Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Limia - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Limia - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 22:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Amatértom
-záleží na vývoji , to ovlivnuje krmivo a teplota ,v 5 měsíci to už by měla být jistota rozpoznat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 22:01 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: lacewings
Já živorodky nikdy nechoval, ale myslel jsem si, že po čtyřech měsících, již poznám pohlaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 21:59 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Amatértom
- u Limia perugiae klasika ,zcela běžné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 20:54 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Amatértom
Zdravím. Mám potěr narozený začátkem října. Asi 15 kusů. V poslední době se začínají dělat obrovské velikostní rozdíly. Největší kus má dvojnásobnou velikost nejmenšího. Zajímá mě, kdy se začnou pohlavně lišit. Zatím to vypadá na samé samičky, ale zaráží mě ta nesouměrná velikost jednotlivců.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 18:31 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: LiborSprysl
Takže 60x30x30 pro pár není žádoucí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 18:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Amatértom
Do roka a do dne Lomikare... :-) ... ale chce to velkou nádrž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 18:25 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Limie perugiova
Zdravím. Mám pár těchto živorodek. V atlase se uvádí velikost 6-10 cm. Ryby mám skoro tři měsíce a od té doby vyrostli zhruba o půl centimtrů(nyní okolo 4cm). Samice už dvakrát vrhla mladé(starší zhruba 15 mrňousů přes centimetr). Chtěl jsem se zeptat. Kdy tato zajímavá živorodka doroste do plné velikosti, případně čím je krmit(nejraději mají tabletu se spirulinou, artemku moc nechtějí), abych této velikosti dosáhl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 20:09 Muž melrok1 [13] - ŽivorodkyRe: MichoCZ
Prave som riesil podobny pronlem pretoze mi preplavali cez porodnicku co mam pre molly, vyriesil som to zabehnutim do drogerie kupil som xxxl silonove pancusky natiahol som ich na plastovu konstrukciu presil a hotovo jemnejsie ocka myslim ani niesu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 14:41 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Já mám perlinku z OBI značky Soudal a nelíbí se mi. Jednak má velké očka a hlavně to je jakýsi skelný sajrajt a nedrží aby se dala šít, drobí se z toho nějaká bordel. Zkoušel jsem síťku na čeřeň z rybářských potřeb ale má velké očka. Dánia mi tím proplouvali. Samci normálně, samice do půlky těla.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 04:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: melrok1
Klidně samotnou samici a s BM odchovávat lze.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 22:58 Muž melrok1 [13] - Živorodky – 6 dni
Podla toho ako pocitam ostava 6 dni a mala by mat moja Limia nigrofasciata mlade a stale neviem ci ich dat spolu alebo len samicku do porodnicky a mozem vychovavat mlade spolu z Black Molly ? (1,5 cm 2 tyzdne stare )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 11:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: petrmed
S ostražitostí...já bych limie dohromady dávat nezkoušel...
K těm mladým...10 velkých, ale klidně dvacet polovičních...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 10:04 petrmed Re: petrmed
Tak mi samice porodila v klícce i bez asistentování samce. Mládata jsou u nigrofasciaty docela velké, ale také jich je jen okolo 10. Mám ted v porodničce druhou samici tak uvidíme...
Nevíte jestli by se křížily L. nigrofasciata a caymanensis? L.nigrofasciata se kříží s melanogaster, proto se nemají chovat společně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 06:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: monty
Nevím jak je to na trhu, my používali perlinku -( zbytky od baráku), která se jeví jako nějaká textilie a také se podle toho chová v akváriu...časem "zteří", proto je ten plast výhodnější, ten je na furt a zteří maximálně nitě jimiž koš šijete. My už nyní používáme proto tenký vlasec nebo stahovací pásky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 17:49 Muž melrok1 [13] - ŽivorodkyRe: monty
www.brno-stavebniny.cz/…

takuto perlinku myslel je lahsie zohnatelna ako vcelarska verzia problem je ze neviem z coho je aby sa nieco neuvolnovalo do vody . ale mal by to byt obycajny plast
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 17:30 Muž monty [86] - AmerikaRe: LiborSprysl
No já nevím, ale nám na zeď dávali plastovou perlinku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 16:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Jenže perlinka je "hadrová", tohle mi přijde plastové...Tudíž trvanlivější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 13:29 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: melrok1
To něco se jmenuje perlinka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 13:00 Muž melrok1 [13] - ŽivorodkyRe: 0
Nieco podobne maju aj v stavebninach dava sa to na fasadu budov pod omietku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 20:58 0 Re: melrok1
Fotka k příspěvku Měl jsem na mysli letní chov ryb venku v jezírku, případně na balkóně v dostatečně velké vaně, pokud tu zátěž balkón unese.

Akvárko bez krytu a krycího skla, ovšem vhodně zasíťované pod otevřeným oknem za pěkného počasí by tu podmínku taky mohlo splnit, když bude slunko svítit přímo do nádrže, ale mění se tím měřitelné hodnoty vody a akvarijní rostliny nejsou na přímé slunko zvyklé a uhnívají jim listy.

Takže to raději nezkoušej a to opékání, už vůbec ne!

Na fotce je materiál vhodný na rámované síťové nadkrytí nádrží proti vyskočení ryb, jenž dostatečně propouštějí sluneční paprsky. Taktéž se z tohoto materiálu dají zhotovit třecí a porodní koše k množení ryb.

Koupil jsem jej v prodejně se včelařskými potřebami. Foceno to je teď večer bez blesku při slabším světle, proto je snímek málo výrazný. 0.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 15:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: melrok1
Chápu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2013 14:09 Muž melrok1 [13] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Do mnozenia rybiek som sa pustil len nedavno takze sa ucim a beriem informacie kde sa da aby som im vytvoril dobre podmienky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 11:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: melrok1
Ale stejně dobře prosperují i nez něj... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 11:15 Muž melrok1 [13] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
To malo byt na to ze sa radi slnia na slniecku v lete
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 11:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: melrok1
A to jako k čemu by to mělo pomoci? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 11:11 Muž melrok1 [13] - ŽivorodkyRe: 0
Pomohlo by dat malu nadrz v lete na okno aby sa opiekli na slniecku ? Alebo spravit umele slnko a naprazit do vody 100 w svetla ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2013 19:18 0 Limie
Fotka k příspěvku Pro xenotoca: Mezi ty menší patří i L. dominicensis, kterým ta padesátilitrová nádrž stačí a množí se lépe, než ty L. caymanensis. Teplota +20°C jim na přezimování stačí.

Měl jsem, též kajmanky i dominikánky venku v jezírku a dařilo se jim dobře, ale hlubší pokles teplot v měsíci září některé nepřežily a Limia caymanensis je choulostivější.

L. dominicensis tady v atlase k odprodeji nabízí ludviko.

Pro melrok1: s tou čerstvou vodou to nepřehánět, aby z toho nebyl nakonec potrat mrtvých nebo nevyvinutých mláďat

Jedna zásadní věc je u limií v jejich neprospěch a to vysoká náchylnost na vnitřní - střevní nemoci, parazity, projevující se totální vyhublostí a celkovou brzkou sešlostí s následným úhynem. Na tohle jsem u mnohých "dojel", ale i jiné živorodky jsou k tomu dost vnímavé, což často končí zánikem chovu i přes snahu o vyléčení.

Přežití mladých po porodu při dostatku rostlin, mimo L. melanogaster, jsem pozoroval i u L. perugia a zpočátku v samostatném chovu něco přežívalo i u těch L. dominicensis.

Limia nigrofasciata - viz obrázek, stále, kromě jiných, ještě chovám a teď přes zimu mají teplotu povětšinou +18°C, někdy i míň. Na teplotní kolísání si musí od mala zvyknout.

Ovšem teplou vodu v létě mají limie rády a blahodárným vlivem pro ně, je možnost se slunit pod přímými paprsky slunce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 11:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: xenotoca
28 stupňů je samozřejmě nesmysl...a o snášení to není...ty populace tady jsou již české a hodně jich je ode mne...takže 25 max...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 11:13 harpunar Re: Xenotoca
Mám je pěstírně,ne doma a teplota tam je v nádržích 23-25 stupňů a v létě při extrémních vedrech cca 27. Nicméně snese i těch 20 -29 stupňů,ale nemnoží se a nebo jen vyjímečně. Až zase pojedu směr Litovel,klidně ti pár rybek vezmu.Hezký den!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 10:25 Muž melrok1 [13] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Docital som sa ze limia ciernopruha je jeden z najvecsich kanibalov . Mlade maju 0,5 cm . Tak som zvedavy o 2 tyzdne ma moja termin potom napisem ako to dopadlo teplotu dam 27 vymenim v porodnicke vodu za cerstvu a budem cakat. Rybku mam darovanu z tym ze par potomkov musim vratit tak sa snad podary odchov :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 09:52 Muž xenotoca [34] - ŽivorodkyRe: harpunar
Ivo velmi zajímavé, při jakých teplotách chováš limie kajmanské 28 st.C jak se píše na vebech mi připadá příliš moc. V akváriích mívám přes zimu jen 20 st.C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 05:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: melrok1
Asistenci nepotřebuje, samice rodí zcela normálně i bez samce a to klidně dokonce zavřená v koši. Jiný problém je, že jsou to limie, které mladé žerou a nikdo mne nepřesvědčí, že ne. A je na chovateli, jak technicky vymyslí ochranu mladých. Lépe se jim vede v nádržích velkých než malých. Některé moje samice mají i více než šest centimetrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 20:14 Muž melrok1 [13] - ŽivorodkyRe: petrmed
Ak by sa na odchov pouzila porodnicka 25x20x25 a dal by som tam parik ? Ked potrebuje asistenciu. Fungovalo by to ? A akych velkych maju potomkov ? Aby som vedel ake sito tam dat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 18:12 harpunar Re: Xenotoca
Já mám Melanogastery a Caymanensis a ty druhé jsou docela malé.Ovšem na druhou stranu nejdivočejší ryby,které mám!!!! Když je ptřebuju odlovit,tak se můj slovník po několika minutách stává nereprodukovatelný stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 17:58 petrmed Re: melrok1
Limia nigrofasciata mám, jsou to vcelku bezproblémové ryby do společenských nádrží. S porodama je to trošku problém, Norbert Dokoupil v knize Živorodky tvrdí, že samice potřebuje při porodu asistenci samečka...tudíž ji nelze zavřít do klícky (porodničky) jako jiné živorodky.
Moje zkušenosti jsou zhruba stejné, protože ať mám samice v porodničkách jak dlouho chci, mladé nejsou. To málo co jsem zatím odchoval mám ze společného akvária, co se zachránilo v mechu apod. Ale nechovám je nikterak dlouho a určitě jsou zde zkušenější chovatelé.
S velikostí nádrže je to asi tak, že větší je určitě lepší,ale myslím si, že 50l by mohlo stačit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 16:00 Muž melrok1 [13] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Mal som na mysli Limiu cernopruhu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 15:50 Muž xenotoca [34] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Osobně by mě zajímalo jaké druhy limií jsou nejmenší a zda mohou se chovat v menších nádržích do 50 ti litrů. Kromě limia tridens? ta je známá. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 15:45 Muž xenotoca [34] - ŽivorodkyRe: melrok1
Nejlépe k chovu pro začátečníky je vhodná Limia melanogaster.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 11:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: melrok1
Není limie jako limie...o jakou se jedná? ;-)Mými nádržemi prošlo asi víc než deset druhů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 10:28 Muž melrok1 [13] - Živorodky – Limia
Ahoj ma niekto skusenosti z touto rybkou? Aku teplotu mam mat pri cakani na male rybicky ake su velke ked sa narodia ? Cim prikrmovat prckov ? Mozem ich mat z 2 tyzdnovym poterom b.molly ? A kolko mladych moze porodit ? Nieco som uz nacital na nete ale rad by som ak ma niekto osobne skusenosti.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 740x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18494-limia-chov-odchov