2020. Zřejmě jsi to přehnal s draslíkem, protože toho bude v tom hnojivu dost. Doporučuji několikrát za sebou vyměnit vodu a začít znovu. Chce to něco vědět o vodě a to o té co ti teče z kohoutku tak i o té akvarijní aspoň obsah NO3. Pokud nemáš z kohoutku vodu kyselou a měkkou tak bych přešel na dávkování CO2 nonstop. :-)
0   04.03.2023 14:03 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: aquafan
Ahoj, toto zásobní dno vydrží tak cca.1,5 roku, pak se vyčerpá, pokud máš tedy běžně zarostlé AQ. Teď ho tam nemám a mrzí mě to, protože rostliny tak dobře neprosperují při hnojení do sloupce. Na druhou stranu zase ten substrát vytahuješ při přesazování na povrch a nevypadá to pak dobře. Každý si musí zvolit, těžko radit. K utlumení štěstičky je doporučováno omezení proudění vody z filtru.
Vyzkoušejte
0   04.03.2023 13:35 Muž aquafan [1] – Dennerle Deponit Mix 9in1
Zdravím,potřebuji radu, mám tento substrát v akva Rio 180 již 3,5 roku. Zpočátku kytky rostly hezky, tak jsem vůbec nehnojil,asi po 2 letech se mi zdálo, že kytky už tak dobře nerostou, tak jsem začal hnojit, a od té doby se mi v akva začala dělat černá řasa. Hlavně na listech anubiasu, ty jsou po dvou týdnech úplně černý. Zkoušel jsem míň svítit, různě ubírat nebo přidávat hnojivo, ale pořád je to stejný. Hnojivo mám makro a mikro od Allfa, a ještě jsem přidával draslík.Když jsem tam občas dal železo, tak to bylo černý už za pár dní. Už nevím, jak to vyřešit, asi vyměním zase ten substrát a zase nebudu hnojit. Mám Co2 bombu, světlo Juwel HeliaLux Spectrum a vnitřní setový filtr.
Děkuji za každou radu.

Starší reakce

3   23.11.2018 16:44 R Muž romant [27982] Re: Juricek6
Vyřadil bych z jídelníčku ty spirulinový tablety od Dajany.
1   23.11.2018 15:45 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Juricek6
Je pravděpodobné že zákal je z něčeho jiného. :-)
0   23.11.2018 13:57 Muž Juricek6 [0] – Dennerle Nano Deponit Mix
Dennerle Nano Deponit Mix začal kalit vodu asi po dvou měsících , už to tady někdo psal tak se chci zeptat zda li je to možné a jestli má ješte někdo s tímto podobnou zkušenost , nechapu proč , celou dobu akva. bylo křištálově čisté .

Starší reakce

0   08.09.2018 00:17 Muž PeCh [77] Re: amrtin
Neviem, či správne chápem, ale ak je to tak, že ti sonda ukazuje pH 8, potom ju skúsiš nakalibrovať, ukáže ti pH 6,5 a za pár hodín máš opäť pH 8 a po novej kalibrácii sondy máš opäť pH 6,5, tak je najskôr chybná sonda a pH máš 6,5. Ak to robí aj s druhou sondou, tak to je už divnejšie - iba že by bol chybný nejaký iný komponent v meraní, ktorý si pri výmene sondy nemenil.
0   07.09.2018 11:43 Muž rafi [45] Re: amrtin
Mám Deponit Mix ve 2 nádržích a nic takového nepozoruju (v jednom akváriu je Deponit Mix Professional 9in1 a v druhém Nano Deponit Mix). pH stabilní, v prvním 6.6 (dodávám CO2), v druhém 7.0 (bez CO2).
Tvoje změna z 6.5 na 8 během pár hodin je fakt divná.
0   06.09.2018 16:55 Muž amrtin [190] – pH jde nahoru
Fotka k příspěvku přidám se k vláknu se svým dotazem:je možné,aby tenhle substrát zvedal (a to rapidně) pH? peru tam co2,kytky jedou jak blázen (hooodně světla+ještě dost PMDD dle vlastího výběru)...ono to nemusí být přímo substrátem,mám podezření že je ph kontroler v háji (nebo jen nová(!) sonda),ale v každým případě je tam ph vyšší než v jiných akváriích co mám.Po nakalibrování sondy je to ok(6,5)..po pár hodinách kolem 8 (!) a tak pořád dokola,nepomůže ani výměna vody,ani jiná sonda,už si nevím rady... :-(
 

Starší reakce

0   21.03.2013 21:39 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Dufi
Mám ho taky. Ze začátku rostlinky rostli jako splašený, ale po dvou měsících se něco stalo a začalo se mi akva kalit. Dneska jsem se o tom bavil s matlala a prý ten kal může mimo jiné být i díky tomu dnu.
0   21.03.2013 20:33 Muž Dufi [3]
Mám ho také v novém AQUA 350l, pod ním mám ještě topný kabel 40W od Dennerle a na substrátu 50kg říčního písku 2-4mm, doufám, že kytkám to složení vyhovuje, zatím rostou krásně...

Starší reakce

0   15.03.2013 13:59 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: nerf
Záleží co tam plánuješ za kytky. Tento substrát je jinak velmi kvalitní, jen se musí dát dost písku nad něj pokud člověk má dno kterým hýbou piskořky jako já ;-) A i ten rok ti stačí, do roka budeš mít dno zahnojené od ryb a již to nebude potřeba.
Vyzkoušejte
0   15.03.2013 12:45 lap – Dennerle Deponit Mix
Zdravím, založil jsem tohle téma, aby se tu nějak kompaktně daly získávat informace o tomto zásobním substrátu. I já ho v akvariu mám a něco by mě zajímalo od ostatních uživatelů, kteří tento substrát používají. Zajímá mě, jak dlouho je tento substrát aktivní, jak dlouho vydrží zásobovat rostliny v nádrži živinami? Výrobce uvádí 3 roky, jinde na netu jsem četl, že jakýkoliv zásobní substrát v akva se živinově "vyčerpá" již do roka. Co si o tom myslíte?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 813x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18666-dennerle-deponit-mix