Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vyskakování ryb

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Vyskakování ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2018 22:51 Muž Riccihifi [13] Re: Kenai
Ja by som riesil vetranie akvarka niekde uprostred krycich skiel, pri okrajoch akvarka maju tendenciu ryby vyskakovat, vacsinou sa rozbehnu popri skle a na okraji akvarka startuju smerom hore...
Uplne uzavriet akvarko urcite nie je dobry napad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2018 16:17 Kenai Re: afc1886
Ano, je novo zalozene, relativne. Rastlinky su tam vacsina od 18.7. ale dekoracie, dno a javsky mach a filtracia je tam od 7.7.2018

Idem vymenit 1/3 vody.

Edit: Este mozno blba otazka. Po nalepeni pasky na hranu skla je akvarko, skro vzduchotesne utesnene. Teraz uz nic nevyskoci, ale neviem, ci to nebude branit vymene plynov na hladine. Nikdy som nebol nuteny ucpavat tak mele spary. Tiez mam na hladine velke mnozstvo Salvinia natans (nepukalka plovoucí) a v mieste kde ju drzi bokom ramik sa voda vdaka tomu skoro nehybe. Mozem sa spolahnut, ze ak mam v akva tak vela rastlin, bude kyslika dost. Resp ak rybky nestoja pri hladine je to OK ? Doteraz som vzdy vzduchoval, tak nemam skusenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2018 15:59 R Muž afc1886 [14695] Re: Kenai
Jestlipak nebude problém s vodou, sám píšeš - Akva je novo zalozene
Zkus teď měnit denně část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2018 15:54 Kenai Re: NHKG
No, prave mi zacala kapat jedna z drobizgu. Plava pri hladine zrychlene dycha, obcas ju prevracia a klesa dole... Izoloval som ju, do zavaraninoveho pohara s 50% vymenenou vodou, dal som vzduchovanie, neviem ci to predycha. Ostatne sa tvaria, ako keby nic. Tymto tempom budem mat zajtra pocet ryb 0. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2018 12:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kenai
U mě některé ryby vyskakují při zhasnutí světel nebo v noci, když se navzájem honí nebo při krmení. Takže mám skla a škvíry jen minimální.
Jde použít stmívač pro plynulé zhasínání, ale vyskakování z důvodu šarvátek moc řešit nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2018 12:21 Kenai Re: Wanderer
Dakume za radu, ale to tam bolo. Aj ked s 5mm fugou po obvode ako som uz pisal. Teraz uz nevyskocia dal som, tam aj pasku. Ale dve za noc, ked maju spat mi nepride ako nahoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2018 12:10 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Kenai
Ten nápad se jmenuje krycí sklo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2018 11:27 Kenai
Prizivim sa na teme. Dnes rano som nasiel vyskocenych dvoch samcekov endlerky. sad V panike som prekontroloval vodu. NO3 10mg/l, NO2 0, GH 10°dH, KH 8°dH, 7,8 pH, Cl2 0, teplota 27 °C. Akva je novo zalozene, svietim zatial len 8 hod z 24. Obe rybky (podla stavu ususenia) vyskocili este v noci po tme. Ostatne nejavia ziadne znamky divneho chovania. Az na obcasne jazdenie popri skle a prudke vypady do priestoru. Papaju, okusuju riasu z rastliniek, zbieraju zvtsky krmiva z rana. Mam podozrenie, ze tie vyskocene rybky boli dve co sa dost navzajom prehanali po akva den pred tym, ale to neviem na 100%. Na kava je krycie sklo, ale ma medzeru asi 5mm po obvode. :-( Nasledne doplnena paska podla rady @Lupus Budem vdacny za kazdy napad.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 20:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Lupus
Dost záleží na tom, co máš za ryby. Jsou ryby, co jim k vyskočení stačí skulinka, která se zdá tak malá, že se jí nemůžou protáhnout. A pak jsou druhy, které můžou mít akvárium bez krycích skel naplněné po okraj a stejně nevyskočí.
U mě dost vyskakovaly tetrovité ryby, parmičky, pakeříčkovci a čichavci.
Cichlidy a krunýřovci zatím bez pokusů o vyskočení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 19:55 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Lupus
Dost dobrý nápad. potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2015 12:36 Muž Lupus [1] - Rostliny – Re: vyskakování ryb
Fotka k příspěvku Také mi občas nějaká rybka vyskočila z nekrytého akvária. Osvědčila se mi obyčejná průhledná 5cm lepicí páska nalepená na horní hranu akvaria, páska zasahuje dovnitř, brání rybám vypadnout a prakticky není zepředu vidět. U mne stačilo přelepit jen delší strany, na kratší mám postavenou světelnou rampu.
Pásku po zanesení prachem není problém kdykoliv vyměnit, měním ji tak po půl roce.Krycí sklo jsem zavrhnul, protože snižuje intenzitu světla a manipulace s tabulemi při krmení a čištění je docela otravná.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   24.04.2013 05:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: fido16
Kdyby dotaz Klárky nebyl v samé podstatě smutek, tak jsem se docela u kafe takhle po ránu chechtal...Moje oblíbenkyně edit...ona není Martina, ale Soňa :-) (sakra ani své oblíbenkyně si už nemohu zapamatovat :-)) si občas s humorem stěžuje, že je blondýna, čímž dokládá své občasné drobné akvarijní úlety. A při tom si myslím, že za poslední období stoupá mezi přítomnými dámami jen vzhůru...Já myslím, že Klárka bude také blondýna, ovšem ale jeden velký úlet... smich
Ale popořádku...Jakmile se setmí začne vyskakovat z akvária. Přitom přes den je absolutně v klidu...kdyby děvče jen trochu kouklo, tak by přišlo na to, že jsou peřovci ryby především s noční aktivitou...O litráži a způsobu zajíždění nádrže se snad ani zmiňovat nebudu...
Myslím že není blondýna jako blondýna... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 21:49 Muž fido16 [631] Re: Klárka Pf
Ten filtr byl zaběhlý? Jestli to chápu dobře tak si včera nasypala do akva šťerk napustila vodou a po chvíly hodila rybu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 21:48 Klárka Pf Re: fido16
No akvárium je nový, ale vodu v něm sem nechala den se zapnutým filtrem odstát. Já vím že by potřeboval alespoň 200 l. To je tak když někdo někomu koupí dárek..;D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 21:41 Muž fido16 [631] Re: Klárka Pf
Bylo to akva dostatečně zajetý? To vypadá že je to změnou prostředí :-)
Jinak těch 55L je málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 21:39 Klárka Pf Re: fido16
2 roky byl v akváriu o objemu 20 L. Předevčírem sem ho přestěhovala do akvária o objemu 55 l. a začal vyskakovat. Navíc to dělá opravdu jen když je tma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 21:15 Muž fido16 [631] Re: Kryštof
To z nás asi neumí věštit nikdo. Jinak jestli nebude problém s velikostí akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 21:13 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Klárka Pf
Založ si prezentaci, já nemám věštící kouly a nejsem ani cikánka ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 21:11 Klárka Pf – Vyskakování rybičky
Dobrý den,
potřebuji poradit, mám doma Peřovce Skvrnitého, a obávám se že se asi zbláznil.;D Jakmile se setmí začne vyskakovat z akvária. Přitom přes den je absolutně v klidu. Nedá se to vydržet snaží se vyskakovat celou noc.=/ Nevíte čím by to mohlo být.?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 13:43 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: petr68
parmičky černopruhé jsou pěkný plašani, možná šok, kterej nezvládla...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 11:57 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: romant
nejspíš no, ale překvapilo mě to...jednou asi před 3 lety jsem si koupil rybičky a jak sem chtěl sáček s nimi dát do akvária a sem ho nějak vyklopil a všechny ryby byly na podlaze ( čichavci, mečovky, krunýřovci, neonky ), všechny sem je rychle pozbíral a šup do akvária a všechny přežily bez problému
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2013 11:50 R Muž romant [27987] Re: petr68
Napadá mě náraz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 11:47 Muž petr68 [27] - Rostliny
tak já dám včera ryby kvůli krupičce do karantény, dnes sem spravoval co2 a ryba mrsk vdle mě ,,konkrétně parmička černopruhá,, na zemi byla pár sekund, dám jí zpátky do karantény, trošičku hýbe ploutvemi ale leží a za 3 sekundy je poní...nevíte proč zahynula kvůli 2-4 sekundám na suchu???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 18:04 Žena Kytka [2146] Re: Urgy
Zkusila bych zapřemýšlet o nějakém krycím rámečku se síťovinou (rybářskou nebo klasickou do oken), abys nemusel sahat na kořen a řezat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 17:55 Muž Urgy [3] Re: deCORF.OBRAEN
Hm, no nepotešili ste ma, všetky akváriá čo mám sú otvorené a nikdy som s tým nemal problém, dokonca aj s takými rybami ktoré vyslovene skáču. Takže asi budem musieť korene zrazať, aj ked vyberať to zo substrátu som veľmi nechceeel:-( Inak ďakujem adminovi za presun témy, search po sk mi túto českú tému nenašiel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 17:10 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Urgy
tak ako píše katterinecka, alebo prípadne ak ináč nedáš tak by som skúsil akvarko prikryt priesvitnou tvrdenou fóliou do ktorej by som vyrezal otvory na trčiace korene,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 17:02 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Urgy
některé ryby skáčou víc a jiné míň, co jsem slyšela tak kardinálky patří k těm víc skákajícím. Bojím se že nenajdeš jinou možnost než zakrytí (krycí sklo, nebo kryt), nebo výměnu ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 16:49 Muž Urgy [3] – Ako zabrániť vyskakovaniu rýb z akvária
Fotka k příspěvku Potreboval by som poradiť. Pred pár mesiacmi som založil u sestry malé akvárium keďže som mal jedno nevyužité aj s technikou. V akváriu bolo 10ks Tanichthys micagemmae teda kardinálky vietnamské a už tri vyskočili z akvária. Ako by sa tomuto dalo zabrániť, teda okrem zakrytia akvária, keďže z neho trčia korene. V akváriu sú okrem nich ešte krevetky.
Nejaké info o akva: objem20 litrov, osvetlenie11W, filter závesný atman, Co2 nie je.
hnojenie: PMDD a Easy Carbo 1 ml denne. 1x do týždna výmena 50% obejmu vody.
Rastliny: HM, HC (dosadené pred viancami), jávsky mach na koreňoch, Ceratophyllum demersum, Hydrocotyle verticillata a valisneria nana sa mi zdá. Akva je v izbe kde sa moc nechodí, navyše rybky sú pekne vyfarbené a dobre žerú a nie sú ľakavé, väčšinou sú pred predným sklom akvária.Nikde som sa nedočítal že niekomu vyskakovali z akvária, vie niekto poradiť?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 15:24 Žena Táborita [16] - Živorodky
z mého lajckého pohledu bych to viděla na nízké akva. koukala jsem, že sloupec máš 35 cm, ale když si odečteš cca 5 cm na písek plus prostor od hladiny k horní hraně akva, tak ti tam zbyde cca 20cm vody ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 23:31 Muž hardy [45] Re: grunda
akvarko vypada moc dobre,ale asi to bude take tim jak je nove zalozene a moc brzo dane rybky do akvaria
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 23:23 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: hardy
raději zlepšit podmínky v akva, krycí sklo sice vyřeší vyskakování ryb z akva, ale moc dobře jim tam nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 23:16 Muž hardy [45] Re: fisico
me to delali take a to jsem mel 100litru akvarko a mel jsem tam i sklo ale na stranach mensi mezery a v rohu vyriznuto na kabely od filtru atd a stejne jsem je nachazel.Sam jsem neprisel cim to je.zkus tam to sklo trebaa pomuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.12.2012 23:04 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: fisico
Tak to nech vyskákat a co zbyde si nech..no pravda lepší bude něco podarovat abych někoho nenadzvedl :)

Máš štěstí, že jsou to všechno poměrně čistotné ryby, v těhle počtech tam mít živorodky tak je z akva žumpa hnedle jak ty knedle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 23:02 Muž fisico [0] Re: Sid
Prodejce mi doporučil tetry a že jich tam můžu mít klidně 30, tak jsem tak učinil. Až později jsem se dočetl, že by mělo být 1cm ryby na 1 litr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.12.2012 23:00 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Deathbull
To množství při druhové skladbě ryb na tak malé akva... Mně by se v něm taky nelíbilo. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 22:59 Muž fisico [0] Re: Deathbull
Teploměr nemám, topítko taktéž ne. Ale je možné, že pokojová teplota v paneláku nestačí. Zítra pořídím, napravím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.12.2012 22:57 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: fisico
Je pravda, že pokud má někdo otevřené akva, s občasnou sušenkou musí počítat. Ale 4 ryby prakticky najednou, to dám za pravdu Sidovi a určitě bych změřil parametry vody a začal bych klidně teplotou...dneska jsem si ověřil, že je to parametr na který zapomene i již poučený akvarista ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.12.2012 22:55 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: fisico
Hledají lepší místo k životu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 22:50 Muž fisico [0] – Vyskakování ryb
Dobrý večer, včera jsem našel na křesle mrtvou rybu a dneska při čištění další tři pod stolem. Mám akva 63l, 32 ryb (tetra neonová, červenoploutvá, neonka červená). Nevíte čím to vyskakování může být způsobeno? Jestli je nádrž přerybněná, silné světlo nebo něco jiného? Díky

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 1180x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18376-vyskakovani-ryb