Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži v českých vodách

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Plži v českých vodách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.07.2017 08:29 Muž 0 [1718] - Obecné. – pro JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Novinky nečekej, sám do práce se pusť, dokud je na to nyní ideální čas. Však pozor si dej a poznatků o nárocích těchto plžů dbej, jinak na památku jen prázdné ulity Ti zůstanou ano .

Foto: ulita od vodního plže zubovce dunajského na mém prstu z řeky Dyje u soutoku s řekou Moravou na hranicích Česka, Rakouska a Slovenska.

Kdo nemá potíž s ruštinou, tak tady je inspirace s neméně zajímavým druhem Theodoxus fluviatilis - www.youtube.com/… ; je tam toho víc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 01:33 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Pět let, co se tu o tomto psalo. Změnilo se od té doby něco? Choval někdo zubovce dunajské? Rozmnožil?
Ozval se mi člověk, co si nedávno nějaké získal. Intenzivně přemýšlím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   13.09.2012 20:32 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: petulinakk
Ale také by jí mohl ublížit (např. možný přenos chorob z chovů). Podle mě je mnohem lepší, když se vytváří a udržují vhodná stanoviště, než posilování populací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 20:27 Žena petulinakk [2016] Re: Johan a sivon
Aha, tak to tedy je... netušila jsem že jsou tak vzácní.

Tak představa jak se z přírody vybírá něco co už je tak kriticky ohrožené, jen kvůli potěše akvaristy, se mi příčí... na druhou stranu ale pokud je to tak špatné, tak už to v přírodě zanedlouho nemusí být vůbec, a chov v akváriích by té populaci opravdu mohl pomoci... otázka je asi jak je rozmnožování náročné...
a pokud se živí pouze rozsivkami...? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.09.2012 19:38 Žena sivon [1711] - PlžiRe: sivon
Nápad odchovávat tento kriticky ohrožený druh se objevil už před pár lety na Akvarko.cz www.akvarko.cz/…
Je to výzva pro akvaristy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 19:28 Žena sivon [1711] - PlžiRe: petulinakk
Mám pár ulit zubovce dunajského přímo z Dunaje (nasbíraných poté, co je majitel opustil), je opravdu moc krásný, i když docela malý. Živí se rozsivkami, nevím, zda bychom byli schopni mu zajistit dostatek krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 16:44 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: petulinakk
Protože jsou hodně vzácní a jelikož se v akváriích nevyskytuje skoro žádný druh našich rostlin (zatímco amerických ze stejných zeměpisných šířek ano), tak se není čemu divit, že se ani ani šneci moc nechovají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.09.2012 15:58 Žena petulinakk [2016] – Šneci v českých vodách
Při náhodném listování ve zdejším atlase jsem narazila na šneky rodu Theodoxus, kteří by se podle uvedených údajů měli (snad přirozeně?) vyskytovat v Čechách, resp. na Moravě.
rybicky.net/atlasostatnich/zubovec_dunajsky
rybicky.net/atlasostatnich/zubovec_ricni

Jsou vzhledově velmi atraktivní, jak je možné že nejsou běžně v akvárcích, zatímco se tolik druhů dováží?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 10:14 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: mag10
Jednou jsem si do akvárka donesl celkem velké šneky z bývalého koupaliště co máme ve vesnici a byly tam nasazení kapři. Nemoc jsem sice žádnou nezpozoroval, ale šneci vydrželi maximálně měsíc. Takže osobně nedoporučuju tohle dělat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 21:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: mag10
Nijak.
Nedával bych je tam.
-ať případné úhyny ryb nesvádíš na šneky (při začátcích v akvaristice člověk udělá z nezkušenosti spoustu chyb)
-Máš dost malý akávrium. Od jiných akvaristů určitě seženeš menší a méně náročné šneky, či si je do akvária zaneseš s rostlinami.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 21:31 mag10 Re: Johan
a mate je mezi rybami a jak ste je ocistil? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 21:26 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: mag10
Já šneky z venku běžně používám, ale na to, jestli jsou schopny přenášet nějaké nemoci - hlavně jaké nemoci - si musíte počkat na odpověď od někoho jiného. Já o žádné nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 21:23 mag10 Re: Johan
dik a rybickam se nic nestane??oplachovat ho nemusim? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 21:20 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: mag10
Velcí šneci z venku v akváriu většinou chcípnou. Když tak vemte jen mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 21:03 mag10 – Šnek z venku
muze vodni snek Bahenka Pruhovaná ( rybicky.net/atlasostatnich/bahenka_pruhovana ) k rybickam???a mam ho jen oplacnout nebo tam nesmi vubec poradte :-(
love dekuji za odpoved love

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 251x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18133-plzi-v-ceskych-vodach