Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zajímavé neakvaristické odkazy

NápovědaFórum » Pokec  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zajímavé neakvaristické odkazy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.10.2017 23:18 Muž @ Xif [0] – Deprese
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   16.10.2017 20:08 Muž @ Pepan [4031] - RostlinyRe: DavFM
DavFM napsal: Nebyl jsem u toho, neviděl jsem to a vůbec se jich nechci zastávat, v žádném případě. Je dost možné, že to byl humus.

Ale znamená to snad, že když si vezu rybičky a po cestě jim neklimatizuju a nedávám nažrat, tak by mi je v Německu vzali a dali do útulku??

Z vlastní zkušenosti vím, že oni jsou němci občas trochu citlivky a co tady je normální, tak tam je problém. Vezl jsem v dodávce 5 krabic, zhruba jako od bot, každá cca 15kg. Naházené na podlaze. Dostal jsem 50 tojro pokutu za neupevněný náklad. Na argument, že upínacím pásem-popruhem bych to rozmačkal, mi v jejich brožuře ukázali takovou síťku, samozřejmě s homologací, pomocí které jsem to měl uvázat. Jo a prý mi tím třeba zachránili život, protože pokud zůstanu lajdákem a příště si neuvážu třeba tunovou paletu, tak ta mě při nárazu zabije (což mají pravdu, ale to si běžně vážu, kurtů mám v autě dost). Takže za 50 eur vlastně levná rada.

Další level bude že chytneš pokutu za to, že nemáš ukotvenou krabičku zápalek v přihrádce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   16.10.2017 13:17 Muž @ DavFM [501] - Corydoras&ApistogrammaRe: rak
Nebyl jsem u toho, neviděl jsem to a vůbec se jich nechci zastávat, v žádném případě. Je dost možné, že to byl humus.

Ale znamená to snad, že když si vezu rybičky a po cestě jim neklimatizuju a nedávám nažrat, tak by mi je v Německu vzali a dali do útulku??

Z vlastní zkušenosti vím, že oni jsou němci občas trochu citlivky a co tady je normální, tak tam je problém. Vezl jsem v dodávce 5 krabic, zhruba jako od bot, každá cca 15kg. Naházené na podlaze. Dostal jsem 50 tojro pokutu za neupevněný náklad. Na argument, že upínacím pásem-popruhem bych to rozmačkal, mi v jejich brožuře ukázali takovou síťku, samozřejmě s homologací, pomocí které jsem to měl uvázat. Jo a prý mi tím třeba zachránili život, protože pokud zůstanu lajdákem a příště si neuvážu třeba tunovou paletu, tak ta mě při nárazu zabije (což mají pravdu, ale to si běžně vážu, kurtů mám v autě dost). Takže za 50 eur vlastně levná rada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   16.10.2017 12:20 R Muž @ rak [568] - Raci, krabi, krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   16.10.2017 09:22 R Muž @ rak [568] - Raci, krabi, krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   16.10.2017 09:21 R Muž @ rak [568] - Raci, krabi, krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   14.10.2017 16:14 Muž @ NHKG [2247] - Jihoamerické Cichlidy a eLka – Letiště
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   12.10.2017 15:37 R Muž @ rak [568] - Raci, krabi, krevetkyRe: rak
Konečně jsme se k tygřatům dostali. Po první prohlídce víme, že větší sameček váží 1,75 kg a je vitální. Bohužel samička má jen 1,05 kg, tak uvidíme, jak si dále povede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   11.10.2017 20:38 R Muž @ rak [568] - Raci, krabi, krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   11.10.2017 09:49 R Muž @ rak [568] - Raci, krabi, krevetkyRe: rak
Dnes otevřeme Pavilon šelem. Malajská tygřice s mláďaty zůstává nadále v klidu v zázemí. Podle záběrů z kamer se Banya o své potomky vzorně stará a koťata se zdají být v pořádku. Stále však nemáme úplně vyhráno...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   10.10.2017 11:47 R Muž @ rak [568] - Raci, krabi, krevetky – V okolí Havlíčkova Brodu pobíhá ochočený serval, který utekl chovateli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   09.10.2017 10:41 R Muž @ rak [568] - Raci, krabi, krevetkyRe: petulinakk
To bohužel nevím ani to zoo nepíše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   09.10.2017 10:24 Žena @ petulinakk [1841] Re: rak
Proc vlastně jsou šance na odchov tak malé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   09.10.2017 07:16 R Muž @ rak [568] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pepan
Pavilon šelem zůstává zavřený! Děkujeme všem, co nám drží palce. Ještě na nás chvíli, prosím, myslete. Malajská tygřata rostou a začínáme být optimističtější, ale vyhráno stále není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   09.10.2017 01:14 Muž @ Pepan [4031] - RostlinyRe: rak
rak napsal: Narodila se nám dvě malajská tygřata! Banya se stala matkou, aby měla s mláďaty klid, uzavřeli jsme dočasně Pavilon šelem. Doufáme, že zůstane uzavřený i přes víkend. Pokud se tak stane, bude to znamení, že je vše na dobré cestě. Šance na odchov bohužel nejsou příliš vysoké. Myslete na nás a držte naší tygří rodince palce.
Jak to s nimi vypadá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   08.10.2017 20:59 R Muž @ rak [568] - Raci, krabi, krevetky – V Amazonii vyroste padesát přehrad, megakoridor má nakrmit Čínu

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   05.10.2017 20:22 R Muž @ rak [568] - Raci, krabi, krevetky – Praha má tygřata
Narodila se nám dvě malajská tygřata! Banya se stala matkou, aby měla s mláďaty klid, uzavřeli jsme dočasně Pavilon šelem. Doufáme, že zůstane uzavřený i přes víkend. Pokud se tak stane, bude to znamení, že je vše na dobré cestě. Šance na odchov bohužel nejsou příliš vysoké. Myslete na nás a držte naší tygří rodince palce.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.09.2017 18:10 R Muž @ rak [568] - Raci, krabi, krevetky – Vědci hlásí rekordní mořskou migraci, japonskou faunu odnesla do USA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   26.09.2017 22:15 Muž @ Pepan [4031] - Rostliny – Blbci se najdou všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   26.09.2017 21:28 Muž @ kofejn [899]
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   22.09.2017 08:55 Žena @ petulinakk [1841]
Nábytek z podhoubí?
www.novinky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.09.2017 22:25 Muž @ Pepan [4031] - Rostliny – Idioti jsou všude

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.09.2017 18:43 Muž @ Pepan [4031] - RostlinyRe: motýlek
Kdysi jsme byli na brigádě v jedné malé vesničce, kde nebyla hospoda. Nejbližší výčepna byla asi sedm kilometrů daleko. Kamarádi chtěli na pivo, ale nechtělo se jim šlapat pěšky, tak stopovali. Nikdo jim nezastavil. Tak jsem se do toho vložil já. Vzal jsem sekyrku, tenké prkénko a tu sekyrku jsem do něj zasekl. Jeden z pivachtivých si lehl na asfaltku na břicho a já mu to prkýnko se sekyrkou zasunul za límec. Zastavilo první auto. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.09.2017 18:10 Muž @ motýlek [240] – Tak to je ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.09.2017 14:09 Muž @ motýlek [240] Re: Pepan
ta je na mých 170cm přece jen dost vysoká ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.09.2017 13:54 Muž @ Pepan [4031] - RostlinyRe: motýlek
Nebuď šmírák a koukej jinam. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.09.2017 13:14 Muž @ motýlek [240] Re: Pepan
Ale sluší jim to ;-) hlavně té samičce ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.09.2017 13:03 Muž @ Pepan [4031] - RostlinyRe: motýlek
motýlek napsal: a nejsou jen v noční košili? ;-) ...
Ano, jsou. Prostě společenské faux pas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.09.2017 09:13 Muž @ motýlek [240] Re: petulinakk
a nejsou jen v noční košili? ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.09.2017 08:30 Žena @ petulinakk [1841]
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   16.09.2017 20:38 Žena @ petulinakk [1841]

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   11.09.2017 19:59 S Muž @ invalida [3421]

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   01.09.2017 22:33 Žena @ sivon [1529] - PlžiRe: rak
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   30.08.2017 18:43 R Muž @ rak [568] - Raci, krabi, krevetky – MOŘSKÁ BIOLOŽKA: Žralok je strašpytel, delfín občas napadá pro zábavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   30.08.2017 15:39 S Muž @ invalida [3421] Re: Pepan
Kdo má na takovýhle zvíře asi chudák nebude. A soudní vymáhání po česku, zvlášť po pracháčích je zajímavá disciplína..taková řek bych velmi často nikam nevedoucí stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   30.08.2017 11:07 Muž @ Pepan [4031] - RostlinyRe: invalida
S ohledem na to, že se dluh dá vymáhat soudně a dotyčný pán nějaký majetek má, určitě by tam šance byla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   30.08.2017 11:06 Muž @ Pepan [4031] - Rostliny – Internetový klíč kytek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.08.2017 18:09 S Muž @ invalida [3421] Re: Pepan
A pán nezaplatí a zoo má na krku dalšího masožravce kterej není levnej. Vypustit ho nelze, neuživil by se a taky tak nějak není moc kam. Dát ho sežrat jiným zvířatům je krutý. Ono je to trochu složitější. Jsou mnohem levnější , vhodnější a zajímavější zvířata k chovu. Ovšem tady nejde o chov ale o machrování hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   28.08.2017 20:51 Muž @ Pepan [4031] - RostlinyRe: rak
Od té doby, co byly vynalezeny narkotizační zbraně, to není žádný problém. Lvy uspat, umístit v karanténě v zoo, chovné zařízení zbourat a dotyčnému pánovi naúčtovat odstranění nepovolené stavby a poplatek za umístění a péči o dva lvy. Myslím si, že dotyčný by brzy velice rád začal s úřady komunikovat, protože dlužná částka by mu záhy zlikvidovala veškerý majetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   28.08.2017 20:02 R Muž @ rak [568] - Raci, krabi, krevetky – Ve Zděchově má muž nelegálně lva a lvici, úřady s ním nic nezmůžou: Zvířat se samy bojí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   26.08.2017 21:33 R Muž @ rak [568] - Raci, krabi, krevetky – Vzácné mládě koaly s bílou srstí konečně vykouklo na svět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   25.08.2017 18:01 R Muž @ afc1886 [1785]
Co kdyby se všichni vyprdli na politiku a zase začali vkládat zajímavé odkazy. Vždyť je všude tolik lásky. :-D
m.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   25.08.2017 17:36 Muž @ Anthrax [252] Re: sivon
Omlouvám se, že poruším svůj slib, že už nebudu pokračovat. stydim
Tvoji nedůvěru v evropské politiky (ale i ty české) sdílím. Taky si myslím, že EU je nebezpečná sama sobě. Ale smlouva v současné podobě jasně říká, že TIPP nebude mít větší právní sílu než právní předpisy EU. Navíc z Německa a Francie (země které dohromady EU ovládají) zaznělo, že jednání prakticky zkrachovala. Podle mě ta smlouva jen tak nevznikne. Evropa má problémů dost, tak proč si vymýšlet další, které se nezakládají na skutečnosti? A korporace? Ty vládnou světu už hezkých pár let. To tato smlouva už nezmění.

Jako netvrdím, že se vyznám ve všem. Spoustě věcí prostě nerozumím. Ale zrovna tohle je obor do kterého celkem vidím. Chápu, že jsou to pro nezasvěceného člověka všechno komplikované věci, ale takhle přesně vznikají, falešné zprávy a hoaxy. Stačí bez ověření přebírat informace a jsme tam kde jsme. Jeden z hlavních důvodů, proč už nemám FB, protože tam kolují totální výmysly.

Každopádně mi to tady na fóru o rybičkách nezměníme pivo

Redaktorům: Klidně ty mé slinty dejte OT, ať to tady na fóru nepřekáží. Měl jsem jen potřebu reagovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   25.08.2017 16:35 Žena @ sivon [1529] - PlžiRe: Anthrax
To bylo jen zvolání a povzdech v očekávání věcí příštích, protože politici se už opravdu zbláznili a Evropská unie úplně ztratila pud sebezáchovy. :-(

Ty popisuješ stav, který (naštěstí) ještě platí nyní. Po případném podpisu smlouvy by bylo vše jinak. Součástí smlouvy je i to, že národní legislativy budou jaksi "upozaděné", každá nadnárodní společnost by mohla přímo žalovat vlády u nově ustanoveného mezinárodního a korporacím nakloněného tribunálu kvůli regulacím, které omezují jejich zisky. Navíc (dnes již téměř všemocné) koncerny jistě budou lobovat za změnu legislativy EU a já nemám důvěru v evropské politiky, že se nedají ovlivnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.08.2017 10:18 Muž @ Anthrax [252] Re: Pepan
Váš názor Vám brát nebudu. Ale musím uvést na pravou míru další polopravdu. Já samozřejmě vím proč se to vozí sem tam, to byla jen řečnická otázka. Protože v ČR se to dá vykrmit levně, v Nizozemsku mají nejvyšší výkupní ceny a v Polsku je nejlevnější pracovní síla na bourání a dříve se to pak ještě odvezlo do Německa, aby se to zabalilo tam. A mohlo tam stát vyrobeno v Německu. Teď je určující země původu masa, takže už to balí v tom Polsku. Takže dotace zrovna v tomto případě hlavním viníkem nejsou.

Jinak Američanům by se samozřejmě vyplatilo sem dovážet ve velkém drůbeží. Ale jelikož používají v chovech antibiotika a mají tolerantnější legislativu k používání růstových hormonů, tak to sem dovážet nesmějí. A co by se snažili, když to i stěma hormonama můžou vyvézt do Mexika a Asie.

Taky končím ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.08.2017 10:04 Muž @ Pepan [4031] - RostlinyRe: Anthrax
Poslední můj příspěvek a pak končím. V druhé části sis do jisté míry protiřečil s tou první. Na jedné straně vyžadujeme ochranu přírody a pak vozíme prase po celé Evropě díky dotacím. A co se týče dovozů z Ameriky, když se vyplatí vozit kuřecí játra z Brazílie, asi by se vyplatilo vozit jiné komodity třeba z USA. A to, že ta smlouva ještě není ratifikovaná, nic neznamená. Nikdy nevíš, kdy se zblázní vedení v Bruselu a podepíše ji. Vem si třeba jinou, dost podstatnou věc. Jednou ze základních povinností státu je, aby chránil své hranice. EU nejenže tohle nedělá, ale prostřednictvím nejrůznějších neziskovek sem vozí ročně statisíce problematických jedinců s nedohledatelnou minulostí a ohání se nějakou pochybnou záchranou. To, že evropská kultura jde do háje a vytváří se tady paralelní muslimský svět, který nás časem pohltí, evidentně nikomu v Bruselu nevadí. Takže bych to, že nějaká smlouva není podepsaná, nebral jako podstatné. A tím končím s tímto tématem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.08.2017 09:28 Muž @ Anthrax [252] Re: Pepan
Zemědělec, který chce dovážet do EU. Musí splňovat stejná kritéria, jako domácí zemědělec. Já mám osobní pracovní zkušenosti s importem potravin ze zemí jako Čína, Vietnam, Turecko, Egypt, Norsko, Srí Lanka, Argentina nebo Ekvádor ale i USA. A všechny potraviny z těchto buďto splňují evropské předpisy a normy a s smějí sem a nebo nesplňují a můžou si je nechat doma.

A Sivon tu píše o nějakých jedovatých výpěstcích z USA do EU podle smlouvy, která ani není platná. To je to, co už mě nebaví, jak se internetem šíří bludy a dezinformace a někteří politici se toho ještě chytnou a přiživí to.

A věřte, že z USA se k nám dováží leda tak steakové maso, některé nápoje, pochutiny a trochu toho tabáku v celkem malé míře. Zemědělské produkty tvoří 4,5 % z toho co se k nám z USA dováží, a tento podíl stále klesá. Zemědělcům z USA se nevyplatí vyvážet v tak velké míře aby to mělo nějaký dopad. Takže ano, ovlivňujeme jejich zemědělství asi tolik, jako když se onehdy snažily ty tisíce lidí vychýlit Zemi z její osy, tím že naráz povyskočí a ten dopad potom, jako že má pohnout planetou.

Americké zemědělství má vážný problém, ale to si musí uvědomit oni, bez toho to nepůjde. Že by EU byla schopna nějak ovlivnit, americkou domácí politiku, to si nemyslím. Obzvlášť teď za Donalda. Čína, Indie, Vietnam, Egypt, Maroko, Turecko, to jsou země, odkud se k nám dováží nejvíce potravin, tam možná máme šanci jejich zemědělství ovlivnit.

Mě třeba štvou spíš věci, které jsou tady u nás. Proč se prase vykrmené v ČR veze na porážku do Nizozemska, kde ho porazí a rozpůlí, na zbourání se pak pošle ještě do jiného státu a pak se to balí v Polsku? A když teda chceme pomoci planetě, proč převážíme potraviny stovky a tisíce kilometrů, když tady pak nutíme automobilky, aby splnili možná nesplnitelné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.08.2017 06:46 Muž @ Pepan [4031] - RostlinyRe: Anthrax
To není o homologacích. To je o tom, že američtí farmáři, aby co nejvíce vydělali a to i na obchodu s Evropou, klidně zasejří přírodu a EU to má u zádele, místo aby s takovými lidmi a firmami neobchodovala. Zato na vlastní má EU úplně jiný metr a dokáže buzerovat i kvůli pitominám. A dost, tohle je portál o rybičkách, takže politiku bychom sem měli zatahovat minimálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.08.2017 23:46 Muž @ Anthrax [252] Re: sivon
sivon napsala: Více jedovatých výpěstků díky vývozům do Evropy. hmm

Tak za prvé, ten dokument o volném obchodu ještě nevstoupil v platnost a neni ani jasné jestli v platnost vstoupí. A za druhé, i po uzavření TTIP ("zóna volného obchodu") samozřejmě nadále budou platit pro dovážené zboží evropská pravidla v plném rozsahu (zákaz použití růstových hormonů či přísná unijní legislativa v oblasti povolování GMO, zákaz používání neschválených hnojiv atd.)

To je jako by jste tvrdila, že když se sem z Asie vozí auta, nemusí být u nás homologována. Jinak by se u nás prodávalo tohle ekonomika.idnes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.08.2017 23:36 Muž @ Pepan [4031] - RostlinyRe: sivon
Něco podobného jsou obchody s Čínou. Tady se pomalu ekonomicky likviduje VW proto, že nebyl schopen dodržet požadované emisní limity, na druhé straně se vesele obchoduje s Čínou, která na nějakou kontrolu emisí kašle. Dokonce, když se v Pekingu konala olympiáda, museli zastavit provoz několka set továren, aby se sportovci neudusili smogem.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 55

Zpět na obsah sekce Pokec Přidat příspěvek • Zobrazeno 47039x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/18093-zajimave-neakvaristicke-odkazy