Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování krevetkária

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Odkalování krevetkária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 16:14 Muž snehulda007 [850] Re: jalea
Když ti odkalovač začne nasávat písek tak prstama zmáčkneš hadici a tím, že se sníží průtok, přestane se písek nasávat. Žádná velká věda ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 22:10 Žena Turbínka [2558] Re: jalea
Chce to cvik, ale dá se naučit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 22:08 Žena jalea [3] – odkalování jemného písku
jak je to s odkalováním jemnějšího písku který se většinou dává do krevetárek? nevysaju si ho?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.07.2012 22:15 R Muž romant [27987] Re: Eva_R
Ono, každý máme trošku jiný měřítka na množství detritu ve dně(na dně), takže bych v rámci dobře fungující nitrifikce doporučil udržet nervy na uzdě a ten proces odkalování povést třeba po měsíci a uvidíš, jaký množství toho detritu bude. Dal bych bakteriím větší šanci na to, aby si smlsly. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 22:11 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: sivon
Krmení mizí během chvilky. Fakt mi krevetky vyprodukují hodně, myslela jsem, že to dělaj všechny stejně :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 21:52 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Eva_R
Nebude to třeba nadměrným krmením?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 12:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Eva_R
Opravdu? Já za celý rok fakt nic. Ani v jednom krevetárku, a to v jednom mám i rybky - ale to je 11 ks Boraras maculatus, to jsou rybky, co fakticky nenadělají nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 12:41 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: malyLibor
Mám krevetky, rostliny a okružáky, a detritu je teda každý týden hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 12:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: micz
Jakmile máš dno, jsou pyskořky zcela úžasní pomocníci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 07:01 Muž micz [132] Re: malyLibor
Více méně máš pravdu, já to nedávno odkaloval asi po dvou měsících a vysál jsem fakt minimum detritu. Pokud jsou v akva jen krevetky a třeba pár šneků tak to asi fakt není potřeba. Já to jednou za čas spíš dělám kvůli sléhání dna... Ale to mám v plánu vyřešit piskořkama pak už asi odkalovat nebudu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   09.07.2012 01:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: atiw
Já zas nějak nerozumím. Proč odkalovat? Krevetky mám v různých akva. Ve dvou miníčkách mám jen krevetky. Ani v jednom neni třeba odkalovat. Detrit zlikvidují rostlinky. Odsávám pouze vodu z prostoru nádrže, 1x týdně, a to tak, že na hadičce mám nasazený molitan a odsávám do průhledné 2l petlahve. Vodu v ní si preventivně ještě prohlédnu, než ji vyleju. Toť vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2012 21:32 Muž micz [132] Re: Eva_R
To co vyprodukují krevetky a šneci projde úplně v klidu... ;-) V mojem případě bych asi třeba jednu dvě mini cherryny moc neřešil mám jich opravdu spoustu,ale i tak kontroluju. Sítko mám spíš kvůli ucpávání a větším krevetkám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.07.2012 21:26 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: micz
Sítko nepoužívám, když by tím neprošla malá krevetka, tak neprojdou ani nečistoty. Když nějakou vysaju, fajfkou vracím zpět. Pomáhá světlý kýbl a baterka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2012 21:14 Muž micz [132] Re: atiw
Já používám malý odkalovač a neodkaluju ani tak na povrchu ale spíš ho zabořím do substrátu a nechám to v odkalovači protočit.Mám v něm sítko ze síťky na chytání rybek. Zatim sem krevetky nevysál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2012 20:39 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tiger – Odkalování krevetkária
Chci se zeptat, jakým způsobem odkalujete krevetkárium, když se vám nahromadí na dně detrit, a to tak, abyste neublížili krevetkám, nebo je nenasáli, zejména mladé.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 768x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17993-odkalovani-krevetkaria